1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарка ми е жртва на насилство

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Nymphadora, 7 јули 2011.

  1. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    јас мислам дури си ја олеснуваш душичката тука да превземиш нешто и да се разделиш од тој насилник друго чаре нема, мислам дека нема шанси да се смени затоа бегај побрзо
     
  2. LyckliG

    LyckliG Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    Многу девојки трпат насилство, па дури и мислат дека е нормално и го заслужуваат, затоа што дома го гледале истото, израснале во семејство каде што таткото ја сака мајката мавајќи ја и навредувајќи ја. Се надевам не станува збор за таков случај тука.
     
  3. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    Не, не далеку од тоа......... никогаш немам гледано насилство меѓу блиските нити па го сметам тоа за нормално, а стварно некои луѓе не ме сфаќаат....
     
  4. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Jaс не сум бидена жртва на насилство, се надевам и нема да бидам,но без разлика на се, ти тоа не си го заслужила никој не го заслужил тоа. Ти како сакаш олесни си,но ако веќе отвараш тема можеш да очекуваш различни рекации и одговори,ти прави како сакаш,но сигурна сум дека ќе дојде ден кога ќе престане тоа(се надевам) и ќе си речиш зошто не пријавив,зошто си ги истрошив најдобрите години вака кога можев да се заштитам... :!:
     
  5. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Темата и воопшто не е за љубовни проблеми,туку за сериозни проблеми,опасни по живот.Навистина.
    Ако на почетокот бил добар дечко ти,сега станал насилен,можеш ли да замислиш каков би бил во иднина?
    Девојки,немате што да барате со насилници,малку ли ви се црните хроники кои секојдневно опишуваат колку далеку можат да одат вакви луѓе кои ги малтретираат жените?Не е шега,има многу други мажи на светот,па на крај и подобро сама отколку во лоша врска.
     
    На LGBT му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Толку глупости немам одамна прочитано...
    Кај бе ќе и' поможите на некоја со тоа што уште толку ќе ја нападнете???
    Малку и' е што трпи од него, па и уште од 'експерти' на форум.
    Ваква била- онаква била..
    Вие многу арни сте сите...
    Да! И ова вашево е еден вид насилство!

    Подајте рака да му се сневиди, не одма шамарници!




    п.с. знам дека е стара темава, ама се изнервирав
     
    На poenta и Milobebence им се допаѓа ова.
  7. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Стварно лом го направивте девојчето.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Ова и ден-денес е актуелно нажалост..познавам девојчиња кои беа жртви на насилство од дечковците.
    Момците се тешки психопати.Едната се спаси од него одвај, јас ја притискав и поддржував да го откачам колку можам и среќа се спаси.За другата не знам.
    Мизерно ми е ова мене многу.За мене машко не е маж ако крене рака на девојче.За жал кај нас ова е табу тема и голем дел од девојчињата кои се жртви на вакво насилство се плашат да превземат нешто.
    Можда сум јас исчукана ама мене еднаш да ми крене дечко рака, ем нема да ми е дечко ем ќе се кае за стореното.Вашите не ве створиле и израснале за некој копиљ да си ги лечи фрустрациите со вас.Не си ја газете гордоста, откачете го не ви треба таков.Убаво пишала некоја членка пред мене, ако крене рака еднаш може и уште еднаш.
     
    На Alisa22, Mrs.Styels, Tina22m и 3 други им се допаѓа ова.