1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да чекам или...?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anonimos, 16 јуни 2011.

 1. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Поздрав.Нов сум на форумов и мислам дека беше најпогодно ова место да ви се обратам , епа да почнам.

  Бев седнат во еден локал , и некое девојче нон стоп сакало да ме запознае ми рече братучедми.Бев јас таму да му го напрам ќефот бидејќи отпрвин небев заинтересиран.Седнувам на маса со него , и девојчево седнува на спротивна маса и почнува така да ме гледа .. го приметив тоа ми падна малце незгодно незнам зошто.Но како секое машко и јас го направив основното се запознав , кафе муабет ова она ..
  Почнавме да се гледаме се почесто , секој ден по 5 сати сме заедно си слегувам долу кај што работи...
  Ја прашав дали има дечко таа не ми одговори само ми се насмеа малце и ми рече имам , и мене незгодно ми падна и и реков демек аа супер .. не ме остаде да докажам и ми рече одма ми упадна во зборот : исто како да го немам.
  Сношти бевме заедно и јас и реков дали сака да станиме да прошетаме малце .. таа немаше ништо против станавме шетнавме малце и таа ми рече да седниме.
  Видов дека и е ладно ја гушнав и нон стоп кај мене во прегратка беше.Ја бакнав 2-3 пати на образ да видам дали ќе ме погледне во очи но ... ништо.
  Си помислив ништо да не правам , да не има стварно дечко ... ма да не ми се верува.Е сега незнам дали да чекам уште или касно да не е да не се премисли ...

  Секоја помош е добредојдена , фала другари и другарки.

  ПОЗДРАВ ! :P 8)
   
 2. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  помагајте луѓеее :))

  Абе шо се правиш блесав бе :^) , требало да и се ,,пуштиш,, кога сте отиделе да се шетате! Гарант тоа го очекувала девојката, а не бакнежи во образ! Она сама си се изјаснила дека дечко и исто ко да го нема, така да со тоа тебе ти дава зелено светло! Значи нардниот пат кога ќе ја повикаш на кафе, па прошетка бакни ја и или ќе се смувате а можеби и врска ќе си запчнете!
  Иначе се што ни ,,кажа,, ме асоцира на тоа дека девојката или воопшто нема дечко или пак е пред прекин со дечко и-се разбира тоа е во твоја корист!
  Со среќа ииииии си можел малце поаен наслов на темата да дадеш |(
   
  На Cloud95 и SaraTrajkovska им се допаѓа ова.
 3. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  помагајте луѓеее :))

  многу ти благодарам на советов ... од грешки се учи зарем не ... секако ова не е грешка можеби е незнам ...
  дајте другите одговори да чујам ... мина иначе вечерва пак ќе сме заедно па ... ќе биди нешто..
  заборавив да додадам во текстот нешто.
  нон стоп си сецкаме на телефон ова она песнички на фб ... ама викам нејќам да брзам незнам затоа барам совет овде.благодарам многу .
   
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  помагајте луѓеее :))

  Аууууу штом и на фб си ставате лајкови и песничи, па и си сецкате на тел 100% е бидната работата! Тоа е најважно од се, фб му е мајката, има хемија меѓу вас! |(
  И за вечер малце похрабро и опуштено, ај со среќа!
   
 5. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  помагајте луѓеее :))

  Ти рекла има дечко исто како да нема, шета со тебе сама и ти била во прегратка па што сакаш повеќе? Ти дала милион сигнали и ако чекаш повеќе ќе мора она да ти се пушти што не би било во ред нели :)?

  Ќе ти ја земе некој вака ако се колебаш :).
   
  На srcekrsacka и Abeja им се допаѓа ова.
 6. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  мал совет ако може .. незнам што да правам сега ..

  е да ... не е во ред нормално.
  Ама друга работа ме измачува...кога ја имав во прегратка почнав да и со доближувам до лице и да ја свртам полека накај мене , ама како да не сакаше , незнам незнам ... :^) неќам да испаднам кретен ме сваќате ? тоа е ... ќе чекам совети ... и ќе донесам конечна одлука има време до вечер .. таа ми рече те чекам вечерва да дојш :P
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  мал совет ако може .. незнам што да правам сега ..

  Разговарајте отворено и тоа побрзо.
  Ако навистина имаш 16 години па уште сте мали и верувам срамежливи, што знам така беше у мое време :lol: , можеби нема дечко а и да има голема работа, на нејзини години не е ништо сериозно, може и е само за фалење пред другарките. Ама штом те шмекала подолго време готова е работата на сигурно си.
  Само биди директен и прашај ја, ако не сака да се сврти кон тебе фати ја за лице и сврти ја ти, биди мушко 8)

  p.s. а на фб каков и е статусот, сингл или рилејшншип (тоа игра најважна улога)? :rofl:
   
 8. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  мал совет ако може .. незнам што да правам сега ..

  епаа дефинитивно девојката ти е во рацее... не ја пуштај да си оди :).... и згора на то чим ти рекла дека те чека вечерва да одиш, оди ОБАВЕЗНО ! :).... толку од мене :)
   
 9. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Гледам овде позитивни коментари, дека биднала работата, ама додека не биде, ништо не е „биднено“!
  Зависи од девојката, оти ги има секакви, можеби едноставно интересно и е со тебе, и и се допаѓа кога некој трчка по неа, може дечкото не и е овде , па си пополнува време, абе кој знае, од женско се може да излезе! Јас сум ти жив пример! ( Немам дечко! ) Се дружев со еден затоа што ми годеше неговото друштво и ми беше интересно со него, и знаев дека тој сака нешто повеќе, и чувствував кога сакаше да се приближи кон мене, јас се вртев, менев тема, мрдав како ненормална, абе мајтапи :wasntme: Ама не беше отворен кон мене, не ми кажуваше што сака од мене, и што сега јас ли да му велам: „Знам дека сакам да ми се пуштиш, ама уште сега ти кажувам дека ништо нема да биде! “ кога не ми се ни пуштил?

  Ти си знаеш, ама според мене имаш две можности:
  1. Да и се пуштиш, и да ја бакнеш, да нема време да трепне и да видиш што ќе се случи!
  2. Или да не се бајнеш како малечко дете, да бидеш искрен и директно во очи да и кажеш дека сакаш да ја бакнеш и да видеш што ќе ти каже!

  А и озбилно, ако има дечко, се смувате... сакаш да бидеш втор? Девојка да го беше напишала прашањето досега ќе имаше милион коментари: „ Има девојка, сака забава, сакаш да бидеш втора, бла бла.....“ Ах и ние жените што сме ти!!

  И едно прашање, кога поминувате толку време заедно, не ли разговарате, како до сега не си испитал терен во врска со дечко и, не знам :?:

  Ајде умно!
   
 10. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Чекај да ти ја земе некој друг.

  Абе срце бе,иди у напад,не му ја мисли,ако сакала да те запознае значи сака нешто со тебе ама се срами да ти каже,а ти си чекаш да ти ја лапне друг.Ајде сместа земај телефонот и јави и се
   
 11. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Девојчево само што не ти рекло "ке ти текне да ме бациш"?
  Тргни у напад де што чекаш?!
   
 12. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  ЛЕЛЕЕ бе ... :( баш јас и реков ај да прошетаме и во тој момент станавме и другарка и дојдее и ништо не бидна денес :( ... па ќе видиме утре ... јас и спомнав за сабота за надвор да одиме , и и реков ќе одам таму и таму и ми рече ќе дојдам ... ќе видиме утре ако не сабота би требало .... :D
   
 13. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Па пиши штоо си направил :)
   
 14. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  баш сега одма кога дојде од надвор ми пиша на фб..праевме муабет зезање и све то и ми даде една песна со која ми даде очигледен огромен знак
  Код:
  http://www.youtube.com/watch?v=jUwp9Vbw73U
  .Епааа , утре ќее прајме работа ако не друго ... :P
   
 15. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ти текна! :D
   
 16. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  И во 3 час полнок ке и се јавиш ако треба само да ја фатиш јасно?
   
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  А ти можеш како контра реплика да и го дадеш овој линк :lol:

  Тај ти не личи малааа тај ти не стои....

  http://www.youtube.com/watch?v=z4mJSdB4 ... re=related

  И ќе бидете изедначени, и после прати и кисс на фб ;)
   
 18. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  jasno :$
   
 19. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  baram odgovor sega za ova :// ...


  jas:
  moze li da me zapoznaete so zetot ?:P haha
  -.-

  taa:
  hahaha jass teweeE?

  jas:
  e sho se iznasmea sea .. :DD
  jas si prasav

  taa:
  hhaaha pa i jas te prashav de?

  jas
  pa da :DD jas prasav moze li
  :$

  taa:
  aaa i ushte neshtoo ne e zet]\'

  jas:
  deckoto

  taa:
  gledash negde prsten namene ?

  jas:
  dobro de deckoto
  :DD

  taa:
  haha zosho ti e da go zapoznajsh ziti se

  jas:
  onaka , dal go znam ne go znam
  ..
  :$ :$

  taa:
  haha
  toj sho go zagubi tel vrestoran
  ti tekvit?

  jas:
  dada :DD:

  taa:
  eee toj

  jas:
  epa ubavo ...
  :))

  taa:
  aaa epten

  jas:
  e sho ?

  taa:
  go nejcis zarem ? hahaha xD

  jas:
  hahaha
  se shalam
  :))

  taa:
  nee to nemat vrskaa ama ojt i so druga 100 % sum sigurna
  misloam mi kazaja

  jas:
  :// i razocharana si tii ?://

  taa:
  haha am neka krshit gla ich ne se zamaram

  jas:
  taka e be sonciii

  taa:
  jas nemozam da go nateram sosila da e somene  stvarno sega se zbuniv i ... ko da mi se rasturi sve vomene :(
   
 20. lunchita

  lunchita Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Ств што чекаш??? Уште поголем курназ ке си ако ја смуваш..гледаш дека трчка по тебе..рекноо