1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали флертот го сметате како неверство?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sugamama, 4 јули 2010.

 1. Sugamama

  Sugamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  So deckomi sme vekje podolgo vreme.. seriozna vrska.. no flertot so drugi (ne deka go sfakjam za ozbilno tuku mi pricinuva zadovolstvo) e nesto sto nemozam da go izbegnam kolku i da se trudam... toj ne komentira na taa tema a znam deka mu smeta.. pa kazete mi moze li nesto protiv toa :D i dali go smetate flertot kako neverstvo :)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  за мене флертот не е неверство се додека не достигне допишување,слушање и слично...оправдувам само погледи,краток муабет во живо...значи со мерка.а ако му смета,нели нормално,одбегнувај да флертуваш во негова близина.е сега не знам за каков флерт ти зборуваш
   
  На Fashion.n.a.d.e.44 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sugamama

  Sugamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  pa ne dopisuvanje ama pogledi bez merka :) i nekogas kratok muabet :) toa e toa .. fala :)
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Флертот не е неверство, мене ми се допаѓа! ;) Секогаш сум флертувала и тука завршувало се! Ќе излезам, ќе видам некој фраер, ќе се погледнеме, намигнеме и толку. Не е тоа нешто страшно! Или пак една насмевка, тоа ја прави девојката да се осеќа убаво и заводливо. Ако се насмееш на некој не си го изневерила дечкото!
   
  На ilivid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  флертот..хммм...еднаш со другарка зборував на оваа тема и ми кажа дека таа и дечкое се договориле да флертуваат со други ,пр.кога се во дискотека од причина да не им се здосаде во врската.Сакав и јас тоа да го применам со мојот дечко бидејќи баш би ми изгледало супер ,но кога му го кажав тоа тој страшно ми се налути.Неговите зборови беа:ти сакаш со др машки,ова она,дека не сум го сакала,ми се здосадило..Но подоцна кога размислив сватив дека не сум во право зашто дечко ми да флертува со некоја би ми било мн тешко.А според мене флертот е еден вид неверство,или помислата на друго машко е исто како да сум го изневерила дечко ми.Ако искрено го сакам нема потреба други да ми прават да се чувствувам посакувано кога тоа најдобро и најискрено го знае дечко ми ..
   
  На snejk35, Gosspi-Girl и karenin им се допаѓа ова.
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  другарка ти и дечко ти чак и блер да не ги копирале... :D
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  заради тој глупав флерт ...:( ;( дечко ми сега ми е лут и ништо е е како порано
   
 8. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  хаха можда ги копирале..одеја 2 години ама еве се скараја :D сакале да бида од посовремените парови.
  А јас со моево маже си сме позаостанати..заборајвме што е тоа флерт...ама па мислам дека го изживејв тој живот иако имам само 18 год. сепак повеќе сум за мирна и стабилна врска без флерт..зашо научив да си го чувам тоа што си го имам,а не заради некој безвезен флерт со некој ххх да си ризикувам и да си го изгубам маженцето :lol:
   
 9. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Дали флертот го сметате како неверство

  Хммм и мене флертот ми е задоволство :D :$ и воопшто не го сметам за неверство.И плус велиш само погледи,од гледање и онака фајде нема што....затоа служат очите ;) :D
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Дали флертот го сметате како неверство

  Не, не го сметам за неверство.
  Баш е интересно. Ти флертуваш (со поглед, да речиме) со друг, дечко ти станува љубоморен ( ]:) :D ) и се обидува да ти го задржи вниманието. Секако до одредена граница. Ништо премногу :)
   
  На Name, wolf4e и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Дали флертот го сметате како неверство

  Ќе се согласам со хипица, се си има своја мерка.
  Па стави се ти во негова ситуација? Ти седиш , а тој мерка девојки од сите страни. Му приоѓаат , тој си прави муабет со нив. И каде си ти тука? Веројатно многу незгодно ќе ти биде, и ќе бидеш љубоморна и лута.

  Немам ништо против флертот, ама кога сум расположена за флерт, тоа е веројатно кога сум излезена без дечко ми. И се разбира, си имам граница, не се впуштам во ништо.
   
  На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.135
  Допаѓања:
  88.483
  Пол:
  Женски
  Дали флертот го сметате како неверство

  Флертување да, но со поглед, а не и со разговор. Па уште и дечко ми да е со мене, па треба да е будала тоа да го гледа и да не превземе ништо.
   
  На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Дали флертот го сметате како неверство

  Се си има граница, па така и флертот.
  Ако ја пречекориш границата на "дозволениот-неизневерувачки" флерт, лесно може да се премине во "изневерувачки", а и да се пречекори самиот флерт и да прерасне во мување или секс.
  Така да господ ми дал очи да гледам, насмевка за да се насмевнувам, ама рацете и усните се за еден :$
  Не го сметам за изневерување обичниот флерт око-око, ама разговори, усен флерт, додворувачко танцување, па и допири... ааааах тоа не. И тоа не е изневерување, ама сепак е над дозволената граница.

  Не ми пречи и некоја девојка пред мене да видам дека го зјапа дечко ми и дека му се насмевнува, ако де тој е со мене, МОЈ Е, за се останато е мој. И тој смее да гледа други, тоа доста му :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Дали флертот го сметате како неверство

  Не го сметам флертот како неверство,се разбира се до некои одредени граници.Доколку е само со шмекање и усен е ок,а ako e нешто повеќе од тоа не знам :?: :lol:
   
 15. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Дали флертот го сметате како неверство

  Воопшто не го сметам флертот за неверство. Секоја една девојка сака да добие внимание, да биде посакувана, да флертува ,тоа е едноставно дел од нас девојките. Се додека е тоа разумен флерт нормално.
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Дали флертот го сметате како неверство

  Зависи колку си љубоморен на партнерот и до каде е ставена тенката граница меѓу флерт и неверство
   
 17. Sugamama

  Sugamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Дали флертот го сметате како неверство

  Сепак во многу ретки случаеви би се осмеллила да флертувам во присуство на мојот дечко. Но сепак како да сум зависна од тоа :) И му имам кажано на дечкоми дека може да го прави тоа, но не во мое присуство и ПРЕД СЕ во граници ! И уште едно прашање.. Дали флертувате пред вашиот партнер и како тој реагира на тоа? :)
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Дали флертот го сметате како неверство

  Флертот за паметните е само мал обид да покажат дали се' уште го имаат "тоа" во себе.
  Значи онака, по некој мал поглед, некое муабетче и толку.
  За мене тоа е флерт, не стискање, џапање, драпање :^)

  Не го сметам за неверство.
  Иако, жива глупава сум, кога сме излезени саде во него гледам. Не погледнувам апсолутно ниту едно машко, мислиш светот се врти околу него. :inlove: :$
  Абре прошетај малку со окцињата, не е казниво по закон. :D
   
 19. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Дали флертот го сметате како неверство

  Сакам да флертувам, па некогаш кога ќе се пицнам шмекам околу мене, чисто да си ја зголемам самодовербата! :rofl: :rofl: А он да го прави тоа пред мене, ќе пукнам....нека прави скришно и со усул! Што мање знам то боље! :tmi:
   
  На principesa и vaskatodi им се допаѓа ова.
 20. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.077
  Допаѓања:
  20.830
  Пол:
  Женски
  Дали флертот го сметате како неверство

  Не го сметам флертот за неверство, ама ако го заприметам тој да флертува трета светска ке биди :devil: мн пати се имаме скарано за тоа, а јас кога флертувам ако :devil: ама не тој да запримети :lol: