Дали повторно да дојдам во контакт со неа?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од angelius, 15 мај 2011.

  1. angelius

    angelius Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво ми треба мислење и совет од девојки...Пред некој ден бев искочен со друштво и сосем случајно позади нас имаше две девојки којшто беа сами и постојано се врткаа околу нас, ги почастив пијачка се запознавме се како што е редот, со едната девојка ми тргна муабетот ама мораше да замине(ат) поради другарка и требала да се види со дечкои па да не ја пушти сама да оди, отиде и она. Пред да заминат и побарав број ми го даде нејзиниот телефон да и го пишам мојот број и го пишав и свртев на мојот да го имам и јас нејзиниот. После еден час и пишав порака дека ми е жал што заминале порано и дека би сакал да останеме во контакт, да се дружиме и и посакав добра ноќ. Не ми врати на пораката ништо еве веќе 2 дена, па дали може да ми кажете совет и мислење како да постапам дали да и пишам повторно или да и се јавам бидејки девојката стварно ми се допадна, и ме интересира дали тоа што она ми го даде нејзиниот телефон јас да и го пишам бројот мислела дека „он ке го пише сега неовиот број кај мене на телефон а мојот ке го нема“ се ке се заврши ко ништо да не било (се по старо)...Ако може некој да ми помогне...Фала... :)
     
  2. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Мисење и Совет

    па мој совет да бидеш упорен и да не се откажеш штом ти го дала нејзинот бр не е мала шала според мене...биди упорен и пиши и докажи и дека ти значи... среќно.. и пиши ни кога ќе има нешто ново..
     
  3. angelius

    angelius Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Мисење и Совет

    Блгодарам за мислењето и советот...и само уште нешто-
    А што би било подобро дали да и пишам или да и се јавам?
     
  4. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Мисење и Совет

    Јави и се !Веќе ако си со намера нешто да правиш.Барем веднаш ќе знаеш како ќе се испонаша.
     
  5. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    да јави и се... и известине што биднало
     
  6. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Да ,да и јас се согласувам.Јави и се :mp:
     
  7. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас како девојка можам само да ти кажам дека според напишаното станува збор за незаинтерисираност. Ако била заинтерисирана ке ти вратела на пораката, а изговори дека нема кредит не палат, ако е заинтерисирана ке се снајде. Ти кажувам од лично искуство ако за некој не сум заинтерисирана го ставам на игнор и може да се сокрши пишувајки или јавувајки се. :)
     
    На angelius му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    собери храброст и јавии се.....мн среќа
     
  9. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Јас мислам да и се јавиш, барем ќе знаеш како ќе биде, а вака доколку чекаш цело време ќе мислиш зошто не ми пиша, зошто вака.. :) Со среќа.
     
  10. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.707
    А што се деси???Што направи,и се јави?
     
  11. angelius

    angelius Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Точно така испадна дека е незаинтересираност, после тоа и пишав порака неколку пати не врати воопшто, а и и се јавив и небидна ништо, беше откачување по брза постапка ама небитно сфатив дека нема потреба да се оптеретувам повеќе со неа, одиме понатаму....
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Добро ништо страшно, барем знаеш на што си за да не се замараш повеќе со неа.Ај со среќа со наредната!!!! :rock:
     
  13. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Е ова ти е како резултат на тоа што кога многу внимание ни се обрнува, ние сме важни и не го цениме тоа, а кога ни завртат грб е тогаш дури сфаќаш каква е ситуацијата. :fubar: