1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко- Зависник од наркотици

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sillygirl, 21 февруари 2011.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Во Бигорски повеќе има излечени отколку кај вас во болница. :rofl:
    Не е како кај вас, лабаво и опуштено, како Тони и Део. :lol:
    Таму строг режим има. Имам близок со таков случај, затоа и ти кажувам. Не зборам на памет. ;)
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ив_анна

    Ив_анна Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Aaa medicinata ja menjame so baba tracara.. a lekot e sedi u 4 zida pa pukaj krizi :D
     
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Најголемите измами се прават во медицината. За сите болести, ракови и слично, има лек. ЗА СИТЕ !!!
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ЈеленаЏиш

    ЈеленаЏиш Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Не познавам излечен наркоман, можеби има.
    Пријатели на мајка ми и татко ми останаа на улица заради таквиот син, кој се им продаде од дома, сите пари ги дадоа по лекување, станови продадоа неговите долгови да ги платат. Тој е заминат некаде, никој не знае, а тие едвај преживуваат.
    Освен тоа, пред 6-7 години 5-6 мои врсници, тогаш студенти, умреа од предозирање, и од дрога во која има подметнато и гипс, креди и што ли уште не.

    Таков човек никому не му треба во животот, особено кога е само дечко и лесно може да се ослободи од него.
    Бегајте и дувајте од такви.
    Може да ја навлече девојката и да го упропасти нејзиниот живот, како и целото нејзино семејство.
    Може да и направи триста проблеми ако ја вовлече во такво друштво, под дејство на дрога или во криза за истата немаат инхибиции и се опасни по живот.

    Јас и другарка ми знаеме како си поминавме кога една будала не опчека во влезот од зградата и сакаше да не тепа заради што пробувавме да ја оттргнеме третата другарка од него.
    Оттогаш таа не беше повеќе иста личност и сега немаме никаков контакт.
     
    На theowndemon и Marick14 им се допаѓа ова.
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ne bidi naiven, toa shto navidum vodat normalni zhivoti znachi deka doshle do pari i se pod srekjno dejstvo na nivniot porok.
    Nema izlecheni od Bigorski, edinstveno im se podobruva psihichkata sostojba, zavisnosta ne ischeznuva.
     
    На MiloMalo и Joi им се допаѓа ова.
  6. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Хахаха! :D дошле до пари а скори сите невработени,се чудат како да скрпат крај со крај.Пари што да ти кажувам...
    Сигурна си? Сакаш да се запознаеш во живо со некој од нив они лично да ти кажат? :)
     
  7. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.347
    Пол:
    Женски
    Имам втор братучед кој подолго време беше зависник од дрога дури и дојде до степен да краде за да добие пари да купи дрога. Исто така беше на лечење во Бигорски. Веќе три години не користи никаква дрога и си е фамилијарен човек и си има работа и се си е окејј :)
     
  8. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Не бе Фросина лажеш ти... да се излечи некој од кокаин и хероин... лажеш!!! :)
     
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Znachi serozni lichnosti posveteni na semejstvoto koi se nevraboteni i se chudat kako da skrpat kraj so kraj vikash, m?
    Poznavam i vo zhivo, bez gajle. Ama nitu eden ne ostana chist i po Bigorski.
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Eпа ти ги направи милијардери.Нашле пари па се преправаат.Еве ти личен пример од Фросина над овој пост прочитај...
    Што само не ми е јасно терате инает а не знаете...
     
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Hm. Poverojatno ti ne znaesh kako odat tie raboti so zavisnosta i nachinite na koi funkcionira eden zavisnik.
     
  12. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Го прочита примерот на Фросина овде ?
     
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    I shto ako go prochitav?
     
  14. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Е така Мици.Да знаеш :D
     
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ne koristi takvi glupi izrazi vo razgovor so mene. Fala.
    Jas imam blizok primer na zavisnik za koj ti ili nekoj drug koj ne go poznava dobro ne bi pretpostavil deka e takov. I ottamu znam i deka ne si zapoznaen kako mozhat da funkcioniraat zavisnicite.
     
  16. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Мисли што сакаш ама вистината не е на твоја страна.Ти даваме примери дека тоа се лечи ти не сакаш да веруваш.Ти предложив да те запознаам со некој од нив ти не се изјасни.Епа сеа неможем да те терам со сила :)
     
  17. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Докторите се лопови и преваранти, а поповите во БМВ од зејтини и пешкири на Велигден што ги даруваат.

    Ви се молам.
     
    На eloves, kim.k, MiloMalo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ќе беше подобро ако се возеа во БМВ. Ама они во џипови од 70.000 евра се возат.
    Јас сум повеќе за природната медицина. Без апчиња.

    Тие превари одамна се почнати, а не од сега. Само што некој дури сега увидел и сфатил.
     
  19. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Тоа е сосем друга работа. Такви превари ги има во секој индустриски сектор, не само медицината и теологијата. Не треба да се меша религија и сопствени верувања во сатанизам, паганство и демонизам наспроти наука. Неспоредливи работи се.

    Прва работа
    Темава е за дечко-зависник од наркотици и справување со истите. Дали тоа со вашите примери алудирате на тоа дека е океј, се лечи? Женски слободно ако начекате дечко наркоман испратете го во Бигорски да се среди па после мажете се?

    Ви се молам, форумов го читаат и деца под 18 и деца основци што тек треба да влезат во вакви средини. Од овие работи ќе си помисли, ќе шмркнам еднаш два пати што ништо не е, да пробам па ако не- ќе идам во Бигорски да се исчистам. Мало морген.

    Втора работа
    Прочитајте медицински научни истражувања и проекти и клинички слики на развојни стадиуми на наркоманија, типови наркотици и дроги, нивно влијание и сл, психолошки и психијатриски податоци и трудови а не Википедија и сл.
    Прочитајте што се се случува со мозокот и клетките кои не се регенерираат. Дури и еден црн дроб што има најголема моќ за регенерација подлегнува под хроничното конзумирање на алкохол.

    И сида да не се лечи во Бигорски? Ви се молам без вакви дегутантни конверзации и настапи на форумов зашто од медицински аспект е пресмешно и патетично.

    Ако на тие наркомани им е толку јака волјата и желбата и вербата дека сакаат да се откажат и исчистат, може секаде да се направи тоа. Не им е потребен манастир. Затвори се дома у 4 ѕида и викни поп да ти чати 24 саати. Верата во Господ не е само во манастир ;)
     
    На eloves, Bender Rodriguez, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Абе не се секирај ти. Манастирот е веќе проверена работа и наркоманите се чистат таму. Сакаш верувај, сакаш не.