1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се борам или да го заборавам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Frosin4e, 2 декември 2009.

  1. Ane_na_Bisera16

    Ane_na_Bisera16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Ne treba da odis po nekogo sto ne vredi
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    ^Или по некој што има дечко/девојка
     
    На buba4e89, hermosa, tinka-mace и 4 други им се допаѓа ова.
  3. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Ако гледаш дека и тој/таа се бори тогаш во ред. Бори се и ти да опстане врската.
    Но само ако ти се трудиш, заеби.
     
    На eliesaab, Alisa22, Ane_na_Bisera16 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Не знаев каде да го пишам постов пошо обрни окрени у повеќе припаѓа....епа вака.Пред месец дена почнав во теретана ,уште 3-тиот ден забележав еден дечко доста симпатичен но првата помисла што ми падна на памет е дека нема шанси ништо да биде со него затоа што знам како завршуваат тие причи со такви дечки и баталив...после недела дена му пријдов и го замолив да се менуваме на справата пошто брзав а морав да ја направам вежбата(пристапот ми беше само со намера да вежбам а не да му привлечам внимание),прифати ,се менувавме,и ме фасцинира тоа што ,кога и да дојдеше мој ред да ја правам вежбата он ја ставаше килажата реквизитот т.е он се ми спремаше за да ја вежбам и тој потег онака ме израдува некако и одма почнав да праам филмови у глава мислејки дека нешто ќе биде.Од тогаш понатака, па до денес решив да се потрудам малце околу тоа и можеби нешто ќе се случи,меѓутоа меѓувреме се случија доста работи.Почнав ,,потрага,, по него име презиме се буквално на сите социјални мрежи каде што постои шанса да го најдам,но неуспешно,сето тоа траеше со недели а како го гледав секој ден се поише и поише (бидејки одиме во исти термин секојд ден) ми се засвиѓа.Ја и понатака го барам не се откажувам,им кажувам на другарките за него,они ме поддржаа и ми рекоа да пријдам да му напраам рандом муабет за некоа справа ово оно ама мене ми е непријатно за да не испадне провидно дека ми се свиѓа,дури и се случувало на пример сам да дојде до некоа справа на која што вежбам јас ,и ја да станам за да не помисли нешто,дека го гледам и слично.Еден ден случајно он у теретана се среќава со една негова познаничка (жена околу 40тина години) и таа почна да го распрашува се буквално,па како си кај си со работа па за женската, кај живее сеа и тие муабети е сеа за моја среќа тој муабет се одвиваше на само пола метар од мене и ја се слушнав (знам можда е некултурно ),но жената беше прилично гласна верувам дека пола теретана ја слушна.Од како дознав и како се вика и се поврзано со него ми се отвори уште една надеж,и повторно и повторно го барам на социјални мрежи,копам со раце и нозе шо се вика постојано....никако да го најдам....се до еден ден,од нигде никаде ме фати инает.Забележав дека во теретана прави муабет со еден дечко (дечкото заврши со мене у генерација го знам по име презиме инстаграм букв. се)и ,,поради ,, него коонечно после толку труд успеав да го најдам,не можам да опишам колку бев пресреќна...планот ми беше,одкако ќе завршам со теретана за месец јуни (пошто јули и август правам пауза , т.е не сум у ск)да го фоловнам...меѓутоа планот се измени .Со другарка ми една вечер баеги се запивме ептен онака мушки,и у тој момент ја неа и го покажувам на инста и она само стиска фолов,не знаев дали да се смеам или да плачам,ако го тргнам може видел дека му стигнално и баталив ,бев мн лабава у моментот ....ама затоа утредента ХАОС....кога станав видов ме прифатил и стиснал да ме следи,му дозволив секако но многу се каев зашто на тој начин испадна се.Понеделникот у теретана нај непријатна ситуација ,знаеме и двајцата шо како било ама и понатака никој ништо,и така се си продолжи по старо никој ништо не кажува не превзема ,чак што више сега не ме ни приметува....проаѓаат околу 10тина дена како се фоловнавме и се тоа,ама и тоа не траеше долго...ме анфоловна од нигде никаде прв,исто и ја после тоа одма го анфоловнав....проблемот ми е дали уопште можда да продолжам да се трудам и понатака дали нешто ќе биде или не ,дали да се откажам или не стварно ме измачува веќе ова....иначе приметив дека последниве неколку дена ме запримети....забораив да кажам погоре дека преку разговорот со жената он кажа дека раскинале пред месец дена со тогашната девојка ...извинете за долгиот пост ми треба ваше мислење,како вам ви се чини ,,бајкава,,?
     
  5. Peanut Butter

    Peanut Butter Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2021
    Пораки:
    1.929
    Допаѓања:
    17.497
    Пол:
    Женски
    Шо си играш со Инстаграм, што е страшно да му пријдеш и да му кажеш дека ти се допаѓа? Може ќе те одбие, голема работа, move on. Ако прифати дејт, супер. Битно ќе знаеш на што си, вака си во каша.
     
  6. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    скроз си во право тоа е најлогично но ,многу има одбивен став имам впечаток дека е доста нервозен тип така како агресивен ко да е лут за нешто не знам ко надркан е секогаш...и ако му пријдам може да го окркам
     
  7. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Сигурно нема да земе да те натепа таму во теретана:D
    Секогаш кога сум претпоставувала за некој дека е ваков или онаков сум грешела. Дур не го запознаеш човек не можеш да кажеш каков е. Пробај си ја среќата ништо не губиш.
     
    На Lavender4 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    фала за мислењето,врти сучи знам дека тоа е најидеално ,ама тоа што ме анфоловна на инстаргам скроз ме утепа ај да не беше тоа можеби ќе му прјидев...
     
  9. ayton

    ayton Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2021
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    445
    Пол:
    Машки
    mozebi ne mu se dopagas i cekal prva da mu pises...
     
  10. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    ...maybe :/
     
  11. Peanut Butter

    Peanut Butter Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2021
    Пораки:
    1.929
    Допаѓања:
    17.497
    Пол:
    Женски
    Не знам шо ќе ти е насилен тип, ама ти си знаеш.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    ahahahahhahhah taka izgleda ,a moze i ne e, izgled laze
     
    На Peanut Butter му/ѝ се допаѓа ова.
  13. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.918
    Допаѓања:
    49.975
    Пол:
    Женски
    Нели пиша погоре дека имал девојка?
    По твоето пишување типот не е заинтересиран и ем те отследил од инста.
    Јас мислам дека џабе се трудиш.
     
    На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.472
    Допаѓања:
    41.686
    Пол:
    Женски
    Можеби се смирил со девојката.
    Можеби не му се допаѓаш.
    Само ќе нагаѓаме. Ќе си кажам за мене, ако го направам јас првиот чекор (заследувањето во случајот) и ако не преземи нешто па и ме отследи, јас би се откажала. Се' друго би било трчање и молење, според мене.
    Ако имаш храброст и ако тооолку многу ти се допаѓа, или пиши му или во живо, нема друго.
     
    На cresa-jagoda, Luminary, Lana Babe и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Lisicko

    Lisicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2020
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    1.098
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам дека во меѓувреме се смирил со девојката и затоа те отследил на Инстаграм. Инаку немало ни потреба да го бараш по социјални мрежи, по луѓе да се распрашуваш кога секој ден ти бил пред очи. Си можела да започнуваш муабети во живо на рандом теми и слично, па така да се запознаеш, да се зближиш. Така ќе си можела да процениш дали е заинтересиран за тебе или не... Одма се познава тоа.. Не е виша математика. А тоа дека си го додала на Инста, а во теретана се праиш на "три и пол" ми е многу глупо.
     
    На cresa-jagoda, Annath и Lana Babe им се допаѓа ова.
  16. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.756
    Допаѓања:
    17.251
    Пол:
    Женски
    Па реално и мене некој да ме додаде, а не ми пишува ништо 10 дена ќе го отследам. :wasntme:
    Ако сакаш да не ти е премногу незгодно, прашај го да излезете на кафе последниот ден во теретана, за да не мора после тоа да ти е незгодно ако каже не. :D
     
    На Traveler91, cresa-jagoda и Lana Babe им се допаѓа ова.
  17. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Dobra ideja
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    ImaL devojka pred mesec dena
    (Minato svrseno vreme)
     
  19. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Да се откажеш, ако сакал до сега ќе стапел во контакт со тебе, не се измачувај повеќе:)
     
    На Lana Babe му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lana Babe

    Lana Babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Realno...
     
    На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.