1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забременување

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Fatma88, 11 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.167
    Допаѓања:
    105.728
    Пол:
    Женски
    За сите кои се обидувате, ви посакувам што поскоро позитивни резултати;) Мој совет, од искуствож само опуштенож со позитивни мисли, релаксирано, водете љубов не преокупирајте се со темпирање и броење што убива и романтика и желба. Женското тело кога е во овулација само по себе си покажува и жената си превзема акција, правењето бебе треба да е уживање пред се!! Најдобро е по завршување на менструација секс секој втор ден, во денот за пауза да одмори и машкото и да се обноват сперматозоидите. И без разочарување ако од првиот обид не успее. Лекар ти се нафаќа да се советувате после 6 месеци до година денс неуспешни обиди. Некој праша за апчиња за сримулација, секско мора прво докрот да каже, јас со препорака и надзор за првото зсбременување пиев кломифен и бев на следење фоликули и тогаш научив дека грешно сум следела плодни неплодни, значи испробано секс на два дена со одмарање, а после односот жената може да лежи со г'з потркенат на перница некое време и покасно да стане и да се тушира и сл. Исто испробано од мене. Јас две години не забременував и свашта читав и применив! И на крај заклучив од психата било, од притисокот, се е поврзано со стресот!!! После тоа, кога не следев ни циклус ни плодни ни ништо еве две деца зачнавме:) Сега го чекам третото дете, на сите ви посакувам искрено од срце остварување на најубавиот животен сон - родителство!!! Само успех и позитивни тестови!!!!
     
    На Sofi.ja, Lavica2016, mariatim и 3 други им се допаѓа ова.
  2. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    Исти и ние во овие 4 месеци првите два помалку имавме односи па сега планирам да нааправам еден општ преглед па ајде да не зарадува бог .. До година со бебчее.. Исто ти посакувам и тебе .. :*
     
    На frog му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    Се мотивирам од вакви коментари .. Ти благодарам и ќе ти го послушам советов :*
     
  4. mbaby

    mbaby Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво..
    На 24.10 имавме односи и сврши во мене, потоа уште неколку пати наредните односи ни беа без кондом и со свршување во мене, но мене ми дојде менс на 05.11...
    Немам направено тест сеуште, немам никакви симптоми, дали е можно да се фатило?
     
  5. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    Па ако ти дошло ..тогаш не си бремена :D
     
  6. mbaby

    mbaby Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Прашав затоа што имам слушнато дека можно е да си бремена иако имаш менструација, некако многу брзо ми се случи ова.. Не знам баш..
     
  7. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека не си .. Но ти ако сакаш да бидеш сигурна..направиси тест .. Од односот треба да пројдат барем две недели за да видиш дали си бремена..а ти си добила на 12 -от ден ..
     
    На frog му/ѝ се допаѓа ова.
  8. frog

    frog Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Ne si bremena
     
  9. glufche

    glufche Нов член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, majki sakam eden sovet da slusnam od vas za mojata prikazna. Imam 22god za brzo 23 so dechkoto odime veke celi 3godini toj e moj vrsnik..NAsata vrska stana mnogu poseriozna of shto mislevme pa pocnavme da razgovarame okolu nasata zaednicka idnina, jas pocnav da nastojuvam okolu toa da ostanam bremena zatoa shto imam strav od toa da ne nemozam zatoa shto sme veke dolgo vreme zaedno i so toa shto izbegnuvame da zabremenam vsushnost koga ke sakame nema da mozime, neznam kako podetalno da objasnam.. Ve molam eden sovet kazetemi dali ima vrska toa..
     
  10. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Нема врска тоа.Сите пред да се решиме дека треба и сакаме да останиме трудни претходно сме се заштитувале вака или онака.
    Без лоши и црни мисли само опуштено ако сакате да имате бебе.
     
    На glufche му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anastasija mitic

    anastasija mitic Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    471
    Пол:
    Женски
    се тртудам да останам бремена .. настинав и примам инекси линкосол 600мг.ако сум останата бремена можи да сметаат ?
     
  12. bootie

    bootie Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво Фатма, до оглед дека прашањето е поставено одамна се надевам дека си со дечиња сега. Ако не, има жена во Стење многу помага за забременување.. Дури и на неплодни жени. Братучетка моја пробуваа 12 год со лекари со се, со едно посетување кај жената одма остана бремена. Колку и да звучи лудо вреди да се проба, нема што да се и
     
    На afrodita26 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. 88 fatma 88

    88 fatma 88 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Bootie za zal seuste nemam ponekogas koristam i testovi za ovulacija i nikogas né mi pokazuva deka imam100% ovulacija vtorata crvena nikogas ne e kako prvata da ne znae nekoj slucajno so sto mozam da si ja podobram ovulacijata? Vi blagodaram odnapred
     
  14. 88 fatma 88

    88 fatma 88 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Za zal se uste nemam ete 9 god dobro prvite 3-4 god se pazevme a sega ne doaga ponekogas koristam i testovi za ovulacija inikogas nemam 100 % ovulacija vtorata linija nikogas ne è crvena kako prvata da ne znae nekoj kako da si ja podobram ovulacijata vi blagodaram odnapred.a kade se naoga Stenje?
     
    На afrodita26 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. cool111

    cool111 Нов член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo ima edno prasanje
    imav odnos i svrsi vo mene a vo ponedelnikot dobiv pa dali e mozno da zabremenam.
     
  16. mia223

    mia223 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum nova ovde i sakam da prasam nesto. Vaka dali na nekoj mu se ima sluceno sakam da zabremenam no decko mi sekogas koga ke svrsi vo mene posle nekoe vreme koga ke stanam od krevetot spermata mi istekuva na gaki :(... dali moze nekoj da mi kaze zosto e vaka..
     
  17. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.874
    Допаѓања:
    19.039
    Пол:
    Женски
    Стење е село на Преспанско Езеро.
     
    На Bubica1812 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ivona95

    Ivona95 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, вчера со дечко ми имавме односи, но пукнал кондомот, е сега тој не сврши во мене, ама ми е страв да не биде нешто од пред семената течност, има ли место за паника и да земам ли контрацепциско апче?
     
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    И јaс сo клoмифен oстaнaв,6месеци пиев и секoј месец гин.викaше супер сегa гoтoвo бременa ке дoјдеш,се е дoбрo супер aмa oпуштисе,сaмa прaвиш се..:/
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    309
    Пол:
    Женски
    Феминки ајде малце помош вчера добив секогаш ми е точно ми трае најмногу 5 дена е сега ова со плодниве денови секогаш ме збунува кога ми се плодни денови после циклусот колку дена ?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.