1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали се откажал од мене?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од pikolin4e, 15 јули 2011.

 1. pikolin4e

  pikolin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Pred se pozdrav Najgolem do site,si imam maka.so deckoto koj e aktuelen momentalno se gledame aktivno nekade 2 meseci a prethodno toj dobri 5 meseci me molese a jas za celo vreme krevav rucna ali padnav na vnimanie(bukvalno vo race me drzi)megutoa deckoto minuva niz mn buren period i jas se mn nerviram koga go nema da mi se javi da mi pise i slicno poluduvam.Mn e zafaten raboti a jas zbesnuvam.Problem plus e sto e 7 godini postar i moite i negovite si ziveat.Vo posledno vreme mn se karame od pricina sto jas izbuvnuvam mnogu i toj za celo vreme mi veli deka e rizicna situacijata i deka ne znae sto bi pravel koga moite bi doznale deka toj e vo prasanje.Sega sum vo italija i mnogu retko se slusame se zaprasuvam da ne se otkazal od mene,prethodno postojano mi kazuvase kolku mu znacam edno drugo a sega go snema sto e problemot???
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  ajde helpnite

  Што е проблемот?
  Па сама си го кажуваш.

  Ти Италија.
  Разлика 7 години. :^)
  Тој бурен и тежок период.(како демек)
  Многу е зафатен,работи.

  И ај жити се...не сфаќам ни зошто се карате,кога не сте официјално заедно,ретко се гледате,ти обврски,тој обврски,и дури 2 месеци се гледате...


  Ај размисли си сега сама ти.
   
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.969
  ajde helpnite

  Пиколина, кара миа, ќе те караат, има тема љубовни проблеми и совети. ;)

  Значи види, имаш веќе 20 години. Кога ти го прочитав постот се шашардисав, мислев дека е некое девојче од 15 години, ама мило ми е што зборувам со малку повозрасна личност. Се надевам ќе ме разбереш.

  Не си повеќе пикола па да се однесуваш веќе толку посесивно и љубоморно кон дечкото. Има човекот обврски, плус сте заедно 2 месеца. Јас стварно не знам што очекуваш од една двомесечна врска, или Италија ти удри во глава со романтиките ?? :D Не укопчав и дали дечкото е од Италија или од овде. Ако е од таму, тогаш мислам дека треба само малку повеќе слобода да му дадеш, работите сами ќе си легнат по себе. Не е дечкото така млад и зелен, мислам дека веќе на 27 години би требало да има нешто во глава.

  А ако е од овде, не знам како планираш да одржуваш врска на не така мала далечина ?? Ако сака и Млечниот пат нека ти го симнува, далечината ќе го направи своето. Подобро да прекинеш додека е порано, помалку болно и за двајцата.

  Фактот што родителите ви се куќни пријатели нема никаква врска, нема тие да ви ја одржуваат романсата и љубовта. :)
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.964
  ajde helpnite

  Аи аи аи аи,ќе паса чика,шо ти е бре?!

  Тебе вниманието,егоцентризмот и себичноста те акнале по тивката и сеа те боли.А камо љубав ти кон него?!Немит...се за тебе си изнапиша,а не пиша ти као се осеќаш кон него.
  Кажи си поштено,го сакам неговото внимание,но не и него у превод,не ти помагаме,најди си друг дечко шо ќе го сакаш.
   
 5. pikolin4e

  pikolin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  oficijalno ne sme zaedno a vsusnost minuvavme poveke vreme zaedno otkolku nekoi vo vrska,
  a za burniov period svedok sum jas voopsto ne se vo prasanje lagi,gledanjeto bese sekojdnevno se dodeka ne dojdov vo italija ovde sum samo 5 dena...mozebi malku uziva vo slobodata mozebi e kraj...ne znam ke vidime do krajov na mesecot koga ke se vratam....
  Lilit za ljubov ne sum sigurna ali mi znaci mnogu i toa kako...
  Inaku od mk e deckoto i jas se vrakam za pomalku od mesec dena...
  [mod-kirilica:1i9g1ckw][/mod-kirilica:1i9g1ckw]
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  ajde helpnite

  Ти значи зошто ти пружа внимание,се грижи за тебе,и ти почнала со него зошто те напињал,не за друго.
   
 7. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  па добро нема да бидете многу долго време разделени има многу парови кои се и подолго разделени но се сакаат и верни си се, доколку сте и вие како тие парови кога ке се вратиш во мк се ке се среди