1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да сте на мое место...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од OzzyAngel, 10 јули 2010.

  1. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    И нема да згрешиш верувај ! ;)
    Секоја девојка треба барем малку да му даде сомнеж на својот сакан за да функционираат некои работи ...
    Да не си игра на сигурни карти и така .. покажи му малце дека не ти е сеедно каква е ситуацијата .
    Тој неможе финанскиски проблем ете сеа за сеа да реши ама сепак не е се во парите :x
    Како што прочитав погоре треба и да ти пружи малку повеќе внимание за возврат на твојата љубов ..Биди малку поладна , дај му малку сомнеж како што тој ти прави на тебе .. Мистеријата секогаш пали за малку внимание :*
    А за факултетот во право си .. :doh: немора да значи ако има диплома одма работа ќе го чека .. но тоа здравје !
    Битно да се сакате и да најдете некој компромис :?:
     
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.552
    Пол:
    Женски
    Одев со еден дечко 2 години. Првите 3,4 месеци работесе и буквално се трошевме заедно, но остана без работа и се разбира наредниот периот значи година и пол плаќав јас за се, но затоа тој ме чуваше како принцеза. Мајка ми не ја прифаќаше врската зошто тој немаше ништо, се плашеше за мојата иднина, и се разделивме, Денес, после две години дечкото има свој бизнис, има 2 бутика и продавница, така да времето се врти. Но проблем е што неговите колку што сфатив не те прифаќаат, барем од мое искуство верувај ако до сега не те прифатиле-нема :(
    Тоа што бил излезен со дугарите не значи ништо, па сите некогаш сме излажале, прости му само објасни му ако се повтори дека ќе биде крај.
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Неговите ме прифатија мене уште од почетокот, секогаш велеа “кај нас вратата ти е отворена секогаш кога ќе посакаш“ и кога дојде ден да треба да преспијам таму излезе дека не можело!!! И сега тој ми кажува немој да мислиш дека не те сакаат! Е како да не мислам, тој кај мене спиеше толку време па тогаш не му сметаше, сега наеднаш му посмета! Браво!
    Во твојот случај гледам дека иако ти си му помагала финансиски тој те чува како принцеза! Мојот случај е поинаков, јас никогаш не се почувствував така! Сношти бевме излезени ама бев премногу изморена, него му сметаше тоа што сум била изморена, не требало да излегувам! :( :( :( :(
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Озз... Јас не гледам навистина причина за да останеш со него. :( Не се чувствуваш среќна во таа врска и тоа е тоа. Немој да одолговлегуваш, можеш само полошо да си направиш. Зошто да останеш во врска во која не се чувствуваш среќна? Во врска која се чувствуваш отфрлено?
    Незнам, јас ти посакувам се најдобро... Твој избор е сепак, само ти кажувам дека не чини да се измачуваш и да си ставаш при срце. :*
     
  5. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    инаку во мојата прва врска се фатив со дечкото бидејки сакав да имам децко ни го сакав ни пак тој мене..и бргу раскинавме...го слусав срцето и бев со еден децко една вечер само и сите ме дознаа и се излезе никакво аго сакав најмногу (сега го мразам :@ ..па затоа решив некое време без дечко...после некои 3 месеци од моето мување со тој за една вечер почна да ми се допага еден друг дечко...а јас веке 3 4 месеци знаев дека тој ме аресва но нели тогаш не го сметав за доволно убав (глупава), и преку фб почна со еден коментар негов и така натаму и после на чет ..па и у живо муабет правевме ...и никогаш не му имам кажано низ муабетот досадно ми е ..зошто со него секогаш има за што да зборувам ...но бидејки сакав малку време да помине а и ништо не зборував на таа тема со него..(а и двајцата знаевме дека си се допагаме ) тој отиде со една друга девојка што бев сигурна дека со неа нема воопшто врската да трае зошто таа бргу му се даде и така баја кавгаџика е :D ми кажа дури не му зимај на друг среката зошто сиг е знаела дека тој ме свиѓа мене...и си реков ако така сака добро не ми треба (а глупава не бев свесна дека сум вљубена до уши) и имаше еден друг дечко така познат низ градот добро дете убав женски по него колку сакаш ..и викам зошто да не ? се знаевме од поодамна и бидна работата и дури сега пак сме заедно веќе 3 месеци ,го сакам но не сум заљубена во него :/ јас сум заљубена страшно во другиов и тој ме сака премногу знам и некако додека разговараме на чет зборуваме некако во шифри дека тој се кае за тоа што го направил(што бил со другата)и се глупираме на стѕо начини ми е рекол дека ме сака се разбира само не директно...осеќам јас...и сега одам со еден а друг сакам...а не би му раскинала на дечко ми бидејки ем ке го повредам ем ке кажат оваа од овој на оној... ЗНАМ ДЕКА Е ПРЕМНОГУ ДОЛГО НО ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ :worried: Благодарам однапред :) Што би направиле вие ?
     
  6. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13


    hmm epa treba da se pazi i na tugite custva ..ama vrska bez ljubov...:( koga togas ke zavrsi..podobro porano..moj sovet e da go poslusas srceto ama ako raskines nemoj odma na drugiot vo pregratka da mu se frlis bas zaradi toa sto ke vikaat od eden na drud a i + toa mn ke go povredi segasniot decko..nema nikakva steta malku da pocekas ako veke si sigurna deka mu se dopagas na drugiot decko toj ke poceka uste malku dodeka da se zaboravi se toa... mozebi zvuci malku loso kako da si pravis plan ama sepak zosto da bides vo vrska so nekoj sto ne go sakas ne e fer ni sprema nego ni sprema sebe nego poveke ke go boli zatoa sto te saka ama toa e zivot...koga togas ke raskinete ...razmisli :)
     
  7. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    fala prettybutterfly definitivno ke razmislam :)) ama nzn dali ke mu raskinam ...:/
     
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    Епа вака..Одам со дечко ми повеке од 10 месеци...Од различни градови сме,колеги на факултет.Преку летото се гледаме колку што можеме почесто,на 2-3 недели..И се беше ок до пред неколку недели..Се испокаравме по телефон и ми дојде преку глава со некои работи што ми ги кажа а не ги очекував од него...Раскинавме..на неколку саати..Во меѓувреме,додека бевме така раскинати,јас се уклучив на неговиот фејсбук и видов што пишувал со еден наш колега..Го прашал зошто сме раскинати и дечко ми му рекол доста беше бла бла..и овој колегата му вика: епа ај од септември ќе обрнеш и ти нешто друго..И дечко ми му вратил :обрнав јас веќе,не мора да немам девојка за да го направам тоа..и потоа имаше друг муабет меѓу нив..Веднаш го прашав како можел така да направи додека беше со мене,како цело време ми викал дека ме сака најмногу,дека ми верува и да му верувам и сл.Ме убедуваше дека не ме изневерил и дека онака несериозно го напишал тоа на колегата,дека нема вистина во тие негови зборови,и што уште не..Му поверував и се смиривме..
    Сега сме ок повторно,пред некој ден бев во неговиот град,кај него дома спиев и се е најнормално..Тој е истиот како и пред раскинувањето,мил,нежен,добар,вљубен во мене :) ..
    Ама понекогаш не знам што да мислам..Од време на време ќе ми текне на муабетот негов со колегата..Му верувам многу и го сакам..исто и тој мене..Не сакам да раскинеме..Да сте на мое место,што би направиле? :?:
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Знаеш, те сфаќам.
    Колку и да се како порано, тебе одвреме-навреме ти текнува на тој разговор и те копка.
    Можда ете дечко ти ти ја кажува вистината, дека го напишал тоа само ради-реда. Машките знаат некогаш да излажат колку да се направат фаца пред други и секако за да нивните чувства не бидат откриени. Можеби дечко не сакал да испадне мекуш пред тој колегата.
    Крај-краева, ти најдобро го знаеш дечко ти.
    Мое мислење е да не брзаш. Види како ќе се одвиваат работите и обрнувај внимание на секоја негова реакција.
     
  10. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.804
    Пол:
    Женски

    Машките се горделиви,потешко ги откриваат своите чувства особено пред други машки не е битно дали колеги,другари и сл.
    Значи тие мислат дека ако ги признаат своите чувства пред другари тие ќе им се смеат или ќе ги мислат за папучари.Машките многу често се фалат после раскинување дека не било ништо посебно,се прават силни иако во себе умираат и сами се убедуваат дека ќе биде лесно...Го знам ова од лично искуство,верувај!
    На машките не можиш да им веруваш 100 проценти,затоа тебе разговорот со неговиот колега те копка,ем му веруваш ем не му веруваш.Разбирам...Најдобро за тебе ќе биде да си уживаш во врската,штом тој е нежен и мил со тебе тогаш сигурна имаш супер врска и ти посакувам се најубаво.Поздрав :hai:
     
  12. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    Фала на сите за советите :) Ќе ве послушам и нема да избрзам за да не се каам после..Како што кажав и претходно,го сакам,ме сака и не сакам да го изгубам оти стварно ми е преубаво со него..А и него со мене.. Поздрав :*
     
  13. angelastojanova

    angelastojanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    na facebook adnav edno dete so Mato. toa bese ljubov na prv pogled...mnogu go zasakav no toj e od hrvatcka toa se sluci vo cetvrtokot a on vo petokot morase da go izbrise facebookot sega ne e vo hrvatcka nz kaj e. mnogu go sakam nesakam da slusnam nisto drugo osveno za nego, a svesna sum deka nemozam da bidam so nego no nikoj drug ne me interesira a :'( moze li nekako da mi pomognete ?
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Леле бе девојче, дај веќе, 14 години имаш.
    Се вљубила на прв поглед, преку :!: ФЕЈСБУК, ама тој бил од ХрваТСка и не сакала да чуе ништо, сакала да биде само со него.
    Ехеееееее уште колку вакви како него ќе имаш да знаеш.

    И почитувај правила, пишувај на кирилица.
     
  15. angelastojanova

    angelastojanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    аа соору незнаев дека мора да се пишува на кирилица, а иначе неверувам дека нема да биде последен. сеа е се ок :P
     
  16. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    прво се мислев дали да пишам или не али викам ке си пишам бе девојкиве ке кажат најубаво шо да се праи пошо мене мозоков ми фатил некаде ...

    значи се почна коа бев детиште имав само 14год,се запознав со еден дечко на моја најдобра другарка па брати е најбољи другар со него тоа беше лјубов на прв поглед барем тогаш така сум мислела,нормално одма пробав нешо ама тогаш идеше тоа преку другаркаа,типот несакаше си ги дигна акциите коа дозна дека сакам со него и се се смени,ја упорна еднаш дапатио трипати петпати така напињав едно пола година и нишо у мегу време се фатив со друг идев со него 3 години ,значи за типов немав ни слушнато нишо а камоли видено..на ден матура го видов пак тоа беше незнам пеперутки у стомаков лудило ми се деси скроз се изгубив ма забегав по него али тоаш ај постара нема шо ја да идам ке чекам на него ако он сака,излеговме една вечер заедно и он ме викна на страна тогаш он сакаше али јас несакав викам ке му вратам за порано јас го молев он неее епа си викам се се врака се се плакаа...ок помина и тоа време,се фатив со друг дечко со него бев година дена,се ок али коа и да го видам крај мене се ми се руши се ми се крши не мислам на нишо освен на него....сеа пред недела дена две почна на фб муабети нешо пуштања ама асални пуштања викам шо му е на овој се мрднал...минатата сабота бевме излезени и јас му пишав порака као ај дои да се видиме тука сме сите собрани нешо ау он нишо он го исклучил телефонот ок викам ова или е некоја игра или нешо,се вракам вечерта од град он ми вика извинии али неможев да дојдам имав неш работа ке се дог за другпат ја ок шо д аму кажам ,после пак коа ке се видиме коа ова коа она ми вика ти еднаш шо не ме викнеш,викам ја те викнав ти не дое али ајде ја пак глупача му пишувам на фб да пиеме кафе он ми вика ај ке се дог деновиве у мегу време се распрашува за мене се али никаде жив го нема нез шо е финтава...пред сите дечковци сум била опуштена све сраааам ма каки срам али пред него две реченици неможам да склопам едноставно као да сум најтупото девојче на планетава..незнам шо да праам се праам јака дека можам се да му плеснам у фаца да го прашам со му е филмот ,шо сака од мене со ова понашање али неможаааам...дај кажете шо да прааам ке пукнам веке...
    п.с се извинувам шо е волку долго али ова е само накратко пишано ...

    совет!!! :inlove:
     
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ^^ Или нема храброст,несигурен е или игра топло - ладно.Пробај уште еднаш да го викнеш на кафе муабет...ако пак одложува тогаш јасно е дека е несериозен.И ќе го оставиш дури сам не се понуди...И ништо чудно да постои друга девојка и сега ни сам не знае со која што...машкиве се такви секогаш седат на 2,3..5..милион столици 8)
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.804
    Пол:
    Женски

    Па другпат потруди се да пишуваш политературно,не скопски :D
    Инаку,дечково ми стои несериозен.Види,штом си го молела ти пред неколку години,а тој одбивал време е да му го вратиш долгот.Не му пишувај прва,не го викај за на кафе и потруди се да не бидиш срамлива и да знаеш да се одговориш.Си го викнакла на кафе,рекол ќе види деновиве...Не го викај уште еднаш.Остави тој тебе да те моли и да ти се пушта.Колку и да ти се свиѓа не попуштај.Штом рекол ќе види деновиве значи ќе ти пиши кога...Поздрав и пиши што биднало ;)
     
  19. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    епа девојкииии шо да ви кажааам срекна сум!!!конецно бидна да се договориме на кафе да идеме хахах ,иначе пак јас прва му пишав и на крај излезе се као шо треба хаха вика као демек сами ли ке идеме и ја му викам да не ти треба некој друг и он вика не само ти си ми доволнааа...лелелелеле еееееј шо биде нека биде.... редно време беше :inlove: :inlove: :inlove: ве сакам сите!
     
  20. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Devojki da ste na moe mesto, sto bi mu kazale na deckoto, koga ve bara da se vidite ednas vo nedelata??? Od druga strana pak sekoj den na mobilen mi pise, i prasuva kako sum, i kako si go pominyvam denot! Jas stvarno neznam veke sto da pravam, ili kazam nisto ne dopira do nego, ke mi rece ok dobro, np.....i pak si tera svoj film, istoto!.......pozzzzz, i izvinete ne mi raboti kirilicata :*

    p.s Ne raboti, gleda fudbal i ima seljacko drustvo..... :@