1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да пробам нова врска или не?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од monikaa, 20 февруари 2010.

  1. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Вака сега....сеуште сум заљубена во бившиот дечко , но тој си има девојка.Неколу пати пробуваше со мене иако е во врска, но јас секако го одбивав.Инаку тој ме многу повреди но сепак тоа е што е и јас го обожавам. Сега се појави нов дечко во мојот живот и сака да одиме на кафе и да се запознаеме.Тој е постар од мене 4 години и се во врска со него изгледа ок,меѓутоа неможам да се осудам да бидам пак со некој од страв да не ми се случат сите тие работи што се случија со бившиот и јас да останам повредената и оставената...или пак сеуште да го чекам бившиот.?????Ве молам за помпш!!!! :?: :!:
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Да го чекаш бившиот ????? Што то паѓа на памет, он си фатил друга а ти ќе го чекаш ?
    Девојко уживај си, излези си со друг, ако ти се допадне дечкото биди со него, ако не ти се допадне ќе налета некој друг, гледам дека имаш 22 год, да знаеш уште колку шанси во животот ќе ти се отворат, не вреди а си ги поминеш најубавите години чекајќи некој да се вразуми.
     
  3. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Treba da si prodolzis ti so svojot zivot ne razmisluvajki i cekajki go bivsiot,znaci toj sega si ima svoj zivot nova devojka a plus kako sto kaza i mnogu te povredil pa zasto seuste da si go trosis vremeto cekajki go nego.Eve imas pkana za kafe od drug decko kazuvas fin e epa zasto ne izlezes nema nisto da izgubis so toa a i nemora da znaci deka ako izlezes odma nesto ke bide,izlezi zapoznajgo ako ti e ok deckoto ako pocuvstvuvas hemija megu vas moze i da izleze nova vrska od toa.Srekno
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Прочитав преска баш:
    Немој да ги презираш ружите, ако си се боцнала на еден трн.
    Немој да се откажеш од своите соништа, ако еден не ти се остварил.
    Немој да изгубиш верба во луѓето, ако еден човек те излажал.
    Немој да плачеш ако ѕвездата што ти си ја сакала престанала да светка. Од солзите нема да можеш да ги видиш и другите ѕвезди што светкаат само за тебе и парче од твојата љубов. ;)
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.654
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со Хипица... нормално е да се плашиш, нели велат кој се изгорел на млеко дува и на матеница, но сепак ќе ти кажам и јас - немој да дозволиш стравот од тоа да бидеш повредена да ти го одредува животот - секогаш треба да ризикуваш, затоа што понекогаш навистина вреди да се ризикува - можеш многу да добиеш! Заборави го бившиот (затоа и се вика бивши) и пробај нешто ново! Немој секогаш со страв да гледаш кон новите работи и да си мислиш што ако или што би било кога би било... па слободно пробај, млада си... не смееш да си дозволиш да живееш под стаклено ѕвоно, мислејќи дека така се штитиш себеси, а всушност не уживаш во ништо... и секогаш мора да има некој кретен што ќе те повреди, така ќе научиш повеќе да ја цениш љубовта и сите добри работи поврзани со неа, а што допрва ќе ти се случат... и уште повеќе ќе уживаш! ;)
     
  6. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Излези! И мене ми се случи истото, па неможам да се затворам дома и да чекам да ми се врати, зошто тоа и никогаш нема да се случи. Знам дека е тешко да се заборави и повторно да се почне од нула со страв дека можеби се ќе се повтори. Но забавувај се додека можеш. Така ќе ти биде полесно да заборавиш на бившиот. Со среќа ;)
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    iskoci si na kafe i ic da ne se sekiras.daj mu prilika na noviot decko da go zapoznaes,od kaj znaes moze ke iskoci i podobar od bivsiot.samo poleka bez brzanje..a toj bivsiot ako saka da pokusa seriozno so tebe,neka i raskine na devojkata,a ne vaka em e so nea,em i na tebe ti se pusta,da e on na sigurno neli,da ne ostane sam..eh,so se toa maskite za eden kotek :D
     
  8. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Sto ubavo go kaza ova Hipica, bravo :clap: :up:
     
  9. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Samo sto se vrativ doma , a do sega bev so deckoto na kafeeee......Ne se sluci nisto samo onaka izlegovme si pravevme muabet i se izgledase ubavo.Toj ima mnogu ubavo ponasanje i mn kulturno razgovarase so mene, za razlika od bivsiot sto samo vikase i se ponasase kako najgolem seljak......Sega bi trebalo ovoj pak da se javi.......najverojatno kje se javi :lol: :lol: :lol: ako ne se predomislil..hahaha
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Па нормално дека ќе се јави ;) Ајде само позитивно :)
     
  11. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Milo mi e sto si izlegla i sti ispadalo se ok ti stiskam palci da ti se javi da izlezete pak :) :) :)
     
  12. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Супер штом си излегла. Мило ми е што си поминала убаво :D Убаво е што работите си идат на свое место! Пофали се како ќе поминеш на следниот состанок. :D
     
  13. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Ако долго гледаме во штотуку затворената врата, нема да видиме дека прозорот се отворил...Дај му шанса на новиот и уживај во времето поминато со него, макар биле и само пријатели...
     
  14. duso

    duso Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Nema potreba mnogu da razmisluvas isko4i i zivej si go zivotot ! nema potreba da taguvas za nego koga on ne misli za tebe nema potreba i ti da mislis na nego! stom edno masko ne e po tebe togas ne o4ekuvaj od nego nisto samo napred po potraga po tvojot princ!!!!!!!!!!! ;) ;) :D :P
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Штом се случило еднаш, секогаш постои втор пат. :up: :up:
     
  16. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    monika ti kazaa devojkite so bivsiot nema nova ljubov kako velat toj e procitana kniga i i go znaes krajot , a i samata znaes deka zasluzuvas nekoj podobar koj ke te saka i ke te pravi najsrekna na svetot.
     
  17. Mimice

    Mimice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    92
    monika ima mnogu polosi rabobti od toa samo da si ostavena od bivsiot decko! Nikogas ne se vrakaj na starite raboti i starite vrski zasto mozes da se pokaes i pak da bides povredena. Od iskustvoto moe ti kazuvam da probas so drug zasto mozebi so nego ke ti bide mnogu podobro otkolku so bivsiot. Pozdrav i so sreka :)
     
  18. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Сега за сега сеуште нема ништо со дечково...ама би сакала да пробан нешто со него ...Сега останува да видиме како ќе се понаса со мене понатаму да видам што уствари тој сака од мене. :D ...А овака нон стоп се слусаМЕ И ВИДУВАМЕ АМА СЕУШТЕ НЕМА ништо ново освен еден бакнеж во уста :lol: :lol:
     
  19. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Иде на подобро, тоа е важнооо!!! ;) ;) :)
     
  20. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Ајде Моника па и тоа е нешто банеж во уста :)