1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена на фб

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од oooo, 30 март 2011.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Клучниот збор во приказнава наречена "До каде може да оди глупоста " прибери си го паметот :!: :fubar: .За дечково :bow:
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Колку морбидно звучи реченицава, дури и фраерот го замислив како заканувачки го кажува. :x :D :D
    Како од партизаните испаднат овој, гарант некоја дедова жичка има таква. :D
     
    На Rock-a-Fella, Vesna25 и lovely91 им се допаѓа ова.
  3. silvy

    silvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    22
    Искрено оддамна не сум се насмеала толку слатко...Дури и децата ги разбудив во собата и ме прашуваат што тоа јас се смеам самата со себе си...Во секој случај ви благодарам за тоа што успеавте да ме ( на некој начин расположивте) Навистина во последно време единствено што ми требаше тоа беше една добро смеење. Вие едноставно сте најдобри.Искрено не сакам да исмевам никого , најмалку девојката што го поставила овде ова прашање , но ....Се е толку прозирно од нејзина стрна што едноставно останав без коментар . :lol: :lol: :lol: :D :D Се заљубила на ФБ...иди бегај ...
     
  4. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    јас само едно ке прашам: Во кој град се наоѓаат вакви фраери многу ме занима ? :D :D :D ајт !!!
     
  5. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    После ова значи се се сведува на секс и единствено на секс. Лошо е што се случило без заштита.Болести,бременост...Стави пепел на сето ова и нека ти биде една голема поука,ДАЈ БОЖЕ ДА НЕМА НИШТО.Гледам од другите коментари дека имаш дечко, не ти требало вакво нешто, дополнителни глупости, ништо друго и немирен сон. Зошто да си го комплицираш животот кога може да биде толку едноставно. Секс за една вечер може да се случи и на многумина ни се случува но со тотален странец, од кај знаеш дека користи лично своја фотографија, може да бил манијак, лудак, мазохист не знам веќе што.
    Под итно на преглед, мислам дека во прв момент најбитно е да провериш дали имаш нешто закачено, другото се е споредно, иако и можноста за бременост е????
    Позади себе треба да оставиш здраво поколение, дури тогаш многу работи ќе ти бидат јасни.Сега не размислуваш за тоа ама кога ќе сакаш да создадеш дом, фамилија, ова ќе ти биде најважно. Посебно твојата надградба на личноста.Твоите години (22) се премногу „тешки“за да донесуваш вакви одлуки. Позз
     
  6. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Јас знам дека згрешив и многу се каам што имав секс со него и што се запознав ама немозам да го вратам времето назад и сега знам дека кесиги сносам и последиците од тоа ама секој човек греши никој нее совршен и сам си плака за грешките.
     
  7. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Јас нени помислив дека ке имаме секс ама ете се случи а многу мисе допагаше луда бев по него и он тоа го свати и искористи ама јас сум крива не требасе да одам таму ама сега е веке касно за каење
     
  8. NellPam

    NellPam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојко шала на страна можеби имаш голема мака а ние сите те нападнавме но твоето понашање е крајно глупаво и твоите чекори што си ги превзела со дечкото за толку кратко време и тоа што си допуштила многу отповеќе треба да го ставиш прстот на чело и да се замислиш
    како можеш да се впуштиш во таква авантура со некој кој прв пат го гледаш и на кој лесно може да му се изгубе трагот и повеќе да не го најдеш а и да одиш во друг град сосема сама и незнаеш што ќе те снајде па човекот гледа дека лесно се впушташ во игра и тоа го искористил дај ти се молам заозбилисе и немој повеќе на памет да ти паднале вакви авантури зошто цел живот да се каеш за некој што еднаш сакал да се истуши над тебе чисто од задоволство па ценисе малку бе девојко ценисе
    овие постови што ги читаш и што можеби сите те искараа и те нападнаа значи дека ова што си го сторила е крајно непромислено и за твое добро е
    а и од твојот пост заклучив дека воопшто не си образована за сексуалните односи пак и последици пишуваш непромислени работи земи овде во форумот отворија темата за СЕкС и прочитај има многу теми и добро ќе ти дојдат за твое добро ова е
    друго фатална грешка си направила што си допуштила да имаш односи со него без кондом човекот прв пат го гледаш :fubar: што ако има некоја болест недај боже бе девојко сега дури ми е жал за тебе до некаде и ти си искористена
    совет од мене
    совземисе смирисе оди купи тест во аптека види недај боже работата да не заминала предалеку не е ништо страмота проверисе за да си бидеш мирна и спокојна
    доберисе на некоја другарка брачеда сестра тетка мајка било кој што имаш близок и на кого можеш да му веруваш да те посоветуват и да ти олесни товарот кој го носиш
    со него повеќе никаков контакт апсолутно никаков избришиго од фб ни барање на телефон ни ништо ако не сакаш да си направиш поголема работа човекот те искористил само колку и сурово да звучи реално е а верувам дека повеќе не сакаш да бидеш со таков човек ниту пак да те допри
    почни да излегуваш со друштво на кафенце ваму таму да правиш работи кои те исполнуваат и да заборавиш на сето тоа...
     
  10. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Девојко ти не си ИСКОРИСТЕНА како што си напишала, туку свесно си продолжила, па дури и си имала и ВТОР ПАТ :fubar: !, Ако си била ИСКОРИСТЕНА тоа ти е веќе силување, само во твојов случај ова на се личи само на силување не!
    Моли бога да не си трудна или па инфицирана од нешто, зошто тек тогаш ке си ја чукаш главата, а "мангупов" ги има сите симптоми на being of a сељак!!! после е**ње нема каење, ама ако ти е малце пак иди кај него, ич да не му ја мислиш. :x
    И уште едно нешто не ми е јасно. Како си била ЛУДА ПО НЕГО а го знаеш само од фб :!: ?
    Девојче собери си се малце, не ти личи. Размислуваш како напалена тинејџерка, а не како возрасна личност. 22 имаш алооооооооо!!!!!
    И ако резултатите (верувам ќе ги направиш) излезат ок, ти пак ќе си продужиш по своето, и не уште еднаш туку уште многу пати ке си имаш секс за 1 ноќ ( ќе си се охрабруваш сама дека ништо не ти било тогаш па нема ни сеа), џабе ние овде ти збориме! Оди си на гинеколог, и не се праи луда со сила. Сепак се надевам дека не ти е ништо! :!:

    Миме87 мора некој да ја нападне вака за да ја освести, иако е ова само една виртуелна шлаканица, која и заслужено треба да ја добие.

    И не знам која од девојкиве го постави истото прашање ама ќе ти го поставм и јас... КАДЕ ГО ПОМИНА ОСТАТОКОТ ОД ВЕЧЕРТА????
     
  11. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    И јас после се чудам од кај толку многу голема бројка на девојки кои дневно абортираат :o Со вакво размислување и однесување сосема можно е. Иако како некои што спомнаа погоре, мислам дека девојкава си ја измисли приказнава за да си го пополни времето, зошто знаеше дека ќе привлече внимание и коментари. Не ми се верува да постои некој до толку да не се изразам погрешно - прост и неинформиран за некои работи на 22 години.
     
    На Dgirlll, Peperutka90 и milky-candy им се допаѓа ова.
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Навистина, што дека е 22 години.
    Не размислуваат сите исто, точно.
    Некои се зрели и паметни уште на 19, а ваквите со вакви размислувања ќе си останат исти и на 35 и кусур.
    И не - не планирам да и' кажам ништо добро.
    Дури бев културна и се воздржував да не пишам нешто полошо.
    Само помислувам и се молам - моето дете да не е вакво.
    А ти ако сметаш дека е во ред на 22 години да се однесува некој вака, и капаче на се' - да е вака неписмен, секоја чест.
    Твое мислење.

    Јас за моето не се извинувам.
     
    На candy.cane, Strumfeta93, beached и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ако оваа приказна ја измислила :o што да кажам секоја чест да измислува некој проблем само да привлече внимание све е можно не велам не
    како и да е се согласувам со твоето мислење
     
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Никој никого не напаѓа, а всушност ако нешто објавиш значи однапред си спремен за различни реакции, мислења,коментари. Или можеби требаше да одговориме: девојче типов те сака 100% (ама не покажува), пак да му одиш на гости ( не поканета секако), а тоа што свршил (таму кај што свршил) е само затоа што е дечкото прецизен ( а така прецизен гарант не згрешил)...што значи НЕ СИ ТРУДНА. ЈУПИИИ.

    Настрана литературните грешки ( не е ова час по македонски), ако повнимателно прочитате што има напишано девојкава, не ви доаѓа мисла дека вака пишуваат мали деца? (он ми рече,ја му реков)
    Бог да чува ако тоа е така, од тоа да се плашиме. Кога тогаш ќе научи како правилно се пишува и изразува, ама ако на млади години (не 22) дозволила да помине низ оноа ...е тоа е веќе проблем.
     
  15. oooo

    oooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    3
    Остатокот од вечерта се вратив со такси дома и бев многу вознемирена бидејки моите родители се многу строги и затоа бев исплашена многу од нив
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    купи тест?проба да разговараш со некого?
    јас би ти препорачала да се смириш и да почниш да се занимаваш со корисни работи
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Тролче убаво тоа, на мама и на тато...
    |(
    Што ти се овие коментариве - продолженија на турска или шпанска сапуница?
    |(
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Јас мислам дека ова го пишува некое дете...Нема шанси да се вистинити овие постови..Или дете некое пишува или пак некој сака да се зафркава и да прави сплетки тука, желен или желна за внимание :^) Нема шанси 22-годишна девојка да не знае да пишува, макар била и од Свирипичино...Како што знае да користи интернет и да направи акаунт на женски форум, ме чуди што не знае да пишува... :tmi:
     
  19. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Да не познавав една девојка која мислеше дека матката е отворот во кој што влегува машкиот полов орган, ќе речев дека тролаш и дека е невозможно онака да размислува некој, ама за жал познавам, па вака најпрвин малку анатомски да ти покажам од што си изградена.

    [​IMG]

    Матката како прво нема уснички никакви, како што можиш да заприметиш се наоѓа сосем внатре, и е место каде што ќе се развие детето твое ако продолжиш да имаш незаштитен сексуален однос. Уснички имаш 2 вида, едните се labia majora, другите се labia minora. И никаква, ама апсолутно никаква врска немаат со матката.

    Второ, иако никогаш не смееш да си дозволиш сексуален однос со странец без кондом, има едни апчиња тие се викаат апчиња за ден потоа. Ако ти е страв дека партнерот ејакулирал внатре, за друг пат да си знаеш другиот ден такво да се напиеш. И тоа да не ти стани навика во никој случај оти се пие едно или максимум две во 365 дена!

    Трето, престани да си правиш бајрам со умот и да се залажуваш дека си заљубена, деактивирај го фејсбукот, прочитај некоја книга за човечкото тело и како да се има здрав сексуален живот, најди некој маж со слични твои погледи на животот и со него почни да градиш однос, немој жити се да се попалуваш по фејсбук, како децана од 6то одделение.

    Ах бе деца, деца... Јас иако сум многу помала од тебе мене ми иди тебе дете да ти речам. Ќе плачите кога ќе закачите некоја инфекција, па после другите ви се криви.

    И четврто последно, би ти рекла порасни, ама секој поинаку го сфаќа тоа "зрел човек" така да...

    И да можам пак на Трендафилка 5 лајкови да и дадам, 5 ќе и дадам за постон. Се што сакав јас да кажам кажала таа, јас само да надополнам.
     
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Аха :o

    ХМММММ :lol: