1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали флертот го сметате како неверство?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sugamama, 4 јули 2010.

  1. Sugamama

    Sugamama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    So deckomi sme vekje podolgo vreme.. seriozna vrska.. no flertot so drugi (ne deka go sfakjam za ozbilno tuku mi pricinuva zadovolstvo) e nesto sto nemozam da go izbegnam kolku i da se trudam... toj ne komentira na taa tema a znam deka mu smeta.. pa kazete mi moze li nesto protiv toa :D i dali go smetate flertot kako neverstvo :)
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    за мене флертот не е неверство се додека не достигне допишување,слушање и слично...оправдувам само погледи,краток муабет во живо...значи со мерка.а ако му смета,нели нормално,одбегнувај да флертуваш во негова близина.е сега не знам за каков флерт ти зборуваш
     
    На Fashion.n.a.d.e.44 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sugamama

    Sugamama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    pa ne dopisuvanje ama pogledi bez merka :) i nekogas kratok muabet :) toa e toa .. fala :)
     
  4. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Флертот не е неверство, мене ми се допаѓа! ;) Секогаш сум флертувала и тука завршувало се! Ќе излезам, ќе видам некој фраер, ќе се погледнеме, намигнеме и толку. Не е тоа нешто страшно! Или пак една насмевка, тоа ја прави девојката да се осеќа убаво и заводливо. Ако се насмееш на некој не си го изневерила дечкото!
     
    На ilivid му/ѝ се допаѓа ова.
  5. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    флертот..хммм...еднаш со другарка зборував на оваа тема и ми кажа дека таа и дечкое се договориле да флертуваат со други ,пр.кога се во дискотека од причина да не им се здосаде во врската.Сакав и јас тоа да го применам со мојот дечко бидејќи баш би ми изгледало супер ,но кога му го кажав тоа тој страшно ми се налути.Неговите зборови беа:ти сакаш со др машки,ова она,дека не сум го сакала,ми се здосадило..Но подоцна кога размислив сватив дека не сум во право зашто дечко ми да флертува со некоја би ми било мн тешко.А според мене флертот е еден вид неверство,или помислата на друго машко е исто како да сум го изневерила дечко ми.Ако искрено го сакам нема потреба други да ми прават да се чувствувам посакувано кога тоа најдобро и најискрено го знае дечко ми ..
     
    На snejk35, Gosspi-Girl и karenin им се допаѓа ова.
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    другарка ти и дечко ти чак и блер да не ги копирале... :D
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    заради тој глупав флерт ...:( ;( дечко ми сега ми е лут и ништо е е како порано
     
  8. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    хаха можда ги копирале..одеја 2 години ама еве се скараја :D сакале да бида од посовремените парови.
    А јас со моево маже си сме позаостанати..заборајвме што е тоа флерт...ама па мислам дека го изживејв тој живот иако имам само 18 год. сепак повеќе сум за мирна и стабилна врска без флерт..зашо научив да си го чувам тоа што си го имам,а не заради некој безвезен флерт со некој ххх да си ризикувам и да си го изгубам маженцето :lol:
     
  9. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Дали флертот го сметате како неверство

    Хммм и мене флертот ми е задоволство :D :$ и воопшто не го сметам за неверство.И плус велиш само погледи,од гледање и онака фајде нема што....затоа служат очите ;) :D
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Дали флертот го сметате како неверство

    Не, не го сметам за неверство.
    Баш е интересно. Ти флертуваш (со поглед, да речиме) со друг, дечко ти станува љубоморен ( ]:) :D ) и се обидува да ти го задржи вниманието. Секако до одредена граница. Ништо премногу :)
     
    На Name, wolf4e и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Дали флертот го сметате како неверство

    Ќе се согласам со хипица, се си има своја мерка.
    Па стави се ти во негова ситуација? Ти седиш , а тој мерка девојки од сите страни. Му приоѓаат , тој си прави муабет со нив. И каде си ти тука? Веројатно многу незгодно ќе ти биде, и ќе бидеш љубоморна и лута.

    Немам ништо против флертот, ама кога сум расположена за флерт, тоа е веројатно кога сум излезена без дечко ми. И се разбира, си имам граница, не се впуштам во ништо.
     
    На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.419
    Пол:
    Женски
    Дали флертот го сметате како неверство

    Флертување да, но со поглед, а не и со разговор. Па уште и дечко ми да е со мене, па треба да е будала тоа да го гледа и да не превземе ништо.
     
    На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Дали флертот го сметате како неверство

    Се си има граница, па така и флертот.
    Ако ја пречекориш границата на "дозволениот-неизневерувачки" флерт, лесно може да се премине во "изневерувачки", а и да се пречекори самиот флерт и да прерасне во мување или секс.
    Така да господ ми дал очи да гледам, насмевка за да се насмевнувам, ама рацете и усните се за еден :$
    Не го сметам за изневерување обичниот флерт око-око, ама разговори, усен флерт, додворувачко танцување, па и допири... ааааах тоа не. И тоа не е изневерување, ама сепак е над дозволената граница.

    Не ми пречи и некоја девојка пред мене да видам дека го зјапа дечко ми и дека му се насмевнува, ако де тој е со мене, МОЈ Е, за се останато е мој. И тој смее да гледа други, тоа доста му :lol:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  14. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Дали флертот го сметате како неверство

    Не го сметам флертот како неверство,се разбира се до некои одредени граници.Доколку е само со шмекање и усен е ок,а ako e нешто повеќе од тоа не знам :?: :lol:
     
  15. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Дали флертот го сметате како неверство

    Воопшто не го сметам флертот за неверство. Секоја една девојка сака да добие внимание, да биде посакувана, да флертува ,тоа е едноставно дел од нас девојките. Се додека е тоа разумен флерт нормално.
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Дали флертот го сметате како неверство

    Зависи колку си љубоморен на партнерот и до каде е ставена тенката граница меѓу флерт и неверство
     
  17. Sugamama

    Sugamama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Дали флертот го сметате како неверство

    Сепак во многу ретки случаеви би се осмеллила да флертувам во присуство на мојот дечко. Но сепак како да сум зависна од тоа :) И му имам кажано на дечкоми дека може да го прави тоа, но не во мое присуство и ПРЕД СЕ во граници ! И уште едно прашање.. Дали флертувате пред вашиот партнер и како тој реагира на тоа? :)
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Дали флертот го сметате како неверство

    Флертот за паметните е само мал обид да покажат дали се' уште го имаат "тоа" во себе.
    Значи онака, по некој мал поглед, некое муабетче и толку.
    За мене тоа е флерт, не стискање, џапање, драпање :^)

    Не го сметам за неверство.
    Иако, жива глупава сум, кога сме излезени саде во него гледам. Не погледнувам апсолутно ниту едно машко, мислиш светот се врти околу него. :inlove: :$
    Абре прошетај малку со окцињата, не е казниво по закон. :D
     
  19. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Дали флертот го сметате како неверство

    Сакам да флертувам, па некогаш кога ќе се пицнам шмекам околу мене, чисто да си ја зголемам самодовербата! :rofl: :rofl: А он да го прави тоа пред мене, ќе пукнам....нека прави скришно и со усул! Што мање знам то боље! :tmi:
     
    На principesa и vaskatodi им се допаѓа ова.
  20. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.054
    Допаѓања:
    20.755
    Пол:
    Женски
    Дали флертот го сметате како неверство

    Не го сметам флертот за неверство, ама ако го заприметам тој да флертува трета светска ке биди :devil: мн пати се имаме скарано за тоа, а јас кога флертувам ако :devil: ама не тој да запримети :lol: