1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Двоумење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zapcencee, 23 септември 2010.

 1. zapcencee

  zapcencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  • имам де4ко векје пола година.ова лето запознав мом4е т.е деверот на свадбата на моја роднина дале4на..несакав да брзам,бевме другари иако постоесе некоја хемија,тој знаесе се за мојата врска.со сегасното мом4е...врската ми е ептен монотона..секој ден се караме,не ми верува на мене,измислува работи,избувлив е..имало моменти каде сто столици и маси летале само мене од нервоза дане ме удри...боксови на милиметар од мене..дојде во сколо пијан,со крвава рака,ме фати силно за вилица,помислив дека кје ме мавне,во тој миг претрпев милијарда стравови..му раскинав..другиот дозна се и ми бесе најголема поткрепа..дознав дека ме сака..помислив добро е!му казав дека ми зна4и..во него најдов се сто ми треба,се сто посакувам кај едно машко,внимателен е ,пазлив,апсолвент,мирен искрен и лјубезен..потекнува од фина и добра фамилија,едноставно де4ко на место,но има проблем тој не зивее тука ! :@ во тие неколку денови,моето сегасно мом4е на кое тогас му раскинав ме молесе,ми се јавувасе,се заканувасе дека кје се убие,кје скокне од тераса..ми велесе дека нау4ил да ги исказува своте 4уства,дека бескарајно многу ме сака,пла4есе..и затоа сто тој е блиску до мене и затоа схто сум ГЛУПАВА му простив.ги скрсив ветуванјата на моите дека нема да се гледам со него..сега нисто повекје не е исто :( му простив,а сега тој казува дека јас сум крива за тоа сто така ме фатил,дека јас сум го натерла..има полициско досие големо као нашата Библија,бивски коцкар наркоман..наскоро има суденје каде сто мозе да лези 7години.а ми доказа дека ме сака,кога ми бесе нјатеско.со него имам многу планови,но тој иако има 23 е несериозне,не работи,само спие..а овој другиот е срце...премногу искрен,од време на време се гледаме бидејку фах у4и тука..дали да ја прекинам оваа врска која нисто не ветува,никаква идинина? и да бидам со оној кој е сосема негова спротивност,каде сто мозам за бидам она сто јас сум..а сепак е во друг град?зборевме и планирам таму на фах да идам,ионака пола фамилија мие таму..вреди ли да се борам,и да останам со другиот ? а мојот сегасен де4ко да го отка4ам?или да по4екам да помине бурата,да останам до него кога му е најтеско и после да го отка4ам? затоа сто се пласам да останам,имам планови тон,како успешна зена,мислам дека крај него нема да успеам ! ВРЕДИ ЛИ ДА БИДАМ СО ДРУГИОТ ИАКО Е ДАЛЕКУ ? фала однепред ...бацкиии
   
 2. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  dvomenjeee !!

  Овој првиот само проблеми ке ти прави, тој е нестабилна личност. Еден ден нема да се воздржи и навистина ке те удри. Воопшто не е важно дали е другиот од друг град и дали ке бидеш со него, важно е под итно да се тргнеш од првиов додека е време. Тој и кога ке помине оваа бура, ке има следна бура и цело време проблеми од она што кажуваш. Остави го сам нека си ги реши проблемите. Со него нема да станеш успешна жена, типот има досие и тоа е негов товар, немој да стане и твој. Поздрав!
   
 3. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  dvomenjeee !!

  Ако имаш искрени чувства срема другиот и ако сметаш дека сегашниот дечко не го сакаш,тогаш вреди!
  Само еден проблем има..и самата кажуваш дека сегашниов е коцкар,мафијаш.Дали тој би прифатил мирно да го оставиш и да заминеш со друг? Внимавај да не настанат уште поголеми проблеми.
  И еден совет:Никогаш,ама баш никогаш да не бидеш со некого од сожалување како што си со сегашниот дечко.
  позз :*
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  dvomenjeee !!

  Запче ги цитирав зборовите твои од друга тема. Толку се пронаоѓам во тој пост што морав да те потсетам на нешто. Зошто и ти да ја повториш истата грешка на мајка ти? Зошто? Зар вреди за некој бедник да си го упропастуваш животот уште на млади години. Си пишала дека патиш од комплекс на ниска вредност... со овој дечко само си ја влошуваш ситуацијата. Толку маки си претргала, а имаш само 18 години. Не се научи ли од домашните проблеми каков дечко да бараш... зар не треба да бегаш од таквите насилници?
  Не знам зошто сеуште го сожалуваш, можеби потсвесно во него го гледаш татко ти :worried:
  Добро си ја проанализирала ситуацијата, сфаќаш дека врската со него може да те одведе само по надолна линија... сега ти останува уште да го направиш последниот чекор. Да се отргнеш од него. Немој да се чувствуваш виновна зошто го оставаш кога му е најтешко. Ти не си го вовлекла во таква ситуација. Самиот дошол до таму, самиот нека се снаоѓа. И да те моли и да ти прави проблеми ти биди цврста и издржи. Не мора уште веднаш да влетуваш во нова врска. Среди си ги мислите, одмори малку од обврските, а оној другиот ако те сака ќе те чека.
  Со среќа и те молам следниот пат внимавај со каков ќе започнеш врска.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  dvomenjeee !!

  и сама кажа, со овој сегашниот не гледаш иднина, тоа е врска што не ветува.
  ако останеш со него нема да успееш (а гледам имаш многу планови во животот), ќе живееш во стрес и исчекувања. и затоа што подалеку од него. остани си со овој вториот. сепак мислам дека разликата е очигледна помеѓу нив двајцата, нели? :^)
   
 6. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  132
  dvomenjeee !!

  Не ми е јасно што се двоумииш...и зашо уопште ја поставуваш темава.....ко да не знаеш што ке ти биде кажзано затоа што колку што имав прилика да видам овде поголемиот дел се номални луге а ниеден нормален нема да ти каже да останеш со тој пропалицата..... а уште потрагично е што и сама знаеш што е исправно а пак прашуваш....и еве ке ти помогнам одма.....раскини со тој кретенот се додека не кренал рака на тебе а верувај ако дигне нема да му е празна тоа раката него ке држи нешто во неа.....
  Запче......знаеш што да праиш шо ке ти е наше мислење?
   
 7. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  dvomenjeee !!

  Запченце, не знам зошто се двоумиш. Добро имаш размислено и самата си го имаш дадено одговорот. Ти самата си знаеш каков е , сама рече дека со него немаш иднина, дека и твоите се против вашата врска, дека бил насилен кон тебе, дека бил коцкар и наркоман -па што бараш со него? Што ќе ти е да живееш во страв и под стрес цело време, да се плашиш кога ќе те удри или ќе ти направи нешто? И сама гледаш дека те уценувал кога велел дека ќе се убие и ќе се фрли од тераса - па нека се фрли, нека се убие, што ќе ти е некој таков? Да знаеш, вистина е поговорката дека волкот влакното го менува, но карактерот никогаш - тој ако не веднаш, подоцна пак ќе е ист, пак ќе е тој стариот. Ако планираш да раскиниш, направи го тоа поради себе, не поради некој друг. Стави се себеси на прво место и цени се себеси, немој да дозволиш за некој таков да си ја уништиш иднината и плановите што ги имаш. Размисли дали вреди да се жртвуваш себеси, дали си си поважна самата на себе или некој друг ( таков)ти е поважен од тебе? За другиот, прво реши си ја едната ситуација, па после прави што ќе правиш со него. Но, што и да направиш, внимавај, како што ти рекоа погоре, дека не е лесно и едноствно со „ мафијаш“ како него и друг пат убаво размисли пред да се впуштитш во вакво нешто. Среќно и пиши што си направила.
   
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  Запченце воопшто да не се двоумиш и да го оставиш сегашниот дечко под итно. И самата напиша дека си свесна дека со таков човек немаш никаква иднина, па зошто тогаш да продолжиш со таа врска? Убаво е што си нашла некој кој ќе те подржи и разбере, така полесно ќе ставиш крај на претходната врска. Па на крај краева и да не ти успее врската со овој вториот дечко, треба да бидеш среќна што на време си ги отворила очите и си ставила крај на една однапред пропадната врска!
   
 9. zapcencee

  zapcencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  фала многу !! знам си казав и самата..ама ипак некако ми е страв..не ми е лјубов,тој ми е навика !!! без разлика сто и како,не вреди !!! :( едноставно ми требаше совет не е мала работа,несакам да грешам нит пак некој да повредувам !! а 4овек сум и грешам..а овој пат ако згрешам,кје се упропастам...јас него го созалувам,не го сакам ! размислив ...го про4итав сето ова ... и ФАЛА НАЈМОГУ ДЕ4КИ !! :inlove: :inlove: БАЦКИИИИИ !! п.с. кје ви пишам сшто сум направила,ма да кје ми треба храброст,мразам некој да повредувам !! но,сепак тоа е ..имате право,јас не го вовлеков ни најмалку во ова !! а сепак мене за се ми префрла.. НЕ ВРЕДИ ... ВЕ 6АКАААМ <3 :inlove: