1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојка ми танцуваше со друг

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anonimos, 17 јули 2011.

  1. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    Здраво луѓе.Имам врска од 2-3 дена , излеговме сношти заедно но не имавме разјаснато некои работи..девојками никако неможеше да се расположи и едно време стана да игра ... јас нормално си играв со друштвото и таа стана кај женските и имаше едно машко тука..таа почна да игра зад него и типов и пушта рака и женсками едноставно го фати зарака итоа меѓу прсти ... еднашка видов , два пати ајде некако низ прсти прогледав но кога ги броев колку пати се и најзгора на се после валцер да играат ... стоев така целиот скислен .. ме праша шо ми е и кажвам така и така таа втор пат пак продолжи .. праев муабет ми рече нема да се повтори .. сега во големи мисли сум неможам да заспијам срцево ми е не омразено туку поинаку се осеќам незнам како да се искажам...само таа можи да ми ја попрај оваја рана ... но како се прашувам кога сум многу лут и гневен ? :@ :(


    помогнете ми ве молам...
     
  2. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.683
    Допаѓања:
    97.952
    Пол:
    Женски
    натажен сум помогнете ми..

    Помош нема .таа не те почитува..мое мислење е дека треба да се тргнеш од неа..само уште повеќе ќе те повредува.. :)
     
  3. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    натажен сум помогнете ми..

    Прво и основно немало потреба од нова тема,верувам ке биде преместена,второ ти дечко немас врска или мозеби мислис дека имас,девојката си игра мајтап и прави будала од тебе,ти дава лазни надези игра и се фаќа со други а тебе ти казува немало да се повтори :x :fubar: некогас немозам да ве разберам,дај олади ја таа глава малце и не давај да прават мајмун од тебе ..тууу бре колку значи некогас мозе човек да си игра со другите :?:
     
    На Mistery и nikolika им се допаѓа ова.
  4. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    натажен сум помогнете ми..

    Врска?Јас тоа би го рекла мување,а и извини што ке те разочарам но повеке од сигурна сум дека типкава има друг во нејзиниот живот.Па и се фака со него за раце пред твои очи.Реши се од неа,остави ја,таа може да ја излече твојата рана?таа може повеке да те повреди отколку да те излечи.Бегај од неа.
     
  5. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    натажен сум помогнете ми..

    немора да ми давате поќе ‘‘совети‘‘ фала на помошта си средив сам поздрав ;)
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  6. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    натажен сум помогнете ми..

    Не верувам дека си средил сам, туку те изнервираа девојките погоре со коментарите. :)

    Имаш 16 години.

    Не биди тажен. Прво и сам викаш некои работи во врската не ви биле дефинирани, можеби сакала да те направи љубоморен, ти си играл со твое друштво па да видиш дека и таа има свое, ако и е тој другар кој го знаете можеби и не е толку страшно, само невино играње .... женските главчиња се чудни справи. Поготово во годините кога ни вријат хормони. :) Кој знае што мислела и што сакала да постигне со постапката.

    Јас на твое место би направила малку муабет, ако видам дека искрено се кае би и простил, би оладил малку и би ја гледал како се однесува, а ако се повтори секако ќе и кажеш чао, а доволно си млад за да си најдеш нова. :)
     
    На Mistery, zhap4e и lolyta777 им се допаѓа ова.
  7. sweetypie

    sweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    јас мислам дека претерала...не е то начин за да го направи љубоморен или било шо..кога си има дечко се знај како треба да се однесува зато шо то е веке непочитување од нејзина страна...ете можиш да направиш муабет со неа ..ако има намера да го смени таквото понашање кон тебе тогаш во ред..а ако нема убо ти кажаја погоре..остај ја ке си најдиш друга :)
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Извинете ама нешто посмешно, не сум прочитала. Врска од 2-3 дена????? И одма љубомора??? Па што ако играла??? Ај сеа и здраво да не каже со некое машко само зошто има дечко. И на крајот на краиштата, ако тооолку многу тоа ти смета, уште поубаво што на сампочеток ти покажала што е и како е. Но, сФати дека не е ништо страшно се додека нема некој поинаков физички контакт.
     
  9. nikolika

    nikolika Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    А бе дете "врска" од 2-3 дена а женска ти веќе се фаќа со други значи не те сака а и каква љубов може да има помеѓу две незрели деца како вас ма дај смешно ми е што коментирам воопшто на темава ова е за под клуч
     
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Абе како така си заклучивте дека не го сака, дека темава е за под клуч, дека нејзиното однесување е претерано ...

    Самото дете си кажа врската не им била дефинирана .... што подразбирате под тоа. Играла со друг, девојче е, вие не сте имале по 16 години па на овој или оној начин да го рчкате тој што го сакате ... ги направивте ко да имаат по 30 години и да се пред брак па таа отишла со друг пред сите ...

    И зошто мора во секоја тема да се дава коментари клуч ова она. Секој може да си отвори тема, ако сакаме ќе дадеме совет, ако не ја бива си има модератор ќе ја заклучи. И 150 пати е кажано дека во љубовни проблеми секој може да отвори тема.

    И ако не можете да му кажете нешто убаво на детето што нема на тие години кога прв пат ја искусува љубовта да го дофрлите во депресија, не мора ни на тој начин да пристапувате. Ниту него ниту девојчето го знаеме. Не е наше да судиме туку да пробаме да сфатиме и да дадеме совет.
     
    На DirtyQueen, Denna, Mistery и 4 други им се допаѓа ова.
  11. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1

    [mod-navredi:1s4kiudg][/mod-navredi:1s4kiudg]
     
  12. nikolika

    nikolika Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    [mod-navredi:3l50evw9][/mod-navredi:3l50evw9]
     
  13. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    И јас како теди ќе ти речам разговарај со неа, со разговор се се решава и сам рече не ви било се дефинирано, прашај зошто така направила, гледај ги нејзините движења за време на разговорот, и сам одлучи дали тоа ќе продолжи или не. Па и не се разочарувај уште сеа 16 години си, уште колку многу разочарувања во љубовта те чекаат ехее. Ако не е таа, тогаш ќе биде друга, само не и дозволувај да види дека премногу те погодило тоа, може да го искористи и пак да те повреди. Со среќа. ;)
     
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Абе ајде, целава приказна изгледа како научна фантастика, ама кај свират валцер по кои кафиќи бе, на свадба да не сте биле :lol:
    Мој совет немој да спиеш со таква рана на срцето, излечи ја прво, пробај со столчен лук кисело млеко и краставица (ракија не ти предложувам мал си)
    Ако за "врска" од два три дена правиш ваква галама и си лут и гневен, па којзнае каков ќе бидеш за врска од една недела или ај еве месец дена, да не биде човек у твоја близина :rofl:
    И од сега кога ќе ја видиш женска ти да шврља немој да бидеш скислен, земи јади кремче поблаго да се осеќаш.

    Не могу више да задржим бол
    не помажу таблете уз сав алкохол...

    немој да бидеш плачи
    пичка
    ко теткава, има многу риби во морето
    http://www.youtube.com/watch?v=6IpkMFSc ... re=related
     
    На thequeenoftender му/ѝ се допаѓа ова.
  15. thequeenoftender

    thequeenoftender Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    :D :rofl: Прво си дошол на форумов, бараш совет, феминките убо си го кажале мислењето дека то од нејзина страна не е љубов и дека треб да се тргниш дур е време, тебе то не ти се допаднало цинично им викаш фала на "советите" сам си средив а како си среди жити се пак ти рече дека нема поќе така да праи? LOL :rofl: :rofl: ...
    Да сум имала и ја с 16 не беше одамна, пред три години ама не сум имала дечко папучар и плус сум го сакала и не ми текнало да го " 'рчкам" така и не сум некоја постара генерација ама стварно не ми се јасни децава денес се имаат освен очигледно ум а љубовта е љубов и на 16 и на 30 и ако е малолетен не е малоумен па да се брука по форуми сите сме имале проблеми и имаме ама ако се проблемите олку небитни и глупи не сме ги објавиле на форуми туку ај барем ме изнасмеа темава поготово овој коментар
    :D
     
  16. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    се извинувам , ако дојде да солиш памет некому подобро немој ни да коментираш , да ставаш уште во по незгодна ситуација ... реков неќам да коментирате на темава , ако може да се заклучи , избриши итн...ако имаш нешто паметно да кажиш повели ако не .. незнам шо да ти речам :fubar:
     
  17. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    а ти уствари дојде на форумов да бараш совет а на тие шо се потрудија да ти помогнат, а тебе не те бендиса тоа што ти кажааа ќе ги навредуваш
    и не можиш ти да му кажуваш на некој дали да коментира или не ти ја отвори темата и кој сака да го каше своето мислење има право да пише
     
  18. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Е не е ова играње отклуч-заклуч, ама ти не си играл тоа гарант, одма сте почнале на валцери да денсате.
    Треба посериозно да размислиш за во иднина, замисли на ваша свадба девојката да ти заигра валцер со друг :rofl:
     
  19. Emma.Sun

    Emma.Sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    62
    Зашо некој би се понижувал и да измуслува вакви приказни... детето има само 16 години може му е прва врска прва љубов прва девојка уопште и незнае како да се понаша побарало помош.. :|
    Како и да е мој совет ти е да не избрзуваш многу.. 2-3 дена идете чекај тек допрва ке се запознавате ако сеуште идете и понатака.. разговарај со нејзе.. слушни ја и нејзината страна од приказната и тогаш ке доете до заедничко решение.. ако тебе толку те повредило тоа и ти смета ке и кажеш .. ако таа не планира да се промени можеш и да и вратиш на ист начин ..сигурно ке ја направиш љубоморна .. како и да е .. ти самиот најдобро си знаеш шо и како понатака .. 8)
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Абе детето ја заклучи темава, шо туку му коментирате, А? :fubar:
    Инаку крајно безобразно е да бараш совети, а кога нема да ти се бендисат да почнеш со навреди. Гет реал, оваа твојава мала те мота како змија околу смоква.. ;)