1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се борам или да го заборавам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Frosin4e, 2 декември 2009.

  1. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Па искрено мн пати сум попуштала но тој секогаш беше тука да ме крене а сега баш пред некој ден размислував кога би прифатиле ми се чини истиот момент би умрела од срека :rofl: па си викам ке доживејам и јас убавина од овој суров свет каде што и на родителите не им е гајле за среката на децата туку за да не се прикажувани цц но таа не е виновна така е воспитана :( :^)
     
  2. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    После дождот секогаш доаѓа сонце . Верувај дека една ден ќе ја прифатат оваа врска бидејќи вие не сте во роднинска врска . Љубовта секогаш победува . Ти посакувам се најдобро :*
     
  3. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Па надежта уште ни остана и ти благодарам на убавите зборови секако дека ке ве известам кога ке има новости :D
     
  4. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Во врска сме скоро 10 месеци.Секогаш кога и да имало некое недоразбирање сме го решавале.Секогаш се трудел јас да бидам среќна.Но во последно време не е како што беше.
    Не се видовме една недела.Тој постојано беше со неговото друштво.Разговравме за таа тема му кажав дека не ми обраќа доволно внимание.Тој рече ќе смени,ќе се потруди..
    Но ни трага ни глас од него.Пак се по старо.Се однесува ладно,како да не го интересирам повеќе.А знам дека ме сака.Ама како да не сака да му го покаже тоа.
    Што мислите дали некој му зборувал нешто лошо за мене ??? како на пример неговите другари бидејќи љубоморат или пак повеќе не ме сака???
    ве молам итно е мн ми е тешко поради се... ;(
    Дали да се откажам или дали да се борам?? како да биде се како порано? Како да реагирам кога сум со него???
    Helpppp
     
  5. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Јас Мислам дека тие негови другари ако се како што кажа љубоморни или му имаат викано дека мн е врзан со тебе а треба обратно или имаат чекано да направиш некоја грешка која му ја имаат триено на нос па тој се оттргна од тебе е сега мислам дека треба да му направиш некое изненадуване со кое ке го омекнеш и смекнувај го некое време не го чепкај за тоа ако и ова не ти помогне тогаш кога ке е расположене без некои напади туку полека прешај го што ви се слуци и која и чива е грешката па би требало да се поправи :) ;) Пиши што ке направиш
     
  6. zlatche

    zlatche Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    treba da se borish za svojata ljubov sekogash...a tebe plus ti e vozvratena...ne se zamaraj so gluposti i zivej si go svojot zivot... :)
     
  7. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Фала за советите,но ете веќе една недела и неколку дена од кога раскинавме :( Тој сакал да биде сам и не бил сигурен во своите чувства :^) Но како и да е сигурна сум дека бил поттикнат од другарите... Но тоа е тоа,за жал мислам дека сеуште го сакам :(
     
  8. Ivka.07-A

    Ivka.07-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Не се секирај хани :) се ќе биде ок... ако е заради другарите нема долго да трае... пак ќе се смирите... (аааа тие скапаници :devil: :))
    А ако се сакате пак ќе бидете заедно ;)
    Ајде расположи се :)
     
  9. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека нема да трае ако е заради нив
     
  10. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Знам дека јас ја поставив темава и благодарам за советиве мегутоа тоаа била личност која не вредела ништо како и да е сега сум в ситуација на која би и го дала истово име ии барем слично значи ми треба совет како да го омекнам ми се допагасе подолго време и една вечер благодерение на румот го загибав јас се смувавме ми предложи врска ама да не знае никој после одредено време побара односи секако јас не му дозволив до пред некое време кога едноставно се сlu;i ama toj oдсекогаш мислеше дека не е доволно добар за мене заа да се охрабри да ме побара му требаше пијачка еден ден мислејки дека така ке го охрабрам му пишав да дојде до кај мене на работа (работам во кафич) за да разговараме на што сме ама тој изгледа погрешно ме сватил и ми пиша дека сака да е сам некое време побарав објаснуване ке ми го даде во живо вчера кажа дека имало подобри од него што ке ме сакале јасному реков дека тој е единствен за мене неговиот одговор беше дека тој е еден никаков пијаница и не ми треба таков ...едноставно типов мислидека не е доволно добар за мене и мене ми треба начин да го омекнам
     
  11. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Би сакала да некој да ми помогни во врска со прашање на оваа тема ама во порака, ако има некоја расположена за давање на добар совет ја замолувам да ми помогни? :(
     
  12. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Frosin4e извини што ќе бидам вака директна, ама моето мислење е дека типот се вади на изговорот дека не е доволно добар за тебе, а всушност се исплашил од твоите коментари.
    Премногу рано си почнала со муабети како е он единствен за тебе и слично, а тој сеуште најверојатно не те познава доволно, и бара забава. И тие што бараат врска, и тие што сакаат забава можеш да ги фатиш, но не на овој начин на кој си почнала.
    Инаку, дури и да си предобра за него, секој сака подобро за себе, и никој не е будала да испушти нешто зашто било предобро за него. :D
    Затоа, наместо да го убедуваш дека те заслужува, пробај некоја друга тактика, и не му се ставај на тацна одма. ;)
     
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Не читаш меѓу редови дека типот не е заинтересиран за тебе.
     
  14. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    свит не мислам дека е брзо бидејки помина доста време отпрлика 5 месеци сепак сакав да знам на што сум зошто се чувствував глпаво да се гледаме само во викенд и во текот на неделата да не кумуницираме а во викенд да се однесуваме како срекен пар а на пример како би требало да се однесувам со која друга тактика

    Витомир не може да е така бидејки ако беше така немаше да ме бара немаше да ми каже ништо се ке останеше на пораката дека сака де е сам
     
  15. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628

    Ок,ти бараш совет а негираш,ако знаеш тогаш прави си како ти одговара.поздрав
     
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Јас за жал ќе морам да се согласам со Витомир :worried: Едино да е случај, да се исплашил кога си му рекла дека сакате да разговарате, па да побрзал да раскине пред ти да го направиш тоа, ама ти си се објаснила, а тој продолжил со истото. И каква врска е тоа кога се гледате само за викенд, што прави тој преку цела недела? Сомнителен ми е дечково :^) Ако реално не е заинтересиран за тебе, нема да ти помогнат никакви тактики.
    Можеш отворено да му кажеш дека ти се сфиѓа, и дека ако и ти нему му се сфиѓаш да ги оставите на страна глупостите и да си бидете хепи, а ако не е возвратено одма да пресече и да не ти раскажува излитени приказни по шаблон дека не е до тебе, дека ти заслужуваш подобро итн.
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zWaTuShKo

    zWaTuShKo Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    Добро ете...испадна дека не сте во крвно сродство.Тогаш ако те сака зошто бара да имате односи макар за последен пат ??? Значи него само тоа му е важно...Заради него ќе си имаш проблеми дома.Мој совет...Зборувај отворено со него.Дали е со тебе само за тоа или пак те сака.Дали ќе остане со тебе и ќе те подржува ако се караш со твоите дома заради него или само едноставно ќе си замине ?А со тој другиот...нема потреба ништо да правиш,бидејќи како што кажа ете не ти е привлечен,со еден збор не го сакаш.Напредувај на училиште,работа...не видов колку години имаш.Тргни се настрана некое време,недела,две..да видиш дали ќе те побара или ќе се прави како ништо да не било.Не знам што друго да ти кажам.Се надевам дека ова ќе ти биде од помош.Среќно и пиши што си направила :)
     
  18. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    ке се тргнам некое време ппа ке видиме .....
     
  19. emily90

    emily90 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Бори се зашто подоцна ке се каеш дека не си сторила ништо а сеуште ќе го сакаш....
     
  20. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Здраво девојки... имам еден поблем веќе 3 години и незнам како да се справам... со дечко ми одеме веќе 3 години тој е од село а јас сум од град(а и мајка ми е од тоа село) ... таа не ми дава да бидам со него во врска демек зошто во село сите одат во град само јас во село тиа имаат земјоделие, но не се така загрозени плус и татко му работи(не сум и јас за толку да се зацапам ако се толку бедни) ... јас ја сфаќам мајка ми и знам дека ми мисли добро,постојано тоа ми го вели зошто во село зошто ..... ве молам за помош 3 години се криев од дома дека сум во врска со него еднаш кажав почна да ми црка и после некое време и кажав дека сум раскинала,а уствари не беше така ... сега дојде нова година сакам со него да одам и и кажав дека пак сум со него во врска и пак истата песна зошто во село .......... и тн ......ПОМАГАЈТЕ МН МИ Е ТЕШКО!!!