1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забранета љубов

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од romanticna.dusha91, 17 февруари 2011.

  1. Malecka19

    Malecka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Јас лично сум против вакви врски.Не си ја менувајте верата бе алооо! Има машки наши колку сакаш,батали го,виновна си дури и што си дозволила толку длабоко да упаднеш во ситуацијата без да откриеш кој е ,што е.Батали го со време,после се е потешко.Ке бидеш усудувана од околината а и со тек на време ке сфатиш колку си згрешила. поз
     
  2. natyJJ

    natyJJ Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    феминки како и сите вие што имате по некој љубовен проблем така се појави и кај мене...има едно момче кое го запознав некаде пред околу еден месец, и тоа сосема случајно...и таа вечер доста муабетевме и ни беше убаво па дури и се понуди да ме испрати до дома, јас првин викав дека нема, но на крај ете попуштив и му реков, ако сакаш ајде испратиме...па додека одевме наидовме на едно паркче и седнавме малку да поразговараме, односно уште таа вечер се измувавме...проблемот се појави после тоа, ме праша дечкото како се презивам и испадна дека ја пзонава сестрами, па дека дури и со неговата бивша имале дојдено еднаш кај мене дома, и на крај испадна дека таа бивша е другарка на сестрами...и во моментот кога слушнав јас веднаш му се развикав, како можел да инсистира да има нешто мегу нас ако испадна дека ме познал...и во последно време се слушаме нон стоп, пишуваме на фб...а за ова никој не знае, бидејки јас го замолив, затоа што кога слушнав кој е и како е се почувствував многу глупаво...но од друга страна си велам не треба да чувствувам голема вина бидејќи јас тогаш не знаев кој е ни што е...но ме загрижува тоа што ние сега контактираме и не знам што да правам а тој е упорен...можеби во цела ситуација добро е тоа што јас сум настрана на факултет и нема кај да се видиме...но од друга страна тој ми вели на скајп, на мобилен ќе се слушаме итн...кажетеми вие што мислите дали грешам што контактирам со оглед на тоа што јас не знаев кој е, а сега кога знам подпаднав на неговите инситирања???
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е чудото големо и‘ бил бивши на другарка од сестра ти!
    Ами што правиме со братучедата на стрина ти по тетка т.е. на нејзината полусестра по вториот татко?!

    Абе терај си ќефот и не се замарај! Каква врска имаш ти со другарките од сестра ти? ;)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Па добро каква е таа забранета љубов ?????Според мене не постои таква врска....Се што те прави среќан се е дозволено ;)
     
  5. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    Ве молам за помош со дечко ми бевме во план да се земеме јас им кажав дома на моите и тие не се согласија бидејки тие немаат сопствена кука (живеат во државна) ми рекоја да се разделиме но неможам премногу се сакаме. Денеска цел ден со моите правиме за тоа муабет и им реков дека ке му купат стан но тие не ми веруваат мислат дека ги лажам и ми велат дека така лесно не се купува. Тој работи има кафана негова и ми велат дека јас неможам со него да имам иднина немам перспектива со него и ред други работи. Неможам без него ве молам за совет како да ги убедам незнам што да правам.
     
  6. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Не мораш ништо да ги убедуваш, не ти е потребна нивната дозовола.
    Пробај бе. Подобро да пробаш и да се заебеш отколку да не пробаш и да се каеш. Не раѓај деца додека не се стабилизирате станбено и со работа све тоа....
     
  7. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Ако го сакаш и те сака ама стварно тоа...тогаш ништо нека не ве спречува...го скрил идентитетот бидејќи се плашел да не те изгуби поради тоа што е турчин...но сите сме исти и не треба да правиме разлика...земете ги за пример врвната пејачка Емина и Мустафа...браво за овој успешен брал и преслатките дечиња што си ги имаат...ете ви пример за ваков брак
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Тие се пример за успешен брак, ама Емина е муслиманка, а и Мустафа е муслиман, така да претпоставувам нејзините родители не и правеле проблем само заради тоа што тој е Турчин.
     
  9. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    2016 сме не 2011 бе алоо |(
     
    На Cinderfakinrella, krEM4Eto и Sashko1992 им се допаѓа ова.
  10. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Она можеби живее во 2011, од кај знаеш :D.
     
    На Cinderfakinrella и krEM4Eto им се допаѓа ова.
  11. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Зарем Емина е муслиманка...незнаев ова
     
  12. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Секако дека е муслиманка, таа е Бошњакиња по етничка припадност, затоа не и е проблем нејзините деца да бидат муслимани и да се викаат Јаман и Јавуз.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Emina_Jahović
    Emina grew up in a Bosniak family in Novi Pazar, the most populous city in the Bosniak-majority region of Sandžak in southwest Serbia. Her mother, Senija Jahović, MD, is a paediatrician and her father, Nusret Jahović, MD, was a notable cardiothoracic surgeon. She is the youngest of three children and has an elder sister who is a child psychiatrist educated in Prague and lives in Belgrade, Sabina Jahović, and an elder brother, Mirsad Türkcan (né Jahović) who is the first Turkish basketball player to play in the NBA.
     
    На ian somerhalder му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Zabranjena ljubav, kazna najgoraa...
    Kada volis neko ko vec drugom pripada ..
     
    На marijaleon, MilaP, Minnie 1 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Avalin

    Avalin Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Значи читам и неможам да се начудам како тоа верувате во секој еден изговорен филуван милозвучен збор. Дајте бре почнете да правите разлика измеѓу корист и вистинска љубов. Со сета почит кон тебе девојче–отвори си ги очите, не се клавај на губитничко место туку секогаш ТИ владеј со ситуацијата. Поздрав
     
  15. thestronggirl

    thestronggirl Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    pomooooossss!!!!!!!!! ludje zivotot mislam deka mi se svrte naopaku ...posle tolkugodisna vrska sfativ deka sum se vljubila vo dve godini pomal od mene (jas 18 toj 16). toj me cekase da raskinam so deckoto vo kogo ne sum ni bila vljubena i sega konecno sme zaedno i NIKOGASSS ne sum bila posrekjnaa nikogas site bliski go primetia toa kolku sum srekjna. taka i mojata majka so koja sum bliska i morav da i kazam . No tuka stana problem mi kaza toa bilo sramm site ke mi se smeat, kaza i na tatko mi koj e prestrog mi zabrani da izleguvam, me udri , mi zabrani da imam decko (zatoa sto sum bila vo vrska shto ke kazat sega lugeto vo nova ako vlezam pa i so pomal) ke me pratel i ako me vidi pred site ke me izbruka ....... tolku bev srekjna a sega neznam ni kako da mu kazam na sakaniot zivotot mi stana pekol ..neznam sto da pravam,.,
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    @thestronggirl Значи сепак родителите не се против детето и општо вашата врска, туку против тоа што ќе испадне дека од една одма се влетуваш во друга врска. Затоа за почеток, може да одите, но да не се експонирате :)
    :d::drunk:
     
    На Cinderfakinrella, elimkd, macka91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.290
    Пол:
    Женски
    А колку ви трае/ше таа толкугодишна врска? :^)

    Бегалка му е мајката.8)
     
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Во очите на татко и, вака изгледаат заљубените гулапчиња...(таа има 18 год и е на десната страна, а тој има 16 години и е на левата страна)

    [​IMG]

    Голема разлика нема што...Не може туку така да помине ова...
     
    На Cinderfakinrella, macka91 и Someonespecial им се допаѓа ова.
  19. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    @thestronggirl јас да сум на местото на татко ти, ке ги повикам двајцата момчиња[​IMG]

    Шала на страна со сликата, мислам дека многу млада си толку многу да се заљубуваш и да правиш драма, животот е пред тебе.
     
    На macka91, Someonespecial и Summerlover им се допаѓа ова.
  20. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ali sepak...ljubav ne broi godine.
     
    На marijaleon, melnicanecot и Sesil им се допаѓа ова.