1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко- Зависник од наркотици

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 21 февруари 2011.

  1. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Е аман , ако пушел трева некој и зависник бил, на лош пат бла бла. |(
    Не ми споредувајте трева со тешки дроги како кока, екстази и не дај боже хероин.
    Амстердам е легализирана марихуаната па никому ништо , живи се. Тревата не те влече кон други дроги, тоа сам човек треба да го посака. Зошто со тревата си сат време хај, и толку. Функционираш како нормален човек.
    Зависник од наротици е за мене човек кој буквално добива кризи за дрога, се тресе, не може да јаде, не може да ги исполнува обврските, агресивен е, и на крај завршува на улица.
    Како и да е, на таквите треба да им се помогне, и да се има до знаење дека иднина тешко со таков човек.
     
    На buba4e89, La.Reina.Del.Sur, mime87 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    http://www.youtube.com/watch?v=hMM_T_PJ0Rs
    Гледајте го клипов, поучен е!
    нема шо повеќе да коментирам

    ако се толку неупатени, фалбаџии и дуваат само за да ги мавне некој филм до фаза на блекаут, ондак нека се прават најачи фраери у маало.
    Второ е да имаат преголема интелегенција, што често ќе ги одведе до самоубиство.
     
    На QueenElena, Saki15 и mysterious им се допаѓа ова.
  3. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Прво девојчето нека пише за каква дрога станува збор во нејзиниот случај. :!:
    Второ не се замлатувајте со таа ганџа,дувањето ама ич не го прави дечкото интересен,привлечен,бла бла..Научно е докажано дека марихуаната суши клетки во мозокот и човекот оглупавува.Имам неколку примери,другари блиски,кои со еден збор можам да ги опишам-дебили.Кога не се надувани на прст се смеат,а може да замислам кога се.А за муабет...што да ти кажам,порано можеше со нив да се збори за се,сега после година-две се катастрофа жива,оглупавени до немај каде.. :doh:
    И трето,не е точно дека не навлекува марихуаната на некои други дроги,еден мој бифши соученик си почна да си пафка од чалам и еден ден самиот кажа дека марихуаната не му прави веќе "филм" и дека сака нешто појако,па си зема хероинче.. ;) :x
     
  4. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    За да не излегуваш нареден пат со вакви бисери.
    Прочитај
    http://www.jellinek.nl/brain/index.html

    За мене попривлечни се тие шо дуваат,отколку тие шо се пијани.
    И?
     
  5. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Добро океј Ашлинг значи напишав што имам прочитано.Не измислувам и ти кажав некои примери.Како и да е,кажав мое мислење.Мене не ми се допаѓаат ни надувани ни пијани.Ме нервира фактот дека тие што дуваат мислат дека се јаки фаци.Ако тебе ти е ок марихуаната и што ти ја знам таму,тоа си е твое.Јас само кажав примери што сум ги видела и сум чула што кажале.Не сум дувала и не ни сакам...И нема потреба од повеќе офф топик мислења девојчето нека пише што дрога зема дечко и..
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    леле сили грл,
    како можеше да имаш врска со некој кој консумира наркотици бе?
    најдобро би ти било веднаш да се тргнеш од него, додека не ти биде предоцна
    и немој многу да размислуваш туку дејствувај, оти ти ке настрадаш, оти луге од зависности како што се наркотици, алкохол не се лечат така лесно,единствено со него можеш да заглавиш, и да завршиш на дното :!:
     
  7. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Стварно Сили грл,остави го.
    Ако тој дува,многу е опасен за тебе.
    Сигурно ќе те навлече и тебе...остави го,тој не заслужува да живее.

    Е до тука се хоризонтите.
     
    На technogirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Oчајно ти треба еден кец.
    Добро е штом не сакаш ни едното, ни другото и двете водат и онака до смрт..
    исто како кога преминуваш улица на зелено,а можеш да настрадаш од надрогирана или испијанета будала која поминала на црвено.
    Имам пријатели кои дуваат со години и чудно не ми рекле дека се фраери или се мислат дека се.
    И баш изгледаат сосема нормално.
    Ама мојата граница на нормалата е повисока од твојата,затоа не можеш да ме разбереш.
    Штета што сте со толкави предрасуди кон едно,а оправдувате цигари на пример.
    Исто како кога ќе ми речат, еј онај има тетоважа, па НАРКОМАН Е!
    Еј онај се носи во црно, НАРКОМАН Е!
    Затоа го имаш линкот, да прочиташ... научни докази се, објаснато со слики, со примери какво дејство имаат и примети во исти кош се сите пороци ставени.
    За да си знаеш.

    За темава доволно се изјаснав, не разубедувам никого.
    Ако и смета на девојчето и кажав да прекини врска со него,ако тој не е спремен за неа да се смени.
    Не му вика да се откаже од мајка му јеботе!
     
    На eloves, La.Reina.Del.Sur и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  9. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Ашлинг,кој не пробал..тој незнае :)
     
    На simmone му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Токму така,не треба да разубедуваш никого,па и да напаѓаш ти си прочитала едно,јас друго.Ти мислиш едно,јас друго.Ако некој друг нема мислење за марихуаната како твоето немора да си го опушташ толку јазикот.Земи си и тројче ако сакаш и опушти се и те молам веќе да не ме цитираш.Дадов мислење сакаш читај сакаш не. ;)
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    абре луѓе не треба ние меѓу себе да се убедуваме и разубедуваме и да се докажуваме кој знае повеќе или кој е попаметен или да се демантираме
    девојката си го сака детето тој има проблем и треба да му се помогни се разбира ако ја поддржиме јас мислам дека ќе има сила таа повеќе и ќе направиме добро дело ајде да ја охрабриме но се разбира и таа мора некои работи да жртвува ако вистински го сака и сака да му помогне...
     
    На sanjaeva, sillygirl и LilMissBossy им се допаѓа ова.
  12. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Пософистицирана сум драга.
    На кокаин сум.



    When I was at school, a policeman came in and did a talk on drugs.
    Couldn't understand a fucking word he said!

    ^
    Јасно е. Дрогата е какана!
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Ashling навистина си на кокаин?
    или тоа само така го кажа?
     
  14. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Темава не е за тоа дали Ашлинг е на кокаин.
    И да сум, никогаш не би дала потврден одговор од многу очигледни причини :)
     
  15. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Олабавете се малку,ептен се напнавте.
    Како што кажа Ашлинг..дечко ти не е наркоман ако дува!
    @ Aшлинг: keepin' it real :смајлишошмрка: :geek:
    Сакале прифаќале,сакале не..
    Ти девојко не кревај паника,разговарај со него ако сте уште заедно..нема место за паника.
    Само внимавај кога си со него на кој места дува,дан завршиш во полоција..бидејќи ние сме назад.
    А ако е НАРКОМАН,вистински наркоман..тогаш или помогни му или напушти го..фино лепо.
     
    На Ashling и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  16. Depereit

    Depereit Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Прво, кажи ми, колку го сакаш? Ако стварно го сакаш многу, и многу многу многу ти значи, не верувам дека ке го оставиш толку лесно, колку и сите да те убедуваат . Се согласувам со другите, разговарај со него. Кажи му дека слушаш од друѓи луѓе дека конзумира дрога, и иако не сакаш да веруваш, сепак има некои траги во неговото однесување што ти укажуваат на тоа дека сепак е наркоман. Замоли го да ти каже се, што конзумира, кога почнал, зашто.. може нешто повеќе се крие позади неговото конзумирање. Нема да го навредиш, бидејки верувам дека е доволно возрасен да сфати што прави, и да ѓи прифати последиците. И кажи му дека сакаш да се смени, дека не е фер ова што ти го прави тебе и тоа што си го прави самиот на себе. Не верувам дека си толку глупава за да те навлече и тебе..
    Ако пак сметаш дека ќе можеш да го преболилиш, дека не ти значи баш многу... остави го.
    Се надевам помогнав...
     
    На sillygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. elena1347

    elena1347 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    значи не ми се верува што читам :D девојчево пишало со пишало, си бара помош. од мене најфино би ти било да си најдеш некој нормален дечко... али уште посмешно е со читам со пишале девојкиве Ashling i beached, прво, дека е куллл ако пушите трева, дека се подобри дечковците со пушат отколку што пијат незнам уште што, второ, повеке од логично дека типките си се по тревата и добро им иде :D :D :D и трето, продолжете само така и далеку ке стигнете :puke: знаци ако веке пробувате да биде кул, можете слободно да си фурате ваш стил, али кога веке сте се родиле како девојки, останете девојки. а девојкава што наводно или пробала кокаин ќути таму не казувај, не си дипломирала, не си оформила семејство, не си направила нешто убаво па за да се пофалиш... страшнооо
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  18. elena1347

    elena1347 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    дечкото е не е наркоман ако пуши трева, бла бла бла бла, страшно е шо е тогаш бее??? дипломиран нароман :lol:
     
  19. elena1347

    elena1347 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    така е :D ако се лажеме хаха
    секој педер е е највеке информиран на тема педери, колку се они паметни, колку е ова она
    така и секој наркоман е паметен да каже колку е добра тревата, па како е тоа у амстердам нормално, па како подобро е да си пушиш трева отколку алхокол, засто што од трва не боли глава али затоа од пиво даа, бла бла ова секој наркоман ми го кажува, што се повеке ми иде да се смеам
     
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    ...или САМО потенцијал :headbang:

    Девојко фаќај магла со време