1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ме сака се уште

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од bebushka52, 13 април 2013.

 1. bebushka52

  bebushka52 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  девојки јас сум нова на сајтов ама имам многу голем проблем со дечко ми сме заедно речиси две години бевме скарани и пак се смиривме пред 4 месеци но тој е скрос ладен спрема мене не ми дозволува ништо а тој излегува со другар се прибира во раните зори и потоа пак јас сум крива ве молам ка+ете ми со кои зборови да допрам до неговото студено срце и да му кажам дека ме повредува и дека неможе ова вака тој ги брише и повиците е ми кажува ни кај оди ни ништо помогнете ве молам
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.034
  Пол:
  Женски
  Дали ме сака сеуште

  добредојде на форумот :hai: .за твојот проблем сама си виновна.кога сте прекинале еднаш,не требало да му се враќаш!сега тој ги држи конците во раце,а ти завидиш на негова милост и немилост.баш жално.освести се дури е време.штом ги брише повиците и не ти кажува што прави,значи само едно-те изневерува.сосема ти е јасно дека не те сака,и верувај тоа нема да го смениш,раскини со него и живеј си го слободно животот.за кого се жртвуваш ти?за тој слободно да си шета :^) ?не му дозволувај така да ти прави,има многу машки на светот ,ќе си најдеш некој кој ќе те сака и почитува.
   
  На WarriorAngel и bebushka52 им се допаѓа ова.
 3. bebushka52

  bebushka52 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Дали ме сака сеуште

  znam mnogu pati se trudev da mu raskinam no nemozam srcevo ne mi dozvoluva si davam nadez deka me saka sekoja vecer pred da si legnam toj mi se javuva i mi kazuva deka me saka no popusto neznam sto cuvstvuva negovot srce kon mene neznam kako da se spravam so se trudam da mu objasnam deka me povreduva no toj ne sfaka saka se da bide po negovo kako ke kaze toj pred drugite nekogas moze i da me navredi po telefon nokoga sme sami poinakov e neznam sto e toa pomegju nas sakam da mi kaze vistinata sto misli za nas neznam so koi zborovi da dopram do negovoto studeno srce i da mu objasnam deka mi e tesko i deka mnogu me povreduva :(
   
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.034
  Пол:
  Женски
  Дали ме сака сеуште

  сфаќам дека си вљубена и баш затоа уште се надеваш.но во вашата врска нема надеж...нема иднина.залудно се надеваш,тој се изживува врз тебе.ако те сака,тогаш ќе те почитува.веројатно одговорот за неговото однесување лежи во причината за раскинувањето.и сама велиш дека сте биле разделени 4 месеци.тоа и не е мал период.млада си,гледај си ја иднината пред тебе,сериозно најдобронамерно ти кажувам.штом си се обидела и со искрен разговор ,а и тоа не помага-разделете се.нема потреба да страдаш за некој кој не вреди.ги имам минато тие работи и затоа ти зборувам :!: .
   
 5. bebushka52

  bebushka52 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Дали ме сака сеуште

  ti blagodaram na sovetot vecerva posleden pat ke se obidam da razgovaram so nego samo mozis li da mi kazis kako i so koi zborovi da mu objasnam deka toj me povreduva i deka nemoze vekje vaka pomogni mi te molam :(
   
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.034
  Пол:
  Женски
  Дали ме сака сеуште

  молам :) .доколку можам да ти помогнам,со задоволство.според мене овојпат биди груба,што би се рекло врати му со иста мерка :!: .кажи му дека не сакаш да продолжите,и не објаснувај ништо,ама баш ништо.ако те праша зошто-кажи му -веќе си знаеш или мутав се правиш.и упати му ваков поглед :^) .тоа воедно е и финта тој да проговори,да видиш дали и колку ќе се загрижи.
  и замини си после тоа,испланирај си ја вечерта со друштво,никако не се затварај дома :!: .
  и не подлегнувај на неговите мили зборови гледај ја реално ситуацијата дури и да заплаче не попуштај.ако те побара после тоа прави го истото што и тој -стави го на игнор и само ладнокрвно и рамнудушно реагирај.нека сфати дека те изгубил.
  и пиши што биднало.
  со среќа и биди цврста ;)
   
 7. bebushka52

  bebushka52 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Дали ме сака сеуште

  fala mnogu no toa nikogas nema da se sluci toj da zaplace toj e premnogu gord bidejki toj ne znae da saka i sam toj mi kaza deka nikoja ne sakal do sega kako demek jas sum bila prvata sto ja sakal no ne toj ne znae da saka i nikogas nema da nauci da saka no mnogu posakuvam da se zaljubi vo nekoja i taja da mu praj taka kako sto toj mu pravi na drugite da oseti sto e toa bolka no gordelivosta ne mu dozvoluva toj da bide sreken bidejki toj saka da bide fraer pred negovite drugari a tie si gi gledaat zenskite a toj ko budala trci po niv i se rasprava so mene za niv btw ovaa vecer ke bide presudna za mene i za nego bidejki jas ne sum najdena na patot i mislam deka zasluzuvam podobro samo krivoo mi e sto sega zaradi nego nemam drustvo se iskarav so drugarkive i sega i koga mi e tesko nema na koj da mu se pozalam majka mi ne me sfaka :worried:
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.034
  Пол:
  Женски
  Дали ме сака сеуште

  по дијалектот би рекла дека си од битола.не разочарувај се ,знаеш има изрека кој високо лета ниско паѓа.тоа и на него еден ден ќе му се случи.обиди се да ги придобиеш другарките или да си најдеш друго друштво.важно не се затворај дома,ќе ти биде уште потешко така.и јас сум тука секогаш,можеш да ми кажеш било што :hug: .само храбро,секоја од нас минувала периоди на осаменост и на тага.и јас не сум којзнае колку блиска со мајка ми,барем што се однесува за љубовни проблеми не ме разбира :doh: .
   
 9. bebushka52

  bebushka52 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Дали ме сака сеуште

  ziveev vo bitola no moite se razvedoa pa sega ziveam so majka m vo negotino no ucham v bitola sepak ti blagodaram za podrskava koja mi ja dade sepak imam mnogu problemi i toj mi e samo tovar moite se razvedoatesko mi e poradi toa no toj ne sfaka nikako :worried:
  [mod-kirilica:38tozupl][/mod-kirilica:38tozupl]
   
 10. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.034
  Пол:
  Женски
  Дали ме сака сеуште

  молам.може и лп да си праќаме,тука сум секогаш за тебе.гледаш како знам да распознавам дијалекти :rofl: .жал ми е што твоите се развеле,но пробај тоа да не влијае на тебе,тие нека с го решат тоа меѓу себе.има овде тема за разделба и развод можеш да прочиташ и да поразговараш со некоја феминка која поминува низ истото.
  не нервирај се заради едно машко,секогаш може друг да си најдеш.поздрав :*
   
 11. Andromaster

  Andromaster Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  66
  Дали ме сака сеуште

  ...лом го напраи дечкото...стварно секој позитивен коментар од моја страна за задржување на врската или дали вреди да се потрудиш за тоа, е излишен...


  ...но ако навистина мислиш дека те сакал некогаш...прашај го зошто те одсакал...понекогаш за љубов и војна треба двајца...

  ...извинете ама фемининки што не се способни да го задржат дечкото, не поштувам...
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Дали ме сака сеуште

  Мислам дека треба да се бориш за твојата љубов прости ако грешам
  пред се барај да те почитува ако вистински сакаш не се откажувај
  некогаш има и тешки периоди . можеби ве чека подобра иднина

  а за разводот..биди силна само тоа ќе ти кажам :*
   
  На Andromaster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. srce-9

  srce-9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  1.062
  Пол:
  Женски
  4 години врска, бевме среќни, секогаш заедно но во последно време се одалечи од мене, не е исто како што беше, постојано ме навредува, ми кажува работи само да се тргнам од него, намерно ми прави љубоморни сцени да се тргнам од него, дали е можно се да заборавил после толку време заедно дури беевме подготвени и на брак
   
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.034
  Пол:
  Женски
  можеби не те сака веќе :?: ?штом оладил,веројатно сака да те оддалечи.подобро да ти раскине,отколку да те измачува.како мислиш те навредува :o ?можеби се уплашил од идејата за брак,можеби има друга ...испитај ги причините.се е можно