Дали повторно да дојдам во контакт со неа?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од angelius, 15 мај 2011.

 1. angelius

  angelius Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво ми треба мислење и совет од девојки...Пред некој ден бев искочен со друштво и сосем случајно позади нас имаше две девојки којшто беа сами и постојано се врткаа околу нас, ги почастив пијачка се запознавме се како што е редот, со едната девојка ми тргна муабетот ама мораше да замине(ат) поради другарка и требала да се види со дечкои па да не ја пушти сама да оди, отиде и она. Пред да заминат и побарав број ми го даде нејзиниот телефон да и го пишам мојот број и го пишав и свртев на мојот да го имам и јас нејзиниот. После еден час и пишав порака дека ми е жал што заминале порано и дека би сакал да останеме во контакт, да се дружиме и и посакав добра ноќ. Не ми врати на пораката ништо еве веќе 2 дена, па дали може да ми кажете совет и мислење како да постапам дали да и пишам повторно или да и се јавам бидејки девојката стварно ми се допадна, и ме интересира дали тоа што она ми го даде нејзиниот телефон јас да и го пишам бројот мислела дека „он ке го пише сега неовиот број кај мене на телефон а мојот ке го нема“ се ке се заврши ко ништо да не било (се по старо)...Ако може некој да ми помогне...Фала... :)
   
 2. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Мисење и Совет

  па мој совет да бидеш упорен и да не се откажеш штом ти го дала нејзинот бр не е мала шала според мене...биди упорен и пиши и докажи и дека ти значи... среќно.. и пиши ни кога ќе има нешто ново..
   
 3. angelius

  angelius Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Мисење и Совет

  Блгодарам за мислењето и советот...и само уште нешто-
  А што би било подобро дали да и пишам или да и се јавам?
   
 4. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.108
  Допаѓања:
  2.683
  Пол:
  Женски
  Мисење и Совет

  Јави и се !Веќе ако си со намера нешто да правиш.Барем веднаш ќе знаеш како ќе се испонаша.
   
 5. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  да јави и се... и известине што биднало
   
 6. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Да ,да и јас се согласувам.Јави и се :mp:
   
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Јас како девојка можам само да ти кажам дека според напишаното станува збор за незаинтерисираност. Ако била заинтерисирана ке ти вратела на пораката, а изговори дека нема кредит не палат, ако е заинтерисирана ке се снајде. Ти кажувам од лично искуство ако за некој не сум заинтерисирана го ставам на игнор и може да се сокрши пишувајки или јавувајки се. :)
   
  На angelius му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  собери храброст и јавии се.....мн среќа
   
 9. lovelost

  lovelost Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  15
  Јас мислам да и се јавиш, барем ќе знаеш како ќе биде, а вака доколку чекаш цело време ќе мислиш зошто не ми пиша, зошто вака.. :) Со среќа.
   
 10. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  А што се деси???Што направи,и се јави?
   
 11. angelius

  angelius Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Точно така испадна дека е незаинтересираност, после тоа и пишав порака неколку пати не врати воопшто, а и и се јавив и небидна ништо, беше откачување по брза постапка ама небитно сфатив дека нема потреба да се оптеретувам повеќе со неа, одиме понатаму....
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.108
  Допаѓања:
  2.683
  Пол:
  Женски
  Добро ништо страшно, барем знаеш на што си за да не се замараш повеќе со неа.Ај со среќа со наредната!!!! :rock:
   
 13. lovelost

  lovelost Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  15
  Е ова ти е како резултат на тоа што кога многу внимание ни се обрнува, ние сме важни и не го цениме тоа, а кога ни завртат грб е тогаш дури сфаќаш каква е ситуацијата. :fubar: