1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да прекинам или да продолжам со него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pelikuna, 15 април 2011.

  1. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Многу пати сум помислила да му раскинама ама неможам. ПРЕМНОГУУУ го сакам и неможам да си го замислам животов каков ќе ми биде без него ;(;(
     
  2. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Не можеш да го оставиш те разбирам зошто го сакаш ама како ќе продолжиш со него после сите овие работи што ти ги кажувал ? Кога некој искрено сака зошто да му пречи и да си невина и да не си едноставно важно ќе му биде да бидеш ти до него и ништо друго едноставно сега е 21 век што е тука чудно и да си имала односи пред него како што во случајов мисли тој .. Ти нема начин веќе да му докажеш дали си била или не , поради тоа или седни поразговарај со него и кажи му дека тоа ти смета што секогаш ти го плеска во лице или раскини со него па колку и да ти е тешко верувај од љубов никој не умрел ! Ќе помине се и ќе се навикнеш да живееш без него зошто и тоа што ти го прави не е во ред !
     
  3. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Те разбирам потполно,знам како е да сакаш ама многу добро знам и како е да бидеш во врска со личност која е премногуу љубоморна,имав и јас една таква врска одамна,тоа е тортура невидена,и верувај ми колку и да е голема таа љубов од твоја страна никогаш нема да биде доволна за да можеш да ги издржиш сите тие негови напади.Најискрен совет ти давам издржи,прекини,никој не заслужува да биде во таква врска,2 години не е мал период за он да сфати дека малце мислењата му се забегани(извини вака ама и самата си свесна дека е така),штом до сега не сфатил џабе е да се измачуваш.Незнам колку има дечко ти ама вакво размислување не доликува на зрело машко.
     
  4. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Tој едноставно не сакал да е со некоја што била искористена (незнам од кога задоволството обострано се смета за користење ама то е ). А и се сомневал дека дури сум со него сум спиела со други. На моменти самата иронично си се смеам на размислувањето негово (facepalm):fubar:
    Незнам што му се случи ама одкако се смиривме после раскинувањето се полошо и полошо се одесува.. многу пати и курва ме има наречено :x ама после се вади дека било во нервоза. И дома да седам и да не сум излезена се сомнева дека некој ми е дојден и кузнајт што праам со него:@
    Психава ми ја поремети ама срце ни ми дава да го оставам :|
     
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Дечково си има проблеми со егото. Раскини, не си должна да трпиш, љубов не се искажува на ваков начин, во превод- не те сака.
    Сега ти делува тешко но верувај, ќе ти помине ;)
     
    На crazylady и anina им се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А еве да речеме дека не ти е прв (иако ти е).
    И ШТО АКО?!
    Какво е тоа потценување и вреѓање од негова страна?
    Олесни си го животот и раскини му на кретенот.

    Што нема да прочитам.
    Почитувајте се девојки повеќе.
     
    На Mala Hembra, Hipster и Kitten им се допаѓа ова.
  7. MamaYette

    MamaYette Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    618
    @ladyySi самата си се мачиш што си уште со него. Верувај кога ти кажувам дека имаш среќа што си го покажал дечкото вистинското лице сега, и не е касно да му раскинеш. Ако тој сега ти го прави тоа, те вреѓа, те понижува, што очекуваш понатака? Немој да си го лажеш паметот дека ќе се смени. Бегај подалеку од таквите, бев и јас скоро во слична врска, и на секоја кавга тој ми го спомнуваше минатото, љубоморен беше дури и на тие со кои сум била претходно, знаевме да се искараме за нешто што сум го направила години пред воопшто да го запознаам него. Дечкото нема да се смени, може само уште полошо да ти биде, затоа дури не дошло до вршачки/свадби/деца, тргни се од него за твое добро.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Да се ценеа луѓето по бројот на партнери, не тебеше него ни да му се опулам ак камо ли врска да имам. Можда и јас сакав невин дечко да имам а не некој со 5 (за кои знам) пред мене што бил, ама никогаш мерка за вредност не ми било тоа! 21 век е ама некои во 19 се заглавени
     
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Значи тој бил со 5 а од тебе бара да си невина?
    Леле девојко, бегај од него. Не знам како се уште постојат со такви размислувања.
     
    На anina и mirandaa им се допаѓа ова.
  10. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    ДА 5 :fubar:
    а последниот пат кога се слушнавме ми рече дека ќе одел со друарка на кафе- можда била невина таа и не ќе го лажела како мене (facepalm)
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Убаво ти рече кримсон- раскини му на копилето.
    Докажување дали ти бил прв, втор, петти, десетти? На овие години? Да не сакал он чаршавот со крвта да го чува ко спомен?
     
    На kjukli, crimson и anina им се допаѓа ова.
  12. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    од секогаш верував дека луѓето можат да се сменат ако им се покаже љубов, и секогаш се тешам со "Надежта последна умира" ама исходот не е таков каков што очекував. Да и кај нас се случува да се караме за некој од пред 1-2 години ито не бивши дечко туку некој само еднаш што сум излегла.
    Би се тргнала ама незнам што потоа? толку сум повредена што мислам дека на сите други ќе им враќам за ова тој што ми прави ;( или пак ќе си се затворам дома и ќе чекам чудо да се деси :|
     
  13. MamaYette

    MamaYette Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    618
    @ladyySi што потоа... ќе ти е тешко на почетокот, да, но не се мерат тие 2-3 недели тага, со среќата и слободата што ќе ги чувствуваш после тој период. Никој не умрел од болката после раскинување. :) Нема зошто на некој друг да му враќаш, ако се понаша со тебе коректно. Биди поцрвста, и знај дека вредиш.
     
  14. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Што потоа?
    Ќе бидеш тажна неколку дена, после ќе почнеш со други очи да гледаш на работите.
    Ќе сфатиш дека е кретен.
    Ќе сфатиш дека те малтретирал. Дека ти вршел психичка тортура.
    Ќе го подзаборавиш.
    Ќе почнеш да излегуваш без него.
    Ќе најдеш нов дечко.

    Ете тоа ќе биде потоа.
     
    На buba4e89 и MamaYette им се допаѓа ова.
  15. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Колку само се сложувам со девојкава ...
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Фала ви девојкии многууу :*
    ми ги отворивте очиве, што сум јас помалку од него па да го трпам?
    life goes on :rock:
    подобро сама отколку со некој НЕДОРАСНАТ! :punch:
     
    На Daleron, Mala Hembra, Kala22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.