1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Живеење заедно

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Strelec27, 2 јануари 2015.

 1. Strelec27

  Strelec27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Споделете по некое искуство.. процесот на навикнување на карактери и правење ваков чекор во врската не е секогаш лесен..:) Мислам гледам од себе.. кога бевме секој на своја страна имавме речиси перфектна врска, а сега караници се појавуваат од нигде никаде.. До кој степен на толеранција се оди?
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Кога си во врска обично е така , нема големи кавги , не се гледаш често и нема за што да се караш , арно ама ова живеењето пред брак колку што е лошо толку е и добро , ја знаеш онаа поговорка ако сакаш да дознаеш каков е навистина некој човек одете заедно на планина сами , е тогаш ќе се издаде каков е без глума , така и живеењето заедно , ќе му ги видиш навиките , дали е спремен за жена или уште зависи и пати од галењето на мамичка,остави настрана што ќе оговарат дека не сте во брачна заедница а живеете заедно , добро е во смисла што пред да официјализирате се , едноставно се ставате на тест , е сега до кој степен на толеранција се оди , си знаеш ти самата најдобро според карактерот на партнерот , индивидуално е кај секого , никаде не е совршено да си знаеш , ама обидете се да се навикнете еден на друг и нормално еден мора да попушта малку повеќе , да се има некој баланс , ако се појават на пример големи препукувања , или да те малтретира физички тоа не е за толерирање боље спречити него лечити, Не живеам заедно со партнер , може не бев соодветна во помошта , ама горе долу ова ми е од секојдневната пракса на познавање , ми падна жал долго никој ти немаше одговорено .