1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми е опседнат со бившиот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од HarleyQuinn666, 6 октомври 2017.

  1. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки.Не ми се верува дека направив профил тука и дека ќе имам сериозен проблем.
    Да не должам многу-Имав дечко со кој што одевме 5 месеци, сеуште не баш сериозно, но раскинавме.
    Некое време после тоа околу пола година, си најдов еден друг дечко, фин се океј, започнавме врска која траеше околу година,околу тема бивши само еднаш му го спомнав бившиов, ме праша само кој е и од каде, и после тоа решивме да се вселиме заедно во мојот стан, инаку моите се во куќа во друга населба, за да видиме како ќе не биде.
    Се беше ок на почетокот, но по некое време многу почна да ме напиња за бившиот.
    Еден ден додека шетавме по улица помина едно дете што многу личеше на бившиов мој, и дечко ми се изврте, ме истегна да го следиме, и почна да скока и да коментира дека се ко од една мајка, после тоа еден наш заеднички пријател се видел со бившиов и ни го спомна, дечко ми цела вечер до детали го прашуваше каде биле, како поминале, го праша во што бил облечен :fubar: Да не зборам дека на гугл историјата само бившиот мој го имаше, па го има фатено и гугл мапс, дечко ми само го гледаше.

    После некое време почна од уста да не го вади, секој божји ден-Иии сега како бившиот? Да те дадевме за него немаше аир да видиш, потоа едно време се опседна да го црта и да му прави портрети,па како бил глуп и грд, па бараше број да му се јавел, навистина не знам што муабет ќе правеа.
    Ајде некако си мислев дека е љубомора, но нај интересното почна денес, кога дечко ми излезе порано за работа и во истиот момент и јас налетав и се разминавме пред зградата.
    Кога ме виде обледе, и ми рече да не му го чепкам лаптопот, и дека после работа ќе дојдел да го поправа.
    Меѓутоа лагата не му успеа. Влегов дома, и од неговиот лап топ слушнав дека на чат му стигна порака и туа следуваше шокот.
    Дечко ми има точно 17 лажни фб профили, едниот му е женски, едниот му е каде што се претставува дека е од Белгија, има и машки, има уште 14 други. Има профилни слики од нет, рандом луге колку ради реда, и БИВШИОТ мој, со кој што најверојатно комуницира додека не сум дома јас.
    Успеав да му ги најдам и друите профили, секаде го има аднато и има реферати и реферати со него.
    Дури од женскиот профил му се пушта, од еден друг изиграва дека е психолог и дека ќе му помогне, од еден друг кај што е од Белгија го замара за нашата земја, сака да дојде на гости.
    Што да правам кога ќе дојде? Премногу ми е ова сакам совет!
     
    На celineparis, MinnieLover, sjdgo и 4 други им се допаѓа ова.
  2. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Може и женско, ми требаше маж ради аспект :)
    Океј штом се понуди, дали ти е нормално партнерот да има 17 лажни фб и да се допишува со бившиот твој?
     
    Последна измена од модератор: 6 октомври 2017
    На mali99 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Извини ама дечко ти најверојатно има некој психички проблем. Ништо од ова не е нормално.
    Ајде разбирам љубомора, ќе се заинтересира, ќе се распраша да дознае нешто, ама ова е премногу.
    Не разбирам што го тера на вакво однесување, дали намалена самодоверба, дали нешто друго, ама дефинитивно е проблем.
    Јас би ти рекла да се тргниш од ваков човек, ама знам дека не е лесно, заедно живеете и сигурно и го сакаш, па за почеток најдобро би било да разговарате. Дали досега си го прашала зошто вака опсесивно се однесува, кои се причините? што ти одговорил?
    Ако не сте разговарале, крајно време е за тоа.
     
    На wintergirl3, WildMk, celineparis и 20 други им се допаѓа ова.
  4. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    НЕ
     
    На WildMk, PaLaVa, Arthur и 6 други им се допаѓа ова.
  5. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    ти се заебаваш ли???:tmi:
    Што е тој, буљаш е комплимент да го наречам..ауууу..бегај дете ...(facepalm)
     
    На AURUA, +++, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
  6. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
     
    На Trxmx, soffce, Оленка* и 27 други им се допаѓа ова.
  7. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Или малце психо е :)
     
    На AURUA, oblace1, parksey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Кога го прашувам кој се причините ми вика како сум имала очи да идам со него, дека сака да му се одмазди и дека мора да смисли план за него, од уста не го вади.Има 30 години, нема 15.
    Случајно на гугл мапс е снимен по улица и цело време го гледа.
    Еднаш сакаше дома да го викне.
    Не знам што да направам
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Вакво нешто ни на филм нема. Се сомневам дека разговор ќе помогне. На твое место јас ќе го оставев наместо да пишувам тука. Ако е способен да прави 17 лажни профили... којзнае тебе зад грб што може да ти направи.
     
    На strawberry06, MinnieLover, AURUA и 17 други им се допаѓа ова.
  10. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Сака некаква одмазда, после сака да го збориме, секој ден го спомнува.
    Бившиов мој има специфичнни црти, светли очи, и кога и да види некој таков одма вика јејјјј ист ко ****** твој!
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  11. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Мислиш и мене да ми го прави ова?
    Во пораките само со него се има допишувано, а другите неколку луге му се најверојатно за да не се посомнева дека е лажен фб.
    Дали да му пишам на бившиот? Се мислев да го блокирам ама ке примети
     
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Или постави му услов па нека бира, дали ќе се опамети и ќе продолжите заедно или самиот ќе си се занимава со твојот бивши а ти нема да бидеш покрај него.
     
    На MinnieLover, LadyInTheDark, parksey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Па реално од ваков човек може се да се очекува...незнам ни што да искоментирам повеќе. 30 годишен, возрасен, вака да се однесува..Да му се одмаздел, зошто побогу? Ти, како и сите други, имаш минато кое е веќе зад тебе, а патем не сте ни оделе долго.
    Дечково навистина има голем психички проблем. Најдобро ќе е да се тргнеш од него, штом не си успеала ништо да решиш со разговор. Не е целта ти да му пишеш на бившиот, ниту можеш да го контролираш дечко ти. Тој ако сака, уште 20 нови профили ќе направи и ќе продолжи со истото.
    :|:|:|
     
    На Glasna, MinnieLover, oblace1 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Провери да не си пишува и со други девојки и се претставува како слободе,од кај знаеш што се може да ти работи зад грб,од скорешно искуство ти кажувам.
     
    На sj *O* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Мислам да го оставам, еднаш кога сакав да го оставам почна да вика ајде врати му се на грдиот, роди му никакви деца, нека ти личат на него.не знам дали е геј....
     
    На Trxmx, Arthur, Nigredo Odor и 3 други им се допаѓа ова.
  16. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Му читав пораки и само со него се. Ќе проверам јас прво на тоа помислив, ама ова ме зачуди.
    И секој ден го збори.
     
    На esperansa777 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Колку години имаш ти?верувам дека си млада
     
  18. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    25, инаку овој вика дека не сум млада, да не гледам иднина и дека ќе починеме уште малку.
    А бившиот е 27
     
  19. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Бегaј. Смени брoј, блoкни гo нa сите сoцијaлни мрежи oти и тебе вaкa ќе те мaнијaчи кoгa ќе му рaскинеш. Бидејќи прaвење 17 прoфили зa дa пишувa нa бившиoт нa женскaтa не е кaрaктеристикa нa психички здрaв чoвек. Сигурнa си декa негo не му е бивши?
    Сееднo, жaлaм штo си нaлетaлa нa вaкoв aмa бaрем не си изгубилa мнoгу време сo негo, сo среќa! :*
     
    На MinnieLover, Hellobeautiful, Trxmx и 10 други им се допаѓа ова.
  20. HarleyQuinn666

    HarleyQuinn666 Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Сериозно очекував кога стигна звукот од фб да пише некоја девојка.Ај тоа ке го разберев ама ова ми е претерано.
    Како да раскинам кога и мене ме прави луда? Ми рече дека сум психо