1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали за љубов би претрпеле сè?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од toxincitylies, 8 октомври 2015.

  1. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Да еве трпиме.
    Тој е странство ја дома, верно го чекам.
    Ми фалит и си трпам.
    :smirk:
     
    На Sesil, Aleksandar1212 и Crna Dama им се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно НЕ!
    Не се мери и пресметува љубовта,по тоа колку човек трпи за истата.
    Всушност,многу личности кои "слепо" се вљубени самите свесно се казнуваат и само-повредуваат,затварајќи очи пред реалноста на пример насилство од партнерот,исмејување на физички изглед,неверство,психички навреди и тортура и ред други фактори...
    Ќе кажам дури и дека подобро е да бидам сама и несреќна,одколку со некој кој на било каков начин ме повредува,колку само "да се брои" дека имам некој крај себе.
    И секако тука не мислам на оние ситни проблеми и препреки низ кои минува секој еден пар во развој на својата врска,туку акцент ставам на погоре наведеното.
     
    Последна измена: 10 декември 2016
    На Tina22m, H.VAGA, honey.11 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Сеκогаш за исκρена љубов се потρебни двајца κога двајца се саκаат може сеκоја пρепρеκа да се помине во вρсκата или бρаκот слогата и љубовта се најдобρи паρтнеρи ама јас за жал κасно го сватив тоа слушав дρугаρсκи муабети и се отκажав најголема гρешκа κоја κасно ја сватив ама отиде се испρлја обρазот назад нема стаκлото:u: аκо се сκρши еднаш и да го залепиш се познава :headbang:
     
    На buba4e89, Dust, Outlook и 3 други им се допаѓа ова.
  4. doctorgreyxo

    doctorgreyxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Трпам трпам.Ама насилство и физички и психички да ме малтретира, омаловажува НЕ.
    И тој трпи нешто, трпам и јас за да опстаниме.Ама, ми пука и мене филмот.Еден ден ќе пукни ако трпиме многу, макар и да не е насолство и слични работи.
     
    На hermosa и Tanjamm им се допаѓа ова.
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ако ТРПАМ нешто.. значи дека нешто не чини.

    Нема зошто да трпам нешто што не сакам. Ниту е љубов тоа, ниту брак, ниту врска..
    Ништо не трпам веќе. Помина времето кога бев глупава:party:
     
    На Tina22m, Anabelle.Amorette, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    НЕ! Не вреди просто, според мене. Посебно ако таа љубов би ме разделувала од моите, од другарите и највеќе од моите интереси. Ништо не би трпел заради љубов повеќе. Се си има граници. :D
     
  7. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
  8. Abril

    Abril Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Не е љубoв дa трпиш.НЕ.Акo дoјде дo нaсилствo не е oд љубoв.Акo oмaлoвaжувa не е зaрaди љубoв.Акo изневерувa не е oд љубoв.И претерaнoтo прoстувaње не е oд љубoв.Сетo oвa немa врскa сo љубoв aми нељубoв.
     
    На mira.mira и esperansa777 им се допаѓа ова.
  9. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Тажно,солзи ми идат!
     
  10. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.087
    Допаѓања:
    11.249
    Ако почне со фаќање за врат како што пишала девојката која ја отворила темата, ќе биде се полошо. Нема спас. Сите се тешат ќе биде подобро, ама ако почне со пиење нема шанси.
     
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ако се работи за физичко или психичко насилство , не . Ако се работи за оддалеченост поради работни обврски би трпела , ако знам дека и тој би трпел .
    За да биде успешна врската/бракот , треба двајцата партнери да вложуваат во истата .
     
    На WildMk, Βικτωρία и Justicija им се допаѓа ова.
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Исто и јас ,
     
    На CrazyGirl15 и Βικτωρία им се допаѓа ова.
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Би претрпела МНОГУ, но не знам дали СЕ. Имав токсична врска претходно и трпев неверства, едно 7 пати знам со сигурност дека ме изневери,а сигурно има и уште. Трпев понижувања,омаловажувања,забрани за шетање и дружење дури и со женски.. Ми ги имаше пасвордите од сите социјални мрежи и беше премногу љубоморен и параноичен. Сонувал како сум го изневерила со некој тип и отиде да провери дали го имам за пријател на фејсбук.. До толку не ми веруваше. Воопшто не ме почитуваше.


    Сега имам друг дечко. Далеку е подобар но и јас повеќе внимавам. Имам разбирање за тоа дека некогаш нема време да се видиме и не му се лутам, не му одам контра иако се нервирам бидејќи цел ден сум чекала вечерта да се видиме. Многу нешта не споделува со мене и свесна сум за тоа и колку и да ме интересира не прашувам и не притискам затоа што сметам дека со тек на време самиот ќе ми каже (релативно кратко сме заедно,околу 1 ипол месец).
    До сега не ми се развикал или пак да ме навредил или повредил на било кој начин. За ваков човек би претрпела и повеќе од што трпев со бившиот но сепак ваквите луѓе како дечко ми нема да ми наметнат јас да трпам нешто или се да се сведе на глума или било каков тип на психичко малтретирање и измачување.
     
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Не би трпела се за љубов. Има луѓе што не знаат љубов што е, и колку и да нудиш, даваш, трпиш, толку појќе ќе ти се качи на глава.
    Не сакам ни да ме трпи некој ако сум идиот и неподнослива, така и ја не сакам да трпам некој колку и да се сакаме.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не. Ако нешто кај некого не можам да ПРИФАТАМ нема шанси ни да останам со него па колку и да го сакам. Тоа не би било ни љубов ако стално се нервирам ,трпам и нешто ми смета кај партнерот - исто и од негова страна. Некои работи не се менуваат - или ќе ги прифатиш и ќе живееш така или не, трето нема.
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Да трпам оти е отсутен од дома недела дена поради работни обврски, ок... ама да трпам да не си иди дома недела дена оти така му свирнало, не.

    Зависи што подразбирате под 'се'.
     
    На Milobebence, honey.11 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    А што се подразбира под СЕ?

    Малтретирање сигурно не би трпела. Па колку и да го сакам. Болна љубомора исто така. Да не се прибира дома со денови, да се пијанчи по кафани. Да ми ги чепка болните точки. На друго не ми текнува.
     
    На Tina22m, Luciferovog zlo♧, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Би трпел свашта се додека ми е лојална и ме цени.... ако за Љубов не вреди да се бориш, за што вреди ?
    За пари , моќ, слава ,, ? Љубовта е се.
     
    На Milobebence и honey.11 им се допаѓа ова.
  19. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.244
    Пол:
    Женски
    Ако е лојална и те цени, тогаш речиси и ќе нема што да трпиш...
     
    На Milobebence, Dust, H.VAGA и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Има свашта за претрпување... живот е заебана работа, премногу предизвици разновидни и чуда.
     
    На WildMk, cresa-jagoda, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.