Дали да продолжам да се мувам со него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од I.love.cinderella, 16 август 2011.

  1. I.love.cinderella

    I.love.cinderella Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Вака...Има едно дете што мене многу ми се свиѓа и до пред одреден период ние се мувавме,ама нешто се скаравме и пак се смиривме сеа.Јас случајно дознав дека он сакал да се мува со друга додека јас бев на одмор.Он сеуште ми вика дека ме сака и слично(на другарка ми и рекол дека сака да се мува со мене пак) и сега незнам што да правам.Ние не сме во врска туку само се муваме.Дали да продолжам да се мувам со него и понатака па ако дојде до врска и врска или да престанам само затоа што он сакал да се смува ама не се смувал со друга???
     
  2. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Што би направиле вие??

    Имаш 19 години а како размислуваш! Па дечкото ти е само мувач и тој што сака ке прави а ако навистина те сака нема да се мува само со тебе туку и врска ке ти понуди :^)
     
    На Alesii, baby19 и corazon им се допаѓа ова.
  3. corazon

    corazon Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Точно !! Не ти е дечко па само со тебе да се мува,што сака може да прави со која сака може да излегува,нема обврска тој кон тебе.Поубаво седни и разговарај со него,кажи му ако сакаш врска,зашо така е поубаво а ако он те сака како што вели ќе прифати врска.Позз
     
  4. butter..fly

    butter..fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Xа па вие не сте во врска тој тие само мувач значи што сака може да прави,а ако навистина те сака ќе ти понуди врска!! :^)
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Почекај малку и спушти ја топката.
    Вие не сте во врска, но не значи дека нема понатаму да бидете. Не би требало да му замериш на тоа што се мувал со друга-баш затоа што не сте во врска.
    Види како ќе се одвиваат работите понатаму, ако покажува заинтересираност можеш да разговараш со него за твоите намери.
     
  6. Emma.A

    Emma.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    Вака. Јас имам само 14 години, до сега ниту еднаш се немам мувано. Многу ми понудиле но јас сите ги одбивав. Па сакам да ве прашам Што точно се подразбира под Мување? xD :$
     
    На ana95 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Ти ова сериозно? :^) На 14 години незнаеш што е мување?? :o Незнам ни јас! :!:
     
  8. Emma.A

    Emma.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    не! знам што е мување х) само сакам некој подетално да ми објасни
    бидејки до сега никогаш немам бакнато момче така да незнам како да баканм :$ :$ :$
     
  9. crnobelisvet

    crnobelisvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Мување..како да се објасни и јас имам 14 год. и пред 1 месец се мував за прв пат,тој ке ти појде ке те бакне ву усните и ке ти го пуњти јазикот,или можеби веднањ јазиок..и така си ги вртите јазиците и тоа е многу убаво,не е гадно! :)
    извините за грешките испомешани ми се буквите на тастатурата! :$
     
  10. G-Unit

    G-Unit Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ако не сте фатени може да се мува со која сака... ако ти се допаѓа мувај се уште xD
     
  11. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    ке се мувате по ќошиња ваму-таму, само немој да му се муваш пред нозе уште на 14 години :!:
    имате време за бунга банга ре :D
     
  12. Dwarf

    Dwarf Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    имам 13 год. исто така многу ми понудиле а ја сум ги одбила, не се брзам..скоро сите сеа што се на моја возраст се имаат мувано ..но мене тоа не ми е битно :)
     
  13. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Кога го читав ова мислев дека го напишало 12 годишно девојче...Кога видов дека имаш 19 години се запрепастив? :o На 19 години вакви глупави теми да се отварало |( ..Оф леле
     
  14. kristinamacedonia

    kristinamacedonia Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    здраво :)

    зависи како гледаш на работите и што сакаш :) ако сакаш само забава, без никакви обврски, тогаш ок мување би мозело да дојде предвид..ако се одлучиш на ова, биди подготвена дека еден ден мозе да се случи дечкото да ти рече чао, не си ми веќе интересна... :( ИЗВИНИ ако сум малку сурова, но подобро е да знаеш што би мозело да се случи, него после да речеш не знаев :Д

    ако сакаш стабилна врска со некој што ќе те сака и почитува, тогаш според мене, мување не :) е сега треба да се земе предвид дека некои врски почнале со мување :Д така што мозеби е подобро после неколку излегувања да седнете да разговарате и да го прашаш за неговите планови за иднината и за тоа дали сака да биде во стабилна врска или не :)

    поздрав и со среќа :)
     
  15. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Ти ова сериозно имаш 19?! :^) Да, сте се мувале и одма те засакал, ама во меѓувреме сакал со друга да се мува и тебе не ти понудува врска иако сте веќе возрасни.. тоа е се од што те сака.
    ако навистина имаш 19 а не 9 |(