babylove овошни кашички

Дали да чекам или...?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anonimos, 16 јуни 2011.

 1. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Не ми се верува дека ни го ,,достави,, цел муабет! |(
  На овој од рекламата ме потсекаш http://www.youtube.com/watch?v=9v2Qs2TO ... re=related
  Е ај да ти пишаме и да ја гушнеш???
  |(
  нема љуташ,важи???
   
 2. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  go procita posledniov post moj ? :/
   
 3. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Леле цел разговор :D мн детски ми изгледа.
  Патем да не чекаш. Се видело од такви шо седат на две три столици.
  Не за друго утре за тебе така ке вика, "нека крши глава не се замарам".
   
 4. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  dechko/devojko .

  ljubovta ustvari ne i e vozvratena jas ko sho svativ sa ova vreme ... taa i somene izleze i sho ne se izdesava za to vreme , nego me cudi razgovorov , vo vrska so toa baram pomosh malce , shto mislite vie ???

  @ PS : се извинувам што напишав на латиница.простете

  фала на помошта
   
 5. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Па не можеш ти замена да си, сепак и према тебе треба нешто да чувствува. На пример ако не и оди толку зошто е уште со него не ми е логично некако. Или прашај ја конкретно што мисли да правиш да знаеш на што си, да не излезеш повреден.
  Поздрав
   
 6. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  јас утре сакам да се мувам само , а потоа ќе ја прашам .. :^)
   
 7. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  баш се поднасмеав со рекламава ... :D
   
 8. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Ако решиш да направиш нешто со неа...речи и да расчисти прво со другиот да не биде случај ко во песната
  http://www.youtube.com/watch?v=z4mJSdB4SHc
  (пази да се не зајебеш да му кажеш моје име, јави се да чујем како си, немој да бринем...)
  :D
   
 9. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  но незнам како да и кажам дека сакам да направам нешто со неа .. може во инбокс да поразговараме ? :o :)
   
 10. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.361
  Не и кажувај дека сакаш да направиш нешто со неа туку покажи и дека сакаш да направиш, има разлика ;).
   
 11. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  луѓе денес праев муабет долг .. 2-3 сати скоро и све ми се разјасна и ми се растури на некој начин во мене ... денес седиме јас и таа и дечкои дојде и уште еден другар , ама јас видоф не ни ја баци вуста ... така на кратко беше ... го глеам како се глупира и зборува (мори , ало) и ред други работи ... као прво детето незнај да јади културно ... незнај ножот да го држи и да сече , лол !!!

  Си одат тие и јас почнав да се смејам така ладнокрвно ... и ми викат шо се смејш и и викам не е битно .. нишо посебно..и ми вика кажи ми јас и кажав така и така ... и ми вика ете виде зошо ти реков имам дечко ама исто ко да немам..

  тука почна муабетот и јас и викам џабе викаш така кога ти имаш дечко .. зборуваме долго време ја фатив неколку пати на нејзини грешки што ги изговори .. и викам ај сеа кажи што вака ... шо сакаш ... ова она .. таа неќеше и не ја ставав под притисок .. но девојчево почна да ми се треси ... ја фатив за рака и и реков гледај ме во очи и зборувај .. неќеше и јас и реков јас ќе зборувам што мислам и сигурен сум дека и ти така мислиш.Почнувам да зборувам , и викам го сакаш него ? ми вика незнам ... добро ајде реков нема врска .. ти осеќаш нешто према мене .. и на девојчево почна да и се плаче .. но јас не престанав инсистирав да ми каже и ми рече да ... и ми вика се ми е измешано во главата неможам ништо да правам поќе .. и викам зошо така ? не ми кажуваше ама јас знаев и викам од ко се запозна сомене така ? и ми вика да .. и потоа и велам да не сум ти пречка јас некоја во врската .. неќам ништо да расипам и викам . ми вика никаква пречка не ми си , и поставувам последно прашање дали осеќа нешто према мене дали е заљубена можда и тивко ми одговори ДА .. јас станав ја бацив неќев поќе да напнувам и утре ќе продолжиме со муабетот.. кажете ми што мислите за ова ... :@ :tmi: :worried:
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски

  оставија малку нека размисли со ладна глава и ке одлучи...ја мислам дека само спомените ја врзуваат за дечкото нејзин,а пак од друга страна па и чуствата кон тебе,разговарајте и дај и малку време
   
 13. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  разговарав за све , бидна шо бидна .. и дадов време да размисли :))
  епа фала ви луѓе на советите..
  админ ако може темава да оди во корпа , фала многу пак на сите

  ЛАВЈУ !
   
 14. anonimos

  anonimos Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  пак јас .. чекав колку што чекав но повеќе неможам да дадам време ... денеска ќе излеземе , таа со посебно друштво јас со посебно ... на исто место ќе одиме нон стоп ... требаше да правиме сега муабет пред 1 саат но испадна нешо другаркаи заеба работа и неможевме ... вечер јас и таа на само ќе одиме негде и ќе прајме муабет за тоа што треба.. е сега да ви кажам тема за што сакам да зборувам вие да ми кажите некој совет...
  темата на разговор ќе е дали мисли да раскини со дечкои во најскоро време , и дали да кажам друго демек да не губиме време двајцава .. да не врти као киша око крагујевца и све то ... знаете за што сакам да побарам совет .. значи нешто да боцнам за таа да кажи нај сигурно а не да се маткам за џабе .. поздрав
   
 15. tamarka-18

  tamarka-18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  па мислам дека треба да дознаеш дали вистина има дечко или не... после веќе пушти и се слободно... зашт отоа може да е некоја пролазна ситуација на пример да се скарале за нешто па така да вика... ама сепак провери си... :)