1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се трудам за бившиот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ivy531, 30 јули 2013.

 1. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Значи вака.. Пред 1 месец раскинав со дечко ми. Тој сега има друга женска, но сите негови другари ми велат дека тоа нема да потрае и дека тој неа не ја сака.. Вчера ги видов таа одеше пред него а тој по неа.. значи буквално ми беа смешни и мене и на многу други.. како да се гонеа.. јас вчера после тоа му пишав СМС со надеж дека ќе ми каже дали ја сака или не го прашувам во пораката, ја сакаш ли и среќен ли си со неа бидејќи сакаме да разговараме а тој само ми врати: веќе еднаш разговаравме за тоа.. и јас му пишувам:ќе ми одговореш ли дали ја сакаш или не... а тој само не ми сметаш.. незнам што да правам дали да се потрудам за него или не,.. една моја другарка вчера била кај него и му побрчкала по фб и гледала фо инбокс со женска му си пишеле како со другарка ништо посебно и кога и да се поздрават тој само ја бакне на образот а со мене уште на почетокот се беше другојаче и личевме на пар а не како овие..
  п.с. одевме 9ипол месеци. Dilemata e dali da se potrudam da bidam so nego ili da go ostavam da si bide so zenskata.. Помагајте :^)
   
 2. cucickaa

  cucickaa Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  А зошто тој не се потруди?Ете ти си го направила првиот чекор,си му пишала..значи тој си има на ум дека ти сепакк го сакаш уште..ако толку те сака и сака да биде со тебе,тој сам ќе те побара..
  Ако не остави го,нека тепа време со онаа другата... :doh:
   
  На tessie и ivy531 им се допаѓа ова.
 3. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Зашто моја грешка беше што раскинавме.. и тој е некако горделив и сака јас да се трудам барем како што јас мислам.. ноо добро имаш право секако јас го направив првиот чекор..
   
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  реално никој и ништо не може ако тој самиот не сака да се смири со тебе , ти си пробала тоа е што е , ако толку сакал да се смири ќе се смирел и до сега со сила убавина не бива
   
  На SoN4oGlEtKa и ivy531 им се допаѓа ова.
 5. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Колку повеќе трчиш по него, толку повеќе ќе бега и ќе си го храни егото. И јас пред 3 недели раскинав со дечко ми и голема грешка направив што му пишував пораки, му се јавував често и го молев.... Да можам да го вратам времето не би постапила така пак.
   
  На richgirl998, ivy531 и vitomir им се допаѓа ова.
 6. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Фала девојки имате право јас го направив своето и не можам да го молам.. Ако продолжува еве му ја неговата. Јас не сакав да го изгубам затоа што го сакам ама тоа е што е.. фала девојки поздрав :*
   
 7. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  Ако тој сака да биде со тебе ќе ти каже.Не е доволно што другарите ти кажале дека не ја сака и дека ќе раскине со неа.Тоа,всушност треба тој да ти го каже.
  И убаво ти рекле другиве феминки,колку повеќе го молиш и се трудиш околу него,толку повеќе ќе те одбегнува.
  Остави го,па ако те сака ќе ја погази гордоста и ќе те побара,ако не живот иде далје ;)
   
  На tessie и ivy531 им се допаѓа ова.
 8. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Тој е премногу горделив и се чува во себе, дури и мајка му и другарите велат дека не се искажува и дека знаат дека уште ме сака мене а со неа е така....
  Но, веќе не се ни обидувам да направам нешто, ако ме побара во ред ако не живот иде даље.. така е Barbie20 :*
   
  На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Не. Бишите се бивши со причина.
   
  На richgirl998, SoN4oGlEtKa и ivy531 им се допаѓа ова.
 10. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.165
  Пол:
  Женски
  потполно се согласувам со суммерловер
  инаку и да се среди се нема да ви биде исто,барем мене не ми било,
  ама ќе си најдеш друг и ќе гледаш да не ти стане бивш да си вечно :inlove:
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  сега за сега болат спомените со него, се надевам дека ќе го заборавам што е можно побргу.. И јас се надевам vichy :wasntme:
   
 12. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  искрено имавме и ние ваква случка...сестрами идеше со таков..прв пат раскинаа заради нејзе и после почнаа пак да коминуцираат..и се смирија..верувај кошмар и беше тој период..цело време ја газеше а она викаше ќе помине фаза му е вака така...

  мој совет е да не се враќаш таму од каде што еднаш си заминала..може сеа на почеток ќе ти биде убаво и на прва караница ќе ти плесне дека ти си сакала да се смириш..тек тогаш ќе почне да ти биде тешко.
  спомените секогаш ќе бидат тука да те потсеќаат на едно време...продолжи понатаму тој нека биде само спомен. :*
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Си го направила првиот чекор ако му значиш барем малку Ќе се потруди и тој малку . Што е до тебе ти стори сега остави на него . Инаку едно имај напамет колку повеќе му се молиш толку повеќе му ги дигаш акциите на дечкото . Инаку ич не се секирај , Сигурно не ти е прв а нема да ти биде ни последен ;) Поздрав :*
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Summer.Love

  Summer.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  40
  И јас го делам мислењето со останатите феминки. Си го направила ти своето. Ако му значиш барем малку ке те побара тој. Остај тоа што ти велат другарките, нека не ти вршат притисок. Уживај така слободна, забавувај се не троши време мислејќи дали е заљубен во неа или не. Што е твое ќе си дојде не му се секирај ;) . И да така само му го зголемуваш егото остави го, игнорирај го, нека те види како си среќна без него и верувај тој сам ќе те побара. Но едно едно ке ти кажам еднаш раскината врска неможе да биде како предходно. Затоа не очекувај дека се ке биде исто како порано (доколку се вратите) . Ти посакувам срека :)
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SoN4oGlEtKa

  SoN4oGlEtKa Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  On ako te saka kje ja pregazi i gordosta i se kje pregazi poradi tebe toa mu e samo izgovor po4ekaj ushte malce pa vremeto kje kazhe se no pazi koga kje prekine so taa i ako te moli da se smirite znaj deka toa ne e od ljubov nego od zabava mozhe kje saka da ti vrati za toa shto si go napravila ti i mojot de4ko beshe navistina mnogu gordeliv duri preterano no poradi mene mnogu pati si ja pregazi gordosta :D So srekja
  [mod-kirilica:1fvpw5gc][/mod-kirilica:1fvpw5gc]
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Ja imas srekjata.. :D Blagodaram
   
  На SoN4oGlEtKa му/ѝ се допаѓа ова.