1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Досадна врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од goldenpearl90mr, 18 јуни 2010.

  1. goldenpearl90mr

    goldenpearl90mr Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Еве вака..со дечкото одиме 9 месеци.Го сакам тоа сигурно а свесна сум дека и тој ме сака.Јас сум вечно незадоволна и секогас му наогам замерки.Незнам некако ми стана досадно, секогас одиме на исто место и ме нервира тоа сто кога ке се видеме на пр денес тој утре се цувствува слободен , си го поминал редот. Па незнам сто да направам а најмногу ме нервира монотоноста, кога ке излеземе знам сто се следува секогас е истото.. Дали некој др го има истиот проблем? Ај некое советче ако може...Поззз
     
  2. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Predlozi mu pauza edna nedela, pa da vidis kako ke se odnesuva. Ako nisto ne prezema, ke da ima nekoj podlabok problem. Ne treba vrskata dab bide, ko da mu pominal redot, tuku zelbada se ima da se bide zaedno.
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Не чекај само од него да ја разбие монотонијата, преземи и ти нешто околу тоа, ако сакаш да ти успее врската. Машките сакаат девојки со иницијатива. На пример, предложи му ново место за излегување, некоја нова активност што не сте ја пробале, одете на викенд некаде (ако сте во можност, се разбира). И не мора да се гледате секој ден - поинтересно е ако не сте се виделе некое време, ем ќе имате за што да зборувате, ем ќе ви биде поголема желбата еден за друг. Во секој случај, не чекај од него се да прави, и ти мораш да се трудиш. Сега е лето - има повеќе начини да ја освежите врската. Одете на пикник некаде во природа, пешачете, посетете некои места на кои не сте биле. Има многу работи што може да ги правите, само ако имате желба. Во спротивно - подобро е да ставите крај на врската ако не чувствувате дека ви е убаво заедно.
     
  4. goldenpearl90mr

    goldenpearl90mr Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Ke se potrudam da mu go kazam toa no na miren nacin zatoa sto koga ke se obideme da razgovarame preminuva vo raspravija, ke promenam i jas nekoj raboti kaj mene i mislam deka bi mozelo da uspee, i dvajcata imame krivica ...Ili pak ako i tka ne odi ke probam so pauza ili da prekineme.. Vi blagodaram...
     
  5. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Па зошто не се обидете да внесете нешто забавно и интересно во врската.Играјте некоја игра па кој ќе изгуби ќе мора да направи нешто што победникот ќе му рече или сл.Излегувајте негде кај што не сте биле...ќе биде не губи надеж ;)
     
  6. l2704

    l2704 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    I MENE MI E DOSADNA VRSKATA,,
    POSLE RAZDELBATA SO BIVSIOT NE MOZAM , USTE NE MOZAM DA GO ZABORAVAM,SE USTE GO SAKAM, SAKAV DA GO PREBOLAM I ZATOA SE FATIV SO SEGASINOT,AMA KOGA SUM SO NEGO, VO DALECINATA GO GLEDAM BIVSIOT, USTE GO SAKAM NEMZOAM DA GO PREBALAM,AMA TESKO MI ODI ,,
    DALI KE MOZAM DA GO PREBOLAM BIVSIOT?
    A TOJ E DOBAR I FIN OD UBAVA FAMILIJA SE NAJUBAVO , A BIVSIOT SO ILJADA MANIRI,ARNO VIKA MAJKA MI DEKA DEVOJKITE SAKAT BUDALI,A NE MIRNI I FINI
     
    На BlovesI му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Највероватно мислиш МАНИ. :)
    И ќе те замолам друг пат да пишуваш со кирилично писмо.