1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми е болен

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Fallen.Star12, 4 февруари 2011.

  1. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Те свакам како ти е,и те молам немој да ми се плашеш. Тој е психопат и ужива додека те заплашува но едно да си имаш на ум. Куче што лае не каса, и девојче ти имаш родители,братучеди,пријатели,само тој ли е на светот? Кој е тој тебе да ти забранува да им кажеш се на твоите родители па да видеш дали А ке ти каже дечкото. Нема да му текне на сон да ти се приближи. Мој совет ти е да му кажеш на родителите и да го пријавиш во полциија, затоа што кога тогаш тие ке дознаат и ти ке бидеш виновна за се и од нив ке си го добиеш,размисли што може да ти направи тој човек, а родителот кога ке те види таква и него та и тебе кога ке те фати,родител никогаш не лажи тие се единствени што ти мислат добро. Те изгледал од 300грама па да гледа тебе како те малтетира некој а полошото да му кажеш ним ниту пак да не му се одговориш на тој. Зошто тогаш те родиле и те воспитале, да зависиш од некого. Размисли и не биди толку наивна само те заплашува. Со тебе сум :). И пиши ми што ке направиш
     
  2. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    bas zalosno, tip nije normalan, a ti ne mozes sama nikako da ga se resis.
    Draga, najdi pomos od tvojite roditelji, za maltretiranje ima zakon ke go kazni, niko ne sme da te uvreduva niti da ti preti. Smireno , mudro, sa tvojima pricajte sa decko ti i negovite roditelji ako ne razbira onda neka Zakonot brani zenska prava.
     
  3. Megan21

    Megan21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Само едно ке кажам ако подлегнеш на неговите закани ке немаш Мир и во иднина...Неможел да те гледа низ град...ма прво и прво на домашните твои ке седнеш и ке му ја објаснеш ситуациата..па они ке те заштитат..100%
    Доколку Негогаш излезеш гледај тоа да биде со некои другарки другари...Најважното е да му покажеш дека имаш свое ЈАС....а доколку продолжи да те напаѓа...не чекај има Полиција пријави го....еве јас ке ти кажам друг случај..
    имав братучедка исто како тебе со дечкои идеа 2 години и тој стана болно љубоморен и нормално како женски таа прво мене ми кажа па потоа заедно бевме кај неа и разговаравме со нејзините..Мајка и ја подржуваше и велеше дека ке ја заштитат со татко и..Сетоа тоа беше ок Ја смиривме малце но ово манијаков продолжи да ја бара да ја закача низ град и мене ми скисна и и реков вечер ке излезеш со мене и брат ми.Испаднаве и типот ја виде и трчеше до кај нас и почна да и се дери кое е ова машко што ти реков јас ке те скршам....и брат ми му рече удрија ако смееш...и типот почна на брат ми да му се пењави а кај него нема 1 или 2 му врза еден бокс и Типчево само ја погледна и и рече Со срека во животот...Потоа се беше ок остана само на едно здраво кога ке се видат....Така да покажи му дека имаш свое Јас...а ако не бива Полиција има и без страв.... :* :* :* :*
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Од она што го прочитав останав ваква :o .
    Тој има сериозен проблем. Прво со самиот себе, со психата. Да, баш така може да се нарече неговото однесување-психопатско и болно.
    Треба да знаеш дека не си сама-побарај поддршка, објасни ја ситуацијата на некого во кого имаш доверба, верувај дека ќе добиеш помош и поддршка, и нема да поминуваш сама низ сево ова. Не дозволувај било кој да те малтретира, да те уценува и да ти врши притисок. Не потклекнувај на неговите закани. Ако е потребно, пријави и во полиција. Ти посакувам среќа.
     
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.508
    Допаѓања:
    144.212
    Па ова е сериозен психички проблем кој го има твојот дечко. Те разбирам дека ти е страв од неговите закани , ама незнам како си издржала до сега. Најпрво разговарај со некој - дали родител, пријател. близок роднина- некој кој би можел да ти помогне. И одалечи се од него. Не кревај, кога излегуваш излегувај со поголемо друштво на почеток- сигурно имаш некои другари кои би можеле да те придружуваат. Или јас да сум на твое место би му пуштила некој да му одржи една воспитна лекција, да знае на кој се заканува, дека не си сама. Иако навистина е многу страшно за ова што зборуваш.
    Во краен случај пријави го во полиција. Ако можеш снимај го на тел некој ваш разговор да имаш доказ.
    Јас имав школска која си имаше проблем со ваков и го пријавија нејзините случајот, таа го беше снимила на телефон . И доби забрана за приближување до девојчето.
     
  6. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Види вака, сфаќам дека не ти е лесно и се плашиш од него, дека тој ти е најголема слабост бидејќи си била заљубена во него ама тоа што тој психички те измачува не е во ред. Самата си свесна дека е ментално пореметен.

    Како што сфатив, тој студира во друг град? Кој е тој да ти забранува да излезеш или пак да ти се заканува со смрт? Девојко прибери си го паметот, пред да биде касно ! Еден куп совети има тука што ти ги даваме од се срце, но ти пак продолжуваш по старо, како можеш со него да се консултираш?? Не е можно тоа, се дури ти си послаба пред него тој се јача, покажи малце заби имаш и ти гордост и и ти си човек од крв и месо никој не може да те тера на нешто што не го сакаш !!

    Ако повторно те побара јави се, кажи му дека ова што го правите е веќе патетично и нема веќе љубов меѓу вас. Кажи му дека не се плашиш од него и дека е доста со закани а ако продолжи слободно кажи му само едно - ОД СЕГА СПИЈ СО ЕДНО ОКО ОТВОРЕНО - ТИ ДОАЃА КРАЈОТ! и спушти.. само што ќе спуштиш ќе се јавиш во полиција и ќе раскажеш се од почеток до крај.

    А за тоа што тој ќе раскажувал за вашите интимни односи воопшто да не се срамиш, сите парови го прават тоа и на другите нема да им изгледа тоа толку чудно или смешно, бидејќи сите луѓе што се во долга врска ја прават Таа работа.

    За родителите - кажи им ! Подобро да дознаат од тебе него од него! биди храбра и кажи дека те малтретира, кажи му на татко ти следниот пат кога ќе се јави на твојот мобилен нека крене тој и нека му каже 2 збора. Ни еден татко на светов не дозволува некој да се однесува лошо со неговата ќерка. Верувај не е страшно како што мислиш, тој само ќе те заштити..

    После ова, фејсбук ОДМА деактивирај, картичката од мобилниот фрли ја, на фиксен ако ти ѕвони не се јавувај. Во школо оди со некој братучет или било која личност што може да те заштити.

    НЕ ДОЗВОЛУВАЈ НЕКОЈ ДА ТЕ ОМАЛОВАЖУВА ПА МАКАР ДА ГО САКАШ КАКО НИКОЈ ДО СЕГА. имај свое ЈАС и не се плаши од него! САМО КУКАВИЦИ КРЕВААТ РАКА НА ЖЕНСКО, БИДЕЈЌИ НЕМААТ ДОВОЛНО ХРАБРОСТ ЗА ДА СЕ ЈАЧААТ НА МАШКО. :fubar:

    со среќа и пиши што направи..
     
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.474
    Допаѓања:
    39.701
    Пол:
    Женски
    Што повеќе тераш по негови правила се повеќе знае дека се плашиш од него и прави што сака.
    Во случај да имаш некој јак братучед или другар прати му го да му даде една лекција и ќе те остави на мир.
     
  8. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Леле лоша ситуација.
    Дечкоти навистина ги поминал границите на нормалата, и тоа многу далеку отишол од самата нормала.
    Несакам да пишувам што како направил, но мој совет е БЕГАЈ! Бегај брзо додека не те срушил психички!
    Неможам да замислам дека постојат вакви луѓе, а истиот си го трпела до тебе година и нешто.
    Не те заслужува, ослободи се себеси од него!
     
  9. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Јас не знам како си издржала со него цели 2 години. Не го примети каков човек е? Цели 2 години?
    Како не го исфрли од твојот живот со по време?!
    Сега ти останува само да не се плашиш, да бидеш јака и да докажеш дека не му се плашиш воопшто. Послушај ги останатите феминки, кажи на домашните. Нека не ти е срам од тоа што ќе кажува за вашата интима. Се надевам дека твоите тебе ќе ти веруваат, а не на некоја будала ;)
    Не грижи се, се поминало, па и ова.
     
  10. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Многу ме интересира што се случи после година дена?? :|
     
    На n.a.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  11. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    ^ И мене ???
     
  12. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Пиши ни што биде :)
    Инаку не се секирај такви простаци не ти требаат , љубомората е болест , јас го оставив дечко ми заради тоа иако го сакав многу :|
     
  13. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Леле уште шо нема да порчитам..А чек малку..Шо се замислува он?? ШО СИ МУ ТИ??? САМО ДЕВОЈКА!! и нз од дека това право он да крене рака на тебе..Инаку кажи им на родителите,брат,некој близок шо ке те разбере..инаку мн ми е жал за тоа..А за тоа дека ти се заканува дека ке каже или ке те тепа ама ич да не му ја секираш..пријави го во полиција..нз др шо да ти кажам..Позз..:* Пиши ни шо биде..:)
     
  14. Angel-Heart

    Angel-Heart Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Пријави го ма лудакот у полиција :call: !! Што се замислува? и кој е тој да се заканува?? ццц Свашта!!