1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да пробам нова врска или не?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од monikaa, 20 февруари 2010.

 1. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Вака сега....сеуште сум заљубена во бившиот дечко , но тој си има девојка.Неколу пати пробуваше со мене иако е во врска, но јас секако го одбивав.Инаку тој ме многу повреди но сепак тоа е што е и јас го обожавам. Сега се појави нов дечко во мојот живот и сака да одиме на кафе и да се запознаеме.Тој е постар од мене 4 години и се во врска со него изгледа ок,меѓутоа неможам да се осудам да бидам пак со некој од страв да не ми се случат сите тие работи што се случија со бившиот и јас да останам повредената и оставената...или пак сеуште да го чекам бившиот.?????Ве молам за помпш!!!! :?: :!:
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Да го чекаш бившиот ????? Што то паѓа на памет, он си фатил друга а ти ќе го чекаш ?
  Девојко уживај си, излези си со друг, ако ти се допадне дечкото биди со него, ако не ти се допадне ќе налета некој друг, гледам дека имаш 22 год, да знаеш уште колку шанси во животот ќе ти се отворат, не вреди а си ги поминеш најубавите години чекајќи некој да се вразуми.
   
 3. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Treba da si prodolzis ti so svojot zivot ne razmisluvajki i cekajki go bivsiot,znaci toj sega si ima svoj zivot nova devojka a plus kako sto kaza i mnogu te povredil pa zasto seuste da si go trosis vremeto cekajki go nego.Eve imas pkana za kafe od drug decko kazuvas fin e epa zasto ne izlezes nema nisto da izgubis so toa a i nemora da znaci deka ako izlezes odma nesto ke bide,izlezi zapoznajgo ako ti e ok deckoto ako pocuvstvuvas hemija megu vas moze i da izleze nova vrska od toa.Srekno
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Прочитав преска баш:
  Немој да ги презираш ружите, ако си се боцнала на еден трн.
  Немој да се откажеш од своите соништа, ако еден не ти се остварил.
  Немој да изгубиш верба во луѓето, ако еден човек те излажал.
  Немој да плачеш ако ѕвездата што ти си ја сакала престанала да светка. Од солзите нема да можеш да ги видиш и другите ѕвезди што светкаат само за тебе и парче од твојата љубов. ;)
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.888
  Допаѓања:
  198.271
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со Хипица... нормално е да се плашиш, нели велат кој се изгорел на млеко дува и на матеница, но сепак ќе ти кажам и јас - немој да дозволиш стравот од тоа да бидеш повредена да ти го одредува животот - секогаш треба да ризикуваш, затоа што понекогаш навистина вреди да се ризикува - можеш многу да добиеш! Заборави го бившиот (затоа и се вика бивши) и пробај нешто ново! Немој секогаш со страв да гледаш кон новите работи и да си мислиш што ако или што би било кога би било... па слободно пробај, млада си... не смееш да си дозволиш да живееш под стаклено ѕвоно, мислејќи дека така се штитиш себеси, а всушност не уживаш во ништо... и секогаш мора да има некој кретен што ќе те повреди, така ќе научиш повеќе да ја цениш љубовта и сите добри работи поврзани со неа, а што допрва ќе ти се случат... и уште повеќе ќе уживаш! ;)
   
 6. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Излези! И мене ми се случи истото, па неможам да се затворам дома и да чекам да ми се врати, зошто тоа и никогаш нема да се случи. Знам дека е тешко да се заборави и повторно да се почне од нула со страв дека можеби се ќе се повтори. Но забавувај се додека можеш. Така ќе ти биде полесно да заборавиш на бившиот. Со среќа ;)
   
 7. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  iskoci si na kafe i ic da ne se sekiras.daj mu prilika na noviot decko da go zapoznaes,od kaj znaes moze ke iskoci i podobar od bivsiot.samo poleka bez brzanje..a toj bivsiot ako saka da pokusa seriozno so tebe,neka i raskine na devojkata,a ne vaka em e so nea,em i na tebe ti se pusta,da e on na sigurno neli,da ne ostane sam..eh,so se toa maskite za eden kotek :D
   
 8. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  Sto ubavo go kaza ova Hipica, bravo :clap: :up:
   
 9. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Samo sto se vrativ doma , a do sega bev so deckoto na kafeeee......Ne se sluci nisto samo onaka izlegovme si pravevme muabet i se izgledase ubavo.Toj ima mnogu ubavo ponasanje i mn kulturno razgovarase so mene, za razlika od bivsiot sto samo vikase i se ponasase kako najgolem seljak......Sega bi trebalo ovoj pak da se javi.......najverojatno kje se javi :lol: :lol: :lol: ako ne se predomislil..hahaha
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Па нормално дека ќе се јави ;) Ајде само позитивно :)
   
 11. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Milo mi e sto si izlegla i sti ispadalo se ok ti stiskam palci da ti se javi da izlezete pak :) :) :)
   
 12. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Супер штом си излегла. Мило ми е што си поминала убаво :D Убаво е што работите си идат на свое место! Пофали се како ќе поминеш на следниот состанок. :D
   
 13. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Ако долго гледаме во штотуку затворената врата, нема да видиме дека прозорот се отворил...Дај му шанса на новиот и уживај во времето поминато со него, макар биле и само пријатели...
   
 14. duso

  duso Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Nema potreba mnogu da razmisluvas isko4i i zivej si go zivotot ! nema potreba da taguvas za nego koga on ne misli za tebe nema potreba i ti da mislis na nego! stom edno masko ne e po tebe togas ne o4ekuvaj od nego nisto samo napred po potraga po tvojot princ!!!!!!!!!!! ;) ;) :D :P
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Штом се случило еднаш, секогаш постои втор пат. :up: :up:
   
 16. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  monika ti kazaa devojkite so bivsiot nema nova ljubov kako velat toj e procitana kniga i i go znaes krajot , a i samata znaes deka zasluzuvas nekoj podobar koj ke te saka i ke te pravi najsrekna na svetot.
   
 17. Mimice

  Mimice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  92
  monika ima mnogu polosi rabobti od toa samo da si ostavena od bivsiot decko! Nikogas ne se vrakaj na starite raboti i starite vrski zasto mozes da se pokaes i pak da bides povredena. Od iskustvoto moe ti kazuvam da probas so drug zasto mozebi so nego ke ti bide mnogu podobro otkolku so bivsiot. Pozdrav i so sreka :)
   
 18. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Сега за сега сеуште нема ништо со дечково...ама би сакала да пробан нешто со него ...Сега останува да видиме како ќе се понаса со мене понатаму да видам што уствари тој сака од мене. :D ...А овака нон стоп се слусаМЕ И ВИДУВАМЕ АМА СЕУШТЕ НЕМА ништо ново освен еден бакнеж во уста :lol: :lol:
   
 19. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Иде на подобро, тоа е важнооо!!! ;) ;) :)
   
 20. Butterfly87

  Butterfly87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Ајде Моника па и тоа е нешто банеж во уста :)