Дечко- Зависник од наркотици

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 21 февруари 2011.

 1. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.005
  Допаѓања:
  5.890
  И ТИ СИ РАЗБИРАЛА!!!!! :x
   
 2. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Многу нормално дека треба да му раскинеш...Не дај боже може и тебе да те навлече.. :x
   
 3. gavolica4

  gavolica4 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  22
  nema masko sto ne koristi treva,ne sum slusnala za takov,mislat deka toa gi ispolnuva
  [mod-kirilica:3eij5bs1][/mod-kirilica:3eij5bs1]
   
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Ако не си слушнала не значи нека нема машки што не користат трева. :^)
  Ете јас познавам многу дечки што не користат.
   
 5. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Јас не користам трева и се гордеам со тоа. Никогаш не сум пробал. 8)

  Но затоа знам два другара кои на редовна база се стонираат и рокаат џоинт. :D Сум ги прашувал на таа тема и викаат не е штетно по здравјето и никој не умрел од дување џоинт т.е. марихуана. Се крева расположението, малку одиш ван паметот и на крајот ти се јавува апетит т.е. огладнуваш, тие биле главните ефекти од оваа опојна тревка. :D После пак се враќаш во нормала и продолжуваш со животот. Така што сите феминки што сакаат да качат килажа и да им се развие апетитот знаете кај лежи зајакот. Издувајте едно џоинтче и ќе ви се јаде после. :D

  Во секој случај било што друго различно од џоинт е опасно и ако имате такви дечковци раскинете им. ;) Не ви требаат junkies.
   
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  И мене ми имаат кажувано. Прво ептен им се дига расположението, немаат контрола врз себе, како да се надвор од телото. Кога ќе престане дејството имаат ненормално чувство на глад.
  И јас сакам да се поправам малку, ама не би ми ни на крај памет дошло да земам трева. :D Не дека нема кој да ме снабде, туку никогаш немам помислено на тоа.
   
  На Whitecloud95 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Во случај да се доведеш во искушение да пробаш тревка, одолеј. :D Ни мене никогаш не ми било предизвик да конзумирам џоинт, не гледам задоволство во тоа. За среќа не предизвикува зависност колку што знам, можеби тоа е добрата страна. Можеби некогаш ќе пробам па ќе пишам од лично искуство како е. :lol: :P Сега за сега си останувам на кафето. :) Ајде со сликичка да ги утврдиме ефектите од марихуаната т.е. канабисот (исто с*ање). :)

  [​IMG]
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 8. klinkata

  klinkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  83
  Може малку мешам тема.... а да имате другар кој пуши џоинт 1-2 пати неделно? Ок детето не ми прави ништо не ме ни тера да пробам ама страв ми е понатаму да не ме навлече во ова,иако неверувам...
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  klinkata,таквиот треба да го игнорираш.
  а и ти ако не сакаш,никој не може да те натера.
   
 10. Lavica01

  Lavica01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Дечко ми...незнам веќе што да правам со него..Пред извесно време типот имаше лош друштво каде сите дуваа,па да не биде покус и он ...некако преминував преку тоа..но ми дојде преку глава,разговарав со него,разговараше и уште една мнг блиска личност со него...и вети дека нема повеќе..но сега дознавам дека тоа пак го праел и тоа од Х личност што ме молеше да не му кажувам дека знам..тоа значи дека ме лаже,и можеби не му е само овој пат.....ШТО да правам? Што? Како да помогнам? како ...? Ве молам за совет..
  -Фала ви однапред
   
 11. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  755
  Најпрво,женски полека, јас не сметам дека тие што пушат трева се дрогираши, ама сепак тоа е наркотик, ама ако вака размислуваме наркотик е и кафето и цигарите.
  Така да, не сметам дека е нешто од што неможеш да се откажиш, заради тоа што трефката според мене го конзумираат тие што сакаат како да кажам, интересна демек да си ја направат.

  А во врска со твојот проблем, лошо е тоа што криеш дека знаеш. Обиди се да објасниш дека тоа ти смета и не сакаш да продолжиш со него ако тој продолжи да дува. Полека, смирено објасни му како се чувствуваш кога знаеш некои работи а се плашиш да му ги кажеш, бидејки не знаеш како би реагирал.
  Дувањето не е толку тежок проблем, бидејки мојот најдобар другар кој дуваше 3 години се откажа за мене . Апсолутно од никоја друга причина, 3 години се обидував на погрешни начини да му појаснам некои работи. Ама кога седнавме мирно да разговараме, без моите приказни и неговите испади, се се реши. Тој е чист дури незгодно му е цигара да запали пред мене. Тоа е тоа, ако те сака доволно и цени ќе попушти, МОРА!
   
 12. Lavica01

  Lavica01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски

  За дувањето,јас со дечко ми сум 2 години заедно..на почетокот ме имаше запознаено со сето ова,ми кажа дека е во такво друштво и дека дува...буквално се знаев..пробав на некои начини да му кажам дека би сакала да прекине со тоа бидејќи го гледав на моменти дека претерува...еден период претера ептен, зборев со него ме ислуша,се согласи со мене и вети дека нема повеќе да дува..дури се откажа и од цигарите...Но денес по некоја случајност се видов со наша другарка што ми кажа дека повторно дува,дека можеби не му е прв пат...сето тоа значи дека ме лажел цело време..денес дознав..планирам да преќутам денес и утре пошто ни е 2 години..па понатака во прва прилика би сакала да зборам..:/ аххх,само незнам како да почнам се тоа...
   
 13. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.661
  Пол:
  Женски
  Баш поради тоа што сте две години заедно и утре ви е годишнина според мене за тоа треба утре да разговарате и да му кажеш што и како ти смета а можда па и те излажале и тоа воопшто не е точно.
  После толку време сигурно можеш да препознаеш кога те лаже а кога не
   
 14. Lavica01

  Lavica01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски

  Сигурна сум дека не ме лаже тој Х извор бидејки сосема несакајки и излета од уста ...после тоа пробуваше некако да се извади ама не успеа и на крај мораше да ми признае се..а и плус баш тој ден кога сето тоа се десило,дечко ми наоѓаше причини само за да не се видиме ,бидејки знаел дека ке го приметам..:/ незнам колку е добар избор да го направам разговорот утре со него,страв ми е да не си го уништиме денот..:(
   
 15. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  и тревата си е вид дрога...мислам никогаш не било и нема да биде нормално да се дрогираш ама па ни да пафкаш. Подалеку од таквите, само проблеми задаваат, има и други машки, не е само тој :D
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Јас одев со еден што конзумираше трева. Пред да се фатиме ми кажа се, и се откажа 6 месеци од тоа... Се врати во нормала, нашколо одеше цело време, не бегаше и стана одлчичен ученик... Но по тие 6 месеци се смени за 5 минути.. Ми се скара и ми кажа дека е ради тоа... Си го врати старото друштво... Така да ако те сака ќе се откаже од тоа... Мојот беше таков... Значи можеш во секое време да познаеш дали "пафкал" или не... Барем јас знаев...
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.173
  Пол:
  Женски
  Ахх. Мојот прв дечко со кој бев 3 години.
  Кога се запознавме не дуваше трева ниту било што. Со тек на времето почна.
  На почетокот не ми сметаше толку односно не придавав значение, но се повеке и повеке дуваше, дека и друштвото такво се погоди. Разговарав на неколку наврати со него, но видов дека не се смени ништо.
  Ми беше страв да не почне да конзумира и нешто друго и упорно зборев иако гледав дека нема резултат. Секогаш ми кажуваше барем си беше искрен човекот.
  И најпосле се случи тоа што очајно посакував да не се случи. Премина на нешто повеке. Во моментот кога ми го кажа тоа, јас ставив крај на врската и до ден денес не се каам поради тоа што го направив.
  Сметам дека е правилен избор. Неможам да си го губам моето време со такви личности.
  А дечкото сега се дрогира многу, исушен, слаб...Ептен е западнат.
  Подобро што се тргнав на време
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. enia22

  enia22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Вака,јас сум почетник во форумов и незнам дали враќањево на коментар го правам исправно, али се надевам дека е како што треба.
  Ти директно си кажа дека дечкото е наркоман. Значи не билкар и само трева да му е опсесија, туку наркоман. Верувај ми, колку и да е тешко, остави го. Во главата на наркоман на прво место му е љубовта кон дрогата, во еден од милион случаеви излегуваат само поради мотив од страна, но тешко. Можеш да си накалемиш проблеми за кои нема ни да си свесна, да те прибираат по станици и уште какви се не стресови да си доживееш, и кажи ми за што? Не го троши животот на некој кој е изгубен во тој свет. И да пробаш да го одглавиш, биди пред се свесна за тоа колку жртва треба да принесеш. Има тука многу коментари, многу совети ќе добиеш но најбитно е да се послушаш сепак себеси, и што навистина мислиш и сакаш да направиш во врска со ова, а ова е само мое мислење. Поздрав!
   
 19. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  еееј баш дрога е тревата. абе амааан :lol:
  дечкоми си пушит некојпат, aма не е зависен.
  и имаме прајно муабет за то и поретко конзумират :) ама супер е не ми пречит то, го прифатив таков каков што е :D а да беше некој типац така што се реметит со трева, да стануват друга личност ко ке е надуван ија би се подумала малку за врската
  сепак ако успеваш да ја контролираш пуши си,само немој да дозволиш таја да те контролират до некој висок степен :D
  и не се замарајте многу овај тревар ауу бегај од него.. уствари не е и некоја дрога тревата, да беше нешто страшно немаше да се легализират во никој случај
  и баш јаки луѓиња се овие што ги зна, и баш си се нормални :D

  ako je treva droga, onda su krave najvece narkomanke :lol: ништо страшно луѓе, roll one smoke one не се замарајте многу многу за то :D
   
 20. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  6.101
  Пол:
  Женски
  Со наркомани нема иднина. Од таквите само подалеку, само оштетен можеш да си. Тоа се луѓе без никаков интерес и цел ви животот, опсесија им е да се надрогираат, надуваат и ич не ги гајле за ништо, а за девојка па посебно не велам дека тие луѓе неможе да сакаат, но дрогата никогаш не би ја оставиле поради девојка. Тоа е мое мислење, а башка што изгледа клошарски и уличарски до бол. Нкогаш не би имала работа со такви личности, ниту би сакала воопшто да сум во таков круг на луѓе.
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.