1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена на фб

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од oooo, 30 март 2011.

  1. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Здраво јас се запознав со 1 машкона фб, он делуваше незаинтересиран за мене, ама јас и покрај тоа се занесував по него многу мисе допагаше. А он беше од друг град кој е многу оддалечен од мојот град. И јас 1 ден му побарав број и откако си разменивме броеви се јас мусе јавував а он не. и јас го излажав дека во неговиот град имам роднини и дека ќе одам кај нив на гости и јас и он за дасе запознаеме. И он прифати и јас и он се запознавме и јас бев многу возбудена што го запознав ама се слуци нешто што не очекував дека кесе случи јас досега сум имала секс само со 1 дечко што долго време бевме заедно. И бевме прво во кафич и после ми рече да одиме на некое место сами да бидеме, ама јас сакав само обично мување без секс. И он ми рече дека сака да имаме секс и јас му викав дека несакам од 1 вечер секс со него. И он ме излажа рече ок ако несакам немора само да имаме предигра на долна облека и јас се согласив така ама он додека бевме онака на гаки и ме натера да имаме секс и тоа без кондом и сега се плашам 1 од болести друго од тоа дека сврши околу усната на матката и плус одма имавме 2 партија и пак сврси на истото место. Можно лие да останам бремена и се пласам дане му капнало нешто и внатре некоја капка. И плус се чуствувам искористено ми рече да сум го запамтела него и дека он кеме запамтел и неми ни спомна дека сака повторно даме види ништо и сега се чуствувам глупаво во себе и се плашам. Дури неми рече кетисе јавам туку кеси пишеме нафб. ве молам за совет.
     
  2. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Колку малку треба за (беља).Не си искористена, затоа што и тебе сигурно ти било убаво, не те силувал не дај боже. А дали си трудна, ги гледам мислењата во темата Дали сум трудна и мислам дека за тоа не треба да прашувата, најдобро за да си ги расчистите дилемите е да си купите тест или гинеколог. Иначе ако сакаш да бидеш повторно со типот јави му се малку е битно кој кого ќе побара, едноставно кажи му дека ти било убаво со него и дека сакате повторно да се видите. Ништо нема да изгубиш, можеш само да добиеш. Ако те одбие или ако секоја средба се сведува само на секс понатаму тогаш му ја знаеш целта и БЕГАЈ додека не развиеш поголеми чувства. Дури тогаш ќе ти биде многу потешко. Пиши што си направила. Позз
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  3. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Јас знам дека он ке сака повторно дасе видиме ама проблемот е тоа што он несака да дојде во мојот град туку се јас да одам таму а и знам дека ке сака повторно да имаме секс. Ми призна дека несака озбилна врска засега и дека сака само мување и неможел да биде само со 1 женска. А јас го прасав дали свршил во мене он вика нее. А иначе секако ке отидам на гинеколог да проверам. Ама се пласам што ке правам ако испадне да сум бремена он не би му било гајле за тоа.
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    А како си дозволила со непознат да имаш секс без кондом?! :fubar:
    За трудноќата не верувам дека си трудна, ако ете не свршил во тебе, ама за секоја сигурност посети си гинеколог, и ќе ти каже за бременост, а најмногу за она што ептен треба да те плаши - болести. :x
    Од кај знаеш дека е здрав? Сам ти кажал дека не може со една да е... не те познавал, па и без кондом ја продолжил предиграта која стигнала подалеку... колку само имал таков незаштитен однос. :x
    Ризикот е голем, затоа појди си на гинеколог, и ќе си ги разбистреш мислите.
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Голема грешка си направила што си заминала сама во друг град на слепа средба со тип кој можеби е манијак ,психопат и без да си сакала можеби ќе те силувал или нешто др. :x
    Ти рекол дека само ќе си пишете на фб бидејќи сигурно дека тој како и повеќето за сериозна врска несака девојка која ќе му даде уште на првата средба и тоа првиот пат кога сте се запознале во живо.
    Во неговите очи сега ти си лесна женска .
    Па и да имаш секс -и тоа без кондом :fubar: Свесна ли си какви вирусни заболувања и инфекции може да се пренесат преку сексуалниот однос. Ако незнаеш те молам на гугл побарај и прочитај за тоа .
    А како тој секогаш е со повеќе женски а нема кондоми? Со сите така значи ? Ќе си играме дај ми го на ти го и ќе си споделуваме болести, инфекции и слично ...
    Стварно останав без зборови и незнам што да ти пишам освен да не практикуваш секс без кондом со непознати лица , да не одиш во друг град за средба на слепо , и девојче појди си на гинеколог што поскоро да проверат и дали си трудна и дали си закачила некоја инфекција.
    Поздрав ,се најдобро.
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Уф, уф, уф...
    Години - 22.

    ДевојЧЕ, со голем напор и трпение го прочитав твојот пост и сега се каам.
    Прво - очите ми потекоа од немисе јавува и машкона фб :^)
    Дај малку образувај се, на 22 години си сосем - неписмена.
    Нели ти е срам?

    Второ, не знам со кој памет си тргнала на таква средба , после толку кратко комуницирање со типот, трето, ајде сте се решиле за one night stand, ок, не осудувам никогаш, ама начинот на кој те убедил и ти си дозволила е најселскиот, нискиот тип на манипулација.
    Си тргнала со намера да - НЕМАШ СЕКС, а завршуваш со прашањето - дали сум трудна и навлеков ли некаква инфекција. |(

    А реченицата - ти да ме запаметиш мене и јас тебе , ми доликува на едно патентирано мото на некој тежок Шабан, од оние најпростите ЈЕБОвци пред маало, пред Сони и на флипери. |(

    Просто ужасната сум од глупавоста и простодушноста на младинава (иако ти не си баш во тинејџерскиот цут) и се молам ваквите како тебе да се реткост.
    Не девојЧЕ, не е за сексот за една ноќ.
    Има девојки кои уживаат во такви егзибиции, со ум и разум, со стил.
    Ти не си таква.

    Прекини комуникација со типчево гревно, да не станеш уште погревна и купи си буквар.

    *едит

    на темата Орален Секс

    ДевојЧЕ, да не си умисли дека Шабанов ти е дечко случајно?
    Или просто и јасно - го изневери кутриот твој дечко?
    :^)
     
    На sweet-star, plawa, Mini-Mouse и 14 други им се допаѓа ова.
  7. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Смешно е колку е глупаво излагањево...и тоа од девојка на 22 години. По тоа како се изразуваш, не би рекла дека имаш 22 год., а по тоа што имаш напишано - страшна работа :worried:hock: :tmi: . Па ти си отишла кај него за да имаш секс со него, да не мислеше дека ќе те шета по роднини????
    Знаеш како се вика - непоканет гостин - позади врата стои.... ( во твојов случај - си знаеш...).
    Искрено се надевам дека не си трудна, а вистината е дека шансите за тоа се големи ( незаштитена, два пати последователно...) .
    Сакам да верувам и верувам дека приказнава е измислена... некако не си ми потресена :)
     
    На mila85 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  8. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Љубов и лајкчиња на фејсбук - херпесче и гонореичка во живо.

    Оди веднаш на гинеколог, зошто ова „Ќе ме запаметиш ти мене“ ми личи ко намерно да ти пренел нешто што ќе се врати домче со тебе.
     
    На mila85, angel92 и NotInLove88 им се допаѓа ова.
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ама јас незнам како можеш да очекуваш од него нешто повеќе кога ти и самата си кажа дека тој уште на почетокот бил незаитересиран за тебе. Дека ти си му барала број, ти си му се јавувала, СИ ГО ИЗЛАЖАЛА ДЕКА ИМАШ РОДНИНИ ВО НЕГОВИОТ ГРАД (само не ми е јасно каде си ја поминала остатокот од ноќта)
    Али било што било типчето заборави го, а ти купи си тест за бременост за почеток
     
    На mila85 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hunny-bunny

    hunny-bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    80
    Значи од кожа ме вадат вакви работи. И после зошто машките зборуваат лошо :?: епа сега цацко ни е крив, така? Може сурово ти звучеа предходните критики али тоа е вистината. Не навлегувам на тоа како се изразуваш, да речеме дека не зборуваме сите литературно...Али со кој памет ти се молам си дозволила прво средба со непознат која повеке од јасно е дека немало да остане само на кафе муабет... па сега усте се жалиш и наводно си исплашена...Не свршил фраерот во тебе туку ти свршил околу матката :rofl:
    А ти усте и си го прашала кај свршил... Па ти не бесе присутна тогаш во моментот? Или возбудата толку те понесе па не беше свесна што се случува околу тебе?
    Ете како се шират болестите и од ден на ден се повеке девојки завршуваат со разни инфекции и болести.
    секое добро...
     
    На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    :o :x :o :x :o :x Смајљињава демек доџе ми да вриштем ко будала примавера, ама нејсе, имам паразити дома што нонстоп спијат, па ке си направам проблеми.

    Како можеш да поистоветиш заљубеност на Фејсбук со заљубеност во живо?
    Како можеш да поистоветиш виртуелна врска со можност да љубиш телесна форма?

    Која е таа усна на матка, а јас да не ја знам? :^)

    Те излажал? :^) Не би рекла. Дали ти си му се слекла на непознат пола или цела, сасвим еднакво е.

    А како тоа те натерал да сте имале секс? Ако не сакаше така зошто му се даде? Ако те натерал а ти не си сакала, тоа е силување. Ако те убедил и ти си се подала, тоа е секс-мерак на двајцата. Значи, следствено, не те натерал да имате секс, туку те убедил и сте имале, на обострано задоволство.

    Па какви се не болести шетаат, а ти од бременост се плашиш? Па жениве не можат да куртулат од инфекции и ако со еден само партнер што им е за навек не се заштитувале, а ти со непознат? :o

    Да му кажеш нека изгаси тоа МТВ, многу филмови гледа од стара продукција, заклучно со '42.

    И прекини го ова како знаеш и умееш, не си заљубена туку си паднала на сељачки финти.
    Нареден пат не дозволувај толку да се понижуваш и да лажеш, зашто многу веројатно на крај дека ке се чувствуваш искористено.
     
  12. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    А насловот шо да ти зборам -"Заљубена на фејсбук" :^) ...Ништо не ти останало од платонска љубов за така да ја наречеш темата ,самопослужена се разбира дека ќе "те памети "....
    И уште едно нешто да нагласам - :lol: Ти матката си ја виде со голо око и таа имаше усни? :o ,каква ли мутација ќе беше тоа ,маткa шо се гледа надвор и има усни,па дури си видела тој кај шо ти свршил на усните од матката....Хммм :tmi: .... :drunk:
     
    На slatkichKa123, sweet.woman, ohoho и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Нели гледаш дека е изгубена во свемир девојкава :) Како прво не е писмена, збор со збор не знае да склопи, а ти се чудиш како не знае дека матката нема усни |( А, овој нејзиниов е некој локален џомба, кој дига врева пред главната селска кооперација во некој рурален дел од државава... :lol:
     
    На faye и Nine25 им се допаѓа ова.
  14. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Ти нас се обидуваш да не излажеш или самата себе?
    Ги прочитав сите твои мислења и не можам да те разберам!
    Во една тема велиш дека имаш дечко и со него си сексуално активна, во друга со некој си се мувала и тој со тебе сакал да биде само за секс сте го имале и те откачил (и вториов исто така велиш дека ти бил прв). Сега си со некој трет кој условно кажано те искористил е овој за разлика од другите двајца ти е втор.
    Просто не ми се верува дека имаш 22 години!
    Погледни само какви се глупости си изнапишала. Надворешниот дел од женскиот полов орган се вика срамница, а не матка.
    Срамницата можеш да ја видиш со голо око, таа има усни и клиторис. Останатотите органи се наоѓаат внатре.
    Чисто на кратко да ти објаснам колку за да не бидеш во заблуда.
    Не треба да си медицинско лице за да го знаеш ова, ама ај. Ние народно кажано си ја викаме и ду*да ако ти е така полесно :D
    Ако барем нешто е вистина во она што си го напишала јас ќе те посоветувам најпрво да прочиташ малку повеќе за репродуктивниот систем, за полово преносливи болести и се што може да го засегне твоето здравје.
    Потоа патот под нозе и на гинеколог.
    Дај боже да добиеш добри резултати, за да не си ја трескаш главата од земја.
    И совет за во иднина. Ако сакаш секс за 1 ноќ со тотален странец КОРИСТИ ЗАШТИТА!
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  15. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    :lol: Не бил од село ,од град бил хахаххаа....Но ова - ќе те паметам ,дали ќе ме паметиш? многу "романтично" ми делува дефинитвно овoј ,(па ај да се надоврзам јас со филмот) - уште поромантично ќе им делува на твоите дома ако имаш нешто во мешето а да изгубиш секаков контакт со него (недајбоже такви работи да се случат ,но ај размисли и на таа опција и овој твојот типов шо те слекол и со игнорирање да те откачи од пријатели да си го смени борјот кај ќе го најдеш?) ,и сигурно нема да паднат твоите дома на приказната дека од "СВЕТИОТ ДУХ" ти е детето... :tmi: :angel:
     
  16. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    Добро е што и свршил врз усните на матката, лошо ке било доколку и свршел врз жолчките од јајниците :D
     
    На unique123, slatkichKa123, Lovely и 7 други им се допаѓа ова.
  17. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Е ТОА БЕШЕ ТОА ШТО МЕ ЗАГРИЖУВАШЕ ,БЕБЕВО КАЈГАНА ИЛИ СМАТОК ЌЕ ИСПАДНЕШЕ ...ХАХАХ :rofl:
     
    На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Srculence--91

    Srculence--91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    51

    Ме интересира само едно нешто... Како успеваш така лесно да се заљубуваш кога тебе ке ти текне??? Дај кажи ни го рецептот и ние да си знаеме :D :D Јас сепак мислам дека ова е само од чиста досада напишано... Ваму едно пишува, таму друго... Жално за тие што немаат попамета работа па си прават ЕКСТРА филмови. Поздрав
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    а бре луѓето ќе се докрајчат со тој фб кот искрено досега повеќе штета од корист има донесено да ти се плукнам во него едно време се збораше дека ќе го укинат да даде господ да се отствари арно што го имам деактивирано па не се замарам со глупости па ни дечкоми ме замара како порано барем од таа страна мирна ми е глата
    абре луѓе што ви е насловот ЗАЉУБЕНА НА ФБ ? :fubar: абре аман што е тоа вратетесе во реалниот свет и живот мислам што да искоментирам на темава искрено незнам дали да плачам или да се смеам
     
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    домашниве ме гледаат :o зошто се :D