1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да сте на мое место...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од OzzyAngel, 10 јули 2010.

  1. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Па штом и не работи зошто да не може да одвои повеќе од своето „скапоцено„ време за тебе? Кога некој то значи тоа се покажува и докажува со дела а не со празни зборови. Ти секако планираш да заминеш далеку одовде, зошто ти се обврски тука :) Се надевам во скоро време ќе ти стигнат добри вести за работата :*
     
  2. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Аман бе девојче, за еден ден толку се заљуби, од слики на фб :x
     
  3. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Е тоа ме чуди најмногу, ми вика те сакам најмногу, и се покажува и докажува само еден ден, а после ме бара на тел, останатите денови :@....кога го викам јас да се видиме, се нешто изговори...овој пат Лига на шампиони му беше изговор! Незнам вече на кој начин да реагирам.......или ќе пукнам, или ќе го задавам!
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Скарлет, јас те следам уште од почетокот на твојата врска. Цело време гледам дека се нервираш ради таа негова ладнокрвност. Дека не го добиваш местото кое го заслужуваш во неговиот живот. И така веќе 3 месеци и повеќе. Уште се сеќавам по потписот твој 8 дена кога бевте во врска или тука некаде, бараше совети за истава работа, дека не ти обрнува внимание. Јас незнам зошто се нервираш? Раскини му и најди некој што ќе одвои дел од неговото време за тебе. ПА дечко ми оди секој ден на работа (освен недела) од 8 наутро до 4 преку ден, па секогаш наоѓа време за мене. Од кога сме во врска еве веќе 10 месеци ниту еднаш не се случило во денот да не се видиме. Нема шанси. И на работа оди и пак наоѓа време за мене.
    Дечко ти очигледно сака да има слободна врска. Т.е. да ти се јавува само за секс. Извини за искреноста, ама така мислам. Ако те сака ќе ти покаже и докаже на секој можен начин. Машко кога ќе засака е такво. Овој твојот не се заморува воопшто. Не е мојот заклучок само по овој проблем, ако не се лажам мислам и предходно ти имам давано совети. Затоа ти велам, па има толку многу машки, зошто времето само си го губиш со него?
     
  5. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Да Оффспринг во право си! Ама знам дека не е таков, искористувач.....ми има докажано многу колку ме сака,што е чудно за него, зошто можам да кажам дека е многу затворен тип, не сака лесно да изкажува чувства, .....а сака да е со мене! Ми вика ќе ти станам досаден! Незнам ќе оставам на времето да ја реши ситуацијава! А за секс...па не верувам затоа што ако чекаше од мене тоа, ќе се изначекаше...бајаги, зошто не обожавам баш! :lol:
    Фала мн Оффспринг, ако тргне на лошо, а да не можам да го сварам тоа, ќе го шутнам како партал! :!: :*
     
  6. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    Да Оффспринг во право си! Ама знам дека не е таков, искористувач.....ми има докажано многу колку ме сака,што е чудно за него, зошто можам да кажам дека е многу затворен тип, не сака лесно да изкажува чувства, .....а сака да е со мене! Ми вика ќе ти станам досаден! Незнам ќе оставам на времето да ја реши ситуацијава! А за секс...па не верувам затоа што ако чекаше од мене тоа, ќе се изначекаше...бајаги, зошто не обожавам баш! :lol:
    Фала мн Оффспринг, ако тргне на лошо, а да не можам да го сварам тоа, ќе го шутнам како партал! :!: :*[/quote

    Скарлет, не ме сфаќај погрешно ама типот од многу сакање да не почнал и сакат да оди?! Ве молам сите само на шега да го сфатат муабетов, а не во смисла на хендикепираност и слично. Па, девојко, цени се повеќе. Немал време сега?! :worried: :worried: :worried: а што понатака, со сите животни обврски?? Мое мислење е дека ПОД ИТНО треба да му ја мавнеш клоцата во задникот! :hai: ...Батали такви луѓе...Па и да ми се јавува еднаш неделно?? Со извинување на ред за онаквување кога ќе дојдам? Си помислила на кого се јавува останатите 6 дена и што прави...батали сетоа тоа за твое добро. .. заради твојата добра иднина! :hai:
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Нема причина да се нервираш, од авион се гледа дека машко ко машко само се испофалил , да не излезе пред колегата дека бил со тебе , па сте раскинале а он бил будала што ти бил верен и останал без резерва, Ако навистина се сакате се ке биде ок, имам осетено таква врска на свој грб уживај ;)
     
  8. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Се си мислам да не има дечково друга , па не може да се гледа со девојчево почесто, а што викате вие :tmi:
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Скарлет, јас имам еден предлог за тебе... Зошто не си седнеш и размислиш со што тој тебе ти докажал дека те сака. Така еден список направи си. Во малку времето што се гледате со што докажал? Тука ќе стане јасно. Ако сака да те види и да биде со тебе време ќе најде. На работа не оди, го има сето слободно време на светот! Седни и размисли, ако треба и напиши, со кој гест ти докажал. Љубов не се докажува со "Те сакам", се докажува на многу други начини. Се докажува со почит, разбирање, доверба, и нормално во врска поминување време заедно. Пораки на телефонот не значат ништо. Што ќе ти се ако не го гледаш...Си ствараш само нервози, а тоа не чини. :x
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  10. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    :clap:
    :clap:
    :clap:
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    offspring значи за мислењето на 1вата страна се согласувам 10000000% :up: :up: :up: ....
    ози како викаат кога сиромаштијата ке дојде, љубовта бега низ прозорец... искрено, не дека јас лично немам пари едно кафе да си платам, но, гестот е битен,.. јас сакам да давам и сакам да примам... не може цело време само едната страна да дава,а другата да зима корист на сето тоа...можеби ке звучам старомодно или не знам како, но сепак според мене машкото треба да биде каваљер!но, како дошло време тоа изумира веќе,во повеќето случаи..или ајде остај тоа, ама да се гребе цело време?па не е инвалид мајке му,еве лето беше не идеше на факс, што не работел нешто?ама ајде остај тоа не ми беше најбитниот муабет тука, туку за неговите родители, па тие треба да имаат малце осет и срам, зашто пола година си го ранела поела бањала финансирала итн нивниот син... не можам да сватам која е причината што неможе да преспиеш кај него :| па ајде да сте од ист град, ок, ке се свати, ама вака, па не за друго, нели сваќаат дека си патувала толку време и дека си изморена? мораш за ова да напраиш муабет со дечко ти сериозно, зашо чим ти кажале вратата ти е секогаш отворена- нека си држат до тоа!! или отворена е само преку ден? не ми се допаѓа тоа, па нема да им ја изедеш куќата!
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    скарлет не вреди!!!! вака накратко ке ти ја опшам мојата историја и ке сватиш :doh: имав *дечко* со кој бев 1 година... предходно се бавтавме 2 години, сакаше сериозна врска, ми плачеше, ме бараше итн... како и да е, јас не го земав за сериозно, не се замарав со него, онака мување бади, да тепам време 1-2 у месец коа ми е досадно, убаво ми беше неговото внимание итн.... малиов беше опседнат со мене! после 2 години (цели 2 години ме бркаше) не знам кој ѓавол ме натера да почнам врска со него... ок, почнавме врска.. се глеавме 1от месец 2 пати неделно, ми беше доволно... го засакав не викам не... ми се јавуваше итн итн.. после како си идеа месеците се глеавме 1 месечно :o ... цело време му преговарав за тоа, на што личи ова, ко од други земји да сме, и тој, епа ке сменам нов лист ке сменам нов лист... трпев, трпев, остај шо не се глеавме, ми дојде матира... ок, сите среќни радосни, славиме матура сите дечковци на моите другарки дојдоа да ги испратат него го нема...го нема да пише среќна матура... го нема да се јави!!! му вртам не крева!!! му пишувам не враќа... и знаеш утре дента што му беше изговорот! тешко ми беше зашто славиш матура, љубоморен бев зашто има машки околу тебе :o хаха, ок маче, ти прогледав низ прсти, ми дојде роденден,јас да го молам да излеземе да се видиме за мојот роденден, а он, не бе ајде утре.. едвај дојде!!! како и да е пак ја прогледувам низ прсти! врвот беше ми се деси семејна трагедија, ја плачам урлам, му викам дојди да се видиме ми треба друштво-вика ок, за пола саат! се симнав кај мене пред зграда да се издувам малце од што ми беше тешко, го чекав 2 саати зашто си бил у картел малиот
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    како и да е дојде, после 2 саата, да ме теши 5 мин, и да ми каже, само шо се договорив со другарите утре идам за ох, дои ако сакаш :devil: :o мислам, алоооооооооо семејна трагедија, ја не знам кај ми е глаата не па за ох да идам! но,малиот си отиде, сосема очекувано,нели ;) хм, но сепак цело лето јас си имав огромна слобода, пошо се осеќав ко да немам дечко, и си запознав еден тип на нет, муабети, муабети, после 3 месеца си се запознавме, си се фативме, и вчера си напраивме 1 година :rofl: и сите сме си среќни и весели сега,,, така да јас бев таа што го сврте листот доволно чекав на него, ехееее дочекав! првите 2 месеца криев дека имам дечко, т.е воопшто не му кревав на тел не му враќав на смс... и гром од ведро небо, му кренав му кажав се се се! и ти ваква ти таква си! молам? :^) јас ваква јас таква? од го*но подоле го напраив! и сега секој ден се црта со кола кај мене пред зграда, само од далеку да ме види ;) моли плаче колне се ке биде друго, се ке биде совршено, хехе мали ама многу е касно бре :) а знам дека се ќе биде подруго, ама тоа е! имаше многу шанси да го сврти тој фамозен лист што ми го дрвеше 1 година! како и да е, само ти кажувам, или строго-престрого или ништо не праиш..немој да трпиш, немој! не вреди, еве од искуство ти кажувам-фудбал факс кафе со другарите, уморен сум, ајде маче утре, ајде после 20 дена :devil: цело време иста песна
     
    На Offspring и veri им се допаѓа ова.
  14. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Јас веќе одлучив не попуштам, има све у фаца да му кажам......ќе му дадам уште една последна шанса за поправка, и видам после неколку дена дека пак по старо си тера, фино и лепо, ќе му закачам една клоца, и бај бај форевер! Ова е последно......и не планирам да се нервирам за вакви идиотски и детски работи!
    Фала ви многу на советите, и ќе пишам пак како поминав! :* :* :*
     
  15. m-m-m

    m-m-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    моето момче секогаш кога ке се караме вината ја префрла на мене. секогаш кажува дека ќе се смени но не го прави тоа. неможам да му раскинам зш мн го сакаМ. ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ !
     
  16. blacklady89

    blacklady89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Девојкооо!!!! Извини навистина ова што ке ти го речам ама навистина си многу наивна.
    Го возиш со кола,сама си плаќаш се,се развозуваш од град во град за да го видиш,си го пребрала кај тебе и тоа не малце време.А после кога ти си имала потреба да преспиеш една вецер некаде неговите не дозволувале а дали неговите се запрашале каде бил нивниот син месеци кога си го преибрала ти.
    Мој совет е одкачиго тој паразит од тебе оти цело време во цела твоја врска ти него само го издржуваш и на крај тој неможе ни тоа да го цени што се го правиш за него.Одкачиго ова е мој совет тој верувај нема да се смени нема да му текне да појде да бара работа затоа што женска му чело време го издржавала.Незначи дека ако ти имаш кола или ако имаш пари треба сега да ги трошиш на дечко ти.Најди си некој што ке биде доследен на тебе остајго тој ако го сакаш најди му некаде работа и заминиси ако не го сакаш сега одма заминиси.
     
  17. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    "Е тоа ме чуди најмногу, ми вика те сакам најмногу, и се покажува и докажува само еден ден, а после ме бара на тел, останатите денови :@....кога го викам јас да се видиме, се нешто изговори...овој пат Лига на шампиони му беше изговор! Незнам вече на кој начин да реагирам.......или ќе пукнам, или ќе го задавам!"


    Skarlet....aj ziti sve da ti kazam jas.....ti mu si za u toj den u nedelata...znaci ima i druga..ili moze i poveke ste....
    Ne e iskoristuvac....glumec e saka se da ima...na 135 stolavi da sedi toa ti e tipicno masko......site sme takvi ili sme bile nekoj period......da znaes!
    Nesakam ni izvini ni niso...jas sum iskren ti kazuvam od licno iskustvo.....
    Btw...me iznasmea......:D :D :D
     
  18. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132

    Tvoeto momce da go pustis u bardovci..........
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bearshare

    bearshare Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    според сето ова што го прочитав мислам дека треба да си најдиш друг позз
     
  20. BlackXSs

    BlackXSs Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    20
    Ќе ја искористам темава за мојот проблем,зошто не знам каде инаку да го сместам.
    До пред некои 3 месеци идев со еден дечко,не многу долго време,но јас многу го сакав и цврсто сум убедена дека и тој го чувствуваше истото за мене.Но раскинавме од некои глупави причини(дури и јас не знам зошто).Додека бевме во врска имавме односи и за беља се појави една мала,не многу сериозна инфекција.Му кажав и без двоумење се согласи да ја применуваме терапијата,да се излечиме од тоа.Откако раскинавме повторно бев на гинеколог,направив pap-тест и пред еден месец ми се јави докторот и ми соопшти дека резултатот не е во ред,дека имам HPV(а баш пред неколку недели во една тема се изјаснив дека веќе немам проблеми со тоа).Му се јавив на дечкото,сега бивши,и му кажав што е проблемот.Ми рече да се опуштам и дека уште другиот ден ќе оди на лекар и ќе провери дали има.Но не отиде другиот ден (му искрснало нешто) и ми вети дека ке оди во понеделник,бидејќи фати викенд.Знам дека ако не се појавеше тој проблем во последен момент,дека ќе отидеше како што ми вети. Требаше за викендот да се видиме и да разговараме на таа тема,но ние на телефон се испокаравме,тој ми рече дека тоа не ми било од него и да не го барам повеќе.Ме избриша и од фб и ме блокира.Денес го добив резултатот од испитувањето што го направив и се потврдува дека имам HPV.Не знам што да правам,дали да му се јавам и да му го кажам резултатот и да пробам да го убедам да отиде на лекар(сигурна сум дека до сега не бил) или не.Ако не му кажам се плашам дека ќе зарази и други девојки. Што да правам?Што би направиле вие да сте на мое место?Феминки ве молам за совет :)

    Се извинувам за рефератов :)