1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ме сака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од limaaaa, 26 јуни 2010.

  1. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Па пред да коментирам видов таа самата пишала оти има 21, ја гледам јас бројката и останувам :drunk: (facepalm) така да нека не те чуди ребрењево :rofl:
     
    На kim.k, Outlook и Summerlover им се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Lele, ama jas ozbilno mislev deka davam sovet na 13-14 godisno devojce, bez navreda, ama taka mi izgledase po pisuvanoto.
    Koga procitav deka se raboti xa 21 godisna devojka, prvo imav poker face pa posle mi se smenija sto izrazi na liceto, od smea do zacudenost/my wtf look.
    Kako i da e, sekoj razlicno si gi dozivuva rabotite, od pretragicno do epten salabajzerski, da ne navleguvam vo toa.
    Ako tolku mnogu ti se dopagja, prijdi mu prva, ako nisto drugo pisi mu na fb i taka ke doznaes dali cuvstvata se obostrani i ke ti se razresi dilemata dali taa na slikite mu e devojka ili ne. Srekno, i ako slucajno nisto ne ispadne, ne go sfakaj toa tragicno, ne e ni prv ni posleden, ne se raboti za nekoja golema ljubov tuka. Ke si dojde i drug.
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Девојко,тој тебе не те сака. Ако е со една иста девојка на сликите,па на една се бакнува со неа,таа му е. Ако имаш 21 година,треба не еднаш 10000000 пати си требала да го сфатиш тоа.Треба веќе да си созреана,а не да пишуваш приказни за мали деца.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Како да му каже директно туку така?
     
  5. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Врз база на што го мислиш ова?

    Реалноста е кога свиѓаме некого бараме и најмала причина да мислиме дека другата страна гаи исти симпатии и емоции кон нас.

    Ако ти е ова првпат да се гориш вака, тогаш ќе ти биде лекција и памет за другпат.

    Не се секирај сите сме поминале низ ова, па и јас. Лудница беше мојот случај. :D Но, едно искуство плус. И лекција исто така. Се' е за човек. И бол и патња и емоции. Додека чувствуваме нешто добро е - живи сме!
     
    На eloves и Crna Dama им се допаѓа ова.
  6. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Така е, ама треба и двете страни да го чуствуваат истото за да бидат заедно нели..не бива само едниот да сака ,а другиот не. Мое мислење е ова секако..
     
    На Mr.Awesome му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Не би да се мешам ама точно е мислењето. :)

    Едностраното сакање е најлошо сакање... ама и тоа е за човек. Додуша убава е и таквата љубов со таа разлика што останува само во нас. Во такви случаи најдобро решение (проверено и докажано :!:) е confession т.е. признавање на емоциите (макар и да има неконтролирани емоционални изливи хаха) и после таквото емоционално празнење душата се прочистува и можеш одново да сакаш. Не е добро да се држат емоции во себе... кога тогаш бууум има експлозија и се ослободуваат! :D
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Мило мие што се согласуваш со мене :D
     
    На Mr.Awesome му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Ипак моето мислење си го кажав јас. Сонце убаво дај боже да бидеш со него. Ти посакувм се најубаво. Те гушкам :hug:
     
    Последна измена: 7 декември 2016
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    @sj *O* посвети му ја песнава и стопи го момакот. ;)



    Добро е, надежна е ситуацијата. Сега треба да му ставиш до знаење што чувствуваш. Што ти е гајле која му е таа девојка на сликите. Ќе играш сигурно и самоуверено макар и горела. Така е кога се љуби!

    Имагинацијата е поважна од знаењето! Што се случува во имагинацијата, ни универзумот не може да го замисли и искреира!!! :D
     
    На Crna Dama и sj *O* им се допаѓа ова.
  11. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    @sj *O* Te среќавам и јас понекогаш во темата "Што би му кажале" и мислев дека се работи за некоја пубертетска (еднострана)љубов:D

    Мислам, дечково ни едно "здраво" ти нема кажано а ти "осеќаш ко да те сака". Е како жити се?
    Башка и слики со девојка кај што СЕ БАКНУВААТ, but who cares Он тебе те свиѓa.
    Ако те свиѓа ќе најде начин да ти го каже или барем покаже тоа, во денешно време со фб,снепчет,инста лесно е ко 2 и 2.
    Но, доколку сака и доколку тоа е вистина секако.
    Би те викнал барем на кафе доколку сака запознавање, реално.

    Засега ти си имаш створено сложена љубовна приказна во твојата глава, 'се сакате а не сте заедно заради девојката која не ја сака, а е во врска со неа' но доколку си свесна дека има девојка повлечи се.
    Чекаш чекаш - гледаш дека не е заинтересиран ниту за дружба а камо за нешто повеќе.. време е да се повлечеш и да го насочиш вниманието кон нешто друго.

    Вака џабе идеализираш шта би било кад би било.. Кога нема ништо:?:
     
  12. Senorita A

    Senorita A Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2016
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Kako znaete deka ve saka? Ete jas mnogu se zamaram so toa... nekogas mislam deka me saka, a nekogas ne...
     
  13. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Јас користам полиграф не знам за вас. :)
     
    На Trxmx, Someonespecial, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.