1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали згрешив?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Msslovepoison, 28 ноември 2009.

 1. Msslovepoison

  Msslovepoison Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Vaka sea mozebi ke trae malce dodeka citate ama mnogu vazno e i mi treba vazseto mislenje..So decko mi sum vo vrska eve 8 meseci,prvite meseci se bese super kako sekogas,toj napravi nekoi greski me lazese,bese so druga gi vidov vo park taa sednata vskut kaj nego,odese po cela nok se gubese,ednska jas mu se javiv mi se javi edna jas mu vikav da mi go dae nego da zboruvam taa nejkese pa jas i rekov da se najdeme koga gi vidov tie bea moi `neprijatelki` edni sto me mrazat mn ne znam zs :| jas mu raskinav toj celo vreme mi se javuvase i mi vikase deka toa bilo nekakov test za da vidi kako ke reagiram i dali go sakam pak mu oprostiv,bila so edna vo vrska isto vremeno kako i so mene jas doznav posle 2 meseci i se javiv nejse pred nego i toj zbruvase so nea i i rece deka nejke niso so nea mene me saakal pak mu oprostiv POSO MN GO SAKAM..pred eden mesec se maziv za nego no toj ne e tuka toj e vo stranstvo jas treba da odam posle nekoe vreme tamu,po cel den sme vo msn cela nok, mi vika deka me saka jas go znam toa i mi vika deka nema da naprai takvi gluposti poso sea e siguren deka me saka i gledam i jas deka e promenet no pak se dvoumam dali zgresiv so mu oprostiv se?!?!mnogu sme srekni sea naj ozbilno no koga mi teknuvaat tie gluposti se nerviram zosto mene?!za se mu e zal i mi vika deka ne sum go zasluzuvala toa od nego saka da mi ugodi vo se no jas imam strav ako naprai uste nesto kako da reagiram mnogu go saakam?!i veke sme vo brak kako ke reagiram mi treba vaseto mislenje..+znam deka za postapuvanje brak treba da se znaeme 1 god no mene mi bese strav da ne go izgubam + i toj sakase isto taka,ve molam mi trebaat vasite naj iskreni mislenja i odgovori..pozzdrav fala od napred
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  vaka jas ke ti kazam.I jas imav isto vakov decko kako tvojot,znaci me sakase a me lazese i izneveruvase,nikogas ne se smeni odevme duri dve god.Megutoa sto se sluci mu raskinav po neznam koj pat bidejki raskinuvavme i se fakavme sekoja nedela,ova raskinuvanje bese konecno se fativ so drug vednas ped dena od raskinuvanjeto so bivsiot,. ;(
  No,sto se sluci so noviot,doznav deka imal 10000000 zenski ,gi izneveruval,gi lazel,gi vregal,znaci mnogu polosi raboti odkolku za bivsiot.Se razocarav.Megutoa eve do den denes sum so nego veke 2god i 3 meseci i znaete li deka do sega me nema iznevereno postojano 24h sme zaedno samo za spienje si odime po doma,nikogas me nema navredeno,sekogas mi odi po gazot,kako jas ke recam taka ke bide,za sekoja rabota so mene se konsultira,znaci nema sansi nesto da kupi bez na mene da mi kaze ili da me prasa za sovet.... :)
  a sto se odnesuva do negovoto minato toj i sam mi ima zboruvano za nego,no sega odkako e faten so mene e smenet 99% a toa go potvrduvaat i negovite drugari.A bivsiot i den denesen ponekogas mi dzoni no nego samo Ignor,bidejki toj nema da se promeni ,za razlika od segasniot koj e promenet.
  Pa mislam deka od ova mozes da zaklucis,deka se e individualno i se zavisi od licnosta i nejziniot karakter.
  pozz
   
 3. Msslovepoison

  Msslovepoison Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Fala ti za odgovorot ama kaj vas pak toa bilo vrska a nie sme zemeni malce e razlicito :? no istot e so i tvojot bivsi bil zenkar pa i mojot , znam kakov bese sega toj e promenet 100% go gleam go poznavam mnogu dobro i znam deka nema da napravi nisto no posto napravil mnogu greski i strav mi e se dvoumam dali zgresiv sto se maziv za nego?ako postane ist da mu raskinam?lesno e d mu raskinam i sea mozam poso mi teknalo taka no za da bides zaedno i da se potrudis za da bidete zaedno ili pa da kreirate zivot toa e tesko :oops: ne znam sto da mislam
   
 4. pavlina64

  pavlina64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Е вака сега. Тоа што сте правеле додека сте биле дечко и девојка , ти му прости и нека остани на тоа. Немој да гледаш што правел порано, сега си мажена за него и тоа заврши. Сега гледај како се однесува сега, каков е сега. Тоа што било порано , поминало.
   
 5. Msslovepoison

  Msslovepoison Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  lele fala me utesi malce..ina4e mi bese malce tesko :worried: mozbeni kako so vika blueberry toj nema da se promeni no jas nejkam da ja gledam realnosta,no kako i da e so bilo pominalo fala
   
 6. pavlina64

  pavlina64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  За да опстани еден брак сака многу. Прво треба да имате доверба еден во друг. Со љубомора нема ништо да направиш само ќе го уништиш бракот. Ако има нешто, ти самата ќе насетиш од неговото однесување, дали излегува често сам, со кој излегува и сл.
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.453
  Допаѓања:
  146.684
  Не сум никоја јас да проценам и да судам,но зошто така непромислено?!
  Прво,човекот направил глупави грешки уште во врската.Да те тестира како ќе реагираш?!Па која е таа почит?!Има разговор,има компромис,има разбирање,затоа сме луѓе,а не животни.Лажел дека те тестира,туку отворено си го правел кејфот наоколу,а тоа му бил изговор.Крај!
  Второ,зборови да гледаш,дела да не гледаш...те сакам не значи ништо.Никого не можеш да натераш да те сака со сила,а уште помалку пак со брак...може да резултира само со развод...или вечно трпење.Можеби се сакате,за тебе гледам дека го сакаш,за него не знам,ама џабе е се ако нема почит...на крај краева тој е во странство,претпоставувам работи и долго време не е дома,а има потреби,а судејќи по навиките од порано ...малку потешко верен...а мсн како средство за комуникација не признавам зошто може свашта да ти каже,а ти да не видиш многу важни работи кои се препознаваат преку изрази на лицето,боја на гласот,движење на телото...Сака можеби само да те смири од таму.
  Ова затоа што сакаше искрен муабет,ништо лично,искрено.
  Ако не ти е тешко,малку директно прашање,но ме интересира,кое годиште сте со сопругот?!
   
 8. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  ако ти чувствѕваш дека тој те сака и ако си сигурна дека е променет не дозволувај минатото да ти се меша и да ти ја уништи среќата знам дека секогаш ке постои таа мисла дали ме изневерува базирајќи се на поранешното искуство ама ако ти постојано мислиш на тоа нема да бидеш среќна.тоа што било поминало гледај си сега како ке ти биде во бракот
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  ako ne sakas da ja gledas realnosta sega dodeka ste skoro zeneti da znaes deka taa sama ke te stigne eden den i mozebi ce ima pogolemi posledici vrz tebe otkolku sega.Zatoa sedni i dobro razmisli bidejci brak e drugo i sama kaza, ne moze tuku taka -ne mi odgovara i ke mu raskinam , razmisli dali mozes da mu veruvas kako se odnesuva sega kon tebe gledaj sega sto se desava okolu vas i se nadevam pravilno ce odlucis. Iskreno mislam deka si izbrzala so brakot bidejci iako go sakas toa ne e nacin da go zadrzis, samo poveke ke se povredis sebesi ako zivees vo postojan stres.
   
 10. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  164
  moe mislenje krstise od taa vrska , nekoi luge ednostavno ne se menuvaat , od iskustvo ti kazuvam , se gleda dobra dusa si a toj go koristi toa , ako prodolzis so ova ke profitiraat site osven ti , toj ke bide sreken , dusmankite ke te ismejuvaat a ti ke si places i nerviras po celi denovi a ke se trudis toa da go sokries od tvoite bliski i lugeto okolu tebe ,,sto dopolnitelno ke ti ja otezni situacijata
   
 11. Mistique

  Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  62
  Lugeto se menuvaat od koga ke sfatat deka se sto pravele vo minatoto bilo cista glupost. Odi ponatamu,uzivaj vo zivotot, vidi kako ke se ponasa so tebe, a ako nesto krie ili te laze veruvaj deka ke doznaes koga-togas. Na kraj kraeva postoi razvod, no prethodno nemoj da napraite dete zoso spored mene deteto ke strada.

  Pozdrav i ti posakuvam ubava idnina!
   
 12. Msslovepoison

  Msslovepoison Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  jas imam 17 sea uste nedela ke napolnam 18 toj ima 23 .. fala na site konekcijata ne mi e dobra da vi pisam na site odvoeno no fala vi na site od edna strana me utesivte od edna strana mi dadovte mislenja sto ke mi posluzat za ponatamu ,od edna strana podobro ja gledam realnosta i da toj raboti od 7 do 5 e na rabota ama pred da se vraboti od koga ke se razbudevme do legnuvanje zaedno vo msn sedevme mene mi zabranil mn raboti poso mn e lubomoren ne me ostavase bez da go prasam ni vo prodavnica da odam a i toj isto nigde ne izleguvase ama nigde,jas ne deka mu zabranuvav ili nesto jas znaejki so mi pravel pak mu vikav izleguvaj no toj ne izleguvase i sega e isto...vcera razgovaravme mene mi se spiese na nego ne i mu rekov deka mi se spie ke si legnam koa ke si legne toj da me razbudi da si go iskl kompjuterot strav mi bese da spiam da ne naprai nesto takov me pogledna deka zmuram i mi rece duso nema da napraam nisto veruvaj mi spij si raat nema nisto da napraam znaes deka te sakam zemeni sme vise nema potreba za vakvi lubomroni sceni ili strav..jas mu rekov ok , no pak si mislam da bese tuka dali ke bese istoto?tamu koga e samo na rab i doma i so mene nonstop ama da bese tuka dali ke bese istoo?ili pak ke prodolzuvase na stariot nacin da me vara ili slicno:worried::worried: mnogu si go sakam ama mn mi e tesko se obiduvam da se kontroliram sakam da e naj sreken vo svet naj ozbilno nejkam niso da mu fali pokraj mene mnogu go sakam preterano ama od edna strana mi ide kako da se boram da ne go izgubam auf mnogu sum zbuneta u pm :(
   
 13. TheAngel

  TheAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Ова почнува да ми личи на опсесивност.. Опседната си да не го изгубиш и тоа е единственото што го имаш во глава..
  Chill малце.. Штом сметаш дека е сменет тогаш нема зашто да имаш такви мисли..
  Јас да бев на твое место никогаш не би се омажила за него.. затоа што според тоа што го пиша во првиот пост додека сте биле во врска, тој немал никаква почит... Тоа не личи на почеток на светла иднина за двајцата..
  Но сепак тоа е твој избор..
  Едноставно пробај да не размислуваш толку за тоа.. така ќе ти биде полесно на тебе.. Сепак никој друг неможе да ти помогне освен ти самата..
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека си мала за брак 17 години а и 8 месеци не се доволни за да сфатиш дали тој е доволно добар за да ти стане маж, со тек на времето ке сфатиш дека не си го баш сакала толку и дека не требало да брзаш со бракот, но тогаш ке биде доцна. Кога сите твои другарки ке излегуваат и ке се забавуваат, ти ке го раниш детето и ке ги переш чорапите на мажти. А и тој е млад така да не верувам дека ке седи нон стоп дома кога ке си дојде од странство. Јас незнам како можеш да си дозволиш тој се да ти забранува, дали сега ти излегуваш се гледаш со другарките или само седиш до фустанот на свекрва ти? Инаку неверувам баш дека ке се промени, но ако ти веруваш во тоа и јас се надевам дека ке биде така. Сепак треба да бидеме оптимисти. Дај боже за се да сум во грешка и се да биде подобро!
  Инаку можеби сум премногу сурова, Но подобро болна вистина, отколку слатка лага.
   
 15. mon4ence17

  mon4ence17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  jas mislam deka jas da bev na tvoe mesto nemase da stapam vo brak so nekoj so koj ne odam bas mn dolgo a i plus me lazel.sepak dobro e sto si mu prostila bidejki go sakas.izvadi si gi tie misli deka pravi nesto deka te izneveruva mozebi sega poinaku razmisluva i se kae za toa.bidi uporna i da ne mu veruvas celosno trudise.ti sekogas ke se somnevas vo nego zs ednas si go videla sto moze da napravi znaci si go videla vo dr.svetlo,ama toa ne mora da znaci deka pak ke go pravi toa.isto taka nemoj da mislis deka ako nekoj te saka ne moze da te izneveri.maskite ponekogas sakaat edna stalna za doma no i dr za zadovolstva.te drzi tebe strogo a odstrana pravi dr raboti bidi silna i hrabra ne misli na takvi raboti samo recisi me saka go sakam i mu veruvam pozzz so sreka :)
   
 16. mon4ence17

  mon4ence17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  no nemoj se da ttrpis a i mala si so si brzala:worried:
   
 17. kaja555

  kaja555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Toa sto bilo dodeka ste bile decko i devojka pominalo, sega si so nego vo brak i ako se smenil kako so kaza nemoj da se sekiras, stom te zel za zena znaci saka zivotot da go pomine so tebe zatoa misli pozitivno,i uzivaj vo vremeto sto go minuvas so svojot soprug ne gledaj na minatoto, samo bidi srekna, toj e sega so tebe!!!
   
 18. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Моја препорака да го уживаш животот сега и да не размислуваш на глупости сепак тој сега ти е маж. Ме интересираше колку години е тој ...поздравче ;)
   
 19. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  HAh te zaebava u levo rebro devojko... jasno mi e i zosto..koga mu se moze...koa se naogaat naivni luge....Ima edna pogovorka: dodeka ima magarinja ke se pravat i samari...pozdrav
   
 20. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Si se omazila so nekoj sto go znaes 8 meseci...koj vo tekot na tie 8 meseci bukvalno se sto pravel e te vrtel kako saka...I sega maliot ti e vo stranstvo i ti vika te saka na msn a ti mu veruvas...i baras soveti od devojki na forum...a koga znaes deka tamu negde e so sekoja vtora...treta....cetvrta...stota...i tako dalje....covekot ne se menuva...