Дали сакате да носите високи штикли ?

Дискусија во 'Канта' започната од Jelana, 15 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Jelana

  Jelana Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас сум ниска, но многу сакам да носам високи штикли.
  Висината ми е околу 155цм така нешто, но сакам да носам високи штикли дека ме прават повисока :D :D :D :D
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Глупости... Што треба да одговараме сега, со ДА и НЕ? Сигурна сум дека за повеќе од 90% од жените на форумив - женско ако не носи штикли не е женско
   
 3. Jelana

  Jelana Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ако на некого му се глупости немора да одговара на ова најнормално ова не е напишано за тебе ако ти се глупости не одговарај
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.103
  Допаѓања:
  8.837
  Пол:
  Женски
  НЕ! :hai: :wasntme: :D :D :D
  Има време за штикли, спортски тип сум јас. Повеќе во патики, балетанки и сандали. :)
  Се надевам дека ќе бидам висока, па ќе немам потреба од штикли.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Секако дека да! :makeup:
  Висока сум и немам потреба од штикли, ама сакам да ги носам за вечерски излегувања... иако моиве 2 метарски нозе и не можат многу долго да издржат на нив. Колку и да ми е пообичен аутфитот, инстантно се чувствувам посекси и поженствено штом облечам високи штикли.

  А да, многу е важно и да знаеш да одиш на штикли, инаку џабе ви се ако одите како тираносауруси.
   
 6. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  ДАААА!!!
  Секако дека сакам да носам високи штикли. Не само затоа што сум ниска, туку затоа што секоја девојка изгледа поженствено кога носи штикли. Ма не признавам штикла пониска од 12цм., иако често по долго носење ме болат нозете и имам еден куп плускавци. Што сака нека биде ама не се откажувам од нивно носење.
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Јас сум метар и желба за растење или во цифра кажано 157(8)цм, со нозе-соленки, а долги стапала. И замислете како изгледам кога ќе облечам високи штикли, особено со платформа.
  Сакам високи штикли, ама преферирам ниски чевли.
   
 8. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Порано сакав, ама повеке не. :)
   
 9. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  За вечерно излегување и прослави да, но секојдневно не! Сакам да сум на ниско, најудобно ми е.
   
 10. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Нормално дека сакам високи штикли ама само за вечерно излегување и прослави
   
 11. Blair15

  Blair15 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  12
  Порано сакав и носев,но сега само за некоја прослава,роденден и слично :D
   
 12. lilybeth

  lilybeth Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  13
  Обожавам ! и штикли , и чевли на плута исто така ... нешто најубаво ми е кога сум на штикли , се чувствувам супер а и доста издржувам за штикли под 12 -13 цм не носам а највеќе сакам кога се екстремн о високи 15-16 цм и луѓето ме загледуваат и ми се чудат како одам :) Исто така сметам дека кој не знае да оди подобро да не носи , така се уништува целата замисла дека изгледа некоја поженствено и се добива само спротивен ефект :)
   
 13. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  Рано ми е :)
  За пет години може, ама јас ќе си се дрѓам со балетанкки и патики :)
   
 14. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  обично сум на рамно(чевли балетанки) ама понекогаш знам да облечам и потпетици и ако тоа не баш често се случува :)
   
 15. DeMelo

  DeMelo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.399
  До пред година дена, скоро постојано бев во нив, на работа по 8 саати, за вечерните излегувања, не ми пречеа навикната бев, сега одкако сум мајка поудобно си се осекам во балетанки, освен исклучок се вечерните излегувања, што се скоро ретки.
  А исто стојам зад мислењето дека секоја девојка\жена изгледа поубаво, позгодно и поженствено во висока потпетица. :P
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.986
  Допаѓања:
  47.944
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.