1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали флертот го сметате како неверство?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sugamama, 4 јули 2010.

  1. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Според мене флертот не е неверство колку е во границите на нормалното :)
     
  2. emily90

    emily90 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Под никој случај не е неверствоо тоа е само миг на слабост кога сакаш да си го направиш времето поинтересно да ти биде :D :D
     
  3. london-girl

    london-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    56
    Зависи од ситуација и од каков ќе биде исходот.
    Ако е онака само погледи и насмевки,без комуникација,запознавање и допири не го сметам.
     
    На Markusa2, tessie и lepadama им се допаѓа ова.
  4. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Се` што би ми го одвлекло вниманието од мојот партнер и обратно е ако не неверство,тогаш показател дека сум на добар пат за исполнување на истото.Лицемерно е да се смешкам на некого-се знае за какво смешкање зборувам а на друг да му зборам како го сакам..Флертот е предигра која води кон неверство.
     
    На Lovely93, Abeja, EleMental и 4 други им се допаѓа ова.
  5. m.maci

    m.maci Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    16
    За мене флертот е еден вид на неверство !!!
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Не го сметам флертот за неверство секако до граница на нормалата тоа да остане само обично флертување,некои го прават заради забава да им биде по интересно,на некои им е вродена мана онака несвесно флертуваат имам сретнато и вакви случаи.Не сум личност која флертува сопругот повеке се занимава со тие работи и да бидам искрена ми смета кога тоа го прави во мое присуство.
     
  7. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    не го сметам флертот за неверство, но се си има граница.. доколку е во нормалата во ред, но да се премине границата е лошо...
    Иии да од флерт се почнува.. ;) така да очите широко отворени :)
     
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Секако дека е неверство,самата помисла на друга е прв чекор кон неверство.

    Девојки… Флертувајте !!!



    Мажите го сакаат флертот исто како и жените…

    Ви препорачуваме неколку, на кои гарантирано тој ќе „ падне “…

    Пријдете му прва – Машките сакаат кога девојката ја превзема контролата и кога ќе пријде прва. Едноставно, застанете до него, поздравете го и започнете разговор со него, друго навистина не Ви е потребно – со помош на насмевка, ќе стигнете подалеку отколку што замислувате… Со оваа тактика нема да погрешите, се додека овој почетен разговор го задржите на лежерни и забавни теми…

    Шегувајте се, но не вреѓајте – Бидете разиграни, забавни и лежерни. Целта е и двајцата убаво да си поминете. Со други зборови, не обидувајте се да го импресионирате со Вашето знаење од книжевност, автомобилизам или нешто трето, наместо тоа шегувајте се и смејте се. Само контролирајте се тоа да не прерасне во вреѓање… И бидете подготвени да примите шега на Ваша сметка…

    Слушајте го кога зборува – После поздравувањето, односно запознавањето и шегувањето, време е да преминете на нешто посериозен разговор. Овде нема само Вие да го имате главниот збор, оставете прилика да се искаже и слуштајте го што зборува. Златното правило е дека треба да му поставите онолку прашања колку што сте одговориле…

    Прашајте го околу неговиот режим за вежбање – Погледнете го и прашајте го со кој спорт се бави. Иако машките не поминуваат неколку часови пред огледало, чувствувајќи се лошо бидејќи немаат тело како Дејвид Бекам, сепак коментари и прашања поврзани со нивното дело, им годат… А тоа Ви одговара и Вам…

    Допрете го – Нежно допрете го за раката, ногата или грбот. Но, немојте да бидете премногу нападни. Исто како и со говорот, премалку и овде значи премногу, благ допир ќе му даде до знаење дека сте заинтересирани…


    Ова важи за слободните девојки.поздрав
     
    На Sugamama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ana.Jones

    Ana.Jones Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    1.124
    Доколку остане само на искрен флерт, тогаш не е неверство. Ако се интензивира и зачести, тогаш е загрижувачки.
     
  10. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    За мене флертот не е неверство. Од кога сум со дечко ми еднаш-два пати имам флертувано! :$ :D
     
  11. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Епа јас си се гордеам со тоа што никогаш не сум изневерил партнерка, ама со мојата кусогледа дефиниција за невера (бакнежи, секс) ова сега ќе излезе и дека сум тежок варач.
    Така е барем ако ја прошириме за да вклучи флерт, погледи и мисли.

    Во секој случај, совеста ми е чиста. Ни партнерките не биле повоздржани. Мал милион пат сум фаќал нејзин залутан поглед и насмевки.

    Е, да, тоа е за да ме направи љубоморен. А можеби стварно не и е гајле? Како и да е де...
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Не би рекла дека е неверство...е сега зависи и со колкав интензитет ќе се одвива понатаму.
    Е сега ако кучката премногу замавне со опашот,нормално кучината ќе си лаат по неа :wasntme:
     
    На Yowannty и Ilusionist им се допаѓа ова.
  13. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Не го сметам за неверство...:)
    НО, тој ако флертува со ДРУГИ женски ПРЕД твои очи, ти флертувај со ДРУГИ машки ПРЕД негови очи...:) Ако те праша зошто го правиш тоа ќе му го ПЛЕСНИШ в лице...:)
     
  14. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Далеку е од неверство.
     
  15. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Во никој случај не го сметам се разбира се додека не премине во нешто друго бидејќи од флерт мислам се почнува се додека не се запре до одредена граница. :)
     
  16. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    не е неверство, само го прави дечко ти љубоморен :lol: :lol:
     
  17. Puflice

    Puflice Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    120
    Дали јајцето го сметате за пиле,епа ако го абортира кокошката на цемент или ако го испржиш нема да биде пиле. :D
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.985
    Допаѓања:
    166.639
    Пол:
    Женски
    Не.. воопшто. Затоа ни се дадени очите, осмехот...уосталом :D додека се задржуваме на глеање и смешкање не е страшно :) Категорично НЕ за неверство !! :)
     
  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    оправдувам само погледи,краток муабет во живо...значи се со мерка
     
  20. Guillotine

    Guillotine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    75
    Не,не го сметам за неверство (оној краток поглед низ трепките).
    Но не го ни оправдувам,знам очи се за гледање но ни мене,а се надевам и вам нема да ви се допадне и нема да оправдате вашиот дечко,маж,да го фатите со погледот меѓу трепки....... :)
    Знам да погледнам да,си признавам но знам и да искоментирам,баш добро намерно дека ми се допаѓа нешто кај некого или спротивно не ми се допаѓа,без разлика дали се работи за машко или девојка.
    Секако коментарот не ми го оправдува погледот (за кај машки зборам) но за да искоментирам , нели треба да погледнам...... :lol: :lol: