1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Две на еден ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од mrs.nice-girl, 26 ноември 2012.

  1. mrs.nice-girl

    mrs.nice-girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пред два дена, дознав дека мојата најверна другарка оди со мојот бифши дечко. И додека бевме во врска тие се муваа, но не бев сигурна за тоа. Откако дознав, ја прашав неа дали е тоа вистина и ми потврди но ми вети дека повеќе нема ништо да прави со него. На крајот дознав и дека одат. Не сакам никаков контакт со нив, но неможам да го преболам копилето -.- !!! Знам дека таа ќе го заеби, иако ни тој ја сака неа ни таа него.. Кажете ми дали да продолжам да се борам за него или не.. :?:
     
  2. Truthful.Lies

    Truthful.Lies Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    А како тоа имаш намера да се бориш за него, а тој има друга и тоа твојата најдобра другарка?!
    Нели мислиш дека треба да си побараш нов дечко, а и пред се' другарка?
     
    На mrs.nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mrs.nice-girl

    mrs.nice-girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4

    Другарка дефинитивно.. Но него не сакам да го оставам ... :/ Едноставно знам дека по еден месец пак ќе ме побара..
     
  4. Truthful.Lies

    Truthful.Lies Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20

    Веќе си го оставила, или тој тебе... не знам. Потсети се која била причината поради која сте раскинале.
    Знам точно на што мислиш со „знам дека ќе ме побара“. Ќе те побара кога-тогаш, ќе му недостигаш, можеби ќе се видите, потоа ќе го снема, па пак ќе се појави и се' така... никогаш нема да заврши. Меѓутоа проблемот е што ти немаш контрола и чекаш да те побара. (можеби грешам, не знам доволно, и правам претпоставки, но така ми изгледа дека стојат работите).
    Го сакаш се уште, но, не заборавај на фактот дека тој е во врска со „другарка ти“.
     
    На mrs.nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mrs.nice-girl

    mrs.nice-girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Искрено кажано, не успеа мене да ме излажи па сега ја дрогира неа и меѓу нив хемијата се сака, а раскинавме зато шо дознав дека тие веќе праеле нешто ..
     
  6. Truthful.Lies

    Truthful.Lies Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Искрено кажано, не успеа мене да ме излажи па сега ја дрогира неа и меѓу нив хемијата се сака, а раскинавме зато шо дознав дека тие веќе праеле нешто ..[/quote]

    Сметам дека он е тој што би требало да се „бори“ за тебе, а не обратно. Тој те изневерил тебе, а ти си спремна да му простиш туку така.
    И како тоа мислиш тој ја дрогира неа?
     
    На eleni23 и mrs.nice-girl им се допаѓа ова.
  7. mrs.nice-girl

    mrs.nice-girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Сметам дека он е тој што би требало да се „бори“ за тебе, а не обратно. Тој те изневерил тебе, а ти си спремна да му простиш туку така.
    И како тоа мислиш тој ја дрогира неа?[/quote]

    :D Па и дава да пие Трамадоли :) и многу се заљубени тогаш ... :)
     
  8. Truthful.Lies

    Truthful.Lies Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    :D Па и дава да пие Трамадоли :) и многу се заљубени тогаш ... :)[/quote]

    Веројатно не ја принудава да се дрогира. Сигурно е свесна и знае што прави. Како и да е, не е битна.
    А какво е неговото однесување спрема тебе, кога се работи за вас двајца? (иако вие сте завршени)
    Нели се чувствуваш како да се спушташ прениско со тоа што би го молела и покрај неговото неверство?
     
    На jasmin4e665 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. jasmin4e665

    jasmin4e665 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    20
    devojko so cela pocit! dali sakas da bides "rezerva"?
     
  10. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    И тебе да не ти давал нешто? :o Не знам дали си озбилна, ама ова до сега не сум го слушнала, доктор да не е дечково, или некоја предигра е тоа играње доктор-пациент :^)

    Во поглед на ситуацијава, тој те изневерувал со другарката, таа те изневерувала со дечкото, кажи им чао и на двајцата и оди најди си подобри луѓе околу тебе.
     
    На eleni23, lunicka и slavica999 им се допаѓа ова.
  11. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    е бравост само така треба најди другарка нова(ко да е лесно тоа) и смири се со типот па нека ја смува и неа абе дете разјасни си дека тој со е таков таков за на век ке си остани и да се омажиш за него во иднина пак ке му се пуста на сите околу тебе и ке ги мува тиа полесните а ти ке бидиш резервна гума :!: :puke:
     
    На mrs.nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.545
    Допаѓања:
    95.416
    Пол:
    Женски
    Чекај а ти сакаш да му се вратиш иако знаеш дека тој е зависник, па макар да се и трмадоли. Батали на страна тоа што се мувал и сега иде со другарка ти. Ма што да баталиш, ти си го баталила животот веќе бе девојче. Дај свести се малку, иди кажи им на родителите на другарка ти дека ја труе дечко и да превземат нешто, а него заборави го. Освен ако не ти било убаво и тебе со него додека заедно сте зимале трамадоли, од кај знаеме, се е можно.
     
    На mrs.nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Јас не знам баш колку таа треба да се меша и да им кажува на родителите на другарка и`. Нивна работа е да ја пазат ќерка им што прави. Што може од ситуацијава да извлече е тоа дека треба како улава да бега од овој дечко зависник од наркотици кој себично ги труе и другите кои ќе му пријдат...такви лабилни личности не е добро у комшилук да ги имаш, а не па да си во врска со нив.
     
    На mrs.nice-girl и Truthful.Lies им се допаѓа ова.
  14. mrs.nice-girl

    mrs.nice-girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    имаш право :))) ама денес дознав раскинале :/ хахах...
     
  15. mrs.nice-girl

    mrs.nice-girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    јас само си пафкам по малце, а хемии (таблети) такви работи не :) (марихуаната не е дрога!!!)
     
  16. Savannah

    Savannah Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    14
    da se boris za nego-NEMOJ !!!
    kako prvo neznam kako seuste mozes na taa da i kazes najdobra drugarka deka ti e.Ostaj gi bidi si so najbliskite i so drugite drugarki a za deckoto ne se trevozi gi ima 9849382498294938 na svetot :)
     
    На mrs.nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    Девојко не биди луда прво свати дека не те заслужува ни тој ни твојата најдобра другарка ако може да се нарече така... Не си го губи времето со личности кои не го заслжуват твоето внимание живеј го животот уживај во годините што ќе добиеш ако го вратиш жескар и зависник од таблети??? бегај што подалеку од такви можеш ти и подобро ќе најдеш некој кој те сака и заслужува :hai:
     
    На mrs.nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Значи ти само си пафкаш?
    Па напафкајте се и ќе се смирите :puke: :puke: :puke:
     
    На AnjaLazanja, bubuce и SomeWhere им се допаѓа ова.
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ни еден од нив не те заслужува ,девојко.Со тек на време ќе најдеш и подобра пријателка и подобар дечко ,верувај .
     
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Моме ,и марихуаната е дрога како и секоја друга ,тоа да ти се разјасни.
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.