1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали флертот го сметате како неверство?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sugamama, 4 јули 2010.

  1. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Од една страна го сметам како потенцијал за неверство, ама од друга па и забава. Се додека е во рамки на граница е во ред. Ама и многу зависи од самиот квалитет на всраката ;) .
    Ако е за забава нема проблем, би флертувала и не би ми пречело партнерот да флертува :dance: :dance:
     
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Кога е во прашање сериозна врска - да! Call me old-fashioned, ама и да се состои од погледи, кој ѓавол бараш во сериозна врска кога те привлекуваат повеќе луѓе? Биди си во некоја отворена врска или мувај се штом така. Во сериозна врска се знае што се очекува. Барем јас така функционирам.
     
    На cresa-jagoda, Dynamite, sparklie и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ми имаат речено дека наводно флертувам и кога мочам :D
    А јас никогаш не сум помислила дека правам нешто свесно - така да моја теорија? Тоа што за некои е флерт за оној другиот може да биде природен начин на комуникација без некакви странични намери.

    Не ми пречи, како да кажам, на некој фетишистички начин ме пали дури. Имав двајца бивши кои беа од оние сорти - лаат но не касаат. Флертуваа прилично често ама се додека јадеа дома, не ми пречеше ;)
    Вие можете да флертувате несвесно и со другари или со познаници и што ако дечко ви се сретне со некоја познаничка и и направи муабет? Ќе го стрелате ли? Хм. И повторно прашање е што за вас ќе изгледа како флерт а што нема. Некој може и да и помогне на непозната девојка со торбите во град и да и се насмевне убаво и сепак ќе се најдат девојки кои во тоа би виделе флерт.
    И искрено многу ме нервираат оние девојки кои видливо ги демнеат своите партнери па изгледаат ко control freaks.
    И уште пред сите кога ќе испуштат рафали.

    - На што личеше ова? Зошто ја погледна? Која ти е оваа? А ја кај сум у причава? Шо ја демек дух сум? На мене не можеше истото да ми го кажеш? Од кога не си ме погледнал така? Мислиш ќе ти помине ова? Јас шо сум ти помија некоја или?

    :D И слично. Ако имате дечко не значи дека го поседувате. И не можете секој поглед да му го пратите.
    Не велам дека флертот не ми пречел сосема, ме стресува малку но не го сметам за неверство, во никој случај.

    Всушност имам теорија, дека сите ние свесно или несвесно во одредени секојдневни ситуации флертуваме. Prove me wrong! ;)
     
    На Elena69221, jana31, MarchelineAmaru и 4 други им се допаѓа ова.
  4. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски

    Токму така, го делам ова мислење целосно.. ако веќе врската можам да си ја наречам сериозна, тогаш што сериозно има во тоа да флертуваш со други? Знам како би ми било да ми го прави партнерот тоа, така да јас сум сосема против. На крај краева никој не ме присилува да бидам во врска, а ако сум во сериозна ( а под тоа сметам да му ја подарам цела љубов, душа и тело ) немам потреба да шмекам други.
     
    На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Ако сум во озбилна врска, што има да флертувам со други? Да сакам да флертувам, нема да влегувам во озбилни врски. А доколку, е неозбилна врска, отворена врска, и двајцата прават што сакат, тогаш зошто да не? :)
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Аман бре девојки, ама сте строги некои од вас :D

    Па зарем никогаш не сте се загледале во некој згоден, убав, па да му упатиш некој поглед 1000 зборови што вреди и нешто такво ситно?! Никој не вика број да размениш, да муабетиш, туку нешто ситно.
    Мене ми се случило многу пати, траело колку што ми е во видик и толку.Ниту ми текнало после на него, ниту ништо и не гледам лошо во тоа.Дури можам да кажам дека и дечко ми на крај ќарувал од тоа, зашто сепак на крај ќе дојдам до заклучок дека ми е најубав и најпаметен :D
    Инаку не сум го користела флертот како средство да го направам љубоморен-не прави тоа што неќеш да ти го прават :)
     
    На crazylady и barby им се допаѓа ова.
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Невин флерт со замавнување на косицата :wasntme: Ама тоа е се што сочинува флертот. Она тивко, потајно „докажување“ на себеси дека си посакувана. Мување, драпање, бакнежи, криење од дечкото тајни разговори, смс со „ цмок “ на крај е веќе неверство :!:

    А да, по мое, флертувањето е талент бе, заведуваш некој за да си остане со празни раце :D
     
    На Lovely93, MarchelineAmaru и lackygirl им се допаѓа ова.
  8. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    20.445
    Пол:
    Женски
    Не го сметам за неверство. Ако се смета за неверство значи нема верен човек на планетава :lol: секој флертува, некој повеќе некој помалку. Јас под ФЛЕРТ подразбирам само невербална комуникација друго ништо :!: јас сум во озбилна врска ама понекогаш флертувам :$ и не го правам тоа намерно онака иди од внатре :$ не дека го сакам тој со кој флертувам :!: само да се почувствуваш привлечно некогаш да ти се крени малку самодовербата :lol:
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Не.
    Некогаш може да доведе до неверство ,но самиот чин не е. Понатамошното мислење ми се совпаѓа со она на Пирамитката :
     
  10. G-Unit

    G-Unit Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Site flertuvame bez razlika dali sme single ili vo vrska :P ti ne mora da go pravis toa pred deckoti ako mu smeta :) bidejki mozat problemi da nastanat ::D
    [mod-kirilica:8h5ggwgu][/mod-kirilica:8h5ggwgu]
     
  11. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Флертување додека е со мене, пред мои очи го сметам како непочитување, не како неверство.
     
    На macigv му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Не флертувам, и тоа од чиста причина дека несакам ни тој да го прави тоа...
    За мене да се насмееш културно на дечкото што ти подава пијачка, или пак типот во дискотека што се труди да не те бутне- не е флерт. Значи да, знам да се насмеам од КУЛТУРА.
    А него да го видам како флертува :muscle:
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не, не го сметам за неверство. Тоа може понатаму да доведе до неверство, но самото флертување не е. Не сум до толку строга, а и не сакам да се нервирам за се и сешто. Ако остане само на погледи, ок е, ништо страшно.
     
  14. ma.lena-20

    ma.lena-20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Shto e za tebe neverstvo? Postoi li psiholoshko neverstvo? Ima li emotivno-energetski interakcii od mnogu pointenziven tip odkolku obichen seks? Dali sekoj seksualen izlet so drug/a e neverstvo? Mozhe li flertot da rodi emocii, a seksot da bide bez emocii? I koja od dvete varijanti e neverstvo?
     
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Па не можам да му забранам да гледа! Ако сака да е со мене , нема ништо после флертот да направи, ако не нема да се тепам да го заврзам со мене да биде! Крај краева има многу риби во морето,не е само он!
     
  16. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Не, се додека е во умерени граници и не пред очите на партнерот
     
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Ако е само флертување и ако остане на тоа не сметам дека е неверство.Но кога дечкото до мене флертува--тоа најискрејно го подразбирам како знак дека нешто не е во ред.Или пак дека тој крајно нема почит,култура и разбирање. :!:
     
  18. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Зависи кои се границите. Но и најмала ситница може да прерасне во големо. Не може да се каже дека е неверство, но сепак не оправдувам такви работи.
     
  19. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    Вас значи убо ви е да се гледа по други дури е со вас дечко ви??? Па извинете ама ако ги сакате дечковците никогаш нема да посегнете по тоа (бар дури сте заедно) и обратно..и ако ги сакате навистина никогаш нема да ви се здосади. Господи помогни им..како се чустувате вие кога ви го прави тоа дури е со вас?Понижено или гордо на тоа дека ееејј тој флертува алал да му е јак фраер?? е не можам од некој ствари стварно.....
     
  20. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Не, не го сметам за неверство. Но, доколку ги премине границите, може да биде и чекор којшто ќе води до тоа. Значи, онака „благ“ флерт што би се рекло, погледи, таинствени насмевки...ова, она. Секако, до некои граници до кај што може да се оди.