1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на некој му се случува истото?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lady-gaga, 12 јуни 2010.

  1. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Veke 3 god sum vo vrska,no problemot e sto toj so mene iskaca mnogu retko pojketo e so negovite drugari.Jas doma sedam a toj seta.Pa ne mozam poveke da izdrzam jas ke bidam se spremnata za izleguvanje i toj vo poslednite 5 min ke mi kazi deka ne izleguvame :( Ma probav sekako ke mu kazam deka se lutam i se e vo red 2 den i posle pak po staro.Stvarno neznam sto da pravam ne sum izlezena nigde a toj sekade si seta.Ke mi reci i jas da si izlezam ako sakam ama biva ednas/dvapati sami da izlezime ama vaka na sekoe kako i voopsto da ne odime.Ako mozi nekoj da pisi sto da pravam stvarno se prepukav od nervoza :(
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    А бе зошто да не бива да си излезеш сама? Кога може тој можеш и ти, не си под казна па седи дома. Секој пар има потреба некогаш да излезе секој сам, и што е тука грешка. Но ако кај тебе е претерано тогаш почни и ти сама да си излагаш, па ќе видиш како за скоро време ќе му жежи. Ако не тогаш дечкото има мекој проблем :!: Извини ама така мислам. Секој си е сам газда.
     
  3. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Toa e taka sekoj si e sam gazda.Ama vo red da izlezam i jas sama no problemot e sto toj ke mi kaza 5 do 12 koga veke site se izlezeni.Mislam deka jas sum tuka problemot bidejki nikogas nisto mu nemam zabraneto se mu dozvoluvam ne sum strog tip na devojka da ne go pusta da izleguva bas naprotiv jas mu dozvoluvam ama do odredena mera,no toj toa go zloupotrebuva.site drugarki moj si izleguvaat so deckovcite a mojov sam seta:(
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Фино лепо ќе си му кажиш да те извeстува порано, навреме. Ако не сфаќа тогаш немој само поради неговиот убав провод да се надеваш на успешна врска. Сигурно имаш другарки, можеш и да се излезени да ги прашаш каде се и да им се придружиш. A ако ти забранува(не сфатив баш убаво тоа) тогаш дај му една голема корпа, не е само тој млад, и ти си, сакаш да се забавуваш и уживаш.
     
  5. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Ако може тој сам да излегува, зашто да не можеш ти?! Излези сама, дотерај се убаво, сликај се убава, среќна, насмеана да види дека можеш и без него да се забавуваш. И мислам дека не треба толку да бидеш "мека" со него, туку прашај го што си му ти него, и дека неможе тој со тебе да си игра како сака. Но мислам дека најдобро е да си излегуваш и ти сама па нека се подзамисли малку тој и нека види дека ти нема како очајна домакинка да седиш дома додека тој лута низ градот. Поздрав :)
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Зашто не му вратиш ? Откажувај му ти на него , дотерувај се , нека те види ама не да си искочена со него , направи го љубоморен .. Немој ради него дома да седиш , да се нервираш дур тој си поминува убаво . Ти си добра , а тој тоа го користи . Не иде , размисли .
     
  7. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    како може така да се однесува со тебе,ако не сваќа со убаво ќе му поставишултиматум јас или другарите,сваќам дека има места каде што не можете да излегувате цело време заедно дека тој сака да излезе сам со другарите и ти исто така ама не може он цело време да шета а ти дома да седиш мора да му објасниш некои работи и да му поставиш ултиматум па на крај краева не е ни прв ни последен на планетава
     
  8. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Epa toj ne mi "zabranuva"da izleguvam samo kako sto kazav 5 do 12 ke mi otkazi i ke mi reci izlezi i ti ako sakas toa mi go kazuva samo kolku da ne recam jas deka mi zabranuva,a imam isto taka izlezeno ama nastanuvaat 300 problemi od tipot so baras so taa drugarka ili navodno me "videle"so nekoj sum bila i ne znam uste sto, i resiv podobro doma da sedam ama vidov deka i vaka ne biva i utre izleguvam sto porano na kafe :D bez da mu kazam pa ke vidime sto ke bide :)
    A ke zaboravev da pisam deka koga mi otkaza vecerva za izleguvanje jas mu raskinav i go oterav upm.:devil: Sea utre ke cekam da se javi da se pokarame :)
    Ke vi kazam sekako sto se desilo.Fala mnogu za sovetite :* :* :*
     
  9. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Ja samo ke ti cestitam sto mozes da trpis toa da se povtoruva....Da se spremam?? - i da ostanam doma?!?!? :fubar: dnfkjnkfehhc uweh - KE ZAZALI STO ME ZEZNAL MA KOJ I DA E !! sto on jak fraer ke izleze, a ja nasminkana glupaca doma ke sedam??? Aaaaaaaaaaaaa....ne sum bas sigurna ! :emo:
     
  10. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    еднаш и мене ми се случи тоа ама ми откажа зш ќе излагаше со роднини и 5 до 12 јас ќе излезам сам.е ок де па и јас излегов сама.ама не му било убаво изгледа.не сакаше да се повтори тоа.е па да види како е
     
  11. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Ma ednas ako ima stvarno razlog e ok, i mene mi se desilo da iskoci nesto pobitno i neodlozno pa da moram da otkazam. Ama tri godini vrska so takvo nesto?! :fubar: na devojcevo stvarno bi mu cestitala :clap: ja samo nesto ke kazam-porasnav so masko drustvo, i se nagledav i naslusav maski muabeti i ogovaranje na zenski postapki. primer-ispaga deckovo pred drugari mnogu jak fraer ako i otkaze sostanok u 5 do 12 a pak mu ostanuva devojka koga ke mu se prisaka :swear: za zal ima mnogu vakvi nedozreani maski sustestva ( iako godinite odamna im go nalagaat sprotivnoto odnesuvanje ). Taka da devojce, nemoj da me sfatis zlonamerno, ama treba malku da se preispitas do koga i dali ke mozes taka ponatamu....deneska ste vo vrska...utre vo brak....neznam...razmisli si ubavo....spremna li si da bides povreduvana....proceni go dali moze da se smeni...dali ima volja da se smeni...
    odlukata sekako e tvoja..ova samo bese moja perspektiva na tvojot problem ;)
     
  12. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Jas bi trebalo da dobijam Orden za glupavost :rofl: Newring86 ne te svakam zlonamerno znam i jas deka e taka,toj ima 27 god i stom dosega ne se smenil nema ni ponatamu.Site mi velat koga veke vaka ti e vo vrskata tesko mene ke bilo vo brakot.No sto da pravam koga go sakam :(
     
  13. KroKle

    KroKle Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Eden mal sovet od mene...Toj ima 27 god.kako sto kaza ti..dovolno vozrasen za da gi svati rabotite kako stojat,ako ne si mu zabranuvala dosega toj mislejki deka ne ti preci sekogas ja povtoruva istata greska.Dali si razgovarala so nego ili ne toa neznam no i da si ok e..prodolzuva..razgovaraj povtorno i povtorno i povtorno..ednostavno bidi dosadna so toj maabet...moze ke svati sto ti preci...
    Ili pak napravi mu go i ti toa nekolku pati..i samo vidi kako ke reagira..so koi zborovi ke ti se obrati..
    Nie zenskite sekogas popustame toa e dokazano,sekogas sme nie tie na koi im e tesko posle razdelba,ili pak kako tebe da sedime doma....
     
  14. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Милион пати сум разговарала што ми пречи,и еве сеа последниов пат кога ми го направи тоа, после другиот ден кога се видовме ме прави јас да се почуствувам виновна ми вели демек:"-Појке не оди,гледаш и самата".A јас што направив за да не оди-НИШТО.Секогаш кога тој ке е крив ја префрла вината на мене.И ми рече дека не знаел дали да одел со мене го прашувам зошто е тоа така ако веке не ме сакаш да прекиниме,но тој ми вели дека ме сака само има еден проблем во тоа главата негова мисли дека јас го имам изневерено со еден-а тоа не е вистина и веке 2 год за истото се расправаме пробав секако да му докажам да му објаснам ама бадијала кога тој верува во она што сам сака да верува.И нон стоп ми прави така кога ке го степа тој болен филм ми раскинува,па после ми се смирува и се така се влечкаме 3 год.А да сум срекна со него-не сум бидејки не сум сигурна во нашата врска еден ден се ок после тоа не чини...Знам ке ми речите да го оставам сум пробала и така иако го сакам да не му се смирувам но сепак тоа што го чуствувам спрема него е посилно од се и пак му се вракам.Пред некој ден ми рече да се земиме а сеа ми раскинува :(
     
  15. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Па така е најдобро да му раскинеш колку и да викаш дека го сакаш по ова што ти го прави не вреди да го сакаш подобро е сега да раскинеш отколку работите да се влечат гледаш дека неколку пати истата ситуација се повторува значи подобрување нема како може на 27 години да не го интересира женската и да ја остава и да си шета сам гледаш си му вратила со иста мера ти раскинал значи тоа не е решение 99% од врските го имаат овој проблем и јас го имав на почетокот но подоцна сфати дека тоа што го прави не е во ред па сега сме нон стоп заедно истото значи како и тебе ако излезам со другарките мои тие не чинеле биле растурени незнам што да не сум излегувала со нив и му викам ами јас што да правам дома да седам?и тогаш сфати дека и тој не треба да излегува со другари кога се одлучил да има женска значи твојот доволно не те почитува не си му на прво место па и него не му е времето сега за шетање да мисли туку за брак, точно е тоа дека може да не се промени никогаш по крај тебе оти можеби не те сака доволно па ако се видите , видите него изгледа сеедно му е зошто тие таков како што си го засакала така и ќе го отсакаш не си па престарена ти и готово ако го оставиш нема друг да најдеш не си го упропастувај животот по крајваква личност што ако го сакаш кога нема разбирање, почит па и не си среќна па пиши што си направила поздрав!
     
  16. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Девојко зошто тој да биде свирачот а ти играорецот?Зарем не можете да најдете компромис.Ок ако сака да излезе некогаш со другари али тоа не значи дека ти треба да седиш дома и да чекаш да те побара.Зарем кога постојано шета сам не ти се вртат разни мисли низ главата?Ако излегува сам и не сака со тебе,тогаш излегувај и ти со другарки.Покажи малку заби.Па ти не зависиш од него.И јас мислам дека може да се смени.Се се може доколку се сака.Мојот дечко претходно беше многу поинаков,но се смени јас го гледам тоа.НО затоа што сакал.Инаку да се навратам на твојот проблем да не бегам од темата.Ако гледаш дека не оди врската не се мачи себе не го мачи и него.Сама ќе ти биде подобро.Ваква врска нема иднина.
     
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.783
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека треба да излегуваш сама со другарките некое време,а потоа тој ќе сфати дека греши и ќе видиш како ќе те моли да излезете.Е тогаш ти речи му дека не можеш да видиш како е.Не може тој тебе така да те заебава :^)
     
  18. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    [д.А да сум срекна со него-не сум бидејки не сум сигурна во нашата врска еден ден се ок после тоа не чини...Знам ке ми речите да го оставам сум пробала и така иако го сакам да не му се смирувам но сепак тоа што го чуствувам спрема него е посилно од се и пак му се вракам.Пред некој ден ми рече да се земиме а сеа ми раскинува :([/quote]

    До некаде те сфакам...слично ми се случува и мене...пробувам со разговор не бива..колку и д ае виновен тој...на крајот јас сум виновната за се...не дозволувај тој да излегува а ти да седиш дома...излези и ти кога тој ке излезе...еке сфати како е...или некогаш кога тој нема да може да излезе..ти излези си ...еднаш направи така за да се стави во твоја кожа..
    Мојот дечко пак сака да сум му многу посветена нему..да се одалечам од другарките..да го заборавам тоа нон стоп шетање..а навистина ме сака...премногу..незнам ..мислите ли дека вреди за дечко да заборавиш се друго???
     
  19. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    До некаде те сфакам...слично ми се случува и мене...пробувам со разговор не бива..колку и д ае виновен тој...на крајот јас сум виновната за се...не дозволувај тој да излегува а ти да седиш дома...излези и ти кога тој ке излезе...еке сфати како е...или некогаш кога тој нема да може да излезе..ти излези си ...еднаш направи така за да се стави во твоја кожа..
    Мојот дечко пак сака да сум му многу посветена нему..да се одалечам од другарките..да го заборавам тоа нон стоп шетање..а навистина ме сака...премногу..незнам ..мислите ли дека вреди за дечко да заборавиш се друго???[/quote]

    CutieDoll Како јас да сум го пишувала оваа . Али нема шанса да оставам се за него еве не дај боже утре му се здосадува одмене јас со кој ќе испаднам? Ќе седам дома ќе тагувам цел живот.. не не не.. Ако не му одговара така нека оди нека оди ЗАСЕКОГШ , мојот е опседнат со тоа дека го изневерувам секој ден мора тоа да го спомне а не знае дека полека ја губи мојата љубов секој ден се помалку и помалку го сакам а тоа тој ќе го свати кога ќе му раскинам и кога нема да сакам да го погледнам во очи. Тој и сега гледа дека нешто не е во ред со мене , и ми вели со тебе не е нешто во ред јас му велам и со твојот ум. и тоги за тоги е ок после исто . незнам ни самата што да правам помогнете ни ве молам !
     
  20. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    Како јас да сум го пишувала оваа . Али нема шанса да оставам се за него еве не дај боже утре му се здосадува одмене јас со кој ќе испаднам? Ќе седам дома ќе тагувам цел живот.. не не не.. Ако не му одговара така нека оди нека оди ЗАСЕКОГШ , мојот е опседнат со тоа дека го изневерувам секој ден мора тоа да го спомне а не знае дека полека ја губи мојата љубов секој ден се помалку и помалку го сакам а тоа тој ќе го свати кога ќе му раскинам и кога нема да сакам да го погледнам во очи. Тој и сега гледа дека нешто не е во ред со мене , и ми вели со тебе не е нешто во ред јас му велам и со твојот ум. и тоги за тоги е ок после исто . незнам ни самата што да правам помогнете ни ве молам !

    Си пробала ли некогаш да му напишеш..јас на пример сум пишувала по цели реферати на Фб...и тој колку и да не сака да ме слуша ке го прочита тоа ..прво ке се инаети ке ми каже си напишала глупост меѓутоа подоцна ке ги размисли тие работи и ке сфати дека сум во право...и напиши му го баш ова што си го напишала...кажи му дека несакаш да ти се случи тоа..бидејки ние не му наредуваме на срцето...може тоој да ти излезе од него а ти да не го сакаш тоа...незнам што друго да ти кажам..мојот пак не ми верува...