1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добивам различни совети во врска со него...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Maritl, 12 мај 2011.

 1. Maritl

  Maritl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Mi se sviga edno momce(go sakam 2 godini) i nekolku pati se imame dopisuvano ama iskreno nogu se prae fraer barem na fb:?: . Mojata najdobra drugarka mi vika da ne go sakam ama posle 2 godini sakanje tesko e da zabraes nekoj. Od druga strana edna moja drugarka so ne go ni poznava u zivo sekoj den go napaga. Od treta strana mojo najdobar drugar e edinstven so e od moja strana i edinstven so me sfaka...E sea stvarno nz koj da poslusam dali da produzam i da go zabraam ili da go poslusam najdobrio drugar i da ne gubam nadez.....Mi treba sovet :?:
  [mod-kirilica:2d21bzd2][/mod-kirilica:2d21bzd2]
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.448
  Zaljubena izgubena

  од 4та страна имаш само 13 години и не треба да си го преокупираш мозокот со банални работи!
  и од 5та страна тој не ти е љубов, туку само детска симатија
  за ти да сакаш некој вистински пред се треба да бидеш зрела, и да бидеш во врска со него
  Tака да гледај си го школото и другарките, зашто цел живот после со дечковци и љубовни проблеми ќе се расправаш :)
   
  На tessie, mamanatrikerki, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.323
  Ти да не си, Седеф???
   
  На Maritl и unique123 им се допаѓа ова.
 4. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Искрено мислам дека пемногу си малда за сериозна врска 13 години :?: ти сеуште си дете барем така јас мислам, но денешниве деца се веќе созреани и тоа на твоја возраст, но за голема жал!. Мисла дека ти имаш симпатија и дкеа твоето не е нешто сериозно така да уживај и дружи се со твои врсници.
   
  На tessie и Maritl им се допаѓа ова.
 5. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  хахахахха :rofl: :rofl: и мене така ми личи :D
  На 13 години бре за дечковци размислуваат, што е следно ??? Е веќе стварно ништо не ме изненадува

  А го сака 2 години, значи од 11 :rock: :rock: браво :clap: Се воодушевив, ај да не зборам многу али за мене ова е срамота :fubar:
   
  На Maritl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Maritl

  Maritl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  ne mislam da mi bide decko samo sakam da znam na so sme inace ko zboreme za toa site moi drugarki se imale deckovci :?:
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Од шеста страна и овде ќе наидеш на различни мислења и проблем плус :D .
   
  На Maritl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Maritl

  Maritl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  e voa poslednoto e naj naj tocno :rofl:
  [mod-kirilica:1rmrx0i7][/mod-kirilica:1rmrx0i7]
   
 9. Bliznaci1997

  Bliznaci1997 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Dobivam mnogu soveti od Drustvo da ne go Sakam deka On e samo Profesor i tolku I ako znam deka Nema ljubov Deka nema da sme zaedno Posle site negovi dopiri u ubava raboti sto mi gi ima napraveno Go sakam cela godina
  Eden sovet za ovaa Situacija
   
 10. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.187
  Допаѓања:
  33.721
  Пол:
  Женски
  Какви допири девојче? :o
   
 11. Bliznaci1997

  Bliznaci1997 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Pa nekolku pregratki i me ima fanato za raka
   
 12. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.187
  Допаѓања:
  33.721
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека те гушнал за да ти даде утеха или чисто онака пријателски.
  Он е професор, сега има девојчиња што се вљубени во нив.
  Треба да си гледаш момчиња на твоја возраст, нормално, а за професорот ќе помине, ќе видиш.
  :)
   
  На Bliznaci1997 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bliznaci1997

  Bliznaci1997 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Pa neznam beme nasamo sigurno bese prijatelski Bidejki e drustven
  Da zatoa tuka go spodeliv ova Pa da se nadevame deka ke zavrse
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.336
  Допаѓања:
  8.462

  Како така те гушкал за утеха професор?
  Или премногу се друштвени младите кадри,или друго е работата.
  Инаку има психолог во секое училиште,може таму да се обратеш за да ги споделеш проблемите,ем таму ќе те утешат ем и совет ќе добиеш.
  Како и да е.. :?:
   
  На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.187
  Допаѓања:
  33.721
  Пол:
  Женски
  Сум имала и ја професори ама не ме гушкале, искрено ќе ти кажам иднина со него немаш...и држи се подалеку од него. Не е етички професор да те гушка или било што.
   
 16. Bliznaci1997

  Bliznaci1997 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Kako i da e Fala za Sovetite Sepak toa ne e nesto za koe treba da se Izvesti I psiholog toa bese mala bliskost od Negova strana i tolku
   
 17. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.187
  Допаѓања:
  33.721
  Пол:
  Женски
  ^ Работите така почнуваат.
  Неможам да речак дека намерата му била поголема од тоа, незнам!
  Ама како девојче треба да се пазиш.
  Ти плус имаш симпатии кон него, а денес секакви луѓе има!!!
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.071
  Допаѓања:
  5.622
  дај пишувајте во темата љубовни проблеми и совети... ;)
   
 19. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.187
  Допаѓања:
  33.721
  Пол:
  Женски
  И темава спаѓа во љубовни проблеми..соодветна е :)
   
  На Bliznaci1997 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.049
  Пол:
  Женски
  Не му е баш најправилно. Тој како професор треба да е свесен дека таа е девојче а плус и во пубертет. Тој го поминал тоа и треба да се понаша како што му доликува.
   
  На Silver.E му/ѝ се допаѓа ова.