1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали изневерувањето е изневерување ако не се дознае за него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Lola-R, 25 декември 2012.

  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.774
    Допаѓања:
    259.764
    Изневерувањето е изневерување, знаел партнерот или не.
    Е сега, ако партнерот е океј со тоа другиот партнер сексуално да општи со трета личност, тоа веќе не е изневерување :)
     
    На iloveyou29, theowndemon, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Абе сега ако сакаме да се залажуваме и да се лажеме самите себеси со некоја направена грешка тогаш би можело да е океј.

    Како викаат : кажаната лага и 100 пати ќе не натера да ја доживееме како вистинита, а фактот е тој што е колку и да боли.

    Ако партнерот не ги доживува општите чувства за љубов тогаш тури му пепел.
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Ако јас ја скршам новата вазна на мама и речам дека не бев јас, дали то фактички ми чисти тоа од листата на грешки?
    Сфаќам вистинско каење и се тоа, ама штетата е направена, не постои „не требаше да дознајш..“, е шо, требаше да ти вервам дур ти рогој ми набиваш? Ти се молам.
     
  4. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Без оглед дали ќе се дознае или неверството ќе остане прикриен чин на неморал, изнверување постои.
    Несовесните секогаш бараат причина за да ја изолираат својата нечовечност. А оние другите што знаат да ја признаат вината и побараат прошка не се лишени од гревот затоа што ризик за откривање секогаш постои. Секој знае што прави кога се впушта во нешто што вклучува повеќе од двајца во врска, освен ако станува збор за обострана желба.
     
  5. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    И да е така, другиот во врската да не дознае никогаш, изневерувањето е изневерување и ссмото тоа што изневерувачот изневерил е неверство, на неговата совест ќе остане засекогаш и нему ќе му тежи.
     
  6. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Ма, не таман работа ако не се знае не се важи :D замолете да се повтори дејствието за да биде изневерување :D И снегот на Аљаска не го гледаме ама бел е :)
     
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    А убиство е ако не ме фатат? За еден дечко што ме нервира прашувам :D
     
    На eloves, iloveyou29, blackwave и 10 други им се допаѓа ова.
  8. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Темава..:drunk:
     
    На eloves, blackwave, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
  9. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.125
    Пол:
    Женски
    Изневерувањето си е изневерување нема никаква врска дали ке се дозна е или не и дали било направено несакајќи или со намера. Сепак човек би го гризела совест за тоа ...еве на пример јас да се земам да го изневерам дечко ми и да не кажам и да не дознае од никој сепак мене ке ме пече совест нема да бидам мирна сум го изневерила факт !
     
  10. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Izneveruvanjeto e izneveruvanje bez razlika dali ke se doznae ili ne...
     
  11. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Јaснo е нели, глупaвo е прaшaњетo, сaмo не е бaш истo aкo се дoзнaе и не. Зa дa не се дoзнaе требa дa е еднaш или двaпaти, дaлеку oд рoден крaј нa пример и чист си кo сузa :DДoбрo не бaш, aмa не се дoзнaлo, знaеш сaмo ти, и никoј не е пoвреден. Сoвест дрн дрн, тoј aкo имaл грижa нa сoвест немaлo вooпштo дa изневери, пa сегa ќе гo мaчи, немa дa мoже дa спие, кaкo не.
    Не ги сфaќaaт сите врските и излетите нaдвoр oд нив истo. Акo јaс имaм убaв живoт сo мaж ми, и нa крaј нa смртнa пoстелa гo прaшaм дaли ме изневерил и тoј ми пoтврди, ќе ми смени тoa нештo? Не, убaвиoт живoт сo негo си стoи, дa се преиспитувaм дo првa и тaкa немa време, знaчи дoбрo е штo не сум знaелa.
    Сегa другo е тoј дa се пердaши кaј стигне и прaшaње нa време дa е кoгa ќе дoзнaaм, aмa aкo билo еднaш, скришнo, тaјнo, незнaчaјнo, a oд негo дoбивaм тoa штo гo сaкaм, тoгaш некa не знaм.
    Женa мoже дa биде несреќнa вo брaк и aкo тoј е верен, мoже дa е среќнa и aкo е изневеренa. Не е се тaкa црнo и белo.
     
    Последна измена: 22 октомври 2015
    На BezglasnaBukva, Mhhm, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.677
    Пол:
    Машки
    Паметниот маж, нема никој да го дознае.
    А и женските треба да сте потолерантни.
    Машкото секогаш си шара, такава ни е природата.

    Имав старо куче и млада кучка.Кога кучката ќе требаше да си ја врши работата и ми ги собираше сите кучиња,и овоа старово отишло таму да се бори за неа, оно да биде со неа.
     
  13. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Омг тоолку е добар ова е ново го немав никогаш слушнато како ли му текна и толку отворено да и каже не требаше да дознаеш една преку очи и поќе сурато да не му го видам добар е многу ахахахах ме изнасмеа. Ама кутрото девојче со овој морон да изгуби толку време. Сфатете неверство не се простува ни на дечко ни на маж, Главно и единствено правило. Јас не би простила
     
  14. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.677
    Пол:
    Машки
    Биди си ти подготвена да простиш.
     
  15. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Знам дека ќе останам сама до крајот на животот со моето ама то ми е најгнасно нештоо
     
  16. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би простила, и никогаш нема да спаднам толку ниско да го делам маж ми со друга, а не па дечко. Си ги знам вредностите. Неможам да простам и да живеам со него, знаејќи што направил, постојано би ми се вртиле слики во глава. А за тие приказни дека мажите "шарале" со очите и требало да бидеме ние потолерантни, зарем мислите дека ние сме слепи? Многу пати сум рекла очи се за гледање, како што ние забележуваме симпатичен маж, така и вие забележувате убава девојка, но од поглед и неверство има огромна граница.
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  17. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Логикава на прашањево е.... Дали ако убиете човек и никој не го најде трупот не сте убиец? (facepalm)
    Logic..
     
    Последна измена: 15 септември 2016
    На Sashko1992, eloves, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
  18. corapka

    corapka Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Дали ако сум левак а те удрам со десна рака сум те удрила? :rofl::rofl:
    Аабе ваквите теми изгледа мене ми служат за смешки а не за решавање на проблеми.
     
  19. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Ако удри гром на 500км од нас и не го чуеме, дали тоа значи дека не удрил гром? Ете ви го одговорот на прашањето за изневерувањето. :D
    Молчењето е злато не за џабе рекле. Ќути си, дупи си, ако не знае никој, исто како да не се случило. :)
    Да сумирам: изневерување ако не се дознае за него е изневерување. Порано или покасно се дознава. И вараната особа најчесто последна дознава. :)
     
  20. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    :nod:Не постои совршено злосторство кое не може да се открие па така и изневерување е невозможно да се сокрие. :!:Постои само можност некој да прогледнува низ прсти или да подзамижува од икс причини:envy: а најчесто затоа што е финансиски зависен од тој што изневерува или затоа што и другиот изневерува па се квит, :!:чиста сметка долга љубов.:!:
    Неверство е неверство колку и да сокриеш, ќе се дознае. Друго жена секогаш има инстикт:!: кога нешто не е во ред, кога некој лаже и изневерува таа чувствува па оди ти сокриј да видам што ќе криеш од мудра жена, итрица. 8-|:devil:
     
    На Mr.Awesome му/ѝ се допаѓа ова.