Дечко- Зависник од наркотици

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 21 февруари 2011.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  5.648
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека никогаш не би можела да бидам со таква личност, без разлика што користи. Мене голем мерак ми е што дечко ми не е пушач, а не па нешто повеќе. Со такви личности сметам дека нема иднина, само нервози и проблеми. Не сум била во таква ситуација и не можам со 100% сигурност да зборам, ама мислам дека ако дечко ми почне недај Боже со такви работи не би можела да останам со него.
   
 2. uniquexxx

  uniquexxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ne si edinstvena.Jas go imam istiot problem.Treva pusi redovno a ponekogas zema i drugi raboti.Sum probala mnogu pati ama dzabe,nema sansi da go ubedis deka toa e loso za nego.Toj se smeta sebesi za uzivatel a ne narkoman...Moj sovet da se trgnis so pobrzo od nego.zato so jas ne uspeav na vreme i eve veke 2 godini kaj so se gledame...Stvarno go sakam i bez razlika so me saka i toj mene svesna sum deka nema idnina so takov covek...zalno
  [mod-kirilica:3qbi124b][/mod-kirilica:3qbi124b]
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.828
  Пол:
  Женски
  Не сум била со ваква личност и не би ни можела свесно да се впуштам во проблемни,ваков тип ништо не може да ти понуди освен расправии и страв дека ќе те ограби или ќе те намести некаде, и секако да те навлече и тебе или во краен случај да ти пренесе некоја болест :puke: затоа настрана држете се од ваквите треба да се согледува и разумно не само со срцето
   
 4. Alison.Di

  Alison.Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Го имав истиот проблем, бев мала, го сакав и вервајте дека е џабе, прво беше трева, и убедувањата дека не е ништо ... потоа се префрли на нешто повеќе и повеќе .. ја изгубив контолата над него, ми беше тешко незнаев на кој да се обратам, притискањата од моите дома да прекинам со него воопшто не ми помогнаа, ми се случуваше татко ми дома да ме заклучи, само да не се видам со него, а од кога ке излезев беше уште полошо .. бев убедена дека само јас можам да му помогнам .. мислев дека ме сака повеќе од дрогата... но вервајте не се прашва тој ништо во моментите на криза.. не ме познаваше буквално, викаше се дереше како ненормален.. помина период се смири во ред беше, не вервав во убедувањата.. дека се променил, но се врати до некоја нормала.. ТЕШКО Е и денес кога ке се сетам плачам, го сакав премногу, ке бевме заедно ако не продолжеше со истото.. НЕМА ОДВИКНУВАЊЕ од таа работа.. ме удри .. и го оставивв, срцето ме болеше.. НО ако покрај сите мои објаснувања и молби тој не свати дека животот си го уништи, јас не бев подготвена да го уништам и мојот. Се надевам дека променил нешто и ке ми биди мило, бидејки пред дрогата беше еден мил, добар и прекрасен човек и дечко.. ДРОГАТА Е ТЕШКА РАБОТА ... имајте на ум, дека кога и да е таквите слаби карактери пред првата тешкотија во животот ке посегнат пак по неа ... ;(
   
  На Viki693, s.T.e.F.i и hello-kitty.90 им се допаѓа ова.
 5. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.420
  Го имав истиот проблем, бев мала, го сакав и вервајте дека е џабе, прво беше трева, и убедувањата дека не е ништо ... потоа се префрли на нешто повеќе и повеќе .. ја изгубив контолата над него, ми беше тешко незнаев на кој да се обратам, притискањата од моите дома да прекинам со него воопшто не ми помогнаа, ми се случуваше татко ми дома да ме заклучи, само да не се видам со него, а од кога ке излезев беше уште полошо .. бев убедена дека само јас можам да му помогнам .. мислев дека ме сака повеќе од дрогата... но вервајте не се прашва тој ништо во моментите на криза.. не ме познаваше буквално, викаше се дереше како ненормален.. помина период се смири во ред беше, не вервав во убедувањата.. дека се променил, но се врати до некоја нормала.. ТЕШКО Е и денес кога ке се сетам плачам, го сакав премногу, ке бевме заедно ако не продолжеше со истото.. НЕМА ОДВИКНУВАЊЕ од таа работа.. ме удри .. и го оставивв, срцето ме болеше.. НО ако покрај сите мои објаснувања и молби тој не свати дека животот си го уништи, јас не бев подготвена да го уништам и мојот. Се надевам дека променил нешто и ке ми биди мило, бидејки пред дрогата беше еден мил, добар и прекрасен човек и дечко.. ДРОГАТА Е ТЕШКА РАБОТА ... имајте на ум, дека кога и да е таквите слаби карактери пред првата тешкотија во животот ке посегнат пак по неа ... ;(

  тоа ти било најпаметно :) :) :)
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  48.851
  Пол:
  Женски
  Оф леле, јас му се лутам на дечко ми со пиење кога ќе претера, а не па да се дрогира.
  Не знам, не сум таква личност да можам да бидам со таков човек, никогаш не би била во таква врска.
   
 7. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Ме интересира(затоа што не сум модерна и не сум конзумирала бело) дали може човек да се излечи, дознав пред извесно време дека дечко ми(со кого моментално сме скарани) бил зависен и бил 3 пати на лечење, но залудно и таман дојде периодов што сме скарани за убаво да си размислам што понатаму со него... Читав по интернет за белото за лечење, симптоми и слично, он стварно ги има сите симптоми, не спијам и ја покрај него(живеевме заедно) со денови апла 5-6 дена без ич спиење, зашто ми прави муабет, намалена сексуална активност, дури почна да слабее и све некои глупости му паѓаат на памет од никаде да прави, не е ни битно... Јас се би напраила он да престане со конзумирање кока, затоа што не, не е кул ич и не, не е фаца... И знам дека има пари да си ја дозволи што е уште по да не кажам жално, и дури и ми има признато дека имал пробавно само 2-3 пати, ама дека бил на лечење 2-3 пати дури и во странство не знаев, help help што мислите Вие, дали може да се излечи, како, дали да му простам, што да направам.....Изгубена сум стварно, ми треба помош многу!!!!
   
 8. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.420
  И јас имав еднаш дечко кој многу го сакав најмногу на свет кој тогаш беше на трева,срека што не не бидна и завршивме пред да биде доцна,инаку сега незнам дали престанал или недај боже се префрлул на нешто појако.А за твоето прашање мислам дека ако тој има силна волја да се излечи може,но и тоа ке е залудно ако продолжиѓда контактира со друштвото кое воопшто и го вовело во тој свет.Знам примери кога некои биле на лечење,на еден дури и крвта му ја сменија,ама залудно беше.На типот повторно му се придружи старото друштво,на кое потади парите не му одговараше тој да се извлече и тој почна од почеток.Стварно е жално да се гледа како младите си го уништуваат животот,демек имале некое задоволство од тоа
   
 9. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  ја вчера намерно се видов(дека е дј) дечкото што го навлече на такви глупости и баш зборнавме ја од инат на свадба не отидов, па дечко ми на 5 минути поминал и ми вика дека му кажал дека ќе се вериме до кај сме биле и ја таква му викам добро вие не се слушате...и овој ми вика не не ич, се неаме видено од свадбата моја а то беше пред месец дена, што значи не се дружи, значи може има надеж, искрено нејкам заслепена од љубовта да не глеам ништо околу мене, ама мислам дека е сменет, мене ко што ми кажаа ги тепал бившите-со мене беше и романтичен и срцка и све, никогаш ама никогаш не ми повишил тон, не па рака да ми крене, дека пиел-со мене апла чаша нема испиено, ги остави цигарите, стана веган, за коцкање кога ми кажаа исто ко гром од ведрбо небо, едноставно ко друг човек да сум знаела ја.....и не знам во што да верувам, а да и татко му е доктор(еден од подобрите во цела мкд) не ми се верува дека би дозволил синот да му пропадне до толку....
   
 10. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.420
  Без лечење незнам колку е сигурно дека ке престане,секогаш ке постои ризик дека може пак да се врати на тоа.И дали си сигурна дека навистина престанал,можеби сега е фин зошто сеуште редовно се фикса и не го фатила некоја криза.Тоа што не се видел одамна со тој дечко не значи ништо,наркоманското друштво е големо и може почнал со некои други.Знам дека е тешко,ама мисли со главата,а не со срцето
   
 11. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Не викам дека не си во право али живеевме заедно нормално освен за миење заби не влагавме у вц заедно, сигурно нема да му влегуам да глеам што прави, глупо е, а тоа не мириса и не можам да приметам, тоа е уште поголем проблем...
   
 12. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.420
  Ама тој не ли излегува сам некаде сигурно не го правел тоа дома.Како што ти кажав може да се излечи ама тоа е еден долг и болен процес кој успешно го завршуваат 1 во 1000,а некои и после лечењето се вракаат назад.Не верувам дека за така кратко време му успеало да се извлече,сепак ако добро разбрав станува збор за тешка дрога.
   
 13. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  па да за кокаин, а инаку не не исзлегува а социјален тип е.... у последно време
   
 14. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.420
  Незнам што да ти кажам.Просто не можам да верувам дека се излечил од кокаин,ај и да кажеме дека е така,не сум специјалист за вакви случаи,ама нели ти е чудно што немал досега никакви кризи,сепак оние кои се лечат постепено ги одвикнуваат од тоа.Мислам дека ти треба доказ да се увериш во тоа.Мене искрено тука нешто не ми е во ред.Ако имаш можност,набљудувај го распрашувај се,само ми е страв дека на крај ке се разочараш.Би сакала бидејки форумов е анонимен,ако има некој кој ае разбира повеке за тоа или кој има ист проблем како дечко ти да ти даде свое мислење,мислам дека тоа најмногу ке ти помогне
   
 15. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  и ја би сакала пошто сум изгубена не ме сфажаат моите дома....никој од другари и другарки....он ми викаше дека пробал пред мене сам 2-3 пати не сакам и не знам во што више да веруам
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381

  Значи немам некоја голема едукација околу дроги,но би те прашала..зарем мислеш дека од 2,3 конзумирања,може да стасаш до 2,3 пати одење на лачење,и тоа во странство?
  Мислам дека дечко ти подлажнува.
   
 17. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  rechi su suviashne....проблем е што не знам кому да му верувам дали на овие што зборат за него или на него, затоа што он со мене срценце беше, баш утре ќе одам по стварите и ќе видам што ќе направам...
  :(
   
 18. sinartroza

  sinartroza Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Е вака сега, очајна, млада, девојка веќе не знае што со себе, па реши да го сподели проблемот со вас ;(

  Пред 3 месеци запознав дечко шо секој би го посакал. Внимание, почит и.. хм да речеме љубов. Од него добивав се’. Знаев дека со друштвото често пушат марихуана, никогаш и не се обиде тоа да го сокрие. Зборувавме за кокаин, хероин, го имаше ставот „ЕЈ, ЈАС ПЛАНИРАМ ДА ГО ПРОЖИВЕЈАМ ОВОЈ ЖИВОТ“(има 26 год). Но, пред неколку недели завршивме на приватна журка на која имаше бело. Дојде до мене, ме гушна и само ми кажа „ПРЕД ТЕБЕ НЕМА КОЧНИЦИ“ и зема една линија. Му бев лута, почнав да го гледам со други очи, ми стана одбивен. Тој го забележа тоа, а и веќе го знаеше моето мислење за кокаинот. Наредниот ден зборувавме, му кажав колку ме боли тоа што го видов вчера, дека не можам да поднесам да гледам како личност која ми значи си го уништува животот. Ја наведна главата и рече „знам“. Вети дека ќе се промени, ќе си го смени животот(заради мене). Дојде викенд и тој одеднаш се смени, не ме бараше воопшто, само на минување ми кажа дека не е за сериозна врска. Се обидов да дојдам до него, да ми објасни што се случува, но секогаш наоѓаше причина да ја одолжи средбата. Викендот се сретнавме, случајно. Беше со девојка, лесна девојка, го прашав дали јас го заслужив ова. Само ми рече, ти си прекрасна личност, со прекрасен карактер, ти посакувам се’ најдобро, дека само и тоа го заслужуваш, ќе ти каже времето некои работи. Потоа изгубив секаков контакт со него, еве веќе трета недела.
  Проблемот е во тоа што се чувствувам искористено и оставено. Зарем мислите дека на некој начин сакал да ме заштити од самиот себе и од тоа што би го поминала со него, или само сум му била забава за некое време.
  Повеќе не знам што да мислам. Страшен период стои позади мене, какви мисли не ми поминаа низ глава.

  Можеби и се’ се случува со причина....да.
   
 19. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.420
  Од напишаното добив впечаток дека те сака и дека сватил дека со своето однесување ти нанесува болка и затоа ти раскинал. Искрено и мило ми е за тоа што го сторил!Ако веке го упропастува својот живот,немора тоа да му го стори и на твојот.
   
 20. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Nemoj taka da razmisluvas dali si mu bila zabava ste.bile zaedno ti bilo ubavo i toa e toa nemas pricina da se osekjas iskoristeno sve e skolo vo zivotot jas sum imala vrska so tip sto pusel marihuana i trista cuda zimal i veruvaj mi ne ti treba takov toj nikogas nema da se smeni