1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко ми на 13 години се мувал со сестра ми

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Kerri, 16 ноември 2010.

 1. Kerri

  Kerri Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Ве молам за некој совет.Не најдов тема во врска со ова па направив нова! :) Значи мој проблем е тоа што мојот сегашен дечко ко помал имал испаднато со мојата сестра :worried: Срамота за мене! Но ете тоа е.. Знаев за тоа но толку бев луда по него што станавме многуу блиски и испаднавме..И кажав на сестарми која инаку е постара од мене.И ми обајсна дека тогаш биле малечки и да не го сваќам сериозно дека не го гледа на таков начин.Да заборавам на тоа..Некако ме убеди и доволно ја познавам сестрами со тоа дека не осека ништо бидејќи уште тогаш имаше кажано дека се смувала со него од чиста досада..Одам со него веќе пола година но ..нез што да правам сепак и е бивши на сестра ми !! Збунета сум..Ве молам дајте некој совет како би постапиле да сте на мое место!! ? Однапред благодарам и се надевам дека ќе ми помогнете да го решам мојот проблем :):)
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Дечко ми на 13 години се смотал со сестрами???????

  Лелеее пола година си со него и тек сега почна тоа да ти пречи. Или досадно ти е па си бараш занимација и причина за кавга :^)
   
 3. cinderellce

  cinderellce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  47
  Дечко ми на 13 години се смотал со сестрами???????

  Ако тоа што се смувал со сестра ти ти претставувало некаков проблем што си чекала пола година да помине па да почнеш да размислуваш за тоа.......или како што кажа оффи и сега не ти смета туку ти е досадно :)
   
 4. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Јас мислам дека ова не претставува некој си проблем...
  Ти си зборнала со сестра ти, таа фино ти објаснила дека биле мали и дека тоа е завршена работа.
  А и пола година не е малце време за сега да ти текне дека уствари нешто не е во ред.
  Требало прво. А ако се вратиш назад, верувам пак би постапила исто.
  + Сестра ти само се мувала со него, од досада ! Што е проблемот тука? :^)
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ех, јака филозофија. Небаре биле заедно со години, па сега е со тебе. Не прави збрки за џабе.
  Прво гледам ти имаш 17, а сестра ти е постара од тебе, што значи најмалку пред 5 години биле заедно.
  Плус, имале 13 години, а не 23, знаеш онаа детска љубов, симпатија.
  Ете, таа ти кажала дека не и смета воопшто. Претпоставувам дека освен вие две и тој никој не знае дека се случило тоа некогаш.
  И врв на се тебе ова ти текнува по 6 месеци? :^)
   
 6. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  ова воопшто и не некој проблем туку причина за кавга ја барем така мисла ;)
   
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Пази само ко ке се земите да не избега таа со него :lol: Се шаламмм..абе било-поминало.а како бе факате дечковци на 13 години..море напредни деца :lol: Значи мене ова не ми се чини баш некој проблем, штом си разговарала со сестра ти и нејзе не и пречи, сепак тие се години кога сеуште сме деца. Ако ти е убаво со детево терај. Иако малку е сомнително, што после 6 месеци дури сега ти засмета тоа.. Ако се сакате ова не е проблем, е ако си бараш рачка да му се скараш, може да биди.Се е до тебе значи. ;)
   
 8. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
  Ах бре деца бре! [​IMG]
  Kамо јас да ги имав вашите проблеми.... :)
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.253
  Допаѓања:
  5.717
  Пол:
  Женски
  Минато свршено време. Било поминало. Нема потреба за секирање и сл.
   
 10. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  932
  Нема потреба да се секираш... Како што ти кажаа и другите девојки било-поминало. Е сега освен ако и сега не забележуваш дека има нешто па да ти смета ? :^)
   
 11. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Оф топик на темава скроз, не знаев кај е попаметно да кажам, дали во сдк или овде.
  Јас мислам дека девојкава лаже. Затоа што и ги читав мислењата и за секој "проблем" oтвора нова тема, со различно времетраење на врските.... :x
  Според мене, се е измислица.
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kerri

  Kerri Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Hhaha izvini nemam nikakva korist od lazenje samo kako i site ostanati devojki si gi pisam problemite i baram sovet..Temi otvaram bidejki za ova ne najdov tema..A za ostanatite 2 Isto taka..Inaku devojki blagodaram za sovetite mnogi mi znacea mislenjata :) Ne mi e dosadno no sepak sestra i mi bese glupo..Dolgo razmisluvav i go mislev istoto kako i vie taka i ke postapam..Pzdrav i fala uste ednas :)
  [mod-kirilica:13xduls2][/mod-kirilica:13xduls2]
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Сега видов... во септември пишувала како има врска од 1 година... сега пишува како одат со дечко и пола година |( . Или е ова грешка во сметањето или се уште едни измишлотини на некој кој очигледно забавно му е да гледа како другите се трудат да помогнат и да дадат совет. Секоја чест
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  или пак може да се постави прашањето колку врски има,може има една од пола година,друга од година,трета од две итн.. :D
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Многу знаете вие, сигурно другарка и од нејзиниот акаунт побарала совет за да не отвара свој :!:
   
 16. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Овде јас не гледам никаков проблем. Сестра ти убаво ти објаснила и тоа е тоа, не биле во долга врска или во врска воопшто. Било поминало, не треба да се навраќаш во минатото, живеј во сегашноста.
   
 17. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Ако си терала пола година веќе што си бараш беља,од ништо правиш проблем?Всушност нема никаков проблем и сестра ти ти кажала.Ај уживај си чим не сте стигнале ко Неџла и Лејла :D
   
 18. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Една моја другарка од основно се омажи за тој што идеше сестра и прва, ама не иделе долго, нешто како мување. Летоска ги видов заедно на одмор,и другата е омажена, си имаат деца прекрасно се дружеа. Така нема што да се замараш, ако ти пречело, немало ни да се фатиш со него воопшто :!: