1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ме сака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од limaaaa, 26 јуни 2010.

 1. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Ne sum sigurna dali seuste me saka i dali voopsto me sakal...Ve molam da mi pomognete i da mi dadete sovet..Zasto ne mozam da izdrzam veke...Trebase za 2meseca da pravime edna godina,No jas mu raskinav..Ke vi kazam se i kako se slucuvase.. Mn.luge mi zboruvaa ne e toj za tebe ne te zasluzuva ne te saka..Ne znam ti sto ..No toj bese uporen sprema mene deka toa ne e tocno Ednostavno site ni bea lubomorni Ama site kako sto gledavme i dvajcata...3pati mu bev raskinala zaradi tie rab no pak se smiruvavme..No nekako ne mozev da go svatam ni nego...Eve 5godini sme razlika jas 15toj 20...Se bese OK samo toa ne mozev da go svatam..Dali navistina me saka...Zasto sekogas cekase da go napravam jas prviot cekor a i koga ke go viknev za da se videme se imal rabota..ne mozel Sum bila i kaj nego doma..Ne sme imale odnosi bidejki koga jas mu kazav za da mi dokaze deka me saka toj mi rece deka se ke si dojde po svoe vreme i deka toj toa go custvuval i ke bide podobro...Na nikoj nisto ne kazuva za da doznaam poveke informacii Ne se fali i se sto e go cuva vo sebe..I go slusav celo vreme nego..Jas mu velev deka toj mene ne me saka i deka ne se zamara so mene..No toj uporen bese mn uporen deka toa ne e vistina i deka me saka samo da ne gi slusam drugite sto zboruvaat..i deka toj ne sakal mene da me iskoristi..I eve i mart bese dojdelo..Se bese OK i gledam deka negovata bivsa mu ostavila like na slikite ( taa ima si decko i mislam deka treba da se armasa veke)i jas i pisav poraka deka ne sakam da si imam pak problemi so nea i da prestane so tie ljkove..I taa pocna da mi zboruva gluposti..Mi kaza deka toj seuste i pisal ..I koga go prasav nego Mi kaza deka nema vrska toa i da si pisat se e drugarski i deka ona ima decko so eden zbor ne se zamaral so nea..No na mene me poducija edni pogolemi deka toj ne se zamara so mene I da mu raskinam.I jas mu raskinav...Imase zabava toj se bese opijal pocna da place i bese sednal na skalite me vikna jas ne otidov i uste ednac me vikna i mi stana zal i sednav do nego..I toj me gusna me bakna i pocna pak da place..I mu vikam zostoo taka mi pravis ? Koga ne se zamaras so mene koga ne me sakas? I toj samo vrti so glavata ne ne....Sakase da izlezeme nadvor no jas ne sakav..Cela vecer se praviv kako da ne go zabelezuvam..I toa bese taka So mene..Go nema da mi pise go nema nikade a razgovaravme i mi kaza ke bide podobro samo toa go kazuva...A nesto kkao da mi veli vnatre da pocekam uste malce i deka me saka i deka ke bideme zaedno pak..A dr..mi kazuva deka ne me saka deka ja saka bivsata mu..a toj Po tolku sto me ubeduvase i sto mi dokazuvase celo vreme jas ne mozev da mu veruvam..Se sretnuvame ponekogas me poglednuva si pravime muabet...inace jas mu bev pisala deka go zaboraviv i deka sakam da bideme drugari..a toj nisto ne mi pisa..Ne znam stvarno sto da pravam ve molam kazete mi sovet...Ne mi kazuva deka ne me saka poveke i da ne go zamaram Samo mi kaza ke bide podobro..I deka toj znael se sto se slucilo bilo zaradi drugite sto mi solele pamet... :(:(:(:(
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Јас го прочитав текстот и незнам што да кажам....Мислам дека треба да продолжиш понатаму без него. Ќе дојде и нова љубов и нов дечко. И плус е поголем од тебе 5 години...Незнам...Моето мислење е тоа но може и да пробаш вака : да продолжиш малце без него па ако сеуште сака да те придобије после некое време сигурно ТЕ САКА..


  Искрено се надевам дека се ќе биде во ред и извести не за понатаму ;)

  Поздравче :* :sun:
   
 3. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Blagodaram..Inaku ne sakam sega da mu dosaduvam da go molam za da bideme pak zaedno..Sega ke ostavam da projde uste malce vreme..Pa ke vidime kako i sto ke se sluci...Inaku fala na sovetot... ;) i sekako ke izvestam pozz
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Има право таббу . Не си требала толку пати да му раскинуваш ради тоа што го кажуваат другите. И дечко ми едно време како да ги слушаше другите и ептен се нервирав .. му викав иди со другите , ако они бидат со тебе кога ќе ти раскинам супер значи , во право биле и све. Ама престана да слуша фала богу . За годините , разликата не е голема ама во твој случај е . Друго ќе е ако ти имаш 20 а тој 25 . Мислам дека можеш да си најдеш некој твој врсник , до 17 години би било ок јас мислам . Еве летово имаш прилики многу , искачај со друштво . Не го барај . Се врти кругот . Знаеш како се вика? Тој што го сакаш пушти го , ако тој те сака тебе ќе се врати сам .Не очајувај , млада си . И во случај да се смирите , намали со тоа да ги слушаш другите , не викам слепо да му веруваш зашто треба како резерва нешто .. Баланс некој направи , се има граници .Поздрав и кажувај ни како се одвиваат работите :) :*
   
 5. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  blagodaram za sovetot ;) sekako ke kazam :*
   
 6. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  P.S eve 3 meseca i nekolku dena od koga ne sme zaedno..No toj nema uste devojka...
   
 7. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Колку што можев да разберам од текстов е дека вие веќе 2-3 месеци не сте заедно. Ете во тие 2-3 месеци тој се нема смирено со бившата, значи искрено не верувам дека бившата игра некоја улога. Проблемот во вашиот однос е што и двајцата ми изгледате како деца (барем по тоа што си напишала). Мислам дека 8 месеци да бидеш со некој не е краток период, па си требала малку повеќе да му веруваш. И не само на него, туку и себе си. Јас мислам дека ако имаш силни чувства спрема него едноставно да се обидеш да излезете заедно повторно и да му признаеш дека се уште би сакала да бидете заедно. Нема зашто да ги сокриваш чувствата, а тој ако сака да биде со тебе ќе прифати. Ако не прифати сигурно ќе те боли, ама барем ќе знаеш дека си се обидела, и дека едноставно не те сака.
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Сега така мислиш, дека е еден на светот. Не се преокупирај со него. Мисли на нешто друго, прави работи што ќе те прават среќна. Млада си за уште од сега да си го трошиш времето на долги врски. Годините ти се за да се забавуваш и стекнуваш нови искуства во животот.
  Многу голема грешка правиш што ги слушаш другите. Најлошо е да потпаѓаш под нечие влијание, нема така да успееш пред се да се изградиш како личност и секогаш ќе бараш помош. Убаво е кога во животот сама си носиш одлуки и размислуваш.
   
 9. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Znam deka izgleda taka Znam...Ne sum kojznae kolku golema..Ama toa e...Inaku ke razgovarame .... ;)
   
 10. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Јас мислам дека треба да ги оставиш работите во мирување малку, да не форсираш премногу. Остави го некое време, биди си сама, излегувај со друштво, кулирај, па види како се ќе се одвива понатаму. Мислам дека си мала за да се преокупираш со долги врски, искрено - имаш уште време за долга врска, немој уште отсега да се замараш со тоа. Проживеј си супер и ти како што сакаш дури си слободна и немој да се брзаш за врска - се само ќе си дојде, па така може и за со дечково се само ќе си се среди. Дај си време. Поздрав и пиши што ќе биде. ;)
   
 11. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
 12. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Јас мислам да не се предаваш толку лесно, остави малку да му недостигаш. Ако брзо му се смириш пак ќе си продолжи по старо. Имаш само 15 години за толку сериозна врска. Пробај излегувај со другарките на места кај што излегува тој, нека те гледа како се забавуваш.Внимавај да не претераш со алкохолот(машките го мразат тоа).Ако досега не се смирил со бившата значи дека не ја сака веќе, ама може да е тоа и заради тоа што она има дечко. Сепак мислам да оставиш простор да видиш дали ќе те бара и после неколку месеци, ако да тогаш стварно те сака. Имав и јас долга врска на твои години и кога раскинавме мислев дека е крај на светот, ама после неколку месеци го сретнав мојот сегашен дечко и пак се заљубив. Уживај малце дури си сама, а ако требало да се смирите ќе се смирите, тоа сигурно ;) :)
   
 13. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Blagodaram :*:*:*
   
 14. Umma

  Umma Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  limaaaa, jas se soglasuvam so devojkive, deka ne treba da slusas nikoj osven samata sebesi, i toa sto go cuvstvuvas. Vo vrska so toa dali te saka, mislam deka sepak ne mu e tolku seedno, stom placel i te pobaral na zabavata, no koga nekoj vistinski saka, ke napravi se za da si go zadrzi toa sto go ima. A toa e mnogu poveke od edno "ke bide podobro". Ti si go znaes najubavo, mozebi e takov, pozatvoren tip, ili mozebi kako poveketo maski, ne mu e ubavo jasno sto saka. Mislam deka treba nekoe vreme da go ostavis, da ne go kontaktiras voopsto, ako ti se vrati ke go imas odgovorot na prasanjeto. I uste eden mal sovet, nikogas nemoj da gi prasuvas drugite naokolu za bilo koe masko so koe sto si, prasaj go nego. Negoviot odgovor i reakcija ke ti razjasnat mnogu raboti. Pozdrav :f:
   
 15. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  TnX na iskrenosta.... :* :) :inlove:
   
 16. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Прво обиди се да процениш колку се искрени и информирани луѓето кои ти велеле дека не е тој за тебе?
  Го знаат од поодамна или подобро од тебе? Што ти имаат наведено како причина за да не бидеш со него?
  Единствено логично зошто тоа некој би ти ги рекол е можеби, велам само можеби, доколку се водел по она постар па да не те искористи и слично.... Мада 5 години и не се многу голема разлика, плус велиш си била кај него, а ништо не се случило, ти дал време сама да одличиш кога си спремна и ти да го ставиѓ тој муабет на маса.
  Фокусирај се на себе, дали ТИ се осеќаш убаво со него, те прави ли среќна, се чувствуваш ли сигрно кога сте заедно, ти фали ли кога нема да се видите. Делот дали стварно те сака ќе мораш да го разговараш во четири очи, кажи му како се осеќаш, во што се сомневаш и што е причината за тој твој сомнеж. Тогаш ќе знаеш за ѓто станува збор... А ако и понатаму имаш и најмал сомнеш послужи се со онаа малку валкана женска итрина... Facebook има password кој мн лесно се пробива, влези во пораки пиши го името на бившата и ќе се појават сите пораки кои и ги пратил и ми ги пратила, тогаш ќе знаеш кој измислува дали он или неговата бивша. После тоа само врати го стариот пасворд ако воопшто имаш потреба да го менуваш, или само исклучи се....
  Некои вакви работи зад грб се понекогаш корисни за врската
   
 17. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Vecerva ako go sretnam ke razgovarame...Inaku aj ako sakas preku poraka da mi kazes kako se pravi toa so pasw...i Fala na sovetot... ;)
   
 18. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  69
  Ne znam sto da kazam .... Jas slusajki gi ko demek poiskusnite sfativ deka nisto ne znaat...Ti si znaes najdobro sto e :) so sreka
   
 19. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  ;) Znam veke mn ubavo sto da pravam....Inace blagodaram za sovetot :*
   
 20. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Da ve izvestam i da vi kazam deka se smirivme.... i razgovaravme..za se :) inace vi blagodaram za sovetite :* :* pozdrav do site