1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да прекинам или да продолжам со него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pelikuna, 15 април 2011.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Знаете што-јас знам дека е ФАКТ што само што едно момче ќе си фати девојка, откако си го направил ќејфот, ке почне да наоѓа изговори за разделба -.-
    Значи за него се било забава, па затоа ја поддрувам миме89 кога вели-
    Но одмаздата најдобро се сервира додека е ладна :devil:
    Па штом не ме сакал, барем да си поиграм малце :)
    Фала на советите :bow:
    И последно нешто-Fool me Once, Shame on You, Fool me Twice-Shame on Me ! (под ова правило живеам)
    Само што овој пат сакав да се потрудам, затоашто имав што да изгубам-моето срце, но тој беќе втор пат ми го :u:
     
  2. hunny-bunny

    hunny-bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    80
    Немој воопосто да се нервираш и да мислиш на него.Биди сигурна дека има некој што ке те сака безусловно.И јас сум се наогала во такви ситуации и сум милсела тој или никој друг, но не било така. Еве сега си јанајдов срекицката моја што ме сака и ме цени во секој поглед.Батали го подобро ке ти биде
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Повеќе пати си слушам музика што се совпаѓа со мојата ситуација, а во наша ситуација, би ти рекла да ја слушаш оваа песна
    http://www.youtube.com/watch?v=fEEmGL_pZH8
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    поиграјси душо во тоа те подржуавам но :!: внимавај многу да не се заплеткаш во сопствената игра и на крај ти да станеш играчка ако сакаш да играш тргниги на страна сите чуства биди права кучка и тргнувај во акција ако неможеш повлечисе и не се замарај повеќе
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Знаев дека можам да добијам такво предупредување, значи еве го мојот план-бидејќи месецов сум презафатена, а и во почетокот на наредниот месец сестра ми ке ми е на гости, нема да можам ни да зборувам со него, значи кога ке имам време, (ако пред тоа тој не побара да излеземе) ке му кажам да излеземе, ке го натерам да проговори, и да каже што прави со мене -.-
    Ако нејќе да зборува, ке сфатам дека не му е до мене, едноставно се оладил, паа... ке го отерам упм, па ќе си го живеам животот како што сакам :D
     
  6. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Имаш убав план,стори го тоа,кога веке имаш храброст,а јас немам бидејки сум кукавица и не можам да противречам и да се карам.И само траам и траам и траам наместо да се борам :(
     
  7. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Од што поточно се плашиш, можеби можам да ти помогнам?
     
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Се плашам од се...од неговата реакција,од тоа да прекинеме да бидеме и пријатели понатаму зошто го сакам покрај себе,барем како пријател зошто само тој знае(ше) да ме разбере и никој друг,секогаш кога ми е потребна подршка тој знае да ми ја даде,настрана од тоа дека не ме сака и сите тие конфликти,се не може да биде розево како што сакам.Сакам да ги вратам сите тие денови во кои немавме никаков проблем,да го освојам пак,да добие желба пак да бидеме заедно,да се видеме повторно макар и пријателски...дознав дека бил на терен и ке биде отсутен неколку дена ама ме советуваше заедничката пријателка да му оставам време и просторр а јас не сум способна туку само плачам и го чекам моментот да се врати и да зборуваме а се плашам дека ке престане да ми збори...се да се расипе на крај што го имавме...
    Ама кога си помислам што се случува размислувам и да го напуштам ама не можам,немам доволно храброст зошто знам дека ке страдам,знам дека нема да ми биде сеедно,да ги послушам сите тие совети овде иако почнав полека да ги практикувам не можам да издржам до крај.Размислувам да исчезнам од неговиот живот и да го оставам на мира ама секогаш се премислувам дека можеби ке ме побара и се ке биде на крај исто.Сме имале поголеми конфликти од оваа и сме се смирувале,знам и јас да претерам но што да правам кога чуствата се посилни од мене.Се плашам да не добијам некој нервен слом кога мајка ми ке замине во странство наредната недела а него да го немам да ми дава совети и да ме смее и расположува.
    Се што сакам е да биде се ко порано,знам дека можеме,знам дека тоа може да се случи ама јас...не сум таа што може да успее до крај да се бори.
    Самата се издавам некогаш дека сум љубоморна и се лутам и кога сум во право и кога ми е лут...Не можам веке да функциунирам нормално.
     
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    ми се чинеше како јас тие зборови да ги напишав...
    Знаеш што, за вистинска љубов се работи, исто како и во мојот случај, 100 пати да сум живеела, за него би умрела секој пат!
    Можеби кукавицата е тој...
    Плашливецот е тој...
    Дечкото треба да биде силниот во врска, женско може да биде чуствителна, ама дечкото да биде детска радост-тоа е катастрофа!
    мене ми треба човек со силен карактер, одлучен и спремен за секој проблем и препрека...
    Гледам дека сме чуствителни двете, не ни требаат вакви ;)
    Ке биде подобро, ако ти треба време (знам дека и мене ми треба, па затоа ќе чекам уште малку-ти објаснив во планот), земи си време, ама кога ке одлучиш, биди цврста во тоа, и не се предомислувај, уште потешко ке ти биде, те молам пиши како ке испадне се. Секое добро ти посакувам ;)
     
  10. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Тој е сосема различен од мене,тој никогаш не става при срце,барем така изгледа,можеби и грешам,повозрасен е од мене,никогаш немам дозволено некој да си игра со мои чуства и сум била решителна со лесна душа оставав без око да ми трепне доколку некој што ми се допагаше ме повреди,или пак пријател,знам да ставам крај.Сега и да си земам време,што ке биде кога ке се врати?ке се уплашам,а што ако ме побара?тој ке знае по моето однесување дека нешто не е во ред.Пријателката ми рече кога ке отиде мајка ти за странство кажи ми ке го пратам и кај тебе ако треба само да ги средите работите.Ке глумам пријателство ако се е во ред но до кога не знам.Само кога би разговарале во 4ри очи,се ке биде друго.Ама никако да се сретнеме а да му понудам средба после и моето признавање дека го сакам ке се погазам по незнамкој пат за некого што го сакам.
    Ке си земам време,мора да се среди инаку ке се мрднам.
     
  11. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    ех, супер, издржи, сите сме тука за тебе :)
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Pelikuna
    ајде жено покажи малку карактер знајме дека е тешко понекогаш многу ама мора да се издржи и да се покажи став со плачки не бидва ајде крени глава и идемо даље ;)
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Женски,ме побара,разговаравме,ми кажа дека немало вистина во тоа дека ке излегол со некоја туку сакал да виде колку го сакам,дали ке му признаам.Ми кажа дека бил на терен и дека ке се врати утре онаму кај што живее.Се исплашил дека ке ме загуби заради тоа што го немам барано тоа време додека бил отсутен.Јас се однесував со него ладнокрвно,ми кажа дека сакал да се видиме и да му кажам кој ден е слободен да се сретнеме пак.Но јас му реков,ај ке размислам и ке ти кажам.

    Не пагам,ке покажам карактер и ке го добијам она што го сакам.

    Ви благодарам :*

    http://www.youtube.com/watch?v=Thi4emRW5Ls
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    ех, супер, чекам што ќе биде
    а со оној мојов идиот сеуште ништо... -.-
     
  15. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Женски,не сакав да отворам нова тема за мојот проблем,ама дојдов пак за мал совет од ваша страна.:D
    Арогантниот тип се промени кон мене на подобро.Ми се извини,разговаравме на тоа дека ме повреди.Решивме да останеме пријатели,барем засега а понатаму ке видиме што и како ке се одвиваат работите.Јас сум срекна што се средија работите.Иако имавме и расправии за тоа што ме навреди(да потсетам:Дека не сум достојна за него)тоа е се минато.
    Тие денови ме бараше,се договаравме за повторна средба .
    Јас сега имам проблеми со мојот срам и страв.Пред да се врати од својот роден град тој ме извести,но ми кажа дека нема повеке интернет(исклучени сервери :^) ) и дека ке биде отсутен но дека ке контактираме со тоа што ке ми пишува од мобилен телефон,но ми кажа дека можам да му пишам кога ке посакам што ме малку ослободува.
    Вчера зборував со него на кратко што се израдував.

    Имам страв да не се одалечиме еден од друг,да не ни се прекине контактот со него,зошто сум решена да го вратам макар и последно да ми биде.(Не,никако не го барам прва туку тој мене ме бара. :) ).
    Имам срам а и пак страв да му пишам и да го прашам како е,како му поминува денот,дали му треба нешто.
    Имам и сомнежи дека сака да се дистанцира од мене,дека не сака да контактира со мене,и дека сето тоа со интернетот му е приказна,но подоцна кога ми пишува го менувам мислењето.
    Денес се уште се немам слушнато со него и чекањето ме убива.
    Посакувам да му пишам ама нешто не ми дава да го сторам тоа.

    Што да сторам?
     
  16. aip

    aip Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Zdravo :)
    .kako skoro i sekoe masko na pocetokot simnuva zvezdi no potoa kako pominuvaat godinite od zvezdite ne ostanuva nishto samo kavgi i nervozi.. sekoj den se povekje me povreduva so negovite zborovi, vo vrska sme 4 godini.. sekoj den se macham,mislam i nemozam na kogo da mu se doveram,moite drugarki i ne se bash vistinski drugarki sekogash koga i da sakam da im raskazam da se ispovedam tie nemaat vreme ili pak vikaat smacena si mi vekje ..nikoja ne e tuka za mene i mislam deka kje poludam . :(
    Premnogu go sakam i premnogu mi znaci zatoa shto mi e prv decko i edinstven vo se,i poradi toa nemam sila nikako da prekinam,znam deka ima i nekoja drugo a toa neverstvo sekoj den se povekje me ubiva i se unistuvam sekoj den se povekje ..ve molam pomognete mi :((
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Da prodolzam so vrskata ili da raskinam ?

    Ако имало неверство секако дека треба да раскинеш. Од почеток кога те читав мислев дека сакаш да раскинеш само бидејќи веќе не ти симнува ѕвезди од небото, но неверство штом има е друга работа.... Нема тука размислување, не си ја гази гордоста.
     
    На aip му/ѝ се допаѓа ова.
  18. aip

    aip Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Da prodolzam so vrskata ili da raskinam ?

    Blagodaram za mislenjeto, mnogu mi bese potrebno da go spodelam ova moe iskustvo bidejki navistina kje poludev.. ali kako da ja soberam taa hrabrost da raskinam :((
    Definitivno sum reshena da ja prekinam ovaa vrska ..
     
  19. amore12

    amore12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    21
    Da prodolzam so vrskata ili da raskinam ?

    Нема што да се милиш дефинитивно треба да му раскинеш штом знаеш дека те изневерува...не си најдена на улица ....направи го тоа што побрзо за да не бидеш уште повеќе повредена ...!!
     
    На aip му/ѝ се допаѓа ова.
  20. aip

    aip Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    единствениот страв ми е тоа како ке успеам да го преболам ;( сепак во прашање се 4 прекрасни години кои на крај ке завршат залудно само поради едно неверство.. секој ден се повеке се затворам во себе , ноките ги поминувам плачејки и викајки зарем не му бев доволна ;( навистина ми е многу тешко, толку ли многу боли првата љубов, имам 17 години, за него бев спремна и срцето да му го дадам ако му е потребно ;( ;( ;( ;(