1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојка ми танцуваше со друг

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anonimos, 17 јули 2011.

  1. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1

    прва љубов секако дека не .. :д но никогаш до сега не ми се има ова случено , прв пат ми се дешава и знаеш чудно ми е малце ... не сум навикнат :D
     
  2. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Незнам што д ати кажам навистина!
    Одговорот мислам дека е јасен - остави ја!
    Како може тоа пред твои очи да го прави, па и 1 ден да сте во врска не би требала толку да се опушти НА ТРЕЗНО и да оди контра тебе.
    Тамо си ти, ти си тој со кој треба да се развесели, дечко си и.. а не пред твои очи да се лигави со други! Поздрав :)
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Не е многу долга врската јас мислам треба да почнете повеќе да имате доверба еден во друг и речи му на девојка ти дека не е убаво да игра со друго машко зошто те има тебе :)
     
  4. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Според тоа дека во сите женски глави се мотаат едно 150 мисли во минута, можам да заклучам дека во главата на неговата девојка имало многу нерасчистени мисли.

    1. Не сте излезени како пар, сами туку со огромно друштво кое не ви дава доволно приватност во моментот.

    2. Седите одвоено, односно сте поделени на 2 друштва, Машко и Женско. :^)

    3. Како прав каваљер, мислам дека си направил мала грешка што ТИ не си станал и си ја повикал девојката да дојде да седи со тебе (како вистински новопечен пар.)



    Секако дека не е цела вина твоја, тука има и девојката згрешено. Според мене се работи за нешто што девојчињата го осеќаат како недостигот, а тоа е внимание. Неа и требало храбро и самоуверено момче да застане пред неа и силно да ја повлече кон себе, убаво да ја прегрне, па покана за танцување итн.
    Сето тоа си го смислила тактички за да те направи љубоморен, и да ја види твојата реакција. Според реакцијата дошла до заклучок дека тебе ти е сеедно што игра со друг па продолжила со него на валцер. [претпоставка.]

    Не избрзувај со одлуката, следниот пат биди вистински маж и не дозволувај некој друг да ти ја собере. 8)