1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другите ми зборуваат дека не е за мене

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sramezlivoto, 12 јуни 2011.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ајде сите искрено да признаеме - кога сме слушале некого кога се работи за дечко кој навистина многу ни се допаѓа? Или уште полошо - веќе сме се заљубиле во него? А? ;)

    Како прво, нека дефинира твоето друшто што значи тоа „сељак“? :^)
    Многу глупав аргумент - не иди со него, сељак е. А што е тоа сељак?!

    Се случува често другарките, барем зборувам за оние кои добро не познаваат да не предупредат најдобронамерно - не е тој, дотичниот, за тебе, заради А, Б, В, Г. Па на крај секогаш самите решаваме дали навистина ќе ја пружиме дланката на огнот или не. Крај краева, кога се двајца заедно и сами, тогаш ретко кој го гледа тоа и ретко кој може вистински и објективно да процени.
    Ама може да се случи на крај да излезе дека сепак нашите пријатели биле во право.

    Мој предлог - запознај го ти самата и утврди дали е сељак, што и да им значи чудово. А потоа ќе откриеш и се друго. Ако на почеток веќе нешто не ти штима, игнорирај го фактот што тебе тој ти се допаѓа. Понекогаш само тоа навистина не е доволно ;)
     
    На Sramezlivoto му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Е вака да ти каже паталец, а не гаталец. :D Јас сум малку терсен личност, прилично ладнокрвна кон тие што не ги знам и најчесто судам предвреме. Се трудам да престанам со грдава навика во последно време, само да знаете. :D

    Една другарка, кога се запозна со, ајде да го крстиме Х, кога испаднаа на кафе и знаеш се тоа како оди по ред, јас бев првата што и реков - не е за тебе. Ми делуваше прилично просто, друштвото му беше така малку дива лига и јас најискрено и реков дека таков не би прифатила за пријател ни на фејсбук, камоли да ми биде дечко. Сега, пази што се случува. Другарка ми и Х се во врска веќе неколку месеца, мислам дека нема подобар човек за неа, ја пази, ја штити како капка вода на дланка и кога го запознав подобро сфатив дека детето и не е толку лошо. :)

    Втор пример, друга другарка. Почнува нешто шуш буш со еден, ајде нека биде Ѕ, кој јас го познавав од порано и мене ми беше супер. Убав, паметен, убаво друштво, згоден, од арен поарен. Веднаш ја поддржав кога почнаа да бидат заедно, ми беа супер пар. Знаеш што се случи ? Типот испадна од долен подолен, ја остави по 2-3 недели, под изговор, не е до тебе, до мене е. Аха, баш. |(

    Што ми беше поентата, не секогаш другарките знаат што е најдобро за тебе. Прави како што ти мислиш дека треба, прво запознај го добро, пробај и види. НООООО, не дозволувај работите да отидат предалеку. Знам јас дека љубовта е слепа, затоа пази што правиш. Памет во глава и очи отворени на сите страни. :!:
     
    На Sramezlivoto му/ѝ се допаѓа ова.