1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дилема

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од xgirllove, 5 мај 2013.

 1. xgirllove

  xgirllove Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Сте биле ли некогаш во дилема ?
  Сакам да добијам ваше мислење... Има еден тип со кој се знаеме веќе 3-4 години, отсекогаш имало нешто помеѓу нас што не' привлекувало, некои симпатии и сл.. комунициравме другарски се до Нова година, или поточно ја прославивме со различни друштва се додека не се сретнавме во диско и ми се пушташе на некој начин, потоа ми се јави и цела вечер ја поминавме заедно.. е потоа незнам шо се случи онака безвезе заради мислење на некој негов другар престанавме да се гледаме.. после два месеци јас почнав да се гледам со друг тип, мислев дека така ке можам да го заборавам ама не успеав ете ме пред една недела му кажав дека повеќе не сакам да се гледаме. Секогаш се навраќам кај личноста од минатото, многу го сакам и сеуште комуницираме.. и двајцата сакаме да бидеме заедно ама ете не знам поради кога причина не сме.. од друга страна со тој шо се гледав после него значи кога е со мене не осеќам ништо за него дури ми е досаден, а за ова време додека не сум со него љубоморам кога е опкружен со други и слично...
   
 2. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  ДИЛЕМА

  Да ти кажам право ама ништо не разбрав од текстов :^)
  Сакаш да бидеш со него но сакаш и да бидеш со друг ?? :^)
  Можеби не му се допага нешто кај тебе или слуша други глави ?? :)
  Како знаеш дека и двајцата сакате да бидете заедно а незнаеш зошто сеуште не сте ]:)
  Гарант ти дава некој изговори :!:
  Или пак сигурно те приметил дека го вртиш па кој би поднел такво нешто :)
  Ако сакаш некого треба да му докажеш и да се бориш за него и да му докажеш каква си всушност :!:
  Биди со него најдобро што можеш и ке видиш тој како ке се понаша со тебе. :!:
  Ако се понаша невкусно :?: тогаш батали го. Ако не се интересира за тебе верувај и нема.
  Ти кажувм од искуство
   
 3. xgirllove

  xgirllove Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ДИЛЕМА  Јас сум решена дека сакам да бидам со типот, ама неможам да го чекам... на моменти покажува дека сака да биде со мене, а на моменти ме третира како другарка незнам како да го прашам што сака.. финтата е дека е богат но мене тоа воопшто не ме интересира и тие шо му се другари кобајаги, а само го искористуваат му кажуваат што да прави.. овој непромислен ги слуша ама баш се ...
   
 4. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  ДИЛЕМА

  Прашај го - ако те сака и ако му се допагаш, ке станете во врска... Ако толку му значат другарчињата, и не сака да биде со тебе, бегај, ке го заборавиш кад-тад. Ама јас мислам дека не се другарчињата проблемот туку тие се изговорот, можеби си му мила како другарка и не сака да те повреди ама не сака ни да биде со тебе.. А тоа што се десило на нова година, можда само бил пијан и сакал некоја акција само.
   
 5. biky

  biky Нов член

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Дилемаа

  Многу се нервирам зарди состојбава ви која се наоѓам:Вакаа сегаа
  Ми се бендисува едно машко улте од лани. и тогаш се запознавеме,ама никогаш не превевме ни едно здраво незнам зошто.дали му е срам стварно не знам.Другарками које ме запозна со него ми рече дека и тој ме беднисува, но ми се чини од ко дозна дека јас го бендусувам сија крена цената не знам шо не знам како.Но пак цело време прашуваше кај че одам ова она. И сега уште имам надеш.но сеа во последно време ич ме нема спомнато на другарками,али нмв.
  Но мене ме САКА ептен едно машко,значи епетн е вљубен во мене,ама работава е што јас порано го бендивував ама тој не знаеше,и сега со него не ми е кеф пошто јас го со бенд, тој мене не
  а сега обратно тој дури и ме сака.Излегов со нега 2 ,3 пати .ама ич рецка не му маваав.Ете така ич не ми е кеф со детево.Ептен на кеф ми е овај другиов.во првио случај.Но овај 2 да имаше друштво,другари одма ќе си г фатев за дечко.можи ќе го засакав со време.Но ни другари има и ништо.и + тоо само дома седи не излегува ич, оти нема другари.И јас не мислам само двајцата цело време,сакам в кафич со друшто ова онаа.и сега не знам што да правааамА барам знам дека ме сака,и сака озбилна врска,како што сакам јас дечко да си најдам.И сега не знам што да праваааам,Дали да сум со овај.или да чекам, да си се надевам на орвио.Или пак да се фатам со овај вториов и да го направам љубоморен овај првиов.КАЗУВАЈТЕЕЕЕ
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.537
  Допаѓања:
  39.876
  Пол:
  Женски
  Дилемаа

  Немој да се помируваш со ситуацијата- значи муабетот ама барем знам дека ме сака... Штом тебе тој не ти значи и не ти се допаѓа, џабе ќе трошиш време.
  За другиов незнам што да ти кажам зошто иако многу си напишала, јас многу малце информации добив.
   
  На biky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478
  Дилемаа

  Ти тоа стварно на 19 години?
  Ајде оди вежбај малку Правопис,па врати се.Ќе ти кажеме што како да направиш. |(
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. natashaaa

  natashaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  5
  Дилемаа

  Здраво девојки :D
  вака ми треба ваше мислење..има еден дечко кој ми се свиѓа многу долго време (2 год) ама незнам зошто неможам да соберам храброст да се зближам со него..имаме само едно здраво :/ а освен он никој не ми паѓа напамет..незнам колку машки сум одбила за вие 2 год..малце е заебан тип од тие како кажани "лоши момци"и мислам дека го интересираат само цуците шо на фб ставаат слики со извадени цицки и напрчени газови,а ја не сум таква..само ме чуди зошто кога и да го видам ме гледа право во очи и добивам само едно здраво,а некогаш и тоа не...мислите ли дека можеби ја сум таа што треба да пише прва на фб,неможам да се откажам..многу пати сум пробала ама нешто на него ме влечее многу јако :/
   
 9. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  Дилемаа

  Пиши му, немаш што да изгубиш :) И ништо да не испадне, барем нема да ти биде криво во иднина што не си пробала.
  Исто, нека не те загрижува што се лета по разголени цицлести лепотици, сите машки тоа го прават, само што со годините учат тоа да го прикријат ;)
   
 10. natashaaa

  natashaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  5
  Дилемаа

  океј да му пишам..ама како само шо ќе помислам на тоа ми се тресат рацете :$ може малце помош за тоа шо да пишам ?:D
   
 11. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  Дилемаа

  Здраво како си? Што правиш?
  Прави си муабет исто како што си збориш со другарките :)
   
 12. natashaaa

  natashaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  5
  Дилемаа

  oкеј..ќе го направам тоа :$ само да се уклучи :) фала ти многу наушница <3
   
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478
  Дилемаа

  Ти,срамежлива и мирна,и бед бој,е лоша комбинација дефинитивно :)
  Зошто?Обично повредуваат.Тешко се заљубуваат..
  И ако имате само здраво..не зборува тоа ништо,дека би можело да има некоја искра меѓу вас.
  Би ти рекла да не му пишуваш.Уствари да пробаш да не се замараш.
   
 14. shinee

  shinee Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Љубовна дилема

  Кога започна школската година започнав прва година, по некое извесно време запознав со едно прекрасно момче, со кое почнав разговор на фацебук социјалната мрежа, и секако тој ми пиша прв мене имавме долг пријателски разговори, договори за излегување, што ќе се слуќи кога ќе се сретнеме.. и слично. Но како што налагаат условите тој прв состанок не се случи а на школо немавме прозборено но еден ден тој ме блокира на фацебук и се ми стана нејасно и почнаја да се вртат прашања во мојата глава зошто, како, дали се откажа, дали се предомисли и си ги враќа зборовите и воедно чувствата. По неколку дена се обидов да разговарам со него, тоа беше нашиот прв разговор цела се тресев, бев препотена но му реков дали може да разговараме а тој се согласи, но јас му реков дека сакам да разговараме насамо а тој рече подоцна, и потоа само без здив реков добро и заминав.. После на следниот одмор на мојата другарка и рекол да не го барам повеќе и да не му досадувам.. И од тој ден бевме скарани и сум во дилема што сакаше да кажи, дали повеќе нема надеж за нас.. Но сега тој ме одблокира но сепак не сме пријатели на фацебук и подобар ни е разговоро и секој пат кога ќе го видам се прашувам се двоумам дали ме сака.. Феминки ве молам помогнете ми!! Ми треба вашето мислење. :(
   
 15. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Љубовна дилема

  100% те сака, само така изреагирал бидејќи сигурно задачата на 33 не му е испаднала како во решението, знаеш оти на тие години некој пиша домашно.
   
  На shinee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478
  Нема потреба од недоумица,очигледно не те сака.
   
  На shinee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. shinee

  shinee Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Јас би ти препорачала да му пишеш бидејќи никогаш неможеш да знаеш какво мислење има тој за тебе мислам дека треба да пробаш најчесто оние што се опуштени и луди тие имаат најголема страв да изгубат нешто и да му се рече не можеби затоа неможе да ти пријде сепак го имаш тоа '‘здраво‘‘ а некои го немаат ни тоа мислам дека треба да се обидиш и верувам во тебе :)
   
 18. liily

  liily Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  5
  i ja si imam dilema poozbilna i sakam da mi dadete vase mislenje
  imam decko 2 godini svasta sme pominale zaedno i do pred nekoe vreme se ponasase kako da mu e seedno i kako da e so mene kolku da se kaze se dodeka ne se pojavi drug sto mi se sviga ama on ne e od sk a se imame videno samo dva pati a vtoriot pat se muvavme se soglasuvame mnogu dobro i on saka da bide so mene a znae deka sum u vrska i mi kaza otvoreno deka on saka da bide so mene i deka ke se trudi da ni uspee a moe e da odlucam dali sakam da bidam so nego ili da prodolzam so decko mi
  e sea problemot e sto ja neznam dali go osekam istoto za decko mi otkoga go varav :/ probav da raskinam za da razmislam alii ne mi uspea mi bese tesko vo momentot i mu se vrativ i od togas se smeni se t.e.ja stanav ladna on celo vreme probuva da me zadrzi se smeni skros ama mene ne mi e isto, kako da mi e zdosadeno
  od edna strana sakam da raskinam i da se oslobodam malku da probam nesto novo ali pa i tesko mi e zaso on e edinstven so koj imam sigurnost deka ke bide so mene uste dolgo i me saka kakva sto sum
  ova me maci veke 4 nedeli i ve molam za mislenje zaso neznam veke so da praam :/
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478
  Тоа што си го изневерила,знаеш и сама дека не е во ред.
  Размисли на овој начин,како размислува тој дечко за тебе ако ти дечко ти го имаш изневерено со него?Дали е помислил дека ако бидете заедно,би можела и нему да му го сториш истото?
  Значи јас сум за сигурност пред се.Задржи си го дечкото,и концентрирај се на него.
  Што било било,молчи и никогаш за тоа не говори :)
   
 20. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.537
  Допаѓања:
  39.876
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не треба да бидеш ни со едниот ни со другиот затоа што првиот си го изварала и не чувствуваш према него она што треба да го чувствуваш, а и не се каеш за тоа што си го направила.
  А вториот пази да не ти прави филмови за да те искористи и слично затоа што се водам по себе- ако некој некого изварал со мене, зошто не би ме изварал мене после со некој друг. Така? Чисто за да не бидеш повредена.