1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко- Зависник од наркотици

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 21 февруари 2011.

  1. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Подалеку од такви дечковци, не би ни размислувала за некој таков, може само проблеми да ми донесе во животот.
     
    На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
  2. monikamonii

    monikamonii Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    28
    девојки јас имам сомнеж во врска со насловот на темава може ЛП некоја ? несакам овде да пишувам баш :)
     
  3. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Слободно пиши ми.

    Иначе сите веќе знаат дека машки се дрогираат за да дојдат до повеќе внимание од жени, 21ви век е ваљда сваќате, така да ако сакате да им помогнете на тие особи, само не им давајте внимание и ќе почнат да трчаат по вас како чивава по морски плодови.

    Наркоман = внимание = валидација = мушко зависен од внимание
     
  4. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Devojce, nema air od narkomani. Fati si drugo momce najdobro.

     
  5. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Мое мислење : Што подалеку од Наркоман - тоа е Завист.Од искуство ви кажувам греота ми е за * пријателката * Излеваше со еден тип ( Фраерче ) Апаш,Моторџија,Препродавач и што уште не.Се им беше НАЈЈЈУБАВО.. Додека не и побараал...И она ми вика што да правам,Разговаравме и она пред мене. Не не нема ништо а кога си дојде ја приметив..Ајде кажи се познава од мали сме заедно...и се смее..Океј де имав..ама мн убаво беше...мннннноогуу ме сака..и се слушаа почесто,беше со него ( таман работа ) не ја замарав нека Фура она Одлучува за нејзе. И дружењето наше се намали * заради него * .Еден ден јас не бев на училиште ама од таму отидов на Лекар ( бев болна ) и кога што да видам снагата ми се стреси...ЦЕЛО ШКОЛО НАДВОР..ОВОЈ СО ШАМАРИ И ЗА КОСА ЈА ВЛЕЧЕ ПО ЗЕМЈА :@ незнаев што да правам срцето ( 3838888338 ) на саат..Одам доле и овој налета и на мене..аа др ми вика бегаај ќе настрадаш..И јас НЕ ОДАМ НИКАДЕ ШТО Е ПРОБЛЕМОТ? му викам зошто сево ова оваа РУГА и овој вие сте криви има да ја убијаам боже мој ( се уплашив ) ама не се откажав викам дојди да поразговараме. И дојде..го смирив малку а др ми избега..Потоа ( ајде да не и викам ее кога ти викаав знам ќе ја повреди ) и дадов Пари ( последните ) во мене што ми беа за на лекар за да оди кај Стрина и едвајј се спаси од него него го затворија в затвор..И ја снема никаде. ЛУЃЕ ЗНАЧИ ПРЕМНОГУ ДОБРА ДРУГАРКА,КОЈА НАЕДНАШ ЈА СНЕМА..СЛУШНАВ СЕ ОМАЖИЛА,А НЕ МИ КАЖА..Па мислев дека барем заслужив едно Благодараам :\ многу лошо искуство недај боже на никој..ПАЗЕТЕ СЕ опасни се и чувајте се не дозволувајте друг да ве гази да во живее животот преку вас..Само напред не рекле ( бирај,додека не почнале да те бират ) излегувајте,гледајте,уживајте.. Не е се во сексот..( како што многумина мислат ) кога ќе се омажите. Ќе согледате дека мн е поубаво да имаш кого да прегрнеш кога ќе станеш..отколку кога ќе станеш а незнаеш како си поминала синоќа и со кого..предолг текст ама најјј добронамерно еднаш ако си фатиш работа со Таков..(животот ти е загрозен) Чувајте се .. :* Поздрав !
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ив_анна

    Ив_анна Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Вака.. сум доктор и можам да кажам.. бегај..не зависно на што е, првично, вирусните хепатити се застапени кај нив во 60 % особено ако е на игла тогаш може да се каже и 100% второ ниту еден не се откажал па нема ни да се откаже. Дали знаеш што носи животот со зависник, дали знаеш како изгледа нивна криза??? Немој ни да дознаеш... полека повлечи се како и што правиш без да те примети.. не му кажувај ништо, не се предвидливи ако му кажеш секако може да изреагира, а башка ке проба и да те убедува не е така... многу лажат.. едноставно тивко повлечи се.. не ти треба малтретажа во животот, заш ако продолжиш ќе ја доживееш..
     
  7. ebola

    ebola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Кога имав 17 имав еден дечко, постар од мене, лечен од кокаин. Идеме на одмор, одам да го видам кај него во смештај... влагам, гледам несесер на маса, фаќам и прашувам што е ова и зашто е толку тешко. Хех... тоа му беа апчињата за смирување и што ти не. Е тогаш имав wake up call. Имам уште два три примери, и како сите претходно што пишале, само подалеку, не вреди.
     
  8. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Знам лично најмалку 10 кои биле тешки зависници од кокаин и хероин и денеска се целосно излечени.Дрога не зеле со години и се сериозни личности кои се посветени на семејството.Ако мислиш дека неможе човек да се излечи од дрога,тогаш докторке појди до Бигорскиот манастир и види со свои очи.Поразговарај со неколку поранешни зависници таму.
    Проблемот е што дур отидат на лечење е тешко.Кризата која ја доживуваат додека се лечат е УЖАСНА и само некои од нив успеваат да ја пребродат.А дека се лечи,се лечи и тоа 100%.
     
  9. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    :rofl:
     
  10. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Што е смешно :D?
     
  11. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Изгледа целиот пост чим е цитиран (zilmer)
     
  12. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Мислев што конкретно во него е.
     
  13. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Еве овие конкретни работи пример.
     
  14. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Мене ништо не ми е смешно тука.
     
  15. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Не знам зашто си го напишала тогаш ако не е за да не насмееш :D
     
  16. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Затоа што ги знам тие неколку што биле тешки зависници а се излечиле.
    Инаку сум машко.
     
  17. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Секако :angel:
     
    На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ив_анна

    Ив_анна Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Rabotam na toksikologija i sekoj den gi gledam i im davam terpija na istitite, nekoj ja zloupotrebuvaat, prodavaat, no nekoi ja koristat!Tie se postojano na hronicna terapija so tableti, e vaka jas ne vidov nitu eden zavisnik da se izleci. A izvini vo 21 vek lekuvanje so bigorski manastir, poveke od pateticno!
     
    На eloves, kim.k и srcence1607 им се допаѓа ова.
  19. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    ''Патетично'' e зошто со медицината неможе да најдат спас па затоа се демонизира тоа.За наша заедничка среќа,таму ако отидете(ако имате храброст како медицинско лице секако) може лично да се запознаете со некои од нив и да ви кажат.Јас нема зошто да лажам кога познавам и сум разговарал со некои од нив.А додека отидете таму може да читнете овде за справувањето со наркоманијата таму: http://www.bigorski.org.mk/biblioteka/IntervjuSoOPartenij/index.html
     
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Како така не си приметила одма кога си го фатила? :o
    Кај ти биле очите? :?:
    Или младост-лудост. Ај ти простувам, 17 години си имала. ]:)