1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да прекинам или да продолжам со него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pelikuna, 15 април 2011.

  1. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.516
    Допаѓања:
    144.255
    Девојче, нормално е вака да размислуваш на 17 год, дека тој е еден и единствен итн итн.
    Ама како минува времето ќе созреваш и ке сфатиш дека навистина не вреди.
    Не измачувај се уште сега со толку не продуктивна врска.
    Излегувај, дружи се, ќе најдеш и нови другарки.
    Уште малку ќе продолжиш на факс, па видиците ќе ти се променат и прошират, а ќе стекнеш и многу нови пријателства.
    Тек тогаш ке видиш дека навистина не вреди ова измачување.

    Дечковци доаѓаат и си одат, а вистинскиот оддалеко се познава. :)
     
    На aip и Lovely93 им се допаѓа ова.
  2. aip

    aip Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    моментално е на пат, но веднаш штом се врати ке соберам храброст и сила и ке ставам крај на се,иако ми е многу жал,премногу го сакам, но во срцето и сеќавањата ќе ми остане како убав спомен , дефинитивно не сум најдена на улица како што нагласија во претходниот коментар, имам прекрасно семејство кое ме сака и иднина која ме чека, тоа е тоа
    ви благодарам на сите мислења споделени , премногу ми значи што одвоивте малце време за мене и го сослушавте мојот проблем.
    Bи благодарам од срце на сите , позз и се најдобро :)
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Да, толку боли првата љубов, не зборат сите залудно дека е една и незаборавна. Но, кога ќе дојде оној кој ќе вреди дупло од сите бивши заедно што си ги имала (ќе ги имаш), ќе заборавиш на сета таа болка и траги од првата љубов. Не сум искусила такво нешто, меѓутоа претпоставувам дека така би било. По тоа што мене дечко ми ми е прва љубов, те разбирам колку ти значи и ја сметаш за вредна, а воедно и 4 години не се воопшто малце, маче да чуваш ќе го засакаш и ќе се приврзеш за него а не па човек. Но, како што се прашуваш во постов зарем тие прекрасни години ќе завршат залудно поради едно неверство, сети се дека тоа неверство НЕ си го извршила ТИ. Мрази го поради тоа што не си му била доволна и бил способен да фрли прекрасни 4 години во вода поради некоја лудост. Цела оваа љубов што ја имаш кон него искористи ја така што ќе ти помогне да го заборавиш, со тоа што знаеш колку љубов си имала за некој кој не ја заслужил. Ако ти е убаво, помни ги тие 4 години како нешто убаво од твојот живот. Но мрази го баш поради тоа што знаеш дека ТИ никогаш не би ги фрлила тие 4 години во вода како што сторил тој. Но не дозволувај да бидеш огорчена, сети се дека со твоите само 17 години животот е пред тебе, дружењето, излегувањето, факултетот, новите познанства, дечковци, журки.... Се тоа те чека а можеби и немало да те дочека да си останела затворена во таа НЕперспективна врска. Така требало да биде, како е Господ никој не е. Само позитивно, животот тек ти започнува мила. :) Остави го само како лошо безвредно искуство зад тебе.
     
    На duffi и aip им се допаѓа ова.
  4. aip

    aip Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    искрено ,премногу ми помогнавте и пред се ми дадовте храброст која сигурно немаше да ја добијам од моите другарки, премногу сум ви благодарна..!!
    сега пред малку видов дека со таа што ме изневери на фб ставила слика со него и многу ме повреди , па не чекав да се врати од пат и веднаш му напишав порака дека.. прекрасните 4 години ги фрли во вода само поради една авантура,биди среќен со таа, заборави на мене иако сум сигурна дека и веќе си заборавил на мене .. толку од мене иако живееме на исто место верувај дека повеќе и кога ке те видам нема ни здраво да добиеш бидејки ти тоа и не го заслужи ..
    само некогаш сети се на мене- ми беше прв дечко,прва најголема љубов,не верувам дека некогаш во животот ке најдеш поискрена и почиста љубов од мојата, но ти бираше а јас одлучив .. Zбогум за секогаш ..
    ии како е добро е ?? :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Ќе биде добро кога нема да му вратиш воопшто кога ќе ти пише, ни збор, ма ни точка... на игнор го ставај мила и толку. Ако ѕвони, не дигај, ниту пак исклучувај.. нека преѕвони.
    Ионака додека бил со другата не мислел на тоа а најмалку пак на тебе. :worried: :!: :!: :?: :|
     
    На Lovely93 и aip им се допаѓа ова.
  6. aip

    aip Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    ..
    Mи напиша дека тоа било само еднаш,иако знам дека било повеке и траело скоро еден месец и сеуште трае бидејки девојчето нема да става слики со него на фб ако завршиле.. имам скоро 100 пропуштени повици тешко ми е многу али чим него не му било тешко тоа да ми го направи тогаш и јас ке го пребродам ова :) :) :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. cat6

    cat6 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дечки, ИМАМ ПРОБЛЕМ !! Може ли некој да ми даде паметен совет?
    Имам 2 годишна врска. Врската ја изградивме некако чудно и неискусно. Мене ми е прва врска, па можете да претпоставите...тој сам ја градеше. Се што ми кажуваше што како треба, јас слушав. Мислев така треба да биде во една врска. Многу бевме срекни, и уште сме. Ама и многу неубави моменти поминуваме, и тоа така константно. И некако сум уверена дека никогаш нема да престанат да се случуваат. Кога сме срекни, имам чуство дека ме сака, почитува, цени, чува. Во другиот случај го покажува спротивното. Неубавите моменти ни се исполнети со навреди, засрамувања пред други, забрани за одредени работи, понижувања, уништување на искачања, концерти, прошетки и слично. Сака се да биде по негово, употребува мнооогу тешки зборови кога е изнервиран (иако знае дека сум претерано емотивна) и ми праќа одвратни, гнасни, злобни погледи, не му е гајле што јас со текот на времето ги изгубив другарките заради тоа што Тој се однесуваше лошо со нив, не му е гајле што моите родители исто така користат доста тешки зборови за мене кога е во прашање тој, не му е гајле што сите што ме познаваат ми викаат дека не е за мене, дека заслужувам подбар и слично. Тој е фокусиран во тоа неговите родители, пријатели, роднини па и познаници да имаат добро мислење за мене. Нему му е битно само да не му рече некој дека јас не сум за него. Кога еднаш се скаравме пред негов другар, тој ме тресна одземја пред него (со многу арогантни зборови) а после ми рече дека му е тешко што неговиот најдобар другар имал лошо мислење за мене макар што тој викал дека сум супер. Значи во случај кога јас оставам лош впечаток-ме вреѓа, во случај кога тој остава лош впечаток кај моите луѓе - ги вреѓа. КЕ ПУКНАМ ! Останав сама, и неможам да му раскинам бидејки само него го имам. А мене ми треба друштво за да го заборавам. Овие две години се дружевме со неговите другари/ки. Кога решам да ставам крај, тој толку добро ми ги знае слабите точки и ме удира таму. И неможам. И ветува дека ке се смени, а не се менува. А јас неможам да живеам со сите тие лоши делчиња од врската што чувствувам дека преовладуваат. За разговарање, разговараме. Ама залудно е. Се некако се промашуваме во муабетот, јас од една страна, тој од друга и пак не се разбереме. Дали е поважно што се сакаме и што сепак имаме и убави моменти, и треба да се избориме за нас, или поважно е дека јас можам да си најдам некој што можеби нема да ме сака толку а ни јас него ама ке имаме разбирање и хармонија???
     
  8. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    ^ Прво и основно, тоа што си убедена дека не знам колку многу те сака, докажува дека си слепа во врската во која си. Маж кој те сака, не те навредува, а дури и да се случи такво нешто во момент на афект, тоа е инцидентна ситуација заради која му е жал и треба да ти се извини, а не да му биде практика и стил на живеење. :!:

    Ти си класичен пример за една македонска врска. Тој е ропак и не ја почитува жената, а жената наоѓа излез во турски серии и готвење со Антоио, зашто нема другарки и другари да оди да се опие и да заборави на све.

    Тоа што треба да го направиш е да заземеш став прво пред себе. Како се прави тоа? Застануваш во ВЦ пред огледало, се гледаш себеси во очи и почињаш да се караш со себе за тоа колку си смотана што му дозволуваш да се однесува така со тебе, изнесуваш ставови и желби за тоа каков сакаш да ти биде животот и партнерот, анализирате заедно (ти и таа во огледалото) дали тој маж е таков, констатирате дека каков и да е нема да се смени и на крај заклучувате дека имаш 25 години и дека животот е бааајаги пред тебе и не смееш да дозволиш да ти одзема ниету една секунда повеќе да се нервираш и растажуваш.

    И не се секирај, брзо ќе ти се вратат другарките, немој да паѓаш на тоа клише, сама сум и немам никој освен него. |(
    И можам да замислам колку ти е мачно, чим во 5 сабајле си станала да го пишуваш ова.
     
    На okcenzi и fallenangel им се допаѓа ова.
  9. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Кратко и јасно, НЕ Е ЗА ТЕБЕ, БЕГАЈ ОД НЕГО, ЌЕ СЕ УНИШТИШ СО ТАА ВРСКА. И капт.омми убаво ти кажа. Стави си го прстот на глава, ти и сама си свесна за се ама чекаш потврда. Ај те молам се што си напишала прочитај го убаво......
     
  10. cat6

    cat6 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Фала, така е. Но мене многу одамна почна да ми се врти во глава овој муабет. Нон стоп си го зборувам ова пред огледало, ама кога го нема огледалото ништо не правам. Слаба сум со речник за да го објаснам тоа што го чуствувам, ама дечки.....тешко е.
     
  11. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Дефинитивно според ова што ни го напиша, можам да кажам дека не е за тебе! Тој не треба повеќе да е дел од твојот живот, остави го и ќе видиш како животот ќе ти се промени, се ќе појде кон подобро, другарките ќе видат дека си сватила дека тој не е за тебе и дека си направила онака како што тие најверојатно очекувале, ќе поразговараш со нив, ќе им се извиниш за се во негово име и ќе им објасниш дека тоа било тежок период и дека потребна ти е нивната поддршка, да ти го разубавуваат денот со својата насмевка за ти да можеш лесно да го заборавиш, како никогаш да не бил во твојот живот. Така на твоите родители и на сите кои се грижат за твојот живот да биде подобар, онаков каков што заслужуваш, ќе им падне камен од срцето и ќе им биде далеку полесно од претходно, ќе видат дека си се свестила и дека повеќе не си во заблуда. Направи го тој чекор без страв! Ќе видиш се ќе биде во ред. Поздрав и се најубаво :) :) :)
     
  12. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    Feminki VE MOLAM za pomos!!!!
    Vo vrska sum 4 godini, sto e mnogu normalno se slucuvale mnogu raspravii i smiruvanja,no na krajot ne sme mozele eden bez drug, i dvajcta sme imale tolerancija eden kon drug, no sega vekje mislam deka pukna se!!! Edna godina funkcuonirame preku dalecina, prvite 6 meseci dodeka zaminav kaj nego za da se vidime na nekoe vreme on bese super, otkako zimoska se vrativ nazad toj se smeni, nekako bese kako oladen i postojano se raspravavme i mu velev deka ne e istiot i deka se smenil i mi vika deka ne e istoioti deka ima i povekje problemi poveke raboti i se toa, i po sekoja raspravija pak ke sme se smirele iako ja ne sum bila spokojna zatoa sto toj ne bil istiot, ama se taka ke se stisese i ajde kao ok. koga bev tamu me zapozna so familija, i se bese ok, nisto loso ne mozam da kazam, se pocna od koga se vrativ, negovite se tuka vo isto mesto kaj sto ziveam i ne sum se zapoznala oficijalno so niv ama koga ke se vidame se pozdravuvame , isto i so moite koga ke se vidat ke se pozdravam , ednostavno od kultura i pocit. Sega koga trebase da dojde vo Makedonoija, poradi svadba na negova bratucetka ocekuvav deka ke me pokani, a on nisto celo vreme... i otkako dojde eden den pred svadbata mi vika ima pokana i za tebe ama znaes ja sto mislam za toa ( i porano sme praele muabet deka ne bi trebalo od sega mesanje so familija-osobeno zapoznavanje so negovite roditeli) jas bev svesna deka stom do togas mi nema receno nisto nema ni da mi rece voopsto, sto premnogu bev povredena, i vecerta go viknav da praeme muabet, i mu kazav deka malce mi e cudno sepak ideme 4 godini i mislev deka e normalno kako sekoj par ako nisto drugo barem eden da imame nekoja sloboda da dojde kaj mene ili jas kaj nego, toj pocna da vika kao znam deka ne saka toa od sega od kaj znae sto moze da bide pa pose da ispadne sve bez veza, kao ako vec sme pocnele so takvi raboti znacelo odma da se veribme pa svadbi pa sto znam sto...ne sakal deckoto da doagja na ruceci i takvi stvari... jas mu vikam nikoj ne bara od tebe toa, ama ednostavno da bideme ko sekoj normalen par, neli sakase sea na odmor da ideme ne treba da dojdes da prasas doma kaj mene pa makar i na 5 min, a koga trebase da dojdam tamo na glava mi se kaci pa duri i majka mi na skype ja barase da zbori so nea da me pustat, iako mojve po tolku molenje odlucija da idam poso i gledaa deka mi bese tesko....i prodolzivme da se karame vecerta i kao mu padnalo tesko poso majka mi vo muabet so nekoja zena koga ja prasale ona rekla deka jas ne sum bila pokaneta, iako majka mi ne go rekla toa sepak jas zborev so nea i pocna da se otvoraat kartite... i kazav se sto imam posle i tatko mi se razbudi i stana mnogu golemo, vo megjuvreme on mi zvonese i moive iskreno bea povredeni zaso ete ednostavno on ne treba da dozvoli jas da mu recam da me vikne samiot trebada bide svesen za toa i denta koga dojde taka vo drstvo se vidovme, a narediot den izleze so drugari i na mojve malce im bese cudno i bas me prasaja zosto ne izlagame, jas mu prenesov toa deka i na moive ne im e seedno i toj pocna da vika ete poradi ova ne sakav da mesam familija, sea moze i tvoite treba da mi kazuvaat so kogo treba da izleguvam i dali treba, i premnogu me povredile sto imaat takvi mislenje za mene ,ne sum go zasluzil ova i pocna duri i da mi place po telefon, ocigledno i ja ke moram da zboram so moive.... i okapavme cela vecer....on nemoze da sfati deka nikoj od nego ne bara nikakvo odenje na rucek ili bilo kakvi adeti ili sto znam sto, tuku mislam deka posle tolku vreme bi trebalo da bideme kako normalen par i ako treba da prasa da dojde da prasa kaj mene a ne kako da se srami od toa... i eve skoro 5 dena ne zborime nisto osven koga bese na svadbata mi kaza deka izgleda nema sto da bara vo ovaa vrska a i negovite toa mu rekle poso stom od sega NIE sme mu kazuvale dali da izleguva so drustvo ili ne, mozel da zamisli sto ke bide ponatamo... problemov e toa sto on izgleda ne znae sto saka i samiot mi kaza deka teska e vrskava na dalecina ama sme imale razbiranje i sme se trudele ali ocigledno ne dovolno.... bidejki po sevo ova ne mozam da go svatam i duri deneska mu pisav daj da vidime sto ke praeme i do kaj sme i vidov deka videl i ne mi vrati... stvarno nz sto da ocekuvam i nz sto da pravam... poludev.... moive se totalno razocarani a najvise jas!!! od soba ne izlegov denovive i prv pat u ovie 21 god, sto gi imam, sum go videla tatko mi da se rasplace koga rece- jas znam kako sum te izgledal i nema da dozvolam nekoj da igra so tebe..... site trojca sme placele ...srcevo mi se rasparci ;( ;( ;(
    Ve molam za vase mislenje sto da pravam, ne sakam da go izgubam ama iskreno ne znam ni dali posle ova ke sakam da prodolzam.... tolku ispadna se loso... planiravme na odmor da ideme zaedno i da gi pomineme ovie nekolku nedeli zaedno, a sega vidi sto se sluci... kako cel sve da srusen vrz mene...
    Ve molam za nekoj sovet... iskreno i moive ne znaat veke kako da mi pomognat ;( ;(
     
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ќе ти одговорам кратко и јасно-никогаш веќе во животот да не го побараш.

    Ако за врска од 4 години, не те удостоил со одговор на пораката до каде сте, јасно е се.
    Ќе боли премногу. Ама стискај заби и трпи.
    Зарем некој таков заслужува да ги растажува твоите?
    Во име на нивната разочараност, избриши ги солзите и продолжи си напред!
     
    На crazylady, puzzle и cinderella93 им се допаѓа ова.
  14. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Jaс мислам дека дечково само си бара причина за кавга. Очигледно е дека ви треба мала пауза.
    И јас сум за тоа дека треба да функционирате како нормален пар, он кај тебе, ти кај него, од каде тој заклучи дека твоите од сега му кажувале каде да одел и што да правел. Твоите само се обидуваат да те заштитат, не сакаат да бидеш повредена што е многу нормално и тој треба да се потруди да го разбере тоа.
    Ако дојдел кај тебе колку што разбрав, тоа ќе преминело во веридби, свадби. Врска нема.
    Ќе бидам искрена. Ова мене ми изгледа како тој да бара начин да се оддалечи од тебе. Остави го некое време, олади и ти малце, вака само се измачуваш, цело време си напната, ги секираш и твоите дома.
    Ако те сака и ако му значиш, сам ќе те побара по некое време.
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Воопшто не им треа пауза, ете имале пауза тој бил далеку и некако функционирале.
    Мое мислење мила моја. Ти си имала 16 години кога сте ја започнале врската, нормално дека си се навикнала на него, претпоставувам дека не си била со друг.
    Тој вол недоквакан не те заслужува , не знам колку години е ама уште што ќе кажат мама и тато.
    Море отерај го каде што не треба. Уште за цицката на мајка му се држи девојка ќе има, Мочко.
    Не ги нервирај твоите, тие најмногу се нервираат, жал им е зошто се мачиш, цело детство си го вложила во него, а тој недораснат нејќел ручеци, заеднички средби и што уште не.
    Девојче младо си уживај во животот промени неколку дечковци(не баш фати пушти) па коцките сами ќе си се наредат.
    А тој недоквакан,незрел,мочко како уште да го наречам откачи го.
    Ќе те бара тој тебе ќе видиш.
     
    На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Лелее, ако дошол кај тебе или ти кај него, одма следувале веридби, свадби... Абе недозреан ниеден!!!
    Убаво ти рече Деларон, пауза сте имале кога тој не бил тука. Не ви треба пауза, тој само си бара разлог за кавга, не го барај во никој случај, тешко ти е знам, ама потешко ке ти биде ако му пишуваш и не ти враќа, или му ѕвониш, а не ти крева. Дечкото сега е во мангупска фаза некоја, остави го.
    Си имаш подршка од твоите, ми се допаѓа тоа што разговараш со нив..Дечковци ке има колку сакаш, и не верувам дека некој нареден дечко ке чека да те викне на гости пред веридба |(
    Дебили бе, се нервирам кога читам вакви работи.
     
    На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    Sega znam deka ne zasluzuva nisto od mene, a moive vo nikoj slucaj ne zasluzuvaat da se nerviraat za nego, duri i oni mi vikaat deka ocigledno on bara nekoja zakacka. samo ne znam zosto voopsto me vika kaj nego zimoska i zosto voopsto prodolzi so mene i da pravi raboti so koi se poveke i poveke ne povrzuvaat,site znaat deka sum bila tamo i site za nego mi zborea dodeka dojde, demek kako izdrzuvate, kako vi e, ili ete sega ti ke odis tamo ( slucaj deka on e vo stransvo pa i ja tamo ke mu odela i blabla) a mene voopsto ne mi bilo do toa koga znam deka nie ne funkcionirame kako sto treba, voopsto ne mi bilo bitno dali ja ke odam da go vidam tamo ili on ke dojde ovde, mene mi bilo bitno da bideme zaedno ama ocigledno samo jas sum bila taa koja sto se grizhela za se i sesto ... i sega eve pominaa nekolku casa od koga mu pisav go nema da vrati a vidov nekolku pati deka bil uklucen na whatapp!!!! Znaci stvarno nema smisla ova sto go pravi!!!! Sega navistina se dovumev da mu pisam, ako nisto drugo barem da znam da go izbirsam od zivotot i od fb vrska i sliki i vrag i seeeee..... tolku mnogu sum razocarana zasto pokraj se mislam deka sum zasluzila barem razgovor za kraj!!! i toa deka negovite rekle taka e pretpostavuvam poradi toa on sto go kazal, bidejki koga bi me cule mene podrugo bi rekle, ama ocigledno kako nemu mu odgovaralo taka im kazal... samo ne sakam da me pravi budala, a sto poveke pominuva vremevo tolku povekje sfakjam deka ne me zasluzuva vo nikoj slucaj!!!!!!
     
  18. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49

    skoro na 17 godini pocnavme a on sega ima 23 i deckoto sakal kariera da gradi pa pose familija i takvi stvari, ama pak ke recam deka nikoj ne mu vika da me zaprosi ili bilo sto od toa samo gledam primeri od drugarkite i od drugarite negovi i mnogu tesko mi e, se osecam ko trinaeseto prase vo nekoi slucaevi, znam deka i on se trudes i praev dosta raboti za vrskava ama ova ne go ocekuvav!!! duri i majka mi e previse napnata ne zamina vcera na rabota samo da bide do mene i mi vika ti najdobro go poznavas razmisli i vidi dali vredi duri i poraka da mu pises ama ete pisav i sto dobiv= ignoriranje, i toa od nekoj so koj site raboti si gi prosol so nego i si ocekuval malku povise pocit a si dobil = nisto!!! i ne znam dali tretina od ova sto mi se slucuva go zasluzuvam poso sekogas sum bila za vrskata a nakraj vaka da mi se vrati :@
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ич да не се секираш за сите, уво да не ти чуе.Си го имаш семејството здравјето ,не си го уништувај животот за некој КОЊ. Велиш неговите кога би те слушнале, не се залажувај, кого ќе бранат тебе или него, исто како што твоите го бранат него. Накриви си ја капата излегувај си во друштво, ич нема да ти е лесно ама издржи.
    Секое зло за добро.
    Мајка ти се плаши за тебе да не си направиш нешто лошо, затоа не отишла на работа.
    Дете не го барај и преходно ти напишаа дека ако го бараш , а тој те игнорира потешко ќе ти биде.
    Никој не заслужуваме да ни се случуваат некои непожелни работи ама се случуваат. Тие се случуваат и треба да се насочиме како да ги решиме за наше добро.
     
    На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    ne ocekuvav ova da se sluci vo nikoj slucaj, ama ete bidna veke.... sepak nemozam da razberam samo preku poraka da zavrsi se???? cetiri godini bile vredni za samo preku poraka da se raskine?!?!? seuste nemozam da poveruvam so kogo NAVISTINA sum imala rabota, ako do vecer voopsto ne me pobara, se ke mi bide jasno iako iskreno ima nekoja nadez vo mene ne za da opstoi vrskava tuku ako nisto poveke muabet da se naprae,ednostavno da mu kazam ama bas se so mi lezi na srce.. ama nz...se poveke i poveke se razocaruvam.... :(
    Vi blagodaram na site za sovetite, istoto mislenje i moite go imaa, samo siroti ne sakaa da me povredat uste povekje pa ja zamackuvaa nekako rabotava ama sepak celea na toa da se prekine celava rabota...
    Ne znam kako ke pominam so ova, no znam deka moram da bidam silna iako srcevo mi se kine :(
    Vi blagodaram uste ednas na site!!!!!