1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали флертот го сметате како неверство?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sugamama, 4 јули 2010.

  1. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Па баш мислев мислев и заклучив дека баш би ме повредило ако дознаам дека флертува со некоја. |( . Длабоко во себе значи дека може и го сметам за неверство :worried:hock: Неќам бе, неќам да и поклонува внимание на никоја друга и точка. Кој век сака нека е маж ми е само мој и тоа е тоа. :lol: А од друга страна и јас коментирам со него во стилот еј ја виде ли онаа, баш беше јака и слично. Ама тоа друго си е :!: . Нека ја виде и толку, нема што да си разменуваат погледи цела вечер или недај Боже да и се смешка. :o :fubar:
    Страшно љубоморна сум ти била јас бре!! Ауу сам себе изненадио ово моето ќе му дојди. :D
     
    На Lovely93 и savana им се допаѓа ова.
  2. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Еднаш пред на дечкото очите, пред негови очи флертуваше еден со мене и видов дека тоа му смета и од тогаш не флертувам јас со никого,а знам кога ќе шетаме пред нас да оди некоја со кратко сукњиче и да му речам шмекни,шмекни, малце оплакни очи и знаеме да се изнасмееме слатко на тоа,но да флертува кога не е со мене,е тогаш би добил :muscle:
     
  3. hristin4eto

    hristin4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    јас по мое мислам дека флертуванјето нема никаква врска со неверство неверство според мене е кога веке ке излезеш со некого и ке се смуваш од убаво поубаво а ако се слушаш со некого тоа не го подразбирам за неверство а флертуванје па ич секој си флертува кога ке видиш но сепак немој пред него нормално е да се лјути сепак невкусно е и незрело кога си со дечкото да флертуваш со некој друг :)
     
  4. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Незнам дали треба да се третира како неверство,ама факт е дека флертот води кон тоа,така да може да се каже дека е некоја форма на неверство.
    Мене ми е баш детска работа тоа-дечко ми да флертува со некоја а и јас исто така.Освен тоа,укажува и на несериозност во врската.
    Додека флертуваш со некого-тој или таа од другата страна на флертот нема да го сфати тоа како мала шала или нешто што за тебе е интересно,туку ќе сфати дека си подготвена да продолжиш со чекор напред доколку продолжи флертувањето.
    Така да,не за флертувањето,барем во сериозни и врски каде што има големо поврзување помеѓу партнерите.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. macigv

    macigv Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    12
    да погледне некоја ајде ајдe, а да флертува со некоја пред мене пред мои очи сигнали да му праќа да ја зјапа би заминала одма и не би го погледнала. флертот не би го сметала за неверство но би се посомневала дека ме изневерува, ако прави така пред мои очи па кој знае шо прави кога јас не сум тука.
    а да погледне некоја само заради тоа со е добра пи..а тоа да, секој гледа ама друго не би поднесла. замислете си тој пред твои очи зјапа во девојка си праќаат погледи а ти тука седиш до него, едноставно се чуствуваш како ѓубре, како кога некој другар ти вика еј онаа ми се свиѓа а ти ја познаваш и да треба да го запознаеш со неа и после да прави он со сака со неа, мислам одма би заминала и не би го погледнала.
     
  6. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    неверство е дааа
    јас не би сакала дечкоми пред мене а и без мене да флертова со некоја,тоа за мене би било навреда и иде као поред мене он поклања внимание на друга као она да е боља од мене
    неееее неверство е :lol:
     
    На Monnchy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Monnchy

    Monnchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    ДЕФИНИТИВНО ДА! Неверство е ..
     
  8. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Не е неверство се додека не ја премине границата...
    Вие може да флертувате со некогу преку погледи или да упатите една насмевка но може и да почнете да излегувате со таа личност па да премине во вистинско неверство.
    Секако дека ако излезам со другарките ќе искоментирам за некој нешто или можеби ќе упатам некој поглед но тоа застанува ТУКА... - ништо повеќе од тоа.
    Е сега свесна сум дека веројатно истото го прават и дечките и тоа многу повеќе отколку ние девојките но мислам дека ако личноста знае да се контролира нема да дозволи флертот да и ја уништи врската...
    Нели, би било премногу глупо од моја страна ако додека сум со дечко флертувам наоколу со други и обратно. Со тоа се создава една лоша слика за личноста...
     
    На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. m.m.5

    m.m.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Не мислам дека флертот е неверство
    Се повеке сфакам дека на секој човек без оглед дали е во срекна и убава врска некогаш му е потребно и туго внимание... на секого му годат комплименти ,флерт од друга особа тоа е факт. И да сум во врска,и да го сакам дечкото неможам да ги затворам очите и да не гледам убави момци, па ете и ако некој дечко почне да флертува мене ке ми годи. Нормално е некој друг да те привлече но мислам дека со годините и искуството учиме како тоа да остане само на флерт,важна е самоконтролата за да одолееме на искушението и тоа да не премине во нешто повеке
     
  10. ilence

    ilence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    88
    флерт -неверство или не,за себе мозам да казам не ,ама би ми сметало да дознаам за партнерот,бидејки зивотот е непредвидлив и има секакви слуцаеви ,а машко си е машко ,а да незборам да флертува пред мои оци,а таквите работи одма ги приметувам,не би ми било убаво
     
  11. Leika

    Leika Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    49
    Да шмекнеш некое симпатично момче и да си го погледаш и да си воздивнеш е сосема природно, па очи се за гледање а и има убави момци, ама флерт??? За мене тоа е ментално неверство без физички контакт, да зјапаш да намигнуваш да се смешкаш и да чекаш негово/нејзино внимание и тоа да ти биде делумно окупација вечерта ми е малку мизерно поготово со дечко/девојка пред тебе ... Флертот предигра за почеток на било каков физички контакт, слично како и предиграта пред секс, колку е подобра, страствена има енергија, хемија и привлечност, толку е подобар ... па сеа неверство е или не? А кој измислил - само флерт де- тој нека не мачка очи да не му замачкам една шлаканица ке биде крваво да фатам такво нешто :P
     
  12. AlwaysSmile

    AlwaysSmile Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Кога си сингл, флертот баш добро доаѓа. А и по некоја насмевка не штети нели? Обожавам да флертувам и тоа не го сметам за неверство. Сепак пред дечко ми тоа не би го правела, затоа што би се почувсвувал глупаво. На пример, да го прави тој тоа, уште и пред мене мене ми би било малку тешко... ;) :*
     
  13. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    И јас не можам да го избегнам флертот , не е неверство додека не почнеш да се слушаш или да си пишаш со некој , да се гледате итн. ама од флертот започнува неверството
     
  14. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Абе сега..зависи има два типа на флерт
    1.Флерт кој непрерснува во ништо
    и
    2.Флерт кој може да прерасне во љубов
    така да незнам што да ти кажам.. :^)
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  15. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Е сега од флерт до флерт има разлика.
    Кога е флертот само во гледање и вртење после глава на друга страна ок, не боли, никому ништо, и јас гледам и толку е тоа.
    А ако е флерт да речеме, погледи, погледи, па неколку реченици, или па на фб еве денес најчесто лајкови и допишување брат но но,така не.

    Флертот често знае да е опасен, така да, јас препорачувам 'манијачење' повеќе, исто и дечко ми гледам ^
     
  16. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    ако нема ништо меѓу нас само флертување,не го сметам за неверство :)
     
  17. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.262
    Допаѓања:
    8.667
    Ако дечкото со кој сум флертува наоколу тоа ќе го сметам како мое непочитување. Освен тоа ќе се запрашам за степенот на самодоберба кој го има,зошто само некој несамоуверен преку флерт надвор од врска би си `докажувал` на себе дека се уште вреди и е посакуван. Не би сакала да бидам заедно со таков човек.
     
  18. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Знам дека сите машки неможат а да не гледаат и во ред ми е тоа. НО кога не е со мене. Додека е со мене и ако се труди да флертува, да ми гледа девојки од горе до доле, да се врти по нив, да им праќа погледи, го сметам за непочитување. И искрено би се навредила.
     
  19. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Не го сметам за неверство.Ако не ајде да си ги ископаме очите и да не гледаме други,па нема да се "изневеруваме со флерт" а пошто сме долго врме заедно,нема потреба да се гледаме,знаеме како изгледаме и ќе си се сакаме.Барем кога ќе остариме уште ќе се сметаме за убави. :lol: :lol:
    Шала на страна,за мене ова не е неверство.Неверство се знае - искачаш и се муваш/легнуваш со друг тип.
     
  20. omfg2

    omfg2 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    poztojat razlicni nacini na gledanje i svakanje na flertot. za nekoj e neverstvo za nekoj e sosem rutinska rabota. ima coveci sto flertuvaat na sekoj mozen nacin, vo sekoe vreme i so sekoj so go sretnat, tie luge vo nekoji oci se kako budali, a za nekoj sosem normalni. eve ja na primer. sekojdnevna rutina, dodeka ne me doznai ljubomorniot moj decko