1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е премногу рано?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од TammixD, 31 август 2013.

 1. TammixD

  TammixD Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Живее во Германија и доаѓа тука на 2 месеци отприлика и во последните 8 месеци кога доаѓал секогаш се случувало нешто помеѓу нас.Кога беше тука последен пат пред еден месец решивме да бидеме во врска на далечина и да видиме дали ќе ни успее. За сега нема некои големи проблеми и супер иде. Прашањето ми беше : сега во октомври имам шанса да одам кај него и моите немаат проблем со тоа само не знам дали е тоа сепак правилно да се направи со оглед на тоа што имам 17 години и дали да гледам на тоа како шетање и нови искуства и тест за да видам како би функционирале заедно 24 часа на ден или да го сметам за избрзување и нелогично. Од друга страна, самата врска е пресериозна уште од првиот ден на фаќање со тоа што се обврзуваме и дозволуваме да се препуштиме на овој чекор ама пак имам дилеми околу целото идење.. :)
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Види и ја имам 17 години и во ваква ситуацијаа би одела,негледам зошто не.Според мене нема тука избрзување па ти не се венчаш со него само одиш кај него на гости како кај другарка/другар
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  feminium - оди како девојка, а не како другарка на гости !


  Од моја гледна точка-супер размислуваш за 17 годишна девојка. :clap: :clap: :clap: Со такво размислување многу нормална реакција од твоите што не се противат да одиш кај него. ( Во смисла-голем број девојки би се летнале без никакво размислување дали е исправно или не. Еве и девојката што пишала горе одма би одела она ). Така да, размисли убаво и ја верувам дека ке ја донесеш вистинската одлука ;) Млада си, паметна си....мислам дека сега моментот е да си сигурна дека еден ден нема да си викаш- зашто не отидов, требаше, или да си викаш - не требаше да одам. Тоа би бил мојот совет.
  А он секако доаѓа на два месеца....

  Поздравче ;)
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
  Јас не би одела да сум на твое место,ама како што потенцираа другите феминки дека 17- годишна девојка би отишла,а јас размислувам како 21-годишна(дека и да е 22-годишна).
  Не знам дали моето конзервативно мислење се должи на домашното воспитување...
  Ама ако твоите домашни ти дозволуваат,во ред тогаш :)
   
 5. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  да да нормално дека оди како девојка поентата ми беше да потенцирам дека оди на гости- ништо ненормално
   
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  7.741
  Пол:
  Женски
  Mногу добро што твоите родители ти дозволуваат ,ако мислиш дека треба да одиш ако имаш силна потреба оди,јас не би издржала да не отидам да го видам да го гушнам,бакнам :) .Kога имав врска на далечина моите немаше теоретски шанси да ме пуштат,тогаш и визи требаа за одење ,а моите денес се каат за тоа :D .Tвоја е одлуката,ако решиш да одиш,убав помин :*