1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да почнам врска со него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од loveane, 13 јуни 2011.

 1. loveane

  loveane Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ve molam da mi pomognete ne znam sto da pravam.Eve vaka sega pred izvesno vreme se zaponav so eden decko na fb megutoa toj e od ohrid deteto navistina mi se dopagase slusame si pisime megutoa tja sak dase vidme i a pcni nesto pomegu nas rece dea koga ke sme se videle ke mi raskaze se ne sakal lagi megu nas.promblemot e vo toa sto toj ima 31 a jas 19 godini.Mi kaza deka pred mene imal dolga vrska osum godini i koga j pobara lza zena negovite ja mazile za durg.neznma dali voopsto da pocnuvam nes deteto e bez majka i tatko istite raboti sto mi se slucuvale mene vo zivotot mu se slucuvale i nemu samo kaj nego malku poloso.Ve molam pisete pobrzo
  :(
   
 2. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  109
  pomos

  Ќе ти кажам јас што би направила, како прво воопшто сум против такво виртуелно пријателство. Како прво ти воопшто не знаеш со каков човек разговараш и колку од тоа што ти го кажува е вистина. И ме интересира како се запознавте? Ти пушти понуда за пријателство ти пушти порака дека си многу убава на сликите? Вакви пораки добивам многу често од разни луѓе и ги бришам и игнорирам, не можам како прво да сфатам какви се тие луѓе од 30 години кои седат на компјутер и пуштаат пораки наоколу на лица кои не ги познаваат. Искрено во денешно време колку психопати има на секаде, мене би ми било страв да се сретнам со некој таков човек од ф.б, иако има и приказни кои завршуваат со среќен крај јас сум скептична во тој поглед.
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  pomos

  Детето??? :^) Девојче ,,детево,, има 31 година и слободно можеш да го викаш чичко. Ниту го знаеш, ниту ништо, па што мајка бараш со него и ај најди си некој на твои години и не си прави проблеми. Какво почнување, прекини пред да почнеш, да не пишуваш после помош ме искористи, се претставуваше како еден, а испадна сосема друг човек.....
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  pomos

  НЕ.
  Прво, разликата во години е голема, тој изживеал се, а ти тек треба да живееш девојче.

  Не можеш да бидеш со некој само затоа што ви се случувале исти работи.
  Типот имал долга врска,можно е уште да ја сака,затоа не се залажувај.

  Ниту знаеш каков е,ниту знаеш дека се што ти кажува е вистина.
  Може е некој убиец,педофил . :^)

  Батали тоа што ти се допаѓа,не може од 2-3 слики да засакаш некој, стај таму блок и најди некој асален,и НА ТВОЈА ВОЗРАСТ, и во живо, а не виртуелно.
   
  На Bokk.happy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  pomos

  Се согласувам со ал-вик,ретко некоја приказна преку фб мсн или скајп да заврши срекно,повеке случаеви знам за несрекен случај и едната страна да остане повредена.Мегутоа,јас иако имам пријател кој го засакав преку интернет не значи дека е се било розево во неговиот живот,и тој има темна страна во својот живот како и секој ама има години кои ми одговараат.Ама 31 година бре девојче а ти 19?од 7654654 момчиња си го одбрала овој.Којзнае каков е всушност штом седнал и флертува со 19 годишна девојка.Свесна ли си дека може да ти наштети па подоцна да се маваш од зид?сместа бриши тоа додека не биде доцна.
   
 6. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.341
  pomos

  Што е толку итно? Да не станува збор за бегање :lol:
  Ако сте за запознавање двајцата и си решила, запознајте се на јавно место. Бараш мислење за разликата во години? Мене не ми изгледа баш дека ти имаш проблем со тоа, со самото тоа што на твои 12 години помлада го него претставуваш со „детето„. А тоа што имате слични(според неговите кажувања) животни приказни ни најмалку не е фактор или мерка на тоа дали си одговарате. Самосожалувања и сожалувања, сочувство или компетиција на кого му е потешко, не е тоа љубов. Стварно имаш 19 години?
   
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  pomos

  Абе какво запознавање на јавно место, што ви е.
  После ќе и рече ај навака,ај натака,и ете ти беља.

  Запознавање, НЕ. :shake:
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  pomos

  Позади добрите, убавите зборови кои ги куцка на тастатурата, позади приказната која можеби е измислена може да се крие обичен манијак, насилник...од кај ќе знаеш?

  И 12 години разлика мислам дека е премногу и тоа е далеку од "дете". Заборави го тој виртуелен свет и врати се во реалниот!
   
 9. Estelle

  Estelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  154
  pomos

  како прво, "детето" во никој случај не е дете!
  второ - cool е да си имаш виртуелни пријателчиња (доколку си запнала да имаш повеќе friends од тие што веќе ги познаваш), но тоа престанува да биде наивно и безопасно кога ќе почнеш да контактираш (и ко што можам да видам од напишаново, да навлгаш во подлабока комуникација) со одредени особи.
  трето - не знаеш дали тој стварно има слична животна приказна ко твојата, најчесто во виртуелниот свет постојат такви типови што им прават филмови на драстично помлади девојчиња, дека он е твојот soulmate, делите слична судбина.... итн.
  четврто - да сум на твое место, ваквите понуди за запознавање тотално би ги игнорирала, но сепак, ти си таа што одлучува. размисли!

  и да се надоврзам - и да е точно тоа дека делите слични судбини тоа ни оддалеку не е вистинската причина да имаш нешто со него
   
 10. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  pomos

  И јас сум против средба со ЧИЧКОВО.
  Како што ти кажал ставил крај на 8 годишна врска и сега му се брза за да се ожени ,голема е веројатноста дека сака да се ожени за инает за бившата за да и докаже дека и тој си оформува семејство.
  Ти сонуваш за принц на бел коњ ,романтики ,незнам што ,а тој разочаран од љубовта и животот и ајде со било која колку да се задомаќини и да има дете за да не остане ерген цел живот.
  Нека си бара домаќинка на негова возраст која се мажи од инает за некојси нејзин бивши па нека имаат заеднички брак од инает . Како ќе се разбереш ти со него , ти едно размислување тој сосем трето.
  Секакви манијаци и педофили има по нетот ,не се залажувај на такви средби па камоли врски.
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  pomos

  Омажи се за Охридското езеро сигурно е поубаво од чичкото.
  Наивноста ќе те убие ,,девојче,,
   
 12. loveane

  loveane Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  pogre edna od vas me prasuvase ali imam 19 da imam.se zapoznavme vaka> toj ima bracedakoja ucese so mene vo isto ucilste pa izgleda taa me predlozi kako prijatel toj pusti pokana ne rece nisto ni dea si ubava nisto samo me prasa kako se vikam i da ne mi e lazen profilot mi pobara msn ama jas ne pustam kamera na nikogo i mi rece deka neveruva deka prfilot e moj jas ne pisev nisto tuku mu rekov deka ako ne mi veruva najubavo ke bidi da go blokiram no mi rece nema potreba k se potrudel danauci i togas ja prasa braceda mu i izglea deka taa mu kaza deka profilot ne e lazen. i togas pusti porak preku mobilen internet so izzvinuvajne sto mislel taka.posle toa se prikluci na internet i pak se izvini.vo petkot rece dea sakal da e vidime megutaoa mene mi bese sram i strav da se vidam so i mu otkazav mu rekv deka sega ke ja polagam maturaa i deka imam za ucene.toj se naluti ii mi rece da e e zaebancija i jas mu rekv ako ne mozis da me toleriras neme baraj poveke i se sikluciv telefoni ama bukvalno se i g blokirav od fb..taka pocna se
  sea kako da mu pisam deka nesakam nis so nego ne sakam ni da go navredam pa niti povredam

  Редактирано од модератор Пишувајте на кирилица, прочитајте ги правилата на форумот.
  Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
   
 13. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  pomos

  Си го блокирала зошто не ти верувал дека си ти таа,којзнае утре ако сте во врска ке ти зборува,а ако сте се блокнале како така дека делите иста судбина?пред тоа ти го кажа тој или подоцна пак кога го одблокна.
  Друго,не верувај секому кој се обидува да ти симнува звезди.Некако премногу брзо ти бара средба,мене се ми е сумливо ова.
   
 14. loveane

  loveane Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ne znam sto da pravam da mu pisam poraka ama ne sakam da bidi napadna da ne go navredam povredam ili nesto slicno zatoa sp godinite vo pravo ste i mene mi izgledaat mnogu.pomozete
  [mod-kirilica:2od2je77][/mod-kirilica:2od2je77]
   
 15. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  109
  Почна или заврши, го блокираш и почнува. И многу изгледа pa izgleda taa me predlozimu i izglea deka taa mu kaza deka profilot ne e lazen. Не убаво ми звучи се, ако бараш совет тргни се веднаш, ако бараш поддршка нема да ја добиеш. Да не го навредиш? Абе девојче remove from friends block и крај на приказната.
   
 16. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Ke го повредиш?аууу греота детето ке биде...............................НОТ
  Tи не можеш да излезеш од сето ова повредена?гледај прво за себе а потоа да удоволиш на другите.

  Пиши му пораче дека сакаш сето ова да прекине заради тие причини кои ни ги кажа.

  Ајдеведнаш,Македонија нема време за чекање.
  На светот постојат други момчиња и тоа помлади од ова "дете" :^)
   
 17. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Сето тоа што ти го кажал преку фб можи слободно да е лага и да не е лага и да е вистина..имате голема разлика во годините..Јас да сум нема шанса да прифатам врска со таков чоек и поарно додека е порано да прекиниш
   
 18. loveane

  loveane Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  лелелелле ке побудалам.ок ке ке му пишам.да се надевам дек ке најдам некој како за мене ама как со гледам нема никогаш се додека го имам псхопатот околу мене не ме остав да дишам ке се умри од него.сега вака ке му пишам порака и ке ги исклуцам телефоните да не бара објаснување така да направам сто мислите
  ;(
   
 19. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Абе не си го гаси телефонот заради една будала кој си го запознала преку интернет,не му отклопувај и готово,ако е упорен отклопи му и кажи му дека е престар за тебе и дека мора да прекинете,ако е доволно паметен како што се праи ке сфати со тек на време,и ке се откаже
   
 20. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  Ај бре не се занесувај, стилов на пишување како неписмен ме потсетува на неколку нови членови што се појавија со ваков сличен "проблем" напишан на ист начин без врска несреден и сигурна сум дека се работи за иста личност.
  Треба да си наивна за да не знаеш што да правиш со ЧИЧКОВО како што го нарече кејт, со измислената приказна што ти ја раскажал до пола дали од него или од тебе.
  Претерано е со вакви без врска теми, он не ми се јави лелеее дали да му се јавам кажете ми мислење, лелеее кажете ми дали ме скина имавме секс преку фармерки, ќе затруднам ли се лапавме француски, не сме имале односи ми касни трудна ли сум, го запознав на фб идевме преку фб ми раскина преку фб и сега што да правам, да се самоубијам ли не ме сака не можам без него, имав секс со братучед ми нездрава ли сум и сл. глупости.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.